śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

18 wrz 2012 15:49

--od jakiegoś czasu już czuje ( nie zawsze) wracam z trasy i otwierama drzwi pod domem i leekki zapach benzyny
-sprawdzano mi na kanale niby nic mokrego nie jest -stwierdzono że to z tłumika tak śmierdzi! (nieprawda wg mnie)
-dziś obwąchałem auto i ewidentnie w okolicach wlewu paliwa-tylnego nadkola
-NIE NIEOBLAŁEM podczas tankowana bo auto jeździ na LPG i tankuje benzynę niezaczęsto
-i co ? jakaś uszczelka przy wlewie paliwa????? a może POCHŁANIACZ PAR BENZYNY PADŁ??? ale to podobno ma przeżyć auto
-jakieś pomysły czego i gdzie szukać?!!!
-acha od jakiegoś czasu rano po nocy ceed pali na 2 razy -paliwo się starzeje w baku? bo dotankowanie świeżej banzyny pomaga zazwyczaj na jakiś czas-ale ostatnio pomogło na kilka dni --może ciśnienia układ nie trzyma? i czuć paliwo - a rano zanim pompka zaciągnie to trzeba 2 razy zakręcić rozrusznikiem

HELLPPP
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

18 wrz 2012 20:16

odpowietrznik zbiornika przytkany?
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

18 wrz 2012 21:07

Mi też to wygląda na kłopot z odpowietrzeniem zbiornika.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

19 wrz 2012 07:14

i co w związku z tym???? gdzie szukać co robić?
gdzie druta wsadzić???
pojadę dzis do pełna zatankuje - albo padnie -albo się naprawi ( do 1 odbicia - no może do 2)

pioter zaraz Ci maila napisze o soulu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

19 wrz 2012 07:34

sensor napisał(a):i co w związku z tym???? gdzie szukać co robić?

viewtopic.php?f=40&t=2016&p=124912#p124912

Tu Ci wszysko opisałem . Jak masz pytania to na PW
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

19 wrz 2012 08:07

Przyczyną mogą być nieszczelne, przewody lub zbiornik, problem z odpowietrzaniem, ......
Podnieś tylną kanapę, na środku pod tapicerką zobaczysz metalowy dekiel, przykręcony na cztery wkręty. Odkręć wkręty, podnieś dekiel. Pod spodem jest pokrywa smoka paliwa wraz z przewodami paliwowymi i elektrycznymi. Jeżeli będzie stamtąd czuć paliwo, to jest jakaś nieszczelność. Wtedy do ASO i niech szybko ściągają zbiornik.

Sklep-Kia_pl
 

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

26 wrz 2012 18:12

Raczej odpowietrznik. Powyżej masz podany jak na tacy link do tematu co musisz dokładnie zrobić krok po kroku,więc skorzystaj z tych wskazówek i daj znać czy udało Ci się naprawić. W grę wchodzi także wspomniana nieszczelność. U mojego kolegi właśnie tak było.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

28 wrz 2012 07:31

mark - zobacze jak znajde czas --kurde z 2 strony nie ma na co czekać

ale raczaje jak było by tak jak piszesz to byłoby czuć w kabinie????? czy ten dekiel jest na tyle uszczelniony? że nie będzie do kabiny dawało?

hmmmmmmm ato w trasie hmmmmmmm zobacze może wieczorem sie uda po ciemku

tylko że to czuć dopiero po zatrzymaniu auta i to nie zawsze --z drugiej strony jak jedziesz to smród zostawiasz za sobą :-)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

28 wrz 2012 09:07

Jeżeli pod tym deklem poczujesz wyraźny zapach benzyny, to trzeba ściągnąć zbiornik. Tak najszybciej dojdziesz, gdzie jest nieszczelność.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

28 wrz 2012 17:29

ide na parkingu odkręcać zaraz tą tę klapkę troche mi zajmie - foteliki zdemontować itd
trzymajta kciuki
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1597
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

28 wrz 2012 22:33

Sensor może to głupie pytanie, ale ... masz lubre? Pytam ponieważ u mnie też śmierdzało ostatnio smrodem benzyny, a była to przelana w zbiorniczku lubra ;-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

29 wrz 2012 08:59

mam lubre ale to nie to na 100%--pozatym śmierdzi ewidentnie z wnęki koła tylnego tam gdzie jest filtr zbiornika paliwa ---oczywiście może po podwoziu sie zapach nosic ale wąchałem już tyle razy ze na 99,99% to tam
będe po wczorajszych kolejnych rozbieraniach wymieniał filtr oparów ---szukają mi na miejscu w Gorzowie --ale raczej wątpię --zamóie dzis sobie na top-serwisie całe 44zł kosztuje i wymienię -i będe czekał co dalej
miąłem dziś sobie rozebrać i zoabczyć -czy widać jakieś uszkodzenia tego filtra czy cuś ---ale chyba znó mi plany popsuli i nie znajde na to czasu

ps. wracająć do lubry --ja to po zapachachu poznam olej przekładniowy od hydraulicznego --a co dopiero lubrę od Pb :)

DODAJE:

powalczyłem wczoraj trochę --koło poczło na bok i wnęka plastikowa też ) woją drogą powyciągać te kołeczki plastkikowe masakra--chyba najłatwiej przecinakiem powycinać)
iiiiiiiiii,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,............. nic filtr paliwa suchy nieśmierdzący nawet paliwem 0- rury tez wszystko suche i nawet nie bardzo czuć
ALE: odkręciłem jeszcze na koniec pokrywę pod siedzeniami( dostęp do zbiornika paliwe/pompy) i dalej wszystko suche --ale zapierdzielaaaaaaaaa zapachem paliwa jak w ruskim czołgu --nowet dawałem do wąchania niezależnym ekspertom B) i ewidentnie daje zapachem z jednej strony zbiornika i oglądając zdjęcia zbiorników paliwa na alledrogo - ewidentnie z tej strony gdzie jest pochłaniacz par benzyny !!!! więc to raczej to
na allegro całe zbiorniki są nawet za 100-200zł ( z wszystkim- pompa paliwa -pochłaniacz par-czasem nawet z przewodami i rurami))

i tak kusi kupić i dać do zmiany i jescze pompę paliwa bede miał jak padnie od LPG

ogólnie LPG TO ZŁO !!!!!!!!!!!! mam nadzieje że to nie niejest początek..............
jutro jade do ASO umówić się na ściaganie zbiornika paliwa -ech................
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

02 paź 2012 11:41

sensor napisał(a):ogólnie LPG TO ZŁO !!

CZekaj czekaj, bo może niezbyt uważnie śledziłem wątek.. Ale co ma do tego LPG? Weź przestań bo już naprawdę się zniechęcę do gazu, a mój portfel serio zaczyna marudzić o te 350zł przy dystrybutorze ciągle :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

02 paź 2012 14:50

Problem sensora z zapachem benzyny z okolic zbiornika paliwa nie jest niestety odosobniony.
Podobny przypadek, również miał mój syn, Ceed 1,6 benzyna. Chociaż podobny nie oznacza, że to jest taki sam przypadek.

Po zatankowaniu paliwa do pełna, z okolicy wlewu paliwa czuć było przez dłuższy czas, zapach benzyny. Po kilku miesiącach, zapach benzyny był chwilami, wyraźnie odczuwalny również w środku auta. W serwisie sprawdzono przewody od wlewu do zbiornika i nie stwierdzono nieszczelności. Potem obejrzeli od środka auta, miejsce zamontowania smoka paliwa. Widoczny tam był na zbiorniku, wokół pokrywy smoka, ślad po wyciekającym paliwie. Wyjęli smok i orzekli, że winna była zawinięta uszczelka pokrywy smoka. Wobec braku uszczelki w serwisie, starą wyprostowali, przykręcili pokrywę i polecili sprawdzić czy dalej cieknie, po nalaniu benzyny.
Po przyjeździe do domu, zdjąłem pokrywkę pod tylnym siedzeniem, umyłem zbiornik wodą z płynem aby pozbyć się zapachu i wymyć w tym miejscu zbiornik z kurzu.
Odczekałem kilka dni, nalałem do pełna ale nie pod korek. Wycieku nie było widać ale dalej z okolicy pokrywy smoka czuć było benzynę. Przy okazji odkryłem, że w serwisie podczas odkręcania smoka urwano jedną śrubę mocującą. Zgłosiłem usterkę w serwisie oraz to, że dalej czuć benzynę i umówiłem się ponownie na usunięcie usterki oraz wykonanie rocznego przeglądu.
Po przyjechaniu do serwisu najpierw próbowano mi wmówić, że śruba została urwana przez inny serwis który wcześniej wymieniał filtr paliwa w zbiorniku. Potem powiedziano mi, że aby wyjąć ułamaną śrubę, trzeba wyjąć zbiornik a to zajmie dużo czasu. W tym czasie auto stało w serwisie, ponad dwie godziny i wcześniej do wyjęcia zbiornika nikt się kwapił.
Ponieważ nie miałem aż tyle czasu, zabrałem samochód i pojechałem. Po około dwóch-trzech tygodniach, przyjechałem ponownie do serwisu i po jakiś 30 - 40 minutach oznajmiono mi, że wykręcono ułamaną śrubę i wkręcono dobrą. Zbiornika nie wyjmowali bo widziałem przez szybę. Pomyślałem sobie wtedy a jednak można to było zrobić szybciej i bez wyjmowania zbiornika. Oddałem auto synowi, pewny całkowicie że usterka i przeciek zostały zlikwidowane.
Po jakimś miesiącu, tuż przed świętami Wielkanocnymi syn z małżonką, wybierał się do rodzinnego domu i postanowił zatankować auto do pełna. Podjechał na stację i zatankował prawie pod korek. Przyjechał autem pod mieszkanie, zaparkował i wysiadając poczuł silny zapach benzyny. Zajrzał więc pod auto a tam była dosłownie, kałuża z wyciekającej benzyny. Odkrył pokrywę maskująca nad smokiem paliwa i tam było widać wyciekające paliwo, tak jakby z pod pokrywy smoka. Podczas wycieku porobił zdjęcia aparatem zbiornika i pokrywy smoka. Zdjęcia oczywiście zaraz wysłałem do serwisu który wcześniej, niby sprawdzał zbiornik, przewody.
Oczywiście byłem bardzo zdenerwowany, bo i sytuacja podczas wycieku paliwa, nie była bezpieczna. W serwisie powiedziano mi, że muszą coś tam zamówić i oddzwonią. Po około tygodniu, umówiliśmy się na naprawę (chyba już czwartą). Przyjechałem do serwisu rano w sobotę, jest tylko jeden mechanik. Trochę zaczął marudzić, że sam nie da rady wyjąć zbiornika. Ale po chwili zapytał się, ile jest paliwa. Ja powiedziałem, że kilka litrów bo świeciła się już rezerwa. I zaczął sam wyjmować zbiornik zajęło mu to około 40 minut. Poodkręcał i odłączył co trzeba, zbiornik położył na posadzce i powiedział "tu jet dziura". Zapytałem gdzie a mechanik pokazał mi pękniecie u góry zbiornika, w miejscu przetłoczenia i bardzo blisko pokrywy smoka paliwa. Pękniecie miało około 1- 1,5 cm i wyglądało na wadę materiałową. Zbiornik jest metalowy, widocznie podczas jego wytłaczania pękła blacha stalowa z której był wykonany. Potem cały zbiornik został pokryty grubą warstwą konserwacji i nic nie było widać a konserwacja uszczelniła pękniecie tak, że przez kilka lat eksploatacji auta, nie było widocznego wycieku. Zbiornika oczywiście nie mieli, auta zastępczego też. Tu pytanie, to co niby wcześniej zamawiali ?? Zakleili więc pęknięcie jakąś żywicą i powiedzieli, że muszą zamówić nowy zbiornik. Oczywiście najpierw cała procedura, opisywanie, robienie zdjęć, potrzebna zgoda KMP, itd.....
W końcu zbiornik wymienili, po kilku miesiącach podchodzenia do tematu, jak za przeproszeniem "pies do jeża". A można było go wyjąć dużo wcześniej, uniknąć wycieku i niebezpieczeństwa spalenia się auta oraz coś około 5-ciu moich wizyt w serwisie.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

02 paź 2012 19:36

Teraz tylko wystarczy porównać rok modelowy i można snuć pewne przypuszczenia. mark możesz napisać rok i rodzaj nadwozia?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

02 paź 2012 20:08

Ceed rok 2008, hatchback 1,6 benzyna.
Jakie przypuszczenia, masz na myśli?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

02 paź 2012 20:24

mark napisał(a):Jakie przypuszczenia, masz na myśli?


Czasem dana partia części może być wadliwa. Dlatego sensor powinien to wziąć pod uwagę i to całkiem poważnie. Tak uważam.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

02 paź 2012 22:04

Nie wiem czy w tym wypadku czy przypadku, możliwa jest wada tzw. części partii . Dwa auta i dwa zbiorniki paliwa, to nie jest jakaś ogromna produkcja. Być może, jest to ta sama usterka lub po prostu coś całkiem innego.
Poczekajmy na zdjęcie zbiornika w aucie sensora i diagnozę ASO.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

03 paź 2012 08:34

mój jest 2008 sw-- ale pewnie zbiorniki identyczne są

hmmmmmmmmm no mogło by być ze pęknięty zbiornik delikatnie - choć u mnie to czuć po jeździe nie po tankowaniu ( zresztą akurat PB ostatnio mało tankowane)
ewidentnie jak odkręce klapę od smoka--pompy paliwa to jest sucho --ale śmierdzi paliwkiem --nie jak z kanistra -ale czuć może nawet coraz bardziej i to ewidentnie jakby z jednej strony jak się wącha - od tej strony co jest pochłaniacz par
byłem w ASo pochłaniacz jakieś 380zł -internetowi mają po tyle samo albo i drożej! na zamówienie --ale w ASO przeszła mi ochota na naprawę jak pan się zapytał czy mu na rysunku pokaże gdzie to jest i jak wygląda
jestem umówiony na poniedziałek bo w niedzielę teraz tankowałem po korek specjalnie benzyny -aby zobaczyć czy zapach sie nasili czy osłabi czy.....
będe robił u znajomego mechanika - chłopak w temacie jak pojechałem - mówi że czasem sie rozszczelnia pochłaniacz - bo to byle jak zgrzany kawałek plastiku
ale musze wyjeżdić paliwo -bo z pełnym to i ciężko - i mówi że będzie mu sie potem lało paliwo za kołnierz i w skarpetki
stwierdził też że często winny jest zacinający sie zawór któy podciśnieniowo steruje pochłaniaczem - i ze trzeba podnieść auto rozkecić i zobaczyć --że często takowy zawór znajduje się np. w przednim nadkolu !!!!!! ( w ceed niby w pochłaniaczu bezpośrednio)
tak więc auto musi mieć pusty zbiornik i trzeba zdjąć zbiornik i jecha po koleji po przewodach i sprawdzać gdzie coś nei haloo


mark- powiem mu aby dokładnie oglądnął zbiornik pod kątem ewentualnych pęknięć :ok --to tez prawdopodobne co piszesz -że peknięcie małe -i warstwa wygłuszenie w jakiś tam sposób uszczelnia to delikatnie

jedynie co mnie pociesza - to tyle co zaglądałem pod auto ze nie trzeba rozbierać poł zawieszenia i tłumika -- aby sie dostać do zbiornika - a przynajmniej tak to wygląda na 1 rzut oka
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: śmierdzi mi paliwem z auta z wnęki przy wlewie paliwa

03 paź 2012 09:27

sensor napisał(a):i ze trzeba podnieść auto rozkecić i zobaczyć --że często takowy zawór znajduje się np. w przednim nadkolu !!!!!!

W naszych autkach jest wszystko z tyłu, pochłanicz, rozdzielacz i filtr.
sensor napisał(a):jedynie co mnie pociesza - to tyle co zaglądałem pod auto ze nie trzeba rozbierać poł zawieszenia i tłumika -- aby sie dostać do zbiornika - a przynajmniej tak to wygląda na 1 rzut oka

Tak to prawda.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl