swiatla mijania

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
terrak
 

swiatla mijania

15 lis 2007 17:00

swiatla mijania kiepsko swieca prawdopodobnie winna tu zla geometria reflektorow :cry: .jaki jest symbol zarowek mijania i drogowych?
czy mozna zmontowac zarowki mocniejsze do swiatel mijania? :oops:
Chalogeny raczej maja funkcje ozdobna nie spelniaja swej funkcji.
Kiedys mialem peugota 206 tam byly swiatla jak zyleta

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

15 lis 2007 18:40

marudzisz, moze masz brudne szkla? :twisted:

a tak powazniej - mijania H7, Drogowe H1

mozesz zalozyc lepsze zarowki, ale nie mocniejsze bo mozesz zjarac lampy

Sprawdz ustawienie swiatel - wg mnie sa jak najbardziej ok. PO zalozeniu Philipsa Nightguide jest lepiej

chociaz faktem jest, ze w ostatnim autoswiecie swiatla ceeda w tescie otrzymaly 3/5 w wiekszosci kryteriow.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Re: swiatla mijania

15 lis 2007 20:15

terrak napisał(a):swiatla mijania kiepsko swieca


chyba nie miałeś sposobności pojeździć Ceratą. To jest dopiero kicha, strumień rozmywa się jakies 20m przed maską. Nawet jak włączysz długie to niewiele pomaga. W Kia jakimi jeździłem to 10/10 dałbym Opirusowi (Xenon) 7/10 Sorento. Gbear ma rację i też się podpisuję pod, że nie ma sensu ładować mocnych żarówek. Raz że krótsza żywotność, dwa że istnieje ryzyko stopienia wew. elementów reflektora a trzy wysoka cena.

Radze się przyzwyczaić...

Tschuss
Ostatnio edytowano 19 lis 2007 12:54 przez Puhaal, łącznie edytowano 2 razy

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

15 lis 2007 20:17

gbear napisał(a):chociaz faktem jest, ze w ostatnim autoswiecie swiatla ceeda w tescie otrzymaly 3/5 w wiekszosci kryteriow.
pzdr


no więc zacytuje:
"mało światła na drodze, wąski strumień światła, marny zasięg reflektorów"

słabo się znam więc czy ktoś mi powie czy wystarczy zamienić żarówki na lepszej jakości (jakie?) żeby ten opis był nieaktualny?

AUTOR WĄTKU
arturo_1.6crdi
 

15 lis 2007 20:52

dziasiaj wlasnie padły mi zaroweczki Philipsa za ok 150 zl. Jakas lipa, pojezdzilem 2 miesiace i sie zjaraly. Dobrze ze oryginaly zostawilem to mam na wymiane. Niewiem co bylo powodem, wydaje sie ze za ta cene powinny dluzej poswiecic.

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

15 lis 2007 21:04

arturo_1.6crdi napisał(a):dziasiaj wlasnie padły mi zaroweczki Philipsa


Ile Watt - 100, 150 ??
Normalka że padają przy takiej mocy- z jednej strony silny strumień światła z drugiej wysoki koszt zakupu i jedynie 2 miesięczne użytkowanie. Za te wszystkie przyjemności zapłacisz kartą.......

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

15 lis 2007 21:05

Ja tam jestem zadowolony z tych zarówek i reflektorów które mam w Ceedzie, a porównuje je do samochodów którymi miałem przyjemność jeździć - Passat B5, Vectra B i lanosa, jest duża różnica na plus, duzo jasniejsze swiatło a takze wydaje mi sie ze ma dalszy zasieg - dlamnie jest OK.

AUTOR WĄTKU
Olek
 

15 lis 2007 21:20

<span>Wojtas</span> napisał(a):dlamnie jest OK.


Dla mnie teÂż. Moze dlatego, porownujac z Punto I, Passat B4 i Oplem Signum i Volvo S40 to swiatla w Ceedzie stawiam na 2 miejscu za Volvo (tam to dopiero jest ogieĂą :twisted: )

Po przesiadce z Punto I i pierwszej jezdzie w nocy (Cee'd-em) prawie nie wlanczalem dÂługich :P

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 lis 2007 22:10

Olek klubowiczu robimy spota ?:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lalas
 

16 lis 2007 23:28

Olek napisał(a):
<span>Wojtas</span> napisał(a):dlamnie jest OK.


Dla mnie teÂż. Moze dlatego, porownujac z Punto I, Passat B4 i Oplem Signum i Volvo S40 to swiatla w Ceedzie stawiam na 2 miejscu za Volvo (tam to dopiero jest ogieĂą :twisted: )

Po przesiadce z Punto I i pierwszej jezdzie w nocy (Cee'd-em) prawie nie wlanczalem dÂługich :P


W Punciaku byÂły tragicznr ÂświatÂła :evil: oczywiÂście w MK I, nie wiem jakie miaÂłeÂś reflektory, ja miaÂłem 2XH1 :wink:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 lis 2007 16:45

Zarówki należy montować o takiej mocy jakie są przewidziane przez producenta - jak zauważyli koledzy powyżej wstawienie np. 100W zamiast 55W spowoduje tylko chwilowe zwiększenie strumienia światła - żarówka o większej mocy wytwarza więcej ciepła (fizyki nie zmienimy) a w związku z tym przeważnie powoduje zniszczenia odbłyśnika (stopienie plastikowych elementów, wypaczenia elementów optycznych) i w końcu nie pozostaje nic innego do zrobienia jak wymienić cały reflektor.
Natomiast żarówki o zwiększonym strumieniu przy zachowaniu nominalnej mocy charakteryzyją się zmienioną konstrukcją żarnika - i niestety najczęściej powoduje to także skrócenie żywotności żarówki. Im większy strumień tym krótsza żywotność (też wynika to z fizyki). Tak więc wydając więcej na żarówki np. "+50%" nie spodziewajmy się że będą świecić dłużej od standardowych świeczek będzie przeciwnie.
Ważne w żywotności żarówek jest też napięcie - projektowane są na napięcie 13,2V. Badania dowiodły, że te same żarówki zasilane prądem tylko o 0,5V wyższym (czyli 13,7V) mogą mieć skróconą zywotność nawet o 50%! A trzeba nam pamiętać, że regulatory ładowania w samochodach dopuszczają napięcie do 14,4V ... :roll:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

18 lis 2007 18:26

Moim zdaniem światła mijania są przeciętne,ale na pewno nie założę mocniejszych żarówek-wiem jak to oślepia

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

19 lis 2007 09:34

ja wsadzilem do sibie Philiphsa NightGuide i narazie nie narzekam, a nawet jestem mile zaskoczony.

Swoją drogą - co nowy odbłyśnik, to nowy :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

19 lis 2007 23:01

No ja jeździłem ostatnio Ceedem SW 1.6 crdi 2-3 dni jak autem testowym i faktycznie światła to najsłabszy element tego samochodu. Jest weg mnie tragicznie i tyle. To, że nie ma soczewek jak w i30 to kompromitacja, a w ogóle to przydałyby się ksenony w opcji bez dwóch zdań.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

19 lis 2007 23:08

Zapewne w Leganzie są lepsze?? 8) .

AUTOR WĄTKU
Olek
 

20 lis 2007 00:14

<span>Wojtas</span> napisał(a):Zapewne w Leganzie są lepsze??


Kolega Gaj ma w DajEwie zamontowane Ksenony ... Zapewne fabryczne ze spryskiwaczami.

Wiec nie smiej sie bo napewno biją .......... po oczach.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 lis 2007 13:52

pioter nie trzeba badań nad zarówkami laborki z elektrotechniki z żarówką 220V i regulatorem napięcia i widać jak napięcei wplywa na "jasność" a znaczne przekroczenie i myk po żarówce:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

21 lis 2007 13:20

No właśnie - znaczne. A w samochodowej tylko pół volta strczy, by żaróweczka po trzech miechach zrobiła "pyk" - najlepiej na zadupiu w strugach ulewnego deszczu przy huraganowym wietrze :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

24 lis 2007 23:52

"Wkręciłem" przez nieuwagę te żarówki do wątku o przeciwmgielnych.
H7 :
Hella Light Power, Osram silverstar. ( zwiększona wydajność)
Osram Light & Day ( zwiększona trwałość)
osram Bilux ( Standard )

Czy ktoś z kolegów używał tego?

AUTOR WĄTKU
GregWeb
 

25 lis 2007 11:04

A może taka kombinacja:
H1 - Osram nightbreaker lub Philips nightguide
H7 - Osram nightbreaker lub Philips X-treme Power lub Philips Power2nigt 150
Wszystkie mają dobrą opinię, jeżeli chodzi o jakość światła, ale nie wiem jak z ich trwałością.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl