Kontrolka Immobilaizera

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

02 cze 2015 17:07

Więc tak, nie odstawiłem auta na serwis bo miałem pilny wyjazd.
Mam takie pytanie, zauważyłem że problem z migającą kontrolką immo (przed serwisem po prosu nie zaświecała się a teraz miga) pojawia się tylko na ciepłym silniku :? Po dłuższym postoju nie ma problemu z kontrolką tylko jak ileś tam pojeżdżę i silnik jest ciepły. Czy jest to możliwe, że problem w jakiś sposób jest powiązany z temp. silnika? Czy ciepły silnik pobiera więcej prądu i przez to występuje problem z immo?
Jeżeli kontrolka miga (ciepły silnik) wystarczy poczekać parenaście min i auto bez problemów odpala.
Co o tym sądzicie?
Dodam jeszcze, że dzisiaj padł mi aku, nie wiem ile miał lat, brak daty na aku. Zamontowałem z cabsa też stary i problem ten sam na ciepłym silniku.
Może jak kupie nowy aku to problem ustanie?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Kontrolka Immobilaizera

03 cze 2015 05:01

Problem nie jest w antenie, a w kostce łączącej antenę do instalacji. Wystarczy dograć styki i wszystko działa. Profilaktycznie można użyć kontaktu w sprayu. Jednak dogięcie tych styków jest najważniejsze.
Minie jak ręką odjął. Gwarantuje.
A te 300 złotych to możesz zaliczyć do kiepsko udanych.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

03 cze 2015 11:51

Dzisiaj się zabieram za to :)

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

03 cze 2015 18:41

Więc rozkręciłem co rozkręcić powinienem i troszku te styki podginałem :)
Okaże się w praniu czy pomogło czy nie.
Kolego ruszok dzięki za porade :D jeżeli pomoże to masz u mnie duże piwo albo flaszkę :D

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Kontrolka Immobilaizera

07 cze 2015 09:33

Luz. U mnie to było to, antenka też była wymieniona i nic to nie dało...
Wkurzyłem się i znalazłem przyczynę. Myślę, że Twojego ceeda trapiło to samo.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

24 cze 2015 18:23

Panowie czy moglibyście w paru słowach napisać jak się dobrać do tej antenki, bo u mnie jest to samo raz na jakiś czas nie zapala się kontrolka imo przeważnie rano. Byłem w serwisie to mnie skasowali na 100 za kodowanie kluczyków a awaria jak była tak jest.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kontrolka Immobilaizera

24 cze 2015 18:52

krzysztof1969 napisał(a):Panowie czy moglibyście w paru słowach napisać jak się dobrać do tej antenki, bo u mnie jest to samo raz na jakiś czas nie zapala się kontrolka imo przeważnie rano. Byłem w serwisie to mnie skasowali na 100 za kodowanie kluczyków a awaria jak była tak jest.


Jedź do nich ponownie z reklamacją ... mam nadzieję, że zgłosiłeś usterkę a nie kodowanie kluczyków bo to dwie różne rzeczy.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

25 cze 2015 18:11

I co to da jak pojechałem i przedstawiłem sytuację że prawdopodobnie jest to antena imo podparłem się waszym forum i kicha, mechanik który przeglądał stwierdził że mam jakiś błąd i mi go skasuje i że mam rozkodowany kluczyk. Rozebrałem to dziś i jest tam kostka z której wychodzą 4 przewody 2 idą na pierścień stacyjki a 2 na małą kostkę zamontowana przy stacyjce tylko nie można tego wymontować, wygląda to jakby przewody były wtopione w tą kostkę. Przynajmniej tak mi się wydaje, a ciasno tam.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kontrolka Immobilaizera

25 cze 2015 18:56

Zacznijmy od początku … Jaką usterkę zgłosiłeś w serwisie i czy to było ASO Kia? Czy dostałeś kopię zlecenia serwisowego ze stosownymi podpisami?

Kasowanie błędów nie jest naprawą! Do każdego błędu [DTC] są jasne wytyczne co do czynności sprawdzających- pomiary.
Jaki kod błędu odczytał mechanik?

Po jaką cholerę grzebiesz w czymś do czego nie masz schematów producenta?

A i jeszcze jedno - powoływanie się w serwisie na porady z takiego czy innego forum tylko przemawiają na Twoją niekorzyść.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

26 cze 2015 20:27

gisio a guzik prawda :P gdybym dokładniej poczytał forum, to w serwisie KIA usunęli by usterkę a nie wymienili antenę immo. Co z tego że wymienili jak druciarstwo zrobili. U mnie jest problem z kostką, nie wymieniłem jej jeszcze tylko zrobiłem obejście przewodów od immo. Wymienili antene, kodowali kluczyki i lipa.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kontrolka Immobilaizera

26 cze 2015 23:52

kupiec napisał(a):gisio a guzik prawda :P gdybym dokładniej poczytał forum, to w serwisie KIA usunęli by usterkę a nie wymienili antenę immo. Co z tego że wymienili jak druciarstwo zrobili. U mnie jest problem z kostką, nie wymieniłem jej jeszcze tylko zrobiłem obejście przewodów od immo. Wymienili antene, kodowali kluczyki i lipa.


kupiec ... dlatego za naprawy niezgodne z technologią (chyba, że takie były ustalenia) i nieskuteczne należy się zwrot nienależnie pobranych pieniędzy. To do ASO należy ustalenie/diagnoza przyczyny zgłaszanej usterki i zaproponowanie płatnikowi propozycji jej usunięcia.

Bardzo często klienci po przeczytaniu kilku komentarzy na forach zgłaszają konkretną usługę np. wymiana tego czy innego elementu zamiast zgłosić usterkę a serwis to robi zgodnie ze zleceniem. Później pojawiają się żale, że naprawa była nieskuteczna ... Dlatego warto poznać wersje obu stron zdarzeń, żeby wyciągnąć z nich jakieś wnioski.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

28 cze 2015 19:57

serwis spieprzyl robote odwalajac druciarstwo :(

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

29 cze 2015 17:59

Dobra na razie jest wszystko w porządku kontrolka się zapala jak długo nie wiem pewnie znowu wykręci mi jakiś numer. Dlatego nie jestem zwolennikiem serwisów choć podeszli profesjonalnie bo wymienili mi opaski zbiornika za fri Akcja Serwisowa czy coś takiego. Tylko jak się zgłasza awarie to powinno być to usunięte pomimo że wymieniłem nasze forum i nie ważne czy masz do wymiany, Antenę imo ,stacyjkę, kluczyk , pokrywę silnika,koło czy bug wie co.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kontrolka Immobilaizera

29 cze 2015 19:25

Panowie kupiec oraz krzysztof1969 nawet nie raczyliście odpowiedzieć na moje pytania ball
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

30 cze 2015 17:57

Gisio. Jeśli ci chodzi o to czy byłem w serwisie ASO Kia to tak http://www.kia.com/pl/dealers/technotop ... =technotop, usterkę zgłosiłem jako błąd kontrolki imo i tak dalej więc po sprawdzeniu przez mechanika stwierdzili coś takiego.
P1693-Immobilizer-błąd transpondera.
P1696-Immobilizer-klucz niezgodny.

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

30 cze 2015 20:42

gisio usterka zgoszona i stwierdzono usterke anteny immo, wymiana nie pomogla. Moja naprawa usunela problem.

Tom-as
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 kwi 2015 20:06
Lokalizacja: Sosnowiec, Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: Kontrolka Immobilaizera

23 kwi 2017 16:42

Witam. Nieco odświeżę temat, u mnie również co kilka, kilkanaście odpaleń (raczej na zimnym silniku) kontrolka immo po przekręceniu kluczyka mrugnie kilka razy i zgaśnie, wtedy silnika nie odpalę, gdy chwilę odczekam, auto odpali jakby nigdy nic. Już wiem że trzeba zajrzeć do kostki od anteny. Mam natomiast pytanie czy może to być powiązane z 3tyś obr. i maks. 120km/h, które mnie dopada co jakiś czas z tego co zauważyłem to po ostrzejszym zakręcie na wyższych obrotach (i nie jest to sitko w baku)? Proszę o pomoc.



uzupełnij profil swojego auta - mamy zgadywać co Ty masz??G121

AUTOR WĄTKU
kilerfcb
 

Problem z immobilizer'em

18 cze 2017 18:18

Witam,

Niezbyt jestem ogarnięty w sprawach samochodowych, a co dopiero ich elektroniki. Wczoraj miałem problem z odpaleniem samochodu, po włożeniu kluczyka nie zapalała się kontrolka z immobilizer'a i nie potrafiłem odpalić silnika. Dopiero po kilkukrotnym wyjęciu i włożeniu zaskoczyło i mogłem włączyć silnik. W ostatnich 2-3 miesiącach miałem podobny problem, ale występował on bardzo rzadko i nie robiłem nic w tej sprawie (przerzuciłem się na kluczyk zapasowy i śmigało). Jednak od wczoraj jest to na tyle problematyczne, że trochę muszę bawić się we wkładanie i wyjmowanie zanim mogę ruszyć w drogę. Pytanie moje jest więc takie, co powinienem w pierwszej kolejności zrobić ? Wymienić jakieś baterie w kluczyku ? Zaprogramować kluczyki od nowa ?

Proszę o zrozumienie, ale jestem zielony w tych tematach :)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Problem z immobilizer'em

18 cze 2017 18:31

Mi po przejściach z teścia autem przychodzi zaśniedziała wtyczka za plastikiem pod pod schowkiem pasażera obok "nóg". Chyba niebieska.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Problem z immobilizer'em

18 cze 2017 21:25

Po pierwsze - użyć szukajki i nie zakładać nowego wątku w temacie, który jest już oklepany. :palka:
Po drugie - najprawdopodobniej antena immo do wymiany lub do poprawy styków - problem dosyć częsty w C1 przed FL.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl