Kontrolka Immobilaizera

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
egregor3000
 

Ceed Hatchback 2007 immo problem, nie odpala, ale kreci

09 sty 2018 13:56

Czesc,
w swoim wysluzonym Ceedzie 1.6 2007 r hatchback pojawil sie ostatnio problem z zapalaniem. Po wlozeniu kluczyka zapala sie kontrolka immo, przekrecam, auto kreci ale nie zapala. Jesli juz za ktoryms razem odpali to kontrolka immo pali sie caly czas i nie gasnie. Czy mieliscie podobny problem?

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Ceed Hatchback 2007 immo problem, nie odpala, ale kreci

09 sty 2018 15:41

Na wstępie sprawdź styki w kostce pod schowkiem za dywanikiem obok słupka :P Często bywało, że zielenieją.

AUTOR WĄTKU
egregor3000
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

10 sty 2018 09:37

Dodam, ze problem z immo juz mialem kiedys, ale wtedy zdechl na amen, bo wlasnie cos wypielo sie w tej kostce. Ale to serwis naprawil.

Teraz jak sie juz uda zapalic (ale to naprawde rzadkosc) to kontrolka immo czasem mrygala (pulsowala) podczas jazdy, albo jak napisalem palila sie ciagle. Dodatkowy objaw, po odpieciu aku, naladowaniu w domu na full i ponownym montazu w aucie, glosniczek od alarmu trykal przez chwile, po niecałej minucie trykanie ustaje. Czy alarm moze blokowac doplyw paliwa? Bo gdyby immo byl walniety na amen to chyba w ogole nie udawaloby sie krecić?

AUTOR WĄTKU
egregor3000
 

Re: Ceed Hatchback 2007 immo problem, nie odpala, ale kreci

13 sty 2018 10:10

emilemil napisał(a):Na wstępie sprawdź styki w kostce pod schowkiem za dywanikiem obok słupka :P Często bywało, że zielenieją.


A która to kostka? bo są dwie...

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Ceed Hatchback 2007 immo problem, nie odpala, ale kreci

13 sty 2018 11:19

egregor3000 napisał(a):
emilemil napisał(a):Na wstępie sprawdź styki w kostce pod schowkiem za dywanikiem obok słupka :P Często bywało, że zielenieją.


A która to kostka? bo są dwie...

Sprawdź obie, chyba niebieska.

AUTOR WĄTKU
egregor3000
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

15 sty 2018 13:24

Taka ciekawostka, znalazlem regule pozwalajaca odpalic auto:

1. przekrecam kluczyk, pojawia sie kontrolka immo
2. krece, kontrolka znika, auto nie zapala
3. od razu krece jeszcze raz, zanim kontrolka sie pojawi ponownie
4. auto zapala
5. kontrolka immo sie zapala i nie gasnie

Dodatkowo, zauwazylem ze cos jest nie tak z alarmem, po podlaczeniu aku zamiast wyć to tylko trzeszczy i po wywołaniu z kluczyka alarm rowniez nie wyje (funkcja napadowa).
Teraz pytanie, czy alarm moze blokowac zaplon?

AUTOR WĄTKU
egregor3000
 

Re: Kontrolka Immobilaizera

22 sty 2018 08:09

Kolejna obserwacja. Jak nie pykam alarmu to auto pali od pierwszego razu (pojawienia sie kontroli immo, ktora po odpaleniu nadal sie jednak pali). Przy zamykaniu auta tylko na centralny zamek (bez uzycia alarmu) problem zatem polowicznie zniknal, a wiec moze winowajca jest alarm.

peter2609
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2015 18:25
Lokalizacja: Wieluń
Grupa: Łódzka

Re: Kontrolka Immobilaizera

20 cze 2018 21:29

Witam ja miałem taki sam problem w kijance. Czasami nie zapalała sie kontrolka immobilizera ( taki pomaranczowy samochodzik z kluczem w środku ). Nie było to powtarzalne zalezy kiedy ale ostatnio zanim sie autko odpaliło to chyba za 6 razem przekrecenia kluczyka. Czytałem o tym duzo podjechałem do kumpla na komputer wykrył że transponder, błąd klucza i takie pierdoły. CO SIĘ OKAZAŁO !!!! zdemontowałem te plastiki za kierownicą aby dostac sie do stacyjki i odpiąłem kostke ze 2 - 3 razy i już wszystko jest ok. Takze nie do serwisu tylko sami to ogarniecie. Pozdrooo Piotrek z Wielunia Kia Ceed 1.4 lpg Lovato..;];];] :wavingyellow: :drinkingcheers: :biggrin:

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: Kontrolka Immobilaizera

21 cze 2018 09:29

Temat znany i już przez nie jednego przerabiany.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Grucha07
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2021 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 90KM
2008

immobilaizer kłopot nie odpali

17 lut 2022 16:45

Witam
Czasami jak przekręcę kluczyk w tę pozycje gdzie palą się wszystkie kontrolki , nie świeci się kontrolka immobilizer i wtedy auta nie idzie odpalić , za którymś włożeniem kluczyka kontrolka się zapali i auto odpali,ale co to za jazda jak gdzieś jadę i nie wiem czy wrócę , na kompie pokazało transponder immobilizera , mechanik powiedział że może coś z kluczykiem i mam używać drugi ale widzę że na drugim to samo , ma ktoś pomysł czy można gdzieś zajrzeć samemu zanim dam auto do mechanika i czy w ogóle znajdzie co to jest.
TOMek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: immobilaizer kłopot nie odpali

17 lut 2022 17:54

Antena immo, problem dosyć częsty w C1, poczytaj sobie w tym wątku.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl