Brak podswietlenia zegary i konsola.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maly
 

Podswietlenie zegarów

30 sty 2012 14:38

Sprowadziłem z Holandii KIA CEED 2007r. i nie działa mi podświetlenie zegarów . Proszę o pomoc.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Podswietlenie zegarów

30 sty 2012 16:47

...włącz światła :lol: :lol: :lol:
PS A może dzień dobry na początek i przywitaj się w odpowiednim miejscu ;)
Mimo wszystko: szerokości i zadowolenia z ceed'a :thanks
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
maly
 

Re: Podswietlenie zegarów

30 sty 2012 18:18

Przepraszam ja pierwszy raz .Witam .Podświetlenie zegarów nie działa po włączeniu świateł i nie wiem dlaczego :??

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Podswietlenie zegarów

30 sty 2012 19:55

No to standardowo sprawdź bezpieczniki, może być tez wypięta kostka z panelu, jesli ktoś tam np. z jakiegoś powodu grzebał. Ja po sprawdzeniu bezpieczników, jesli byłyby OK, udałbym się niestety do elektryka.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
maly
 

Re: Podswietlenie zegarów

30 sty 2012 20:07

Bezpieczniki są okej,jeszcze sprawdzę tą kostkę w panelu a jak nie to do elektryka pojadę.Dzięki.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Podswietlenie zegarów

30 sty 2012 20:34

Rozumiem że potencjometrem regulowałeś ?
( na wysokości lewego kalana )
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
maly
 

Re: Podswietlenie zegarów

31 sty 2012 17:15

U mnie nie ma potęncjometra .

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Podswietlenie zegarów

01 lut 2012 16:32

maly napisał(a):potęncjometra

tego to chyba nikt nie ma, przynajmniej ja nie słyszałem.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
zeusekpl
 

Brak podswietlenia zegary i konsola.

22 lut 2012 22:34

Witam jak w temacie. wyciągałem zegary żeby dołożyć chromowane nakładki, lecz było zimno i bałem się ściągać plastik. wiec całość złożyłem odpaliłem auto patrze a tu brak podświetlenia na zegarach radiu oraz konsoli ( przyciski od klimy itd tez po naciśnięciu się nie włączają). dopiero gdy wyłączę stacyjkę w pozycje zero pojawia się podświetlenie w radiu oraz w przyciskach AC oraz obiegu wewnętrznego. Sprawdziłem bezpieczniki od strony kierowcy i niby wszystko gra... pomóżcie czego szukać... ps nie mam regulacji podświetlenia zegarów, ktoś tylko obciął końcówkę. Myślałem czy może tam się coś nie zetknęło i sie nie wyłączyło podświetlenie....

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

22 lut 2012 23:28

Trzeba szukać tam gdzie się robiło, pewnie źle wpięta kostka.

AUTOR WĄTKU
zeusekpl
 

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

23 lut 2012 08:29

Witam juz 3 razy sprawdzałem te kostki.... i wpiete sa ok ...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

23 lut 2012 11:34

Szukaj jeszcze raz.
Mogłeś podczas wyciągania zegarów coś rozłączyć. Może któryś kabelek wypiął się z kostki i wisi luźno?

Piszesz:
"nie mam regulacji podświetlenia zegarów, ktoś tylko obciął końcówkę"

Nie bardzo rozumiem, czy ktoś już tam wcześniej grzebał i są poodcinane przewody?

Brak podświetlenia zegarów i radia (taki jak opisałeś) spowodowany może być również przez źle wpięte kostki, mocowane z tyłu panelika z regulacją położenia przednich reflektorów.

AUTOR WĄTKU
zeusekpl
 

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

23 lut 2012 12:14

Sprawa została rozwiazana. ktoś uciał (jestem 2 wlascicielem) kostke od regulacji podswietlenia zegarow i kable byly skrecone - czarny z szarym a rozowy lozem. Ja widocznie pociagnelem za kable i sie rozlaczyly i nie bylo podswietlenia .

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

23 lut 2012 13:02

zeusekpl napisał(a):ktoś uciał

Tylko po co :??
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

23 lut 2012 13:16

zeusekpl napisał(a):Sprawa została rozwiazana. ktoś uciał (jestem 2 wlascicielem) kostke od regulacji podswietlenia zegarow i kable byly skrecone - czarny z szarym a rozowy lozem. Ja widocznie pociagnelem za kable i sie rozlaczyly i nie bylo podswietlenia .

i wlasnie dlatego kupilem samochod w salonie...wiem nie na temat..ale krew czlowieka zalewa czasem ze kupno samochodu z drugiej reki w ktorym nic nie bylo kombinowane graniczy z cudem..a jak juz takie oferty sa to ceny sa z kosmosu

a wracajac do tematu jaki efekt z tymi nakladkami? jakas fota moze?
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

23 lut 2012 18:46

zeusekpl napisał(a):Sprawa została rozwiazana. ktoś uciał (jestem 2 wlascicielem) kostke od regulacji podswietlenia zegarow i kable byly skrecone - czarny z szarym a rozowy lozem. Ja widocznie pociagnelem za kable i sie rozlaczyly i nie bylo podswietlenia .


Po jaką chorobę ten ktoś ucinał wiązkę? Do tego poskręcał tylko.
Dobrze, że już doszedłeś w czym był problem.
Zabezpiecz te przewody przed ponownym rozłączeniem, można je np: zalutować.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

23 lut 2012 19:55

Może ktoś wymieniał licznik/deskę całą :> Nie ma co gdybać. Jjs w 100% się z Tobą zgadzam. Sam szukałem podczas zakupu poprzedniego i obecnego procka po używkach, ale takie cyrki jak się wtedy działy to biły wszystkie rekordy. Nowe to nowe, przynajmniej masz pewność, że wszystko jest i zadziała jak trzeba w razie potrzeby.(Sprawdziłem na sobie)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

16 wrz 2013 23:13

Odświeżam wątek, bo problem jak w tytule. Po niewielkiej naprawie zawieszenia w serwisie poza ASO, po odbiorze auta, wieczorem okazało się, że nie działa mi podświetlenie deski rozdzielczej (zegarów). W pozycji na zero czyli przy włączonych światłach mijania świeci jedynie radio i panel klimatyzacji. Po włączeniu na pozycyjne oraz pozycję w której uruchamiały się jeszcze wczoraj światła mijania razem z podświetleniem całej deski dziś zapada ciemność. Nie działa podświetlenie zegarów, radia, ani panelu kilmatyzacji. Dodam, że mam fabryczną regulację podświetlenia zegarów, która oczywiście też nie działa. W trochę dziwnym stanie odebrałem auto z serwisu. Póki co nie chce wysuwać teorii spiskowych i przyjmuje, że to tylko zbieg okoliczności. Wiem tylko oficjalnie, że sprawdzane były błędy silnika, a raczej tu cytuje "błędy układu wspomagania" i podobno było ok. Wskazuje to jednak, że ingerencja w jakąś elektronikę była. Sprawdziłem bezpieczniki i te które podejrzewałem, że mogą mieć związek są ok. Będę wdzięczny za jakieś pomysły ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

16 wrz 2013 23:16

maestro napisał(a):Będę wdzięczny za jakieś pomysły ?.....W trochę dziwnym stanie odebrałem auto z serwisu.


ja bym reklamował auto w "serwisie"
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

17 wrz 2013 00:47

Gizmo121 napisał(a):
ja bym reklamował auto w "serwisie"


Reklamacja jakaś będzie, ale mimo wszystko wolałbym sam dojść co się stało.

Posiedziałem chwile w garażu, pozaglądałem to tu to tam i odkryłem, że nie działa również pokrętło do regulacji wysokości światła reflektorów. To by świadczyło, że przy sprawdzaniu luzów w kolumnie kierowniczej odkręcono dolną plastikową część deski rozdzielczej i być może przy montażu nie podpięto kostek do regulacji wysokości świateł i do ściemniania deski rozdzielczej. Jutro pójdę tym tropem, ale wcześniej dowiem się w serwisie czy zdejmowano ten plastik z pokrętłami. Może inne pomysły ?

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl