Brak podswietlenia zegary i konsola.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

17 wrz 2013 09:26

Witaj, maestro.
Widocznie podczas naprawy zdejmowano element plastikowy, który znajduje się pod kolumną kierowniczą. Z jednej strony przykręcony jest on do lewej strony deski przy drzwiach jednym wkrętem od dołu oraz dwoma wkrętami z boku, pod pokrywą bezpieczników a z drugiej strony tuż przed tunelem środkowym, jednym wkrętem od dołu.
Na tym plastiku, mocowany jest panel z dwoma kostkami służącymi do regulacji położenia świateł oraz regulacji podświetlenia zegarów. Jeżeli kostki zostaną źle wpięte to nie będzie działało podświetlenie, zegarów, radia oraz regulacja świateł.
Jak zdejmie się pokrywę bezpieczników z lewej strony deski (od drzwi) to te kostki dobrze widać. Pierwsza jest na wprost skrzynki bezpieczników a druga tuż za nią. Można tamtędy, spróbować poruszać kostkami. Jak się tak uda poprawić połączenie, to nie trzeba będzie ściągać całego plastiku pod kolumną.

Miałem tak samo kiedy montowałem moduł do regulacji podświetlenia zegarów. Musiałem niezbyt dokładnie wpiąć kostki i po przykręceniu plastiku okazało się, że brakuje podświetlenia. Po ponownym zdjęciu plastiku, rozpięciu i wpięciu kostek wszystko wróciło do normy.
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

17 wrz 2013 20:22

Witaj mark, Usterka polegała na złym podpięciu kostek. Kostki od regulacji podświetlenie i pochylenia świateł podpięte były w puste miejsca, gdzie w od frontu nie mam żadnych przycisków i pokręteł. Zadzwoniłem do serwisu i potwierdził mi kolega mechanik, że zdejmowany był ten element deski pod kierownicą i być może zostało źle coś podpięte. Zachęcał mocno abym przyjechał. Po tym byłem już pewny, że chodzi o te kostki. Naprawiłem sam w 3 minuty.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Brak podswietlenia zegary i konsola.

17 wrz 2013 23:05

To dobrze, że usterka jest zdiagnozowana i osunięta.
Pozdrawiam całą rodzinkę.

AUTOR WĄTKU
aftek
 

przygasajace podświetlenie zegarow

11 lut 2014 21:02

Witam w mojej kia ceed 1.4 mam problem z przygasajacym podswietleniem zegarów na 1, 2 sekundy i zapalajaca sie kontrolka nie Zapietych pasów i po chwili wszystko wraca do normy .... prosze o pomoc

AUTOR WĄTKU
aftek
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

11 lut 2014 21:07

Dzieje sie tak od czasu do czasu i generalnie jak jestm na trasie w mieście wszystko ok co to może byc pomóżcie

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

11 lut 2014 21:45

Np. brak stałej masy.

AUTOR WĄTKU
wisnia505
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

11 lut 2014 21:51

Ooo a ja zaobserwowałem u siebie że jak zamykam okno to na sekunde wszystko lekko przygasa razem ze światłami. :)

AUTOR WĄTKU
aftek
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

11 lut 2014 22:41

Ale swiatla i radio nie przygaSaja tylko same zegary i myslisz Ze to od masy ? A jesli tak to gdzie szukac przy masie od aku czy silnika? I czemu jak jeżdżę po mieście to problemu niw ma tylko jak wyjade na trase mam te
N problem

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

11 lut 2014 23:06

aftek napisał(a):Ale swiatla i radio nie przygaSaja tylko same zegary i myslisz Ze to od masy ? A jesli tak to gdzie szukac przy masie od aku czy silnika? I czemu jak jeżdżę po mieście to problemu niw ma tylko jak wyjade na trase mam te
N problem


Gdybym miał szklaną kulę to bym Ci odpowiedział. Zegary mają swoją masę.

AUTOR WĄTKU
aftek
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

12 lut 2014 06:55

A gdzie znajduje sie masa od podswietlenia zegarow

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

12 lut 2014 07:50

Pod zegarami.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

12 lut 2014 08:20

Wszedł z buciorami, bez przywitania, bez profilu (naprawdę masz Kia Ceed ?? :szok Bo już myślałem, że może Pride! :twisted: ) i oczekuje cudów.. :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
aftek
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

12 lut 2014 08:34

Kolego a moglbys troche bardziej szczegółowo napisac jak dobrac sie do tej masy w zegarach

AUTOR WĄTKU
aftek
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

13 lut 2014 21:30

Czy ktoś może mi pomóc jak rozwiazac moj problem

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

13 lut 2014 21:47

Jakbyśmy mieli szklane kule, to było by łatwiej.
Podjedź do kogoś ogarniętego w prądzie i daj jemu to zrobić skoro nie potrafisz.

Ja podałem tylko jeden z możliwych powodów.
Bez auta nie ma co diagnozować, chyba że ktoś ma sprzęt jaki podałem w pierwszym zdaniu postu.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: przygasajace podświetlenie zegarow

14 lut 2014 20:04

aftek napisał(a):czemu jak jeżdżę po mieście to problemu niw ma tylko jak wyjade na trase mam


nie może tak być ,że migają zależnie od trasy jaką przebywasz..albo migają albo nie.... ewentualnie może wchodzić w grę nierówność dróg/drgania auta , po drugie do zegarów wchodzi kilka wiązek przewodów - nikt Ci nie powie:np. "sprawdź przewód czerwono-zielonym" popatrz sam :
Obrazek

jeśli masz regulację podświetlenia deski - może tu szukaj usterki choć i tam wchodzi kilka kabli
Obrazek

Może kupiłeś auto "bezwypadkowe" i jakiś kabel uległ przetarciu / naderwaniu - im więcej szczegółów nam napiszesz tym więcej będziemy wiedzieli - dodaj do opisu więcej informacji - tak jak inni to mają :fiu
powodzenia ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
czarek665
 

Re: Podswietlenie zegarów

16 lut 2014 17:51

Witam wszystkich mam podobny problem w pro ceed 2011 nie działa regulacja podświetlenia zegarów i przycisk od isg bezpieczniki w kabinie są ok ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Podswietlenie zegarów

16 lut 2014 22:10

Szukaj przy wtyczce w module regulacji podświetlenia.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Podswietlenie zegarów

16 lut 2014 23:05

czarek665 napisał(a):Witam wszystkich mam podobny problem w pro ceed 2011 nie działa regulacja podświetlenia zegarów i przycisk od isg bezpieczniki w kabinie są ok ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu


Wtyczkę (kostkę) modułu podświetlenia będzie widać jak wyjmiesz pokrywę bezpieczników, z lewej strony deski rozdzielczej.

AUTOR WĄTKU
czarek665
 

Re: Podswietlenie zegarów

19 lut 2014 22:15

dzisiaj to rozebrałem nie widzę żadnej usterki przy wtyczkach przy isg jest jeszcze moduł może on nawalił ale co z podświetleniem zegarów nie da się regulować ....

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl