Problem z ogrzewaniem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Problem z ogrzewaniem

30 paź 2011 20:06

Coś się skopało z ogrzewaniem. Klima w wersji auto, ustawione 21 stopni. Do zeszłego tygodnia było OK. A w tym tygodniu cyrk: auto uruchomione na zimno. Jeżdżę po mieście, silnik stopniowo się nagrzewa. Najpierw zaczyna wiać na nogi gorące powietrze (do tej pory dawało raczej ciepłe), potem zaczyna dawać na boczne kratki, a potem na środkowe. Kolejność prawidłowa, ale temperatura nie taka: powietrze jest potwornie gorące. W aucie robi mi się 24, a gorąc wali taki, jakby w aucie z -20 było. Jeżdżę po mieście i nie mam jak sprawdzić, czy mi się to wyłączy samo, ale prędzej ja wyłączam wszystko, bo zaczynam się pocić. I nieważne, czy włączona klima, czy tylko grzanie. Robiłem test na klimę i tylko raz pokazało mi 20 czyli niby czujnik temperatury. Potem za każdym razem test pokazuje 00. A gorąc wali dalej :( W sumie to by wskazywało na czujnik temperatury. Jestem umówiony już w serwisie, ale dopiero na piątek. Miał ktoś coś takiego?
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 09:11

Masz chyba jakiś permanentny problem z klimą - z tego co pamiętam jakieś dwa lata temu też Ci coś radziliśmy w temacie temperatury.
Poczytaj tu, może coś pomoże http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?t=3235&highlight=
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 17:31

Wtedy pisałem o rozbieżności temperatury końcowej, czyli ustawiam 21, a mam 25. Tu się przyzwyczaiłem. Ale teraz zgłupiało. Auto chce mnie ugotować!!!!!!!! :szok
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

hacker
 

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 17:55

Dyzman przyznaj się co mu zrobiłeś, że się tak mści?:> Może jakiś czujnik padł, ASO powinno dać sobie z tym radę.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 19:06

No nic!!!! Dbam, chucham, pieszczę, zabieram ze sobą w trasę.... ostatnio zrobiliśmy 2000km w tydzień. Zachwalam, umyłem, a tu zonk...
A tak z ciekawości: od strony pasażera nad nogami, gdzie są nawiewy jest taki ładny plastik z dziurami, a od strony kierowcy sama mata izolacyjna z dziurami. To normalne? Bo nie przypominam sobie, żeby mi coś ostatnio na nogi spadło....
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 22:58

Normalne.

A co do problemu to silnik się normalnie nagrzewa? Klimatronik czy manual?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 23:14

Klimatronik, pisałem, że "auto" na początku. Silnik OK. Tylko jak przekręcam kluczyk i załącza się cała elektryka, czekam na nagrzanie "żarówek" to coś mi cichutko brzęczy pod klapą, jakby w pustej rurze coś latało. Nie wiem, czy jedno ma coś wspólnego z drugim, ale nie przypominam sobie tych odgłosów.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

hacker
 

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 23:14

Ruszok :pałka Gdybyś czytał uważnie całą rozmowę, a nie tylko ostatni post to byś wiedział, że automat :D
PS. zostałem uprzedzony już kolejny dzisiaj raz :D

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 23:27

Ktoś już opisywał podobny problem.

Skonczyło sie na wymianie zacinającego sie silniczka regulującego prace klap odpowiedzialnych za ustawienie zadanej temperatury.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problem z ogrzewaniem

31 paź 2011 23:56

Czytałem. Jakoś mi umknęło. Także się nie czepiać.

Wydaje mi się że jest to problem z panelem lub jak wyżej. Z tym, że jak powietrze jest zbyt gorące to stawiam na panel. Może ewentualnie termostat, ale wtedy dilnik powinien się długo nagrzewać i do tego działać dużo powyżej normalnej temperatury.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Problem z ogrzewaniem

06 lis 2011 16:16

stj napisał(a):Ktoś już opisywał podobny problem.
Skonczyło sie na wymianie zacinającego sie silniczka regulującego prace klap odpowiedzialnych za ustawienie zadanej temperatury.

I już po: wymienili mi motoreduktor. Być może to to, o czym pisał powyżej kolega stj.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

krisder
 

Re: Problem z ogrzewaniem

03 gru 2011 00:30

Mniej więcej w tym samym czasie miałem identyczny problem klimą. Pogoda jak na przełom września i października wyjątkowo letnia a silnik sterowania nawiewem umarł w pozycji nawiewu ciepłego powietrza. Jak to bywa w takich przypadkach stało się tak w czasie, kiedy czekało mnie parę dłuższych wyjazdów i krótkotrwałych pobytów w domu. Mój lokalny autoryzowany serwis po wyznaczeniu terminu (w dniu kiedy po drodze wstąpiłem nie raczyli nawet zajrzeć pod maskę) stwierdził że to wina czujnika a takowego na stanie nie posiadają. Do zdiagnozowania usterki potrzebowali 5 minut bez podłączania urządzenia do diagnostyki klimatyzacji. Zaproponowano mi kolejną wizytę po dostarczeniu zamówionego czujnika. Jazda z niesprawną klimą była wręcz na dłuższych trasach niemożliwa i w zasadzie jeżeli na stanie posiada się tylko filtry i oleje potrzebne na przeglądy, to powinno się zapewnić auto zastępcze. Podróż odbyłem nocą a klimatyzację naprawiłem w Warszawie. Gdybym przystał na propozycję serwisu w Legnicy to jeździł bym trzy tygodnie niesprawnym autem a po blisko 50 kilometrowej wycieczce wrócił bym nadal niesprawnym samochodem. Ciekawe za którym razem metodą wymiany najtańszych elementów udało by się "fachowcom" trafić na ten nieszczęsny silniczek rozdzielacza nawiewu. Przy okazji, czy w innych serwisach wymieniają łączniki drążków tylko z jednej strony? W Legnicy i owszem. Miesiąc po przeglądzie naparza łącznik z drugiej strony. Naprawy dokonałem poza ASO odpłatnie gdyż koszt i tak był niższy niż kolejna wycieczka do autoryzowanego serwisu.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl