Uszczelki szyby drzwi przednich - akcja serwisowa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

02 mar 2012 22:39

Wymienili i nadal gwiżdzż. Bede reklamowal. Moze szyba sie opuscila :??

A czy ktos ma dostep do systemu kia? I moze mi sprawdzic czy rzeczywiscie mi to wymienili. Bo nie widze sladow demontazu boczkow drzwiowych.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

02 mar 2012 22:50

Po wymianie u mnie wyraźnie ciężej chodziła szyba te pierwsze razy. Poza tym było widać, że uszczelka na tych "włosach" na dole jest czysta. Zobaczę czy gdzieś tam nie widać numeru może...
Ale śladów jako takich u mnie też brak. Co uważam za normalne i prawidłowe.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

03 mar 2012 07:45

ruszok napisał(a):Po wymianie u mnie wyraźnie ciężej chodziła szyba te pierwsze razy. Poza tym było widać, że uszczelka na tych "włosach" na dole jest czysta. Zobaczę czy gdzieś tam nie widać numeru może...
Ale śladów jako takich u mnie też brak. Co uważam za normalne i prawidłowe.



Widac swiszczy z innego powodu. Musze to sam rozebrac. Co ciekawe jak przesune ja ciut w dol tak z 0,5 cm to jest lepiej.

Zdjalem czesc uszczelki i widac date produkcji 2011 rok czyli wymienili. Nie wiem gdzie dalej szukac moze samo mocowanie szyby sie przestawilo i nie dochodzi do konca.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

05 mar 2012 18:52

Ale to uszczelka szyby na 100%? Czy uszczelka drzwi? Bo ja bym jeszcze pomęczył tę drzwiową. Sprawdź też gumy gdzie kable przechodzą z ramy do drzwi...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

05 mar 2012 19:06

wujekcybul napisał(a):Widac swiszczy z innego powodu. Musze to sam rozebrac.

Spróbuj z oklejeniem taśmą, jak na AK radzili :good
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

09 mar 2012 11:38

skrot napisał(a):
wujekcybul napisał(a):Widac swiszczy z innego powodu. Musze to sam rozebrac.

Spróbuj z oklejeniem taśmą, jak na AK radzili :good


W weekend oklejam i tasma i zobacze. :he

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

09 mar 2012 19:22

wujekcybul napisał(a):W weekend oklejam i tasma i zobacze. :he

Daj znać jakie efekty... :)
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

01 kwi 2012 21:31

skrot napisał(a):
wujekcybul napisał(a):W weekend oklejam i tasma i zobacze. :he

Daj znać jakie efekty... :)


ASO stwierdzilo, ze nie da sie juz nic zrobic. Sam bede rozbieral.

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Uszczelki drzwiowe. Reklamowal ktos?

01 kwi 2012 21:34

wujekcybul napisał(a):ASO stwierdzilo, ze nie da sie juz nic zrobic. Sam bede rozbieral.

No to szkoda :( Powodzenia w rozbiórce :good
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
dziober
 

Re: usczelka okienna w drzwiach

14 maja 2012 19:26

Ja wybieram się pojutrze na wymianę uszczelek. Ta sama sytuacja u mnie już się szyba od kierowcy nie zamykala. Wymiana oczywiście na gwarancji w ASO w Płocku gdzie serwisuje mojego Ceeda.

AUTOR WĄTKU
vero
 

Re: usczelka okienna w drzwiach

14 maja 2012 21:46

Ja w sobotę byłem na przeglądzie i w Krakowie (u Pateckiego) mieli uszczelki i wymienili od ręki i bez jakiegokolwiek marudzenia. Generalnie jakby ciszej jest w środku - ale to może siła sugestii :)

AUTOR WĄTKU
argus
 

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 06:48

w I30 mam to samo. Chodzi o Uszczelkę/prowadnicę szyby wewnątrz drzwi. W moim przypadku szyba w drzwiach pasażera przy ruchu w górę w pewnym momecie zwalniała a pewnego razu zatrzymała się zupełnie. Po zdjęciu tapicerki okazało sie, że szyba podwinęła i zabrała ze sobą ową gumę, która wyskoczyła zupełnie z metalowej ramki. Na razie z wielkim trudem, upchnąłem ja spowrotem w swoje miejsce. Było z tym trochę roboty, bo było trzeba zdjąć blachę trzymającą ustrojstwo podnośnoka. A żeby ją zdjąć trzeba szybę opuścić na tyle, żeby w 2 otworach technologicznych (pod gumowymi zaślepkami) był dostęp do śrób trzymających szybę. Następnie trzeba te śruby poluzować i rękami podnieść szybę tak, żeby wysunęła się z zacisków. Tu trzeba mocno uważać a najlepiej poprosić kogoś (może być żona lub dziewczyna bo to prosta czynność) żeby przytrzymywał szybę, ponieważ pod własnym ciężarem leci ona w dół aż do pieprznie w dno wewnąrz drzwi. Następnie trzeba poluzować mocowania przewodów i odkręcić wszystkie śróbki po obwodzie blachy. Dopiero teraz mamy ową blachę lużną i możemy uzyskać dostęp do szyny z wypadającą uszczelką. Przy ponownym montażu trzeba uważać z siłą dokręcania śrub trzymających szybę w zaciskach (jak dociągniemy za słabo szyba wysunie się natomiast jak za silnie może "chrupnąć". Rosyjska instrukcja przewiduje moment dokęcania od ok.6 do 11Nm a więc z wyczuciem). Generalnie czynność dosyć upierdliwa, bo trzeba cholernie uważać na szybę (podtrzymywać ją) uważać z siłą dokręcania zacisków, a do tego ruchy blachą ograniczają przewody. Pisze to bo zdarzył mi się problem z zamknięciem okna "na wyjeździe" jeszcze w deszczowy dzień. Uważam jednak, że sytuacja może sie powtórzyć i będę zmuszony reklamować to w ASO. Na razie szyba chodzi, chociaz unikam całkowitego opuszczania.

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 07:21

Nemiroff napisał(a):Mają na to akcję serwisową. Mi wymienili prawą i lewą w przednich szybach.

Czy "akcja serwisowa" oznacza, że wymieniają wszystkim? Bo w piątek jadę na drugi przegląd (2 lata) i już mi coś serwis mówił, że na gwarancji NIE wymienią. Powinni wymienić na gwarancji, czy odpłatnie? Ktoś wie jak to jest?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 07:35

Resident napisał(a):Czy "akcja serwisowa" oznacza, że wymieniają wszystkim? Bo w piątek jadę na drugi przegląd (2 lata) i już mi coś serwis mówił, że na gwarancji NIE wymienią. Powinni wymienić na gwarancji, czy odpłatnie? Ktoś wie jak to jest?


Musisz powiedzieć że Ci się podwija. Na tej podstwawie dokonają naprawy gwarancyjnej.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 07:43

No właśnie mówiłem, że będę zgłaszał podwijającą się uszczelkę, to mi powiedzieli, że na gwarancji nie zostanie wymieniona ale już dla mnie zamówili. Gwarancja na uszczelki jest 1 rok ale jeśli jest jakaś akcja serwisowa, to znaczy, że uszczelki były wadliwe i powinni wymienić nawet po gwarancji. Tylko czy jest jakaś "akcja"?

AUTOR WĄTKU
vero
 

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 07:56

Namiary na akcje serwisową znalazłem tutaj:
viewtopic.php?f=45&t=5652

U mnie nie było problemu. Owszem przy zgłaszaniu na przeglądzie problemu coś napomknąłem o akcji serwisowej, ale bezproblemowo wymienili. Skądinąd ASO pozytywnie mnie zaskoczyło, bo wymienili mi na gwarancji łącznik stabilizatora - a samochód ma prawie (niecałe) 2 lata, ale już 60 tys. km.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 07:58

Resident napisał(a):Gwarancja na uszczelki jest 1 rok

d*** jaś chuziu bobo.
vero napisał(a):Namiary na akcje serwisową znalazłem tutaj:
viewtopic.php?f=45&t=5652

Resident napisał(a):ale już dla mnie zamówili

No i tu rozwiązanie tej zagadki.
Uszczelki wymieniane na podstawie biuletynu serwisowego mają inny numer QQQ i one nie podlegają sprzedaży, natomiast jeśli zamówili bez tej końcówki to nie mogą ich rozliczć na gwarancji. Kasa Misiu Kasa diabloo
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 08:29

vero napisał(a):Namiary na akcje serwisową znalazłem tutaj:
viewtopic.php?f=45&t=5652

U mnie nie było problemu. Owszem przy zgłaszaniu na przeglądzie problemu coś napomknąłem o akcji serwisowej, ale bezproblemowo wymienili. Skądinąd ASO pozytywnie mnie zaskoczyło, bo wymienili mi na gwarancji łącznik stabilizatora - a samochód ma prawie (niecałe) 2 lata, ale już 60 tys. km.

Mój się nie łapie na tą akcję. Tutaj są VINy U5YHC8..., a ja mam U5YHB8... :/
Ktoś może sprawdzić po VINie jakie poprawki są przewidziane dla mojego modelu?

Avatar użytkownika
korse
Brygadzista
 
Posty: 77
Dołączył(a): 15 lut 2010 08:34
Grupa: Łódzka

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 09:03

Ja jadę dzisiaj na wyminę uszczelki, zablokowała mi przednią szybę kierowcy, mają wymienić w obu przednich drzwiach. Powiedziano mi telefonicznie, że wymiana na gwarancji autko ma ponad 2 lata vin U5YHB5...
KIA CEED 1.4 FL DOHC HB 109KM C+ 2009
Pozdrawiam :-)
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: usczelka okienna w drzwiach

15 maja 2012 10:09

tylko po co toczymy tę dyskusję w 2 wątkach, ruszok połączysz? I odezwij się kurna na gg!!
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl