Woda w aucie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Woda w aucie

16 sie 2011 20:50

Po wczorajszej ulewie jaka nawiedziła nasze treny (Jaworzno) kiedy wsiadłem do auta stwierdziłem że cały dywanik gumowy jest po brzegi zalany wodą,a to nie koniec pod dywanikiem było jeszcze więcej wody.Stwierdziłem jak to możliwe że w samochodzie jest woda ,przecież szyby pozamykane , po szczegółowych oględzinach zobaczyłem zaciek na podnóżku więc jakaś nieszczelność musiała dopaść moje auto.Postanowiłem pojechać do ASO.Wybrałem się do Euro-Kas Katowice,Pan w serwisie zaproponował wizytę w piątek i zostawienie auta na kilka dni,będą sprawdzać szczelność ,suszyć, ewentualnie rozbierać i składać to może potrwać ,a tu pech bo w piątek akurat mam wyjazd nad morze :szok chyba nici .Zaproponował abym sam sobie tymczasowo osuszył dywaniki ,a co za tym idzie, mam z wodą jeździć przez tydzień, zgroza, nawet nie raczył pofatygować się i popatrzeć jak wygląda sytuacja w samochodzie , czyli nie podszedł do tematu jak powinien podejść fachowiec. Więc umówiłem się i pojadę w piątek. Po powrocie do domu pojechałem na myjnie przeprowadzić test szczelności ,nic nie cieknie ,ciekawe,potem pracownik wyciągnął odkurzacz i wszystko wyssał z dywanika i stwierdził że wszystko suche ,sprawdziłem rzeczywiście.
I tu jest pytanie jak to jest z tą wykładziną dywanikiem czy jest od spodu gumowany czy nie ,czy jest możliwość że nie przemókł na wylot




(po drodze widziałem na Martyniaków ok.12.30 KIA Ceed chyba kol Jeleniaka ,poznałem po światłach dziennych :ok i fotach na forum :ok .) pozdrawiam

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Woda w aucie

16 sie 2011 20:56

Ryszard48 napisał(a):I tu jest pytanie jak to jest z tą wykładziną dywanikiem czy jest od spodu gumowany czy nie ,czy jest możliwość że nie przemókł na wylot

Teoretycznie tak. Jest podgumowany od spodu. Nie mniej jednak w zależności ile tej wody było. Bo jedna z dziurek jest w okolicy cięgna do klapki wlewy.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Woda w aucie

17 sie 2011 10:55

nie wiem nad jakie morze jedziesz bo jak na inne niż Bałtyk to postaw słońce poświeci i wyschnie przez tydzień
klima też ładnie suszy wnętrze - wywal dywanik kilka godzin pewnie maż nad morze to też podeschnie

jeż jeszcze polecany patent ze żwirkiem dla kota

co do przyczyny to sprawdz otwory odprowadzające wodę -podszybie/progi/drzwi!!!! może naleciało syfu jakiegoś z drzew i zapchane i się przelewa do wew auta
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

17 sie 2011 13:52

sensor napisał(a):nie wiem nad jakie morze jedziesz bo jak na inne niż Bałtyk to postaw słońce poświeci i wyschnie przez tydzień
klima też ładnie suszy wnętrze - wywal dywanik kilka godzin pewnie maż nad morze to też podeschnie

Musisz przynajmniej uchylić okna aby miała gdzie wylecieć para wodna ....a nad morze to i klima trochę jodu zaciągnie :lol: :lol:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Woda w aucie

17 sie 2011 18:19

to nie byłem ja niestety,jestem od piatku w wadowicach,no i nie mam swiatel do jazdy dziennej ,ale sie pomalu przymierzam(czyt. rozmyslam) nad montazem. Tą mega nawalinice doswiadzyczlem wlasnie w "gorskim" rejonie,gdzie walilo piorunami po okolicy i rana poszedlem sprawdzic czy aby moje autko nie dostalo,bo jakis piorun bardzo blisko walnął,no i mialem pewne obawy tez wlasnie o suchosc w srodku bo mam owiewki,ktore nie sa super szczelne(troche slychac swist powietrza przy szybszej jezdzie). Podobny przypadek mialem ostatnio u szwagra w c.KSARA pisasso -tam natomiast z tylu pod dywanami sa schowki i bylo w nich sporo wody po mocniejszym deszczu. Niestety nijak nie moglismy skumac skad tam sie dostala-lalismy węzem po uszczelkach,potem mycie karcherem i tez nic,ani kropelka sie nie dostała. Zostaje kwestia zlego domkniecia drzwi,czyli zlego ulozenia uszczelki,no bo jak inaczej ?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Woda w aucie

17 sie 2011 19:22

ja miałem wodę w swoim bo nieszczelna była przednia szyba i woda zaciekała po karoserii, pod wykładziną za pedałami....wyjeli szybę wstawili i uszczelnili na nowo i gra...

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Re: Woda w aucie

19 sie 2011 20:00

Dzisiaj byłem Euro-Kas Katowice i zrobili ,wpadnięta guma w grodzi i przez to wlewała się woda ,poprawili ma być dobrze zobaczymy

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

woda w aucie...

09 gru 2015 20:52

Rok temu wymieniałem centralkę od czujników cofania bo tamta trochę była rozklekotana i kable nie zawsze stykały właściwie. Po roku nagle czujniki cofania zamilkły. Podjechałem do znajomego od elektroniki samochodowej. Wykręcił schowek w bagażniku sięgnął do wnęki gdzie była wrzucona centralka a … centralka pływała. Pełno wody. Trzeba było wyjąc zatyczkę serwisową aby woda spłynęła na nadkole. Centralka była ukryta w bocznej wnęce w bagażniku za tylnym lewym kołem. Woda czyściutka jak deszczówka.
Ostatnio samochód bywał na myjni, zdarzało mu się stać pod chmurką w czasie ulew, ale wody w tym miejscu być nie powinno mimo wszystko. Miał ktoś taki przypadek?

Przeniesiono. Dlaczego nie użyłeś wyszukiwarki i nie dopisałeś się do istniejącego wątku o IDENTYCZNYM (bo logicznym) temacie :?? diabloo R4

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

24 lut 2017 15:17

Witam,

Po ostatnich ulewach w tylnej bocznej wnęce gdzie np. mogę sobie napoje wyskokowe wozić ze sklepu mam wilgoć , trzymałem tam zawsze rękawice do samochodu itp. macie pomysł skąd może lecieć ? nie dużo, bardziej wilgotne jest to miejsce. Czy mogą być tam jakieś otwory technologiczne, które zakryłem tymi rękawicami ?

P.S , gdzie jest ta zatyczka serwisowa ?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Woda w aucie

25 lut 2017 00:27

Yyy, czy ja już jestem zmęczony, czy czytam drugi raz to samo w innym wątku? ;-)

Hmm, właśnie też nie wiem o jakiej zatyczce mowa..

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

25 lut 2017 06:38

Ryba4 napisał(a):Yyy, czy ja już jestem zmęczony, czy czytam drugi raz to samo w innym wątku? ;-)

Hmm, właśnie też nie wiem o jakiej zatyczce mowa..

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka



Napisałem nowy wątek ponieważ ostatni post tutaj jest z "09 gru 2015 20:52" i nie miałem pewności czy ktoś odpiszę w ogóle- możesz zamknąć albo tamty usunąć :D
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Woda w aucie

25 lut 2017 17:34

Często słyszę taki argument, między innymi od jednego ziomka co nas tu kiedyś zwyklinał wprost soczystą wiązanką, że "jakby napisał w starym temacie to nigdy by się nie doczekał odpowiedzi". Nie wiem skąd taka logika u ludzi - nic podobnego, bo każdy (chyba??) wchodząc na forum zaczyna od "nieprzeczytanych postów", więc nieważne w jakim starym wątku ktoś coś napisze, to każdy zobaczy że pojawiło się w nim coś nowego. Czasem tylko rozdaję statuetkę Złotego Szpadla i nobliwy tytuł Archeologa Roku, dla kogoś kto odkopie najstarszy temat, ale to w ramach czystej, ale absolutnie niezłośliwej (co u mnie rzadkie ;-) ) beki, i nie jest absolutnie żadnym błędem kontynuowanie takiego wątku, w przeciwieństwie do zakładania kolejnego nowego wątku na ten sam temat, podczas gdy na forum istnieje już 10 takich samych, a w każdym po 3 posty. Nikt nie nadąża ze sprzątaniem tego :-/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Woda w aucie

25 lut 2017 18:32

Swoją drogą Ryba4 szpadel nadal jest mój? :scratch_one-s_head:
Yyy i tez nie wiem o jaką wnękę chodzi, walczyłem z kolegą z wodą pod wykładziną pasażera i pasażera tył prawy- problem w większości VAGów. Wina jest przedostawanie się wody przez rozszczelnienie osłony w drzwiach i po szybie ścieka do wnętrza drzwi, potem albo przez nieszczelność albo głośnik i przez próg. Zacznijmy może od początku. Mówisz o bagażniku czy przedziale pasażerów?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

25 lut 2017 18:38

czaru$90 napisał(a):Swoją drogą Ryba4 szpadel nadal jest mój? :scratch_one-s_head:
Yyy i tez nie wiem o jaką wnękę chodzi, walczyłem z kolegą z wodą pod wykładziną pasażera i pasażera tył prawy- problem w większości VAGów. Wina jest przedostawanie się wody przez rozszczelnienie osłony w drzwiach i po szybie ścieka do wnętrza drzwi, potem albo przez nieszczelność albo głośnik i przez próg. Zacznijmy może od początku. Mówisz o bagażniku czy przedziale pasażerów?

Woda w kole zapasowym, lampy suche, nie paruja. Wczoraj wody było tyle że można sobie rączki umyć, dzisiaj już praktycznie niczego nie było więc piowycieralem pojechałem na Karcher i lałem woda po dachu i klapie całej i sucho jest...Pod kołem są dwie uszczelki okrągłe i pytanie czy one tam są bo może dochodzić do takiego czegoś ? Czy po prostu są bo są xd w aucie i bagażniku nie śmierdzi stechlizna. Aaaa po myjce sprawdziłem znów od strony bagażnika lampy i grzebałem w nich i nic nie ma wody wilgoci. A mokre jedynie jest w tej bocznej wnęce pod lamoa.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Woda w aucie

25 lut 2017 19:28

Wyciągnij co tylko możesz z bagażnika, tapicerki, koła, wszystko co zasłania blacharke. Bierzesz dobrą latarkę w ręke i zamykasz sie w bagażniku... Następnie zapraszam na myjke ciśnieniową samoobsługową z kolegą do pomocy.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

25 lut 2017 19:30

butter18 napisał(a):Wyciągnij co tylko możesz z bagażnika, tapicerki, koła, wszystko co zasłania blacharke. Bierzesz dobrą latarkę w ręke i zamykasz sie w bagażniku... Następnie zapraszam na myjke ciśnieniową samoobsługową.

Jeżeli po ulewie będzie to samo to jadę do warsztatu aby mi ten dymek bez zapachowy wpuścili do auta i wyjdzie skąd cieknie

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

03 mar 2017 19:13

Zlokalizowane przez gąbkę która otacza wejścia żarówek i wtyków przepuszczalo, wziąłem masę uszczelniająca i dookoła ładnie i pytanie czy od tego nie wyjdzie mi korozją jak położyłem ta masę na lakier ??

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Woda w aucie

03 mar 2017 19:17

A nie mówiłem? :P
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

07 kwi 2017 20:48

Ryba4 napisał(a):A nie mówiłem? :P


miesiąc walki, woda dalej cieknie delikatnie ale jest!, lampa zdjęta , wymieniona oryginalna uszczelka lampy, podklejona jeszcze silikonem bezbarwnym i co !? - woda leci przez śrubę, spod podkładki śruby woda kropelkuje i leci sobie do środka. Już nawet pod lampą zrobiłem specjalne korytko silikonem aby woda omijała miejsce śrub. Jutro zajmę się uszczelnieniem śrub - mam nadzieje że tym razem pomoże BO RĘCĘ OPADAJĄ.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Woda w aucie

11 lip 2017 03:57

Woda leci i leci, cały bagażnik wyciągnięty rozgrzebany. Woda wypływa przez fabryczne łączenia blach, tylko nie wiem gdzie w nie wpada, generalnie obstawiłem uszczelkę klapy, że może jest uszkodzona w środku gdzie ma kanalik dla wody. Postaram się jeszcze na dniach dociągnąć rygiel, będzie ciężej się klapę zamykać, ale jak dociśnie uszczelkę mocniej to się wyjaśni w końcu. Pierwszy raz takie coś widzę na oczy, i już mnie to męczy ;p

W zapasie leży oryginalna uszczelka w ASO po wyszarpaniu dobrej ceny są wstanie mi ja sprzedać za 270 zł, ale na razie nie będę nakręcać sztucznych wydatków.

Macie jakieś propozycję co jeszcze mogę sprawdzić ? - lampa sucha, przez zawias woda nie leci, przez amortyzator klapy tak samo, przez wiązkę kabli też nie leci : ( ( auto nie było uderzone w tyłek )
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl