pierwsze oznaki zimy i pierwsze zimowe usterki...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lalas
 

12 lis 2007 21:42

w SW i tak są chyba trochę inne te sołowniki :), może lepszejsze :D

AUTOR WĄTKU
Mati
 

13 lis 2007 08:20

u mnie też no problemo na szczęście :)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

16 lis 2007 10:52

Temp. - 4 , niestety klapa bagażnika otwiera sie oprnie, w pewnym momencie trzeba jej pomóc :(

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

16 lis 2007 19:12

W Focusie też tak mam - serwis stwierdził że to normalne, bo siłowniki są olejowe i w niskich temperaturach olej gęstnieje. Wadą będzie jeśli siłowniki nie dadzą się ruszyć.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 lis 2007 20:02

PIOTER -NIE MIAŁEM W ANI 1 AUCIE TAK WIĘC DLA MNIE NIE JEST TO NORMALNE;)

MAti pip.. niemyta kiedy tu przylazłeś:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lemur
 

16 lis 2007 21:49

U mnie też coraz ciężej się podnosi i na pewno nie jest to normalne. Na przeglądzie będę reklamował.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 lis 2007 22:22

lemur napisał(a):U mnie też coraz ciężej się podnosi i na pewno nie jest to normalne. Na przeglądzie będę reklamował.



o i to jest prawidłowa decyzja
jest nie tak jak powinno być masz nowe i ma byc oki wszystko

zrozumcie ze jak 20 osób zgłosi to samo to wreszcie ASO dostanie cynk że coś nie tak i jak 21 pojedzie i powie ze coś nie tak to nie będa z nim dyskutować czy aby na pewno tylko bez mrugnięcia to sprawdzą

AUTOR WĄTKU
lemur
 

16 lis 2007 22:31

... a do przeglądu mam jeszcze 15kkm i nie wiem czy wytrzymam, bo lista podobnych pierdół się wydłuża :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 lis 2007 22:34

to napisz łaskawco ta liste TUTAJ
chętnie poczytam to jeszcze coś im kaze domówic coby potem 2 raazy znów auta nie odstawiać
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lemur
 

16 lis 2007 22:51

Pisałem już gdzieś:

Zarysowana tylna szyba przy zakładaniu czujników cofania (już po ptakach - za późno zauważyłem)
Trzeszczy roleta bagażnika (coraz mniej)
Ciężko wchodzi dwójka (teraz bardzo rzadko - jeżeli już to na zimnym silniku)
Haczy dźwignia do regulacji odcinka lędźwiowego
Radio - kiepski dźwięk (też już gdzieś opisywałem - obcięte wysokie i niskie na ustawieniu EQU OFF)
Stuki w kolumnie kierownicy przy dużych nierównościach - coraz więcej stuków :evil:
Trzeszczy kierownica - coraz częściej :evil:
Trzeszczy plastik w środkowej konsoli - w zasadzie tylko na bruku, ale jako że codziennie przejeżdżam przez bruk, to diabloo
Czasami nie wchodzi wsteczny bieg (w sumie już nie pamiętam kiedy nie wszedł)
Źle spasowana pokrywa silnika
Słabo się otwiera klapa bagażnika, a przy niskiej temp nie otwiera się do końca
Trzeszczy dolny odcinek oparcia kierowcy (zwłaszcza słyszalne przy pokręceniu d..ą na boki.

Na dzisiaj tyle. Jak widać niektóre usterki znikają, więc jestem dobrej myśli. Gdyby nie fakt, że nie mam po drodze do ASO, to już dawno bym z tym do nich pojeździł :wink:

AUTOR WĄTKU
lalas
 

16 lis 2007 23:39

ja dzisiaj przy -4 musiałem pomagać klapie się otworzyć, w każdej pozycji zaczynając od lekkiego otwarcia do maksymalnego wychyłu gdy nie podnosiłem klapy ta stała w miejscu, jak tak będzie z -10*C to podejżewam, że klapą zarobimy w głowę, może się sama zamknąć :D

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

17 lis 2007 00:20

Witajcie z mroźnego 3miasta.
Od jakiegoś czasu jak zaczęło się robić chłodniej dochodzą do mnie stukania/pukania gdzieś z tyłu. Jak przejadę około 3/4km jest wszystko ok.
Pojawia się to jak troszkę dłużej postoi. Wydaje mi się, że może chodzić tu o amortyzatory w zawieszeniu .
Jak popracują troszkę jest już ok i takiego pukania nie ma.
Mam pytanie, zaobserwowaliście taki efekt u siebie??
Pozdrawiam
Sebol

AUTOR WĄTKU
Olek
 

17 lis 2007 00:25

<span>SebolE</span> napisał(a):Jak przejadę około 3/4km jest wszystko ok.


Moze te pierwsze 3/4 km jedziesz po nierownej nawieszchni ? 8)

Ja u siebie nie zaobserwowalem roznicy, caly czas zawieszenie pracuje tak samo, na dziurach slychac to zawieszenie, nie ma mocnych.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

17 lis 2007 00:31

Co prawda nie są to walenia i stukania duże, ale słychać troszkę głośniej niż z przodu. I potem wydaje mi się ciszej jak przejadę kawałek. Może wyczulone ucho mam po poldku :D i głośniej radio jak to mówili w ASO FSO hahaha. A co do dziur to chyba wszędzie są :P

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 lis 2007 10:54

SebolE napisał(a):Witajcie z mroźnego 3miasta.
Od jakiegoś czasu jak zaczęło się robić chłodniej dochodzą do mnie stukania/pukania gdzieś z tyłu. Jak przejadę około 3/4km jest wszystko ok.
Pojawia się to jak troszkę dłużej postoi. Wydaje mi się, że może chodzić tu o amortyzatory w zawieszeniu .
Jak popracują troszkę jest już ok i takiego pukania nie ma.
Mam pytanie, zaobserwowaliście taki efekt u siebie??
Pozdrawiam
Sebol


dokładnie mam to samo jak stoi po nocy to jak rusze piersze km puka potem jest oki tak jakby olej się rozgrzewał w amorku:D

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

17 lis 2007 10:58

Dokładnie sensor, identycznie.Popracuje i potem dziury, szybka jazda i nic .

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 lis 2007 17:14

Sensor, ja nie powiedziałem że normalne jest pomaganie klapie w otwarciu tylko że wg serwisu Forda normalne jest trochę WOLNIEJSZE otworzenie się bagażnika. Jeśli klapie trzeba pomagać w otworzeniu się większą siła to jak najbardziej jest to powód do reklamowania tego faktu w serwisie.
U mnie przy -4 bagażnik otwiera się w Kijance normalnie - nie zauważyłem większych problemów i opóźnień.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 lis 2007 13:45

oki ja poprostu otwieram z 30 razy dziennie bagażnik często mając zajętą 1 ręke
dziś podjechałem tak że auto stało tyłem do wysokiego chodnika na którym stałem otwierając klape i szybko szybko i oczywiście do połowy otwarcie nastąpiło MÓJ ŁUK BRWIOWY o cm się minął z klapą -oj było by krwi było by

dla mnie w związku z tym częstym otwieraniem jest to strasznie UPier..................... sprawa
pomijam już fakt że teraz sezon i zawsze na tylnej półce woziłem kalendarze na biurko -teraz nawet nie próbuję

AUTOR WĄTKU
bob
 

30 lis 2007 16:16

kurcze... w nowych autach tak się dzieje?
u mnie po 4 latach w aucie muszę pomagać klapie, ale to już stare auto :?
zgłaszajcie, zgłaszajcie - może ja kupię już z dobrymi amorami :D

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

30 lis 2007 17:55

SebolE napisał(a):Witajcie z mroźnego 3miasta.
Od jakiegoś czasu jak zaczęło się robić chłodniej dochodzą do mnie stukania/pukania gdzieś z tyłu. Jak przejadę około 3/4km jest wszystko ok.
Pojawia się to jak troszkę dłużej postoi. Wydaje mi się, że może chodzić tu o amortyzatory w zawieszeniu .
Jak popracują troszkę jest już ok i takiego pukania nie ma.
Mam pytanie, zaobserwowaliście taki efekt u siebie??
Pozdrawiam
Sebol


od kilku dni mam podobną sytuacje , tylko, ze zawieszenie skrzypi i trzeszczy jak stuletnia szafa - normalnie porażka i wstyd jak kogos wioze pierwszy raz, to pyta czy to oby napewno nowy samochód ;) Dramat - przebieg - 2800 km dopiero. No i zaczęły sie stuki w kolumnie kierownicy przy niewielkiej prędkości na nierównościach. Poki co jestem podłamany - zlikwidują to w ASO czy ten typ tak ma ?? Pozdrawiam wszystkich, napiszcie czy u Was też trzeszczy i skrzypi cos w zawieszeniu i czy to Wam zlikwidowano w ASO ?? Szczególnie jest to uciązliwe na "śpiących policjantach" , pozdro ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl