naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na okulary

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na okulary

30 cze 2011 09:25

Witam
Mam pewien problem z KIA... otóż

Auto w 2008 miało małe Boom. W autoryzowanej stacji była wykonana naprawa z OC czy AC (aby zachować gwarancję).
Aktualnie na przeglądzie nadwozia pojawiła się korozja w miejscu gdzie były wykonywane naprawy.
Serwis który dokonywał przeglądu nie chce gwarancyjne naprawić tego elementu wg ich Kia Poland nie chce naprawić auta tłumacząc się ze to było uszkodzenie komunikacyjne.
Serwis który wykonywał naprawę umywa ręce ( rękojmia 2 lata?), też twierdzi ze KIA Poland odmawia naprawy gwarancyjne


Moje pytanie jest czy ktoś miał podobne przejścia ? Jak wygląda sprawa gwarancji ?

dodam ze przeglądy wszystkie mam w terminie. Wygląda to tak jak by KIA nie chroniła gwarancją na nadwozie miejsc po naprawach nawet w ich własnych autoryzowanych serwisach ?!!!! Zastanawiam się w jaki sposób rozwiązać ten problem żeby naprawiali miejsca z korozją w ramach gwarancji. Czy ktoś juz walczył z KIA poland o uznanie gwarancji ?

ps2.
ostanio zauważyłem ze odstaje mi schowek na okulary (ten z lampkami sufitowymi) Z tego co widzę to puścił plastik dokkoła wkrętów mocujących - czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Jak kwestia naprawy gwaranyjnej. Dodam, że nie korzystam z tego z schowka - podejrzewam wadę fabryczną plastiku

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 cze 2011 10:40

Ja bym rozstrzelał :!! Po to naprawiam w ASO za pieniądze z odszkodowania, a nie biorę ich do kieszeni i klepie u pana Juzia za rogiem żeby utrzymać gwarancję!! A jak odwalili fuszerę to niech naprawiają!!
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 cze 2011 11:35

no właśnie to jest dla mnie bardzo dziwne, i chciałem się dowiedzieć czy to jest "powszechna praktyka" KIA, bede ich chyba musiał zaatakować pismami z prosbą o wyjaśnienie na papierze..

Roman5
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 cze 2011 11:37

Jak robiles to w ASO to na moje naprawa jest wykonana na orginalach i nie ma dyskusji .7 lat na rdze.Chyba ze jest cos w ksiazce gwarancyjnej.Zobacz co podpisales przy odbiorze czy ci cos nie podsuneli do podpisu.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 cze 2011 11:45

Jeżeli pokazuje się rdza na nadwoziu to powinni dokonać naprawy na gwarancji. Oczywiście jak wszystkie przeglądy były zrobione w wymaganych terminach.
Niema tu znaczenia czy auto było lub nie było naprawiane.
Takie podejście świadczy o próbie zrzucenia na klienta swojego partactwa przez serwis oraz dodatkowo naciągnięcia na koszty usunięcia korozji i malowania.
Zażądaj od serwisu wydania pisemnej odmowy dokonania naprawy gwarancyjnej wraz z jej uzasadnieniem. Następnie napisz pismo do KMP, opisz całą sytuację i zażądaj usunięcia usterki w ramach gwarancji. Dołącz kserokopię pisma z serwisu.

erkaesiak
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 cze 2011 11:58

Od tygodnia mam ten sam kłopot ze schowkiem na okulary - popękał plastik wokół śrubek i całość opadła jakiś cm w dól :(

Nie sądzę, żeby podchodziło to pod gwarancję i pewnie w wolnej chwili założę jakieś zgrabne podkładki - może będzie lepiej...

Roman5
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 cze 2011 13:16

Nie podkladaj niczego.Jedz do nich .Ich sprawa.

AUTOR WĄTKU
plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

01 lip 2011 07:43

mark napisał(a):Zażądaj od serwisu wydania pisemnej odmowy dokonania naprawy gwarancyjnej wraz z jej uzasadnieniem. Następnie napisz pismo do KMP, opisz całą sytuację i zażądaj usunięcia usterki w ramach gwarancji. Dołącz kserokopię pisma z serwisu.



tak chyba właśnie zrobię, teraz robiłem przegląd w innym miejscu, muszę pojechać do warsztatu gdzie było robione auto (150km) na sądzę niezbyt przyjemne spotkanie. Wszystkie przeglądy miałem robione w terminie.

lewadzki
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

01 lip 2011 08:47

współczuje, ale ja bym nie odpuścił, jak by trzeba było, to nawet Turbo kamere wołać trzeba :P

AUTOR WĄTKU
plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

01 lip 2011 10:52

nic pojade zobacze jak bedzie sie sprawa rozwijać będę was informować :)

gala
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

01 lip 2011 20:09

Plokij jak robiłeś naprawiałeś szkodę z OC sprawcy i nie nastąpiło przedawnienie roszczeń (kolizja - 3 lata, wypadek wyrok sądowy - 20 lat) to przysługuje ci utrata wartości rynkowej pojazdu.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

02 lip 2011 12:36

Jaja sobie robią i tyle. Jak naprawiłeś auto w ASO na oryginałach to tak jakbyś auta nie naprawiał - jest gwarancja i tyle. A że wychodzi rudy na skutek niefachowej - jak widać - naprawy, to dlatego zapewne KMP nie chce zapłacić zrzucając to na dealera. Teraz pisemnie zażądaj naprawy, jak odmówią (też ma być na piśmie, nic na gębę) pisz do KMP o wywiązanie się ze zobowiązań gwarancyjnych. Jak nie pomoże - sąd. Acha, poradź się jeszcze rzecznika praw konsumenta, jego porady są bezpłatne, z znajdziesz go w swoim starostwie powiatowym. Zawsze pomoże pisma ubrać w prawniczy bełkot, to robi wrażenie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

skalin
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

13 lip 2011 12:24

Też wstępuję do klubu - urwany schowek na okulary wraz z lampką. Te ichnie plastiki są tragiczne - czy udało się Wam to załatwić na gwarancji?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

13 lip 2011 13:20

skalin napisał(a):Też wstępuję do klubu - urwany schowek na okulary wraz z lampką. Te ichnie plastiki są tragiczne - czy udało się Wam to załatwić na gwarancji?


Ciężkie te okulary ;-)
Plastik na okulary akurat moim zdaniem jest nie najgorszy.

Uszkodzenie ( jeśli mechaniczne ) nie spotka się z gwarancją.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

13 lip 2011 18:38

Mnie też dopadła awaria schowka, myślałem że to przez temperatury w Chorwacji (roztopił mi się zasilacz nawigacji na słońcu), dzisiaj byłem w serwisie i wymienili mi schowek na gwarancji na nowy :good

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

14 lip 2011 08:46

Bardzo delikatny ten schowek. Może nie otwierać, to dłużej wytrzyma? :ha

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

14 lip 2011 09:14

no ja z niego korzystam dość intensywnie i odpukać na razie się trzyma, tylko nie wiem czemu tak strasznie się brudzi po bokach :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

skalin
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

15 lip 2011 08:01

George - nie używam okularów - schowek użyty ze 20 razy w ramach ciekawości.... Przeciwsłoneczne nie mieszczą się :( .

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

21 lip 2011 11:30

Jak już gdzie indziej pisał też odpadł mi schowek. Dzisiaj zawiozłem między innymi z tym auto do serwisu i okazało się, że... jest to uszkodzenie mechaniczne, takie samo jak u Was. Obiecali, że postarają się coś z tym zrobić, ale wymienić nie mogą.
Byłby ktoś z posiadaczy urwanego schowka zainteresowany wspólnym pismem do Kia Polska? Bo skoro w kilku przypadkach taka sytuacja wystąpiła i uszkodzenia są takie same, tzn. że to wada materiałowa.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

21 lip 2011 12:34

Możesz zrobić jakieś zdjęcie gdzie to się uszkadza? Patrzałem na to i aż trudno uwierzyć.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl