TEST - Kia cee`d SW 1.6 CRDi

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

TEST - Kia cee`d SW 1.6 CRDi

30 paź 2007 16:51

TEST - Kia cee`d SW 1.6 CRDi Optimum plus

Miałem przyjemność "spędzić" weekend razem z cee`dem SW 1.6 CRDi. tego względu, że posiadam Diesla w nadwoziu kombi innej firmy zdecydowałem się właśnie na wersję SW (Sporty Wagon). Co do designu... kwestia gustu, a o gustach się nie rozmawia. Bryła zwarta, ciekawa. Tył cee`da przypadł mi od razu do gustu dzięki nietypowo idącym tylnym słupkom. Co do przodu nie mam zastrzeżeń, podoba się.
Obrazek

Długość: 447 cm, rozstaw osi: 265 cm.
Obrazek

Szerokość: 179 cm, wysokość: 149 cm.
Obrazek

Obrazek

Silnik 1.6 CRDi, turbodiesel nowej generacji (common rail). Rozwijający moc 115 KM przy 4000 obr/min a maksymalny moment obrotowy 255Nm przy 1900 obr/min. Według danych producenta, zużycie paliwa-miasto/poza miastem/mieszane (l/100 km) wynosi 5,7/4.2/4.7, a prędkość maksymalna (km/h) wybosi 188. Podczas "mojej jazdy" zużycie wyniosło 5.3 litra przy włączonej klimatyzacji. Autko jeździło po autostradzie jaki i po prowincji :), ogólnie cykl mieszany. Silnik może się poszczycić niezłą kulturą pracy... jest cichy i zarazem dynamiczny. Jedyneczką spokojnie ruszamy na innych biegach już latamy i nie ma to znaczenia czy będzie to tylko kierowca czy pasażerowie i dodatkowo bagaż. A co dopiero musi być większym dieslu. Co do skrzyni biegów, była pięciobiegowa, sprawiała się bez zarzutu.
Obrazek

Akurat tego nie widać... hamulce brzytwy, tarcze hamulcowe na obu osiach :)
Obrazek

Zawiasy pokrywy bagażnika zostały przesunięte w głąb dachu dzięki czemu uzyskano wysoki otwór załadunkowy
Obrazek

Bagażnik ma 534 l (o 200 litrów pojemniejszy niż w hatchbacku, nadwozie dłuższe o 23,5 cm), a po złożeniu jego pojemność wzrasta do 1664 litrów.
Obrazek

Obrazek

Światła super, oczywiście gdy nikogo nie rażą oraz są czyste :)
Obrazek

Co do przeciwmgielnych mam mieszana uczucia... korzystałem z nich podczas mgły (40 km) wieczorową porą i ledwie co widziałem różnicę. Wydaje mi się, że wina leży po stronie ich punktowego światła...
Obrazek

Tylne światła po zmierzchu sprawiają wrażenie lamp diodowych co jest oczywiście plusem i jak przyjemnie się prezentują na tylnym słupku.
Obrazek

Największym plusem jest dla mnie przestronność wnętrza. Nie przypuszczałem, że w środku będzie tyle miejsca. Jako, że jestem osobnikiem o wzroście 186 cm nie miałem żadnych problemów za znalezieniem wygodnej pozycji za kierownicą. Kokpit zachwyca materiałem wysokiej jakości jak i wykonaniem.... jest przyjemny. Podczas "mojego weekendu" nie miałem przyjemności usłyszeć jakichkolwiek skrzypień itp... przejechaliśmy razem ponad 400 km i podczas testów cee`d miał ok 3000 km (new car). Jedynie co mnie zdziwiło to brak regulacji przednich zagłówków (chodzi mi tu o kąt nachylenia, a może nie umiałem tego zrobić). Fotele przednie wygodne... najważniejsza sprawa wyregulować oparcie oraz siedzisko pod siebie.
Obrazek

Większość aut w tej klasie posiada ciemny słupek B co może się podobać, a i jest zarazem praktyczne.
Obrazek

Z tyłu miejsca pod dostatkiem. Mam okazję poruszać sie Renault Megane... tam miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu jest mniej niż w Kia Picanto przy maksymalnie odsuniętym fotelem przednim. Do Megane przy swoich gabarytach nie wejdę... do cee`da bez problemu. Fotele twardsze niż w Peugeocie, ale wygodne (kilka dobrych kilometrów i się przyzwyczaiłem)
Obrazek

Sterowanie szybkami jak i lusterkami intuicyjne, nie sprawia problemów. Szyby posiadały funkcję " antyprzytrzaśnięcie" :) Co sprawdzi się jeżeli maluch wsadziłby rękę podczas zamykania szyby... wtedy dojdzie do ręki, muśnie ją delikatnie i wróci w dół.
Obrazek

Sterowanie światłami postojowymi, mijania, długimi czy kierunkowskazami bezproblemowe. Chwila wprawy i również damy radę z przeciwmgielnymi...
Obrazek

Zegary na swoich miejscach... pasażer może nie widzieć co niektórych kontrolek, prędkościomierz osadzony w okrągłej obudowie... zasłania. Ale to w końcu do kierowcy należy kokpit :)
Obrazek

Przemyślane działanie sterowaniem wycieraczek, intuicyjne i nikomu nie powinno sprawiać problemu. Wycieraczki na medal... w końcu to ich nowa generacja...
Obrazek

Sterowanie oświetleniem konsoli środkowej jak i innymi "wyświetlaczami" oraz regulacja przednich reflektorów działa jak należy.
Obrazek

Przyciski sterowania radiem jak i odtwarzaczem CD umieszczono w kole kierowniczym, dostępna rzecz już w podstawowej wersji cee`da :)
Obrazek

Obrazek

Konsola środkowa przyjemna dla wzroku... srebrne tworzywo to standard w wersji Optimum plus, radioodtwarzacz to standard dla wszystkich wersji.
Obrazek

Wyświetlacz nie sprawia problemów, wszystko pokazuje w przejrzysty sposób. Po wyłączeniu zapłonu temperatura na wyświetlaczu jest widoczna przez cały czas. Trochę zdziwiło mnie to, że komputerem steruje się przyciskami obok wyświetlacza, a nie na kole kierowniczym, wymaga to przyzwyczajenia... z czasem można się przyzwyczaić.
Obrazek

Co do radioodtwarzacza jestem pod wrażeniem... dobrze gra jak na standardowy sprzęt, nie widzę potrzeby "dokładania" wzmacniaczy, głośników itp chyba, że ktoś jest totalnym maniakiem audiofilem :)
Obrazek

Mam w swoim również klimatronik ale tutaj jest on do pozazdroszczenia, nadzwyczaj dobrze się spisywał
Obrazek

Nawiewy sprawują się wyśmienicie... zarówno z zimnym jak i ciepłym powietrzem. Jeżeli chodzi o odparowanie przedniej szyby dawno nie widziałem tak wydajnego układu... trwa to dosłownie sekundę.
Obrazek

Oryginalny podłokietnik cieszy... jak i dwa schowki w nim. Jeden mniejszy, idealny na dokumenty, drugi większy... pojemniejszy.
Obrazek

Przydatna rzecz... światełko podświetlające lusterko samoczynnie się włącza po odsunięciu "osłonki" lusterka... bajer, ale jak cieszy
Obrazek

Schowek na okulary, następna rzecz która cieszy. Przyda się i dla tych co mają okulary zazwyczaj na nosie jak i tych, którzy okularów używają od przypadku.
Obrazek

Do innych rzeczy, które docenią kierowcy to: wyjście USB i gniazdo AUX, dodatkowe gniazdo 12V w bagażniku, system mocowania fotelików ISOFIX na tylnej kanapie itp. Co do zawieszenia, jest twarde i nieźle tłumi nierówności w końcu wielowahaczowe zawieszenie z tyłu robi swoje. Na temat zawieszenia powinni wypowiedzieć się właściciele, którzy mają dobrych kilometrów z cee`dem. W końcu autko, które otrzymałem do testu dopiero co wyjechało z fabryki :) Samochód ogólnie bardzo dobrze wyposażony... przeróżne systemy, poduszki czołowe, boczne oraz kurtyny powietrzne. Auto zrobiło na mnie całkiem pozytywne wrażenie jeżeli chodzi o materiały wewnątrz, miejsce oraz zespół napędowy. Dużym plusem jest gwarancja, co chyba ma duże znaczenie... przekłada się to na koszty utrzymania (5 letnia gwarancja na samochód oraz 7 letnia na silnik i skrzynię biegów) oraz cena zakupu. Uważam, że dopracowania wymagają światła przeciwmgielne, przednie zagłówki, sterowanie komputerem (ale to chyba przyzwyczajenie). Posiada również szerokie słupki przednie, które mogą zasłaniać troszkę na zakrętach, ma chyba to wpływ na bezpieczeństwo (gdyby były za cienie to chyba też nie za dobrze, a tak struktura sztywniejsza) Ogólnie cee`d posiada więcej plusów niż minusów (odnoszę się do wersji testowej). Samochód godny polecenia w szczególności, że kładzie konkurentów z Japonii, Niemiec czy Francji. W końcu samochód europejski i ma wiele plusów :)


W tym teście odniosłem się do wersji 1.6 CRDi, którą widać na powyższych zdjęciach... Podziękowania dla Kia GAM Wrocław za użyczenie samochodu do celów testowych oraz dla osób, które podzieliły się swoimi uwagami dotyczącymi testowanego cee`da, a zarazem przyczyniły się do powstania tego artykułu / polancky
Ostatnio edytowano 30 paź 2007 19:22 przez polancky, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

30 paź 2007 17:11

artykuł niesponsorowany

Byłem obok niego jak odbierał auta - rece sie trzesly, dlonie cale mokre, kolana miekkie :twisted:

fajnie wyszło - pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

vitaras
 

30 paź 2007 19:05

Zobaczył i poczuł to co już wielu na tym forum zna. clapping clapping clapping

TTomek
 

30 paź 2007 19:37

Ciekawa relacja.
To co zmieniasz na cee'da? :-)

Pozdrawiam,

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

30 paź 2007 19:44

To się nazywa efektem trafienia cee'dd-owego - już jest nasz ... :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

masiu
 

31 paź 2007 13:10

Bardzo ładna relacja z jazdy :)

oskarq
 

12 lis 2007 20:22

gbear napisał(a):artykuł niesponsorowany


a po przeczytaniu miałem wrażenie jakby był sponsorowany.
super pozytywna relacja. No ale super auto to co innego powiedzieć

chciałem tylko zapytać czy te wszystkie stuki i niedoróbki opisane w innych tematach były zauważalne czy byłeś tak zaoferowany autem że nie zwróciłes uwagi?

fajne zdjęcia i opis.

oskar

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

12 lis 2007 23:13

TTomek napisał(a):Ciekawa relacja.
To co zmieniasz na cee'da? :-)

Pozdrawiam,
W tym momencie posiadam Peugeota.. ale co będzie w przyszłości tego nie wiem :)


oskarq napisał(a):
gbear napisał(a):artykuł niesponsorowany


a po przeczytaniu miałem wrażenie jakby był sponsorowany.
super pozytywna relacja. No ale super auto to co innego powiedzieć

chciałem tylko zapytać czy te wszystkie stuki i niedoróbki opisane w innych tematach były zauważalne czy byłeś tak zaoferowany autem że nie zwróciłes uwagi?

fajne zdjęcia i opis.

oskar
Samochodem przejechałem ok 250 km po autostradzie, resztę stanowiły drogi w mieście. Na autostradzie nie słyszałem żadnych skrzypień itp. jedynie miałem wrażenie, że słyszę głośniejsze toczenie kół... ale w końcu autostrada to szybciej się obracały :) Jeżeli chodzi o poruszanie się po mieście z lamerską prędkością :wink: to nie mogło poskrzypieć... Nie powiem, że jeżdząc tym autem nie słyszałem żadnego "nieproszonego" dzwięku... ale nie było to natarczywe stukanie/skrzypienie z deski czy czegokolwiek innego a odgłosy nierówności czy muzyczki :) Co do weekendowej jazdy... to wprawiła mnie w duże zadowolenie i ta jazda nie była sponorowana.... Wizyta pod dystrybutor i umycie autka przed zdaniem cee`da była sponsorowana z mojej kieszeni... a autko otrzymałem pod test/jazdę próbną :)

Co mogę dodać... Renault Megane to totalna porażka przy cee`dzie (obydwa autka poznałem) :)
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

Ziootek
 

Test

16 kwi 2008 20:38

A jak udało Ci się załatwić taki test? Ja odbyłem tylko kilkukilometrową jazdę testową i mam pewien niedosyt. Otrzymanie ceeda do testu na cały weekend to byłoby coś... Mógłbym zapakować weń rodzinę i zaliczyć jakąś przejażdżkę za miasto. :D

escees
 

03 maja 2009 20:46

<span>polancky</span> napisał(a):Co do radioodtwarzacza jestem pod wrażeniem... dobrze gra jak na standardowy sprzęt, nie widzę potrzeby "dokładania" wzmacniaczy, głośników itp chyba, że ktoś jest totalnym maniakiem audiofilem

Potwierdzam w pelni z jedna mala uwaga: pelnia brzmienia glosnikow jest sluszalna wtedy jak radio gra dosc glosno. Wtedy dopiero zaczyna byc slychac basy co lubie najbardziej :D . Niestety nie zawsze mozna w czasie jazdy sluchac glosno :( . Poza tym opracowanie super. Pozdrawiam.

ticzer
 

03 maja 2009 20:51

Opracowanie bardzo pomocne. Podczas planowania zakupu porównywalne uwagi. Radio w miarę dobre ... ale osobiscie wzmocniłem basy.

Darek_Korbik
 

Test - KIA CEE`D SW 1.6 CRDI - 115 KM

04 maja 2009 06:48

Witam,
Ja takiego już testuje od 68.000 km i 1,5 roku. Generalnie auto jest super i jestem z niego bardzo zadowolony. Średnia spalania z kompa: 5,3 ON/100km.

Pojawiło się kilka dupereli:
- trzaski tylnej klapy
- trzaski deski rozdzielczej,
- przy 67.000 km padły łączniki stabilizatora przód / tył.
- rdza na klapie.

Auto POLECAM !!!
pozdrawiam

qbix
 

04 maja 2009 07:37

Chcialem sie zapytac jaki jest cel pisania takich bredni? Chodzi mi tutaj o ten pseudo test oczywiscie?

Wszytko piekne cudowne, same och i ach. Swiadczy to tylko o tym, ze albo nie masz kompletnie porownania do innych aut, albo jak dziecko zafascynowany byles nowa zabawka.

Osobiscie jestem bardzo zadowolonym uzytkownikiem proceeda, ale jest wiele rzeczy ktore w tym aucie sa niedopracowane (jak i w kazdej marce).

popmart
 

04 maja 2009 08:09

QBIX zerknąłeś na datę tego postu ?

może to ty jesteś za bardzo podjarany ... test jest z października 2007
kiedy auto dopiero weszło ....

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl