Stacyjka - centralny zamek

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 06:24

Witam, przed chwilą zdarzyło mi się to trzeci raz. Wyciągam kluczyk ze stacyjki i nie ma odblokowania drzwi. Wychodzę z auta, a pilot nie zamyka ani nie otwiera zamka. Zero reakcji na wciskane guziki. Muszę się wrócić do auta, wsadzić, przekręcić i ponownie wyjąć kluczyk. Na moje oko to jest to wina stacyjki. Miał ktoś taki problem?

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 07:44

To jest wina centralnego zamka. Może padła bateryjka od pilota?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 07:56

Gdyby bateria padła to przy wyciąganiu kluczyka ze stacyjki i tak odblokowywał się centralny zamek, a tutaj wygląda to tak jakby kluczyk cały czas był w stacyjce. Dopiero ponowne włożenie i wyjęcie pomaga.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 08:21

Może też być przyczyna mechaniczna ( nie kontaktuje przełącznik/stycznik w stacyjce - psiknij w stacyjkę WD40 )
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 12:55

Lepiej nie psikaj jak chcesz to ewentualnie naprawiać na gwarancji - to tak z doświadczenia. A dioda immo [pod szybą] miga po wyjęciu kluczyka [po 30 sekundach do 1 minuty]? Jeśli nie to 100% stacyjka. Jeśli tak to też może być stacyjka, ale uszkodzenie mechaniczne.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 14:29

Normalnie gdy kończymy jazdę i wyciągamy kluczyk ze stacyjki to słychać odblokowanie zamków. U mnie coraz częściej tego nie ma, co jest związane z brakiem reakcji na pilota. Zgłoszę to za 4k km przy przeglądzie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 15:29

A moje pytanie powyżej?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 16:28

Nie zwróciłem na to jeszcze uwagi, ale sprawdzę jak znowu wystąpi ten problem.

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 17:24

hacker napisał(a):Normalnie gdy kończymy jazdę i wyciągamy kluczyk ze stacyjki to słychać odblokowanie zamków. U mnie coraz częściej tego nie ma, co jest związane z brakiem reakcji na pilota. Zgłoszę to za 4k km przy przeglądzie.

U mnie po FL gdy wyciągam kluczyk żadne drzwi się nie odblokuja. Są cały czas zablokowane (bezpieczeństwo z zewnątrz). Jeżeli chce otworzyć inne drzwi oprócz kierowcy z zewnątrz muszę użyć pilota lub otworzyć ręcznie ze środka pojazd.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 18:58

Odblokowują się drzwi kierowcy i bagażnik. Drzwi kierowcy słychać, bagażnika nie. Co do pytania ruszoka to sprawdzę jak tylko ponownie pojawi się ten sam problem.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 20:03

sabex napisał(a):U mnie po FL gdy wyciągam kluczyk żadne drzwi się nie odblokuja. Są cały czas zablokowane (bezpieczeństwo z zewnątrz). Jeżeli chce otworzyć inne drzwi oprócz kierowcy z zewnątrz muszę użyć pilota lub otworzyć ręcznie ze środka pojazd.

Użyć pilota ? A w jakim celu ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

02 cze 2011 22:09

George napisał(a):
sabex napisał(a):U mnie po FL gdy wyciągam kluczyk żadne drzwi się nie odblokuja. Są cały czas zablokowane (bezpieczeństwo z zewnątrz). Jeżeli chce otworzyć inne drzwi oprócz kierowcy z zewnątrz muszę użyć pilota lub otworzyć ręcznie ze środka pojazd.

Użyć pilota ? A w jakim celu ?

Po wyjęciu kluczyka i opuszczeniu pojazdu mam odblokowane tylko drzwi kierowcy i klapę bagażnika. Pozostałe drzwi nie odblokowują się, bo nie ma takiej potrzeby. Aby otworzyć z zewnątrz pozostałe drzwi (nikogo nie ma w pojeździe) muszę otworzyć je z pilota.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

03 cze 2011 06:16

sabex napisał(a):
George napisał(a):
sabex napisał(a):U mnie po FL gdy wyciągam kluczyk żadne drzwi się nie odblokuja. Są cały czas zablokowane (bezpieczeństwo z zewnątrz). Jeżeli chce otworzyć inne drzwi oprócz kierowcy z zewnątrz muszę użyć pilota lub otworzyć ręcznie ze środka pojazd.

Użyć pilota ? A w jakim celu ?

Po wyjęciu kluczyka i opuszczeniu pojazdu mam odblokowane tylko drzwi kierowcy i klapę bagażnika. Pozostałe drzwi nie odblokowują się, bo nie ma takiej potrzeby. Aby otworzyć z zewnątrz pozostałe drzwi (nikogo nie ma w pojeździe) muszę otworzyć je z pilota.


witam
U mnie też sie cos takiego zdarza ale nie zawsze i nie wiem od czego to zalezy mam taka teorie ze moze nie odblokowuja sie wszystkie jak sie wczesniej otworzy drzwi od kierowcy a nie wyciagnie kluczyka ze stacyjki
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

03 cze 2011 06:59

Od nowości odblokowywały mi się tylko kierowcy i bagażnik. Ruszok, sprawdziłem, immo nie mruga, ani nie świeci w tej sytuacji którą opisywałem. Za godzinę jadę zapytać w serwisie co o tym sądzą i czy mi to od ręki naprawią.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

03 cze 2011 07:55

Jak nie mruga to problemy z pętlą są. Nie jarzy, że nie ma kluczyka... Po ok 30 sekundach po wyjściu z auta z kluczykiem [i nie zamknięciu nim] powinna zacząć mrugać dioda od immo. Jeśli nie miga to stawiam na problemy z pętlą w stacyjce. Podkreśl im, że ta dioda wtedy nie miga. Bo normalnie miga!
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

03 cze 2011 09:44

Jestem umówiony na poniedziałek w ASO. Z zachowania gościa wydawało mi się, że problem jest mu dobrze znany :P Więcej powiem jak już wrócę z serwisu.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

03 cze 2011 22:12

hacker napisał(a):Od nowości odblokowywały mi się tylko kierowcy i bagażnik.

U mnie po wyjęciu kluczyka też kierowcy i bagażnik.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

04 cze 2011 08:01

No bo tak ma być ^^ Jedynie teraz przez tą usterkę mam z tym problem.

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 07:44

hacker napisał(a):Jestem umówiony na poniedziałek w ASO. Z zachowania gościa wydawało mi się, że problem jest mu dobrze znany :P Więcej powiem jak już wrócę z serwisu.

I co wyszło w serwisie? Bo mam identyczny problem.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 07:58

Koleś pół godziny się bawił i nie udało mu się doświadczyć tego problemu. Na początek mam podjechać przy okazji z 2 pilotami to je zaprogramują jeszcze raz. Jednak od soboty u mnie jakby się naprawiło i na razie jest wszystko ok. Zobaczymy co się będzie dalej działo.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl