Stacyjka - centralny zamek

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 11:39

rodrigez napisał(a):U mnie też sie cos takiego zdarza ale nie zawsze i nie wiem od czego to zalezy mam taka teorie ze moze nie odblokowuja sie wszystkie jak sie wczesniej otworzy drzwi od kierowcy a nie wyciagnie kluczyka ze stacyjki
Pozdrawiam

Dokładnie, jeżeli najpierw otworzysz drzwi (dowolne), a dopiero potem wyciągniesz kluczyk - to pozostałe drzwi (niestety) się nie odblokują. Jedynie te otwarte od wewnątrz oraz klapa.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 13:23

Mimo wszystko nie o to się w tym całym temacie rozchodzi. Problem polega na tym, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki jest on nadal traktowany tak jak by tam był. Nie można nim przez to zamknąć ani otworzyć auta. Pomaga ponowne wsadzenie i przekręcenie go w stacyjce :)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 13:47

Sebeko napisał(a):(dowolne),

No nie tak do końca. Gdyż tylko kierowcy otwierają się za pierwszym pociągnięciem klamki, natomiast pozostałe trzeba dwukrotnie pociągnąć za klamkę :) Ale wtym wszystkim to nie oto chodzi jak zauważył HACKER. :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 15:40

To zależy jakie masz klamki - typ A [jedno pociągnięcie otwiera przy zamkniętym centralnym] typ B [dwa pociągnięcia]. Ja mam z przodu w obu typ A, z tyłu typ B. Mój szef ma u kierowcy typ A, pasażera z przodu typ B i tył typ B.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 18:07

Da się je jakoś rozróżnić ? U mnie obie klamki otwierają za pierwszym pociągnięciem. :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 18:34

Tak - tym za którym pociągnięciem otwierają drzwi przy zamkniętym centralnym :)

Poza tym na pewno miałbyś je z tyłu i mógłbyś porównać, ale kupiłeś jakieś wybrakowane auto bez dwojga drzwi no to się nie dziw :lol:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 18:59

ruszok napisał(a):Poza tym na pewno miałbyś je z tyłu i mógłbyś porównać, ale kupiłeś jakieś wybrakowane auto bez dwojga drzwi no to się nie dziw :lol:

yah yah i dobrze mi bez tych drzwi z tyłu :P bo dzięki temu mam seksowną dupcie :lol:

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 19:16

No nie wiem czy taką seksi skoro są na niej pryszcze koloru brąz [ B) ], ale EOT 8) Wiadomo o co cho :)

hacker napisał(a):PS. Ty to zawsze musisz się do czegoś przyczepić

A jakże :D
Ostatnio edytowano 07 cze 2011 19:56 przez ruszok, łącznie edytowano 1 raz
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 19:26

Tylko jeden! taki tyci tyci i w dodatku schowany :he (dobra mina do złej gry?)
PS. Ty to zawsze musisz się do czegoś przyczepić :pałka :pałka

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

07 cze 2011 20:02

hacker napisał(a):Mimo wszystko nie o to się w tym całym temacie rozchodzi. Problem polega na tym, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki jest on nadal traktowany tak jak by tam był. Nie można nim przez to zamknąć ani otworzyć auta. Pomaga ponowne wsadzenie i przekręcenie go w stacyjce :)

Dlatego właśnie odpowiadałem z cytatem ;-)

AUTOR WĄTKU
kanko
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

16 paź 2011 17:36

Witam,dzis zauwazylem nastepujacy problem-odpalilem auto,podczas wsiadania pasazera lampka na przycisku zamykania drzwi od wewnatrz zaczela mrugac a sam central cykal jakby chcial sie zamknac badz otworzyc.Jutro wizyta w ASO napisze co poradzili.

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

19 maja 2012 08:40

hacker napisał(a):Witam, przed chwilą zdarzyło mi się to trzeci raz. Wyciągam kluczyk ze stacyjki i nie ma odblokowania drzwi. Wychodzę z auta, a pilot nie zamyka ani nie otwiera zamka. Zero reakcji na wciskane guziki. Muszę się wrócić do auta, wsadzić, przekręcić i ponownie wyjąć kluczyk. Na moje oko to jest to wina stacyjki. Miał ktoś taki problem?

Zgłosiłem ten problem przy okazji drugiego przeglądu. Temat wydawał się znany. Tak jak by coś w zamku nie odskakiwało za każdym razem. Mówią, że smarują specjalnym smarem kupowanym od KIA.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

19 maja 2012 09:43

Resident trochę stary temat odkopujesz, z moich obserwacji to jeszcze może być zacinający się czujnik otwarcia drzwi :)

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

19 maja 2012 11:33

Coś zrobiono u mnie w tym temacie, to opisuję. A że temat stary... no cóż, ja nie mam czasu jeździć po serwisach i jedynie na przeglądach zgłaszam usterki. A właśnie wróciłem z drugiego przeglądu.

AUTOR WĄTKU
pawelo_pl
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

29 lip 2013 11:15

Też mi się to dziś przytrafiło. Pan z serwisu Polmotor w Koszalinie stwierdził że za szybko wyjąłem kluczyk ze stacyjki :lol: i że były żle skręcone koła - a przy przeglądzie zgłosić to nasmarują stacyjkę :mrgreen: więc czekam niecierpliwie na ten przegląd ...

AUTOR WĄTKU
anti20
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

13 sie 2013 21:22

witam

w mojej FLce 2010 kilkakrotnie miałem sytuacje identyczną jak autor wątku, tj. po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki nie działa obsługa centralnego z kluczyka. Dioda na kluczyku mruga, sprawdzałem na obu kluczykach, więc nie jest to kwestia baterii czy programowania kluczyka. Zauważyłem że dzieje się tak jak używam przycisku do obsługi centralnego zamka znajdującego się pod radiem. Używam go dosyć często (jeżdżę z dziećmi i otwarcie drzwi z zewnątrz jest tylko możliwe przy użyciu tego przycisku lub kluczyka). Jednak nie widzę żadnej logiki / zależności kiedy kluczyk przestaje działać, a kiedy działa normalnie.

Ktoś zgłaszał to do ASO albo znalazł logikę działania centralnego przy użyciu przycisku i kluczyka ??

pzdrw,

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

13 sie 2013 21:50

A widziałeś chociaż 2 post na tej stronie?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
anti20
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

14 sie 2013 15:50

A widziałem. Jedna opinia, ale nie potwierdzona przez pytającego czy innego użytkownika. Miałeś taki problem ? usunąłeś usterkę ?

Z innej beczki jak długa jest gwarancja na centralny w SW z 2010 roku ? pełne 7 lat czy mniej ?

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Stacyjka - centralny zamek

14 sie 2013 17:32

Jestem świeżo po przeglądzie. Zgłosiłem problem z centralnym zamkiem. Ponoć jest akcja serwisowa switcha w stacyjce polegająca na smarowaniu. Jeżeli to nie pomoże i usterka nadal będzie się pojawiała następnym krokiem jest wymiana stacyjki (rozumiem, że w ramach gwarancji)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

14 sie 2013 19:34

Jest akcja i jest tutaj opisana...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl