Stacyjka - centralny zamek

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

17 wrz 2013 20:49

Witajcie, też parę razy doświadczyłem tego problemu :-) wydawało mi się, że właśnie za szybko wyjąłem kluczyk ze stacujki, jakoś się tym nie przejmuję, już się przyzwyczaiłem.
Akcja serwisowa pewnie jest tylko dla samochodów posiadających jeszcze 5 letnią gwarancję? :-) jeśli tak ja już się nie łapię.

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Stacyjka - centralny zamek

18 wrz 2013 00:04

Z tym smarowaniem, to jest tak, że pomaga na jakiś czas, a potem problem znowu wraca. U mnie smarowali już ze 3 razy. :/
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

18 wrz 2013 02:40

wygląda na to, że coś w tej stacyjce nie kontaktuje elektrycznie, ze po przekręceniu po prostu nie otwiera zamka, ciekaw jestem co ma do tego smarowanie jakiegoś elementu :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

18 wrz 2013 06:31

lalas napisał(a):wygląda na to, że coś w tej stacyjce nie kontaktuje elektrycznie, ze po przekręceniu po prostu nie otwiera zamka, ciekaw jestem co ma do tego smarowanie jakiegoś elementu :)


W stacyjce jest mechaniczna zapadka - czujnik obecności klucza. Jeśli nie słychać "klik" przy wyciąganiu klucza, to zapadka pozostaje w pozycji "klucz w stacyjce". Wewnątrz jest to widoczne po tym, że nie następuje odblokowanie zamków po wyciągnięciu klucza (jak wszystkie drzwi zamknięte). Dokładne oczyszczenie i smarowanie w wiekszości przypadków pomaga.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

18 wrz 2013 07:57

aaaa faktycznie może tak być :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

18 wrz 2013 12:10

lalas napisał(a):aaaa faktycznie może tak być :)



Nawet tak jest ;)

AUTOR WĄTKU
Goz0
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

31 sty 2014 14:13

Mam podobny problem. Wyciągając kluczyk ze stacyjki słychać jak jakaś zapadka się otwiera - wtedy wszystko jest ok. Problem jest wtedy kiedy ta "zapadka" nie odskoczy - nie można zamknąć pilotem drzwi. Przesmarowałem stacyjkę, ale to nie pomogło. Trzeba energicznie wyciągnąć kluczyk, lub delikatnie stuknąć kluczykiem w stacyjkę - słychać jak zapadka odskoczy. Niestety moja kijanka straciła gwarancję i nie mogę tego naprawić na gwarancji - pewnie trzeba wymienić stacyjkę.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Stacyjka - centralny zamek

31 sty 2014 19:25

Goz0 napisał(a):Niestety moja kijanka straciła gwarancję i nie mogę tego naprawić na gwarancji - pewnie trzeba wymienić stacyjkę.


Jak auto serwisujesz w ASO to możesz ubiegać się o Dobrą Wolę Kia.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

31 sty 2014 21:26

Goz0 napisał(a):pewnie trzeba wymienić stacyjkę


Zazwyczaj wystarcza przeczyszczenie i nasmarowanie odpowiednim środkiem.

AUTOR WĄTKU
blackdevil77
 

Problem z pilotem i centralnym

02 sie 2015 17:47

Witam. Piszę bo mam mały problemik od jakiegoś miesiąca-dwóch. Otóż zauważyłem, że mój centralny dziwnie się zaczął zachowywać. Jest tak, że na pilocie gdy naciskam pojawia się kontrolka a raz na jakiś czas auto nie reaguje. Chodzi mi o to że nie zamyka się. Przycisk zamykania w aucie na desce działa prawidłowo. Nie wiem czy to jest problem baterii, ale z tego co wiem to baterię wymienia się wtedy gdy odległość z której łapie pilot jest niewielka (może ktoś mnie oświeci) a pilot gdy działa łapie nawet z 50m. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim ? Dodam, że zamykanie z kluczyka działa. (ale gdy zamykam z kluczyka nie pali się kontrolka przy szybie, nie wiem czy to immobiliser).

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Problem z pilotem i centralnym

02 sie 2015 17:52

Problem omawiany wielokrotnie. Nawet nie szukałeś. Po cholerę zakładasz następny temat o tym samym?

p.s. Przy wyciąganiu kluczyka ze stacyjki powinien być słyszalny "klik". Jak go nie słyszysz, to nie zamkniesz pilotem.

AUTOR WĄTKU
blackdevil77
 

Re: Problem z pilotem i centralnym

02 sie 2015 18:09

A co zrobić jeżeli nie jest słyszalny czasem ten "klik" ? Wkładać jeszcze raz kluczyk do stacyjki czy co ? Bo to raczej nie jest normalne bo się zdarza coraz częściej :P Ale o jaki klik chodzi ? przecież jak wyciągasz kluczyk to zawsze jest klik bo się central otwiera. Poza tym jak zamknę z kluczyka to nie da się otworzyć auta z pilota.
Ostatnio edytowano 02 sie 2015 18:39 przez blackdevil77, łącznie edytowano 3 razy

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Problem z pilotem i centralnym

02 sie 2015 18:21

Zapadka w stacyjce zapyziała od syfu. Albo wkładasz i wyciągasz do skutku, albo wymieniasz stacyjkę na NOWĄ.

argail
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 07 sie 2015 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Stacyjka - centralny zamek

13 sie 2015 12:42

Miałem to samo. Po wyciągnięciu kluczyka, nie odblokowywał się centralny zamek. W serwisie powiedzieli że znają problem - nasmarowali stacyjkę i działa, już 2 lata.

paulustar
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 05 sty 2016 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka

Re: Stacyjka - centralny zamek

08 sty 2016 15:53

U mnie to samo. W ASO już dwa razy gwarancyjnie czyścili. Za dwa dni jadę kolejny raz. Może tym razem wymienią mi wadliwy mikrostyk. Czyszczenie pomagało na krótko.

AUTOR WĄTKU
tronikpl
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

19 sty 2016 18:12

u mnie raz pilotem z kluczyka mogę zamknąć innym razem nie mogę.

oprócz stacyjki może to być coś innego? czujniki w drzwiach?,zamku.?

baterie w kluczyku mam wymienione i przy naciskaniu miga czerwona dioda.

AUTOR WĄTKU
tronikpl
 

Re: Stacyjka - centralny zamek

19 sty 2016 18:44

Poszedłem do auta, posłuchać czy przy wyjmowaniu jet ten klik,

tak to jest przyczyną, jak sie uda wyjac kluczyk bez tego klikniecia to centralny z pilota nie działa.

Pytanie jak wyczyscic stacyjkę? da sie bez rozbierania? pryśnięcie wd40 chyba nie pomoże ?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stacyjka - centralny zamek

19 sty 2016 22:24

Nie pomoże. Chyba, że chcesz szybko zaopatrywać się w nową. Bez rozebrania nie da się z tym nic zrobić. Zrozumiesz jak rozbierzesz.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

paulustar
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 05 sty 2016 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka

Re: Stacyjka - centralny zamek

09 lut 2016 14:55

Kolejny raz w ASO czyścili i wydaje się, że jest lepiej, ale zauważyłem jeszcze jeden szczegół. Po tej wizycie w ASO jak wyciągam kluczyk to zazwyczaj jest ok i "odbija" stacyjka (odbija to terminologia jaką słyszałem w serwisie), natomiast jak wcześniej otworzę drzwi kierowcy (innych nie sprawdzałem) to po wyjęciu kluczyka nie odblokowuje centralnego zamka. Będę na przeglądzie za miesiąc to będę drążył temat.

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Stacyjka - centralny zamek

09 lut 2016 15:47

paulustar napisał(a):jak wcześniej otworzę drzwi kierowcy (innych nie sprawdzałem) to po wyjęciu kluczyka nie odblokowuje centralnego zamka. Będę na przeglądzie za miesiąc to będę drążył temat.


I tak to działa, nic z tym nie zrobisz.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl