ciepły nadmuch

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bubu74
 

ciepły nadmuch

23 maja 2011 09:15

Mam taki problem samochód mam nagrzany i chce puścić ciepłe powietrze ustawiam 25stopni (mam klimatronika) dmucha zimne powietrze nastawiam wyżej także zimne jak załączy się tryb maksymalny wtedy leci gorące

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: ciepły nadmuch

23 maja 2011 09:37

Wygląda na awarię czujnika temperatury. Ewentualnie w upały w środku jest tak nagrzane, że każda temperatura jaką ustawisz jest niższa i dlatego chłodzi :ha

AUTOR WĄTKU
bubu74
 

Re: ciepły nadmuch

23 maja 2011 09:49

nawet jak przełączę z klimy jak w kabinie jest chłodno

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: ciepły nadmuch

23 maja 2011 10:06

bubu74 napisał(a):nawet jak przełączę z klimy jak w kabinie jest chłodno


Mozesz napisać coś wiecej ? Nic nie zrozumiałem :he
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
bubu74
 

Re: ciepły nadmuch

23 maja 2011 10:49

jak kabinę wychłodzę klimą i wyłączę klimę i przełączę na ciepłe powietrze ciepło leci tylko jak jak pokrętło ustawie na maksa Hi na nastawie 25=29 chłodne leci jak by nagrzewnica nie dawała ciepła nawet chłodniejsze powietrze ja na dworze (klima wyłączona jak by ktoś pytał)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: ciepły nadmuch

23 maja 2011 11:28

Czujnik klimatronika odczytuje temperaturę wewnątrz aauta - po nagrzaniu samochodu na słońcu może być tak, że nastawisz na +24, a z nawiewu leci chłodne - bo czujnik wewnątrz odczyta, ze temperatura w kabinie to np. 26 stopni i musi jeszcze w takim razie 2 stopnie "zbić". Dopiero jak dasz na Hi, to wtedy automat stwierdza, że chcesz grzać i niezaleznie od odczytu daje ciepłe.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: ciepły nadmuch

23 maja 2011 13:53

stary dopiero za 4 razem załapałem co miałeś na myśli, pisz po polsku na litość boską a nie swoimi skrótami myślowymi!
Pioter już odpowiedział na Twoje pytanie ale może inaczej - skoro autko jest nagrzane to masz w środku załóżmy że z 30 stopni, więc skoro ustawiasz na 25 stopni to dla niego (klimatronika) oznacza to że chcesz mieć chłodniej więc daje Ci zimnym powietrzem. A gdy dasz ustawienie "HI" czyli maksymalne grzanie no to grzeje Ci ciepłem ile wlezie bez względu na wszystko. Także wszystko jest ok.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
bubu74
 

Re: ciepły nadmuch

23 maja 2011 18:01

to powiem wam jeszcze byłem w serwisie bo automat szyby elektrycznej nie działa podnoszenia i powiedziałem o tym przypadku z nadmuchem i odpowiedział mi że to dziwne i elektryk musi tu zaglądnąć a w tedy nie było a dla niego to wina sterownika i przez to pytam w środę jestem umówiony na naprawę okna i nadmuchu

kolego bubu - regulamin pkt 3 ppkt a

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl