panel klimy..usterka?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zeli8
 

panel klimy..usterka?

14 mar 2011 20:26

jak na złość psuje mi sie co chwile cos w moim ceedzie... juz od pewnego czasu przy zmianie na pokrętle od temperatury wartosci np z LO na 15,5 lub wyzej zaczęło mi coś tak jakby bzyczeć..do dzisiaj nie było to uciążliwe...jednak wybrałem się w mała trasę i co zmiana wartości z 15,5 np na 16 lub 17 bzyczy jak cholera...szło człowieka zalać..bzyczenie to dochodziło z rejonu schowka od strony pasażera ... za każdym razem jak pokrętło kręciłem na więcej stopni to ci to cholerstwo bzzzzzzy i tak caly czas tylko do 17,18 stopni pozniej mniej lub w ogóle czy ktoś wie co to może być? co z tym zrobić ? to strasznie irytujące :( pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: panel klimy..usterka?

14 mar 2011 20:38

w innym samochodzie po zwiększeniu obrotów wentylatora również dochodziły do moich uszu dziwne odgłosy.
nawet umówiłem się na wizytę u mechanika celem zlokalizowania dziwnych odgłosów - podejrzewałem zatarcie się jakiegoś łożyska.
zupełnie przez przypadek przed wizytą ktoś mi doradził sprawdzić filtr przeciwpyłkowy.
dostał się..... wyschnięty liść, który "gwizdał".

może nie zaszkodzi, lecz sprawdź, czy u ciebie nie jest podobnie, tym bardziej, że do filtra dostajesz się przez wspomniany przez ciebie schowek.

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: panel klimy..usterka?

14 mar 2011 22:00

Mi dziś zrobiło się to samo - jak zwiększam temperaturę potencjometrem (klima automatyczna), to słychać z okolic schowka odgłos, jakby silniczka elektrycznego, tylko głośno pracującego, takie terkotanie. jak zmniejszam temperaturę, to nic nie słychać (no w absolutnej ciszy słychać jak silniczek działa - pewnie w drugą stronę ale cicho - tak jak być powinno). terkotanie jest tylko gdy temperatura faktycznie ma wzrosnąc, to znaczy jak mam w aucie 20 stopni, zmiejszę potencjometrem do 16 a pózniej znow zrobię 20 to nie słychać terkotania, dopiero jak nastawię powyżej 20 to słychać...

może ktoś jeszcze to miał i sie wypowie? jutro zerknę w filtr pyłkowy, ale nie wydaje mi się, że to odgłos od liscia, który wpadł. raczej przypomina odgłos jakby przeskakiwała jakaś zębatka? cholera trudne to do opisania :(

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: panel klimy..usterka?

15 mar 2011 07:04

zeli8 napisał(a):bzyczenie to dochodziło z rejonu schowka od strony pasażera

minister napisał(a):Mi dziś zrobiło się to samo


No to padł chyba silnik układu wentyalcji - nie pozstaje Wam nic innego jak odwiedzić mechaniorów.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
zeli8
 

Re: panel klimy..usterka?

15 mar 2011 07:42

dzieki Panowie za pomoc, w takim razie sprawdzę ten filtr jak nie no to mechanik niestety... dziękuje pozrawiam :)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: panel klimy..usterka?

15 mar 2011 11:09

Jak klima auto to silniczek od regulacji. TTM mnie wymienili od reki ale czekalem 2 tygodnie na czesc.

AUTOR WĄTKU
zeli8
 

Re: panel klimy..usterka?

16 mar 2011 16:44

a cieżko jest dostać sie do tego silniczka od regulacji? trzeba cala deske targać?

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: panel klimy..usterka?

17 mar 2011 09:31

zeli8 napisał(a):a cieżko jest dostać sie do tego silniczka od regulacji? trzeba cala deske targać?


Wyciagaz konsole centralna IMO 5 minut roboty.

AUTOR WĄTKU
zeli8
 

Re: panel klimy..usterka?

14 kwi 2011 16:32

wujekcybul napisał(a):Wyciagaz konsole centralna IMO 5 minut roboty.

a jak to zrobic? :)
dzisiaj juz kupa trafila mojego ceeda bo juz nie dziala regulacja tem. iii powiedziano mi ze to silniczki od klimy wiec zamowilem "KOMPLET SILNICZKÓW NAGRZEWNICY KIA CEED"http://allegro.pl/silnik-silniczki-nagrzewnicy-kia-ceed-i-30-1-6-crd-i1557429739.html iiii dopiero teraz znalazlem na forum sprawdzienie panelu klimy no i wyskoczył bląd 20 opisanu na forum jako" 20- Awaria siłownika [Temp]" i teraz pytanie czy zamowilemy dobre czesci ? czy ten silownik to ktorys z tego co zamowilem z tych silniczkow ? bardzo prosze o pomoc booo jutro mam jechac w trase a musze to wymienic aaa mam tem. H1 w samochodzie xDpozdrawiam

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: panel klimy..usterka?

15 kwi 2011 08:10

Na stronie glownej jest manual. Podwazasz na dole i wyciagasz. Ja to zdejmowalem zeby wylaczyc ten dzwiek od pasow.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: panel klimy..usterka?

15 kwi 2011 08:38

wujekcybul napisał(a):Na stronie glownej jest manual. Podwazasz na dole i wyciagasz. Ja to zdejmowalem zeby wylaczyc ten dzwiek od pasow.

http://vlastimilfiser.rajce.idnes.cz/Ra ... nel/#album
viewtopic.php?f=46&t=1932

O to Ci chodziło czy są może jakieś inne?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: panel klimy..usterka?

19 kwi 2011 12:10

witia_2005 napisał(a):
wujekcybul napisał(a):Na stronie glownej jest manual. Podwazasz na dole i wyciagasz. Ja to zdejmowalem zeby wylaczyc ten dzwiek od pasow.

http://vlastimilfiser.rajce.idnes.cz/Ra ... nel/#album
viewtopic.php?f=46&t=1932

O to Ci chodziło czy są może jakieś inne?


To :ok

AUTOR WĄTKU
cezary1beata
 

Re: panel klimy..usterka?

22 kwi 2011 18:07

W moim proceedzie (61 tys.; 2,5 roku), po kilku miesiącach terkotania (automatyczna klimatyzacja), dobiegającego od strony poduszki powietrznej pasażera, padła regulacja temp. (lewe pokrętło) powietrza z nawiewu. Po rozgrzaniu silnika i otwartym obiegu powietrza, do kabiny waliło gorąco jak z martena. Musiałem jeździć z zamkniętym obiegiem i otwartymi oknami . Przeglądnąłem forum, z łyżki "szumówki" zrobiłem narzędzie do demontażu panela, wyrwałem konsolę z flakami i okazało się, że przestrzeń z prawej strony radia (nie licząc jednego czujnika) jest pusta. Umówiłem się na wizytę w serwisie (Nissan/KIA w Koszalinie) gdzie po 2,5 godz., za jedyne 308 zł (150 diagnoza + reszta za usunięcie usterki) dowiedziałem się, że wina leży po stronie mieszacza powietrza, w którym coś się zacięło. Znajduje się on nad stopami pasażera, za schowkiem i osłaną z PCV. Mechanik przesmarował to, co trzeba i na razie wszystko działa prawidłowo. Powróciło też terkotanie j.w., co daje mi pewność, że mechanizm pracuje. Przy okazji dowiedziałem sie, że nowy mieszacz kosztuje ok. 350 zł.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: panel klimy..usterka?

27 kwi 2011 18:56

czyżby na to też była gwarancja drobnym druczkiem na 30tys km?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
roodie
 

Re: panel klimy..usterka?

27 kwi 2011 19:16

U mnie w zeszłą zimę było to samo, tyle że podjechałem do serwisu jak tylko terkotało i bzyczało - było nakulane ponad 30 tysi, zamówili silniczek krokowy na gwarancji ale czekałem na niego ok. 2 miesięcy... ostatecznie padło zupełnie w największy mróz na jakieś 1-2 tygodnie przed dostawą tej części, także przez pewnien czas też miałem sauno-wóz, gorący nawiew na szybę przednią i otwarte szyby boczne. :|

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl