Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

bociek
 

Re: Rdza na klapie

27 sty 2011 15:30

Na całej powierzchni styku szyby z blachą musi być klej, a nie w czterech punktach. Aż strach zaglądać po środka klapy.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Rdza na klapie

27 sty 2011 17:40

bociek napisał(a):Na całej powierzchni styku szyby z blachą musi być klej

Wystarczy oglądnąć ten film http://www.youtube.com/watch?v=l2iQFwYqq80 a zobaczysz jak kleją szyby w cee'd-zie wprawdzie przednia ale tylna analogicznie :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Wojtas
 

Re: Rdza na klapie

27 sty 2011 19:36

Na tym filmie widać jak cienka jest blacha z której robią klapy bagażnika :szok .

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Rdza na klapie

27 sty 2011 19:49

Wojtas napisał(a):Na tym filmie widać jak cienka jest blacha z której robią klapy bagażnika :szok .

:ha Daj spokój że masz taki sokoli wzrok lub mikrometr w oczach. Przewiń na początek i zobacz z jakiego wałka robią dach :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

27 sty 2011 21:52

Wojtas napisał(a): widać jak cienka jest blacha z której robią klapy bagażnika

A chciałbyś się siłować z klapą ważącą kilkadziesiąt kilogramów :szok
Za chwile się okaże że te blachy nie mają żelaza w żelazie :ha
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

27 sty 2011 23:27

Ściągnij siłowniki to zobaczysz jaka ona lekka. Taka cieniutka :grin:

No i jak tam Nemiroff. W porządku?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 09:03

George napisał(a):Ps. szyba nie wygląda na wklejoną prawidłowo. Ale może ja się nie znam. Przy okazji luknę na parkingu na SW.


Nie znalazłem czegoś podobnego :szok
Mam nadzieję że jest klejona na całej długości obwodu, a nie tylko tymi kleksami.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

egon.rp
 

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 11:56

wczoraj wystraszony zdjęciami i opisem badawczo po pracy oglądałem swoją szybę...i takich smarków na krawędzi szyba/klapa nie znalazłem...wskazuje to więc że chyba coś jest na rzeczy z klapą u Nemiroff'a

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 16:57

Pozdraawiam Wszistkich Polaaaków,

a więc sprawy mają się następująco:
- lakier na klapie jest oryginalny ma od 80 do 120 mikrometrów, więc jest to ewidentny fabryczny bubel. Dla pewności mierzyłem go dwoma różnymi miernikami
- szyby w naszych ceed'kach produkowane są przez Saint Gobain Sekurit w Dąbrowie Górniczej, wokół powinna być ekstrudowana czarna uszczelka
- te 'placki' na szybie są prawie niewidoczne gołym okiem, widać je za to wyraźnie przez obiektyw aparatu. Gołym okiem laika mocowanie szyby w moim SW i salonowym niczym się nie różni.... Muszę podjechać do salonu z aparatem i zrobić takie samo zdjęcie.

Tak jak napisałem wcześniej, brak odpowiedzi z KMP wynika z ich rażącego niedbalstwa. Pismo z odpowiedzią wysłali do innej osoby na drugim krańcu Polski....

Wczoraj napisałem bezpośrednio do szefa serwisu KMP pana G.S. z dodatkową porcją zdjęć i prośbą o pilne ustosunkowanie się do sprawy. Mam nadzieję, że tym razem KMP nie zawali sprawy.

Znalazłem również raport testu akumulatora z Kleszczowa (to jest pod Wrocławiem czy pod Łodzią??) Auto było do odbioru po pięciu i pół dniach od tego testu łącznie z weekendem. Generalnie nie mogę narzekać na salon i ASO gdzie kupiłem auto. Moim zdaniem ten dealer i ASO jest na poziomie dobrego ASO innych marek, a chłopaki na prawdę się starają. W drugim ASO w moim mieście nie chciałbym serwisować nawet starego Żuka...

A tak off topic - to jest generalnie bardzo duża słabość Kii w PL, dostępność oraz poziom ich serwisów. Jeśli klienci w ASO Kia będą traktowani jak w polmozbycie za komuny, to się mocno zastanowią, czy kupić kolejne auto ze znaczkiem Kia. Sukces sprzedaży przerósł KMP i dealerów (a nowe sportage sprzedaje się jak świeże bułeczki), więc skoro jest popyt a nie ma podaży to będzie tylko gorzej... Obym się mylił....

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 17:02

Jeszcze a'propos szyby, ekstrudowana uszczelka powinna być wokoło szyby, na filmie w sekundzie 3,03 widać jak koleś niesie tylną szybę, więc montaż odbywa się najprawdopodobniej ręcznie.... teraz zgaduję, te placki to może po to żeby końcówka szyby nie wpadała w wibracje????

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 18:45

No tom się rozpędził... Czyli bubel jak nic.
Jest możliwość, że szyba była klejona, albo tak super ją fabrycznie zrobili. Jak całą klapę.

W sumie to dla Ciebie chyba lepiej :!
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 20:33

Nemiroff napisał(a):A tak off topic - to jest generalnie bardzo duża słabość Kii w PL, dostępność oraz poziom ich serwisów.

Ten sam problem był z daewoo - samochody były całkiem dobre, ale ASO tragiczne. Wiem co mówię, bo były 3 w rodzinie i trzeba było serwisować je poza ASO.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 21:33

Nemiroff napisał(a):widać jak koleś niesie tylną szybę,

Tak niesie ale zobacz do jakiego samochodu? Na Nepewno nie do cee'd-a! Szyba tylna jest tak samo wklejana jak i przednia.
Nemiroff napisał(a):te placki to może po to żeby końcówka szyby nie wpadała w wibracje

Jakie placki? Post wyżej piszesz że prawie ich nie widać a wcześniej dzielimy włos na czworo że są jakieś placki. To są czy ich nie ma?
Nemiroff napisał(a):wokół powinna być ekstrudowana czarna uszczelka

A ciekaw jestem w którym miejscu?
Nemiroff napisał(a):Generalnie nie mogę narzekać na salon i ASO gdzie kupiłem auto. Moim zdaniem ten dealer i ASO jest na poziomie dobrego ASO innych marek, a chłopaki na prawdę się starają.

No to dobrze.
Nemiroff napisał(a):to jest generalnie bardzo duża słabość Kii w PL, dostępność oraz poziom ich serwisów. Jeśli klienci w ASO Kia będą traktowani jak w polmozbycie za komuny, to się mocno zastanowią, czy kupić kolejne auto ze znaczkiem Kia. Sukces sprzedaży przerósł KMP i dealerów (a nowe sportage sprzedaje się jak świeże bułeczki), więc skoro jest popyt a nie ma podaży to będzie tylko gorzej...

A tu to sam sobie zaprzeczasz. Na podstawie opinii własnych czy czytanych na forum taka opinia :szok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

28 sty 2011 22:15

Szyba tylna jest tak samo wklejana jak i przednia.

Masz rację, to mi wygląda na szybę do starego sportage.

Jakie placki? Post wyżej piszesz że prawie ich nie widać a wcześniej dzielimy włos na czworo że są jakieś placki. To są czy ich nie ma?

Placki są, widać je najlepiej patrząc się z dołu do góry pod pewnym kątem, jak doradził bociek sprawdziłem je szpikulcem, jest to miękki klej, coś takiego jak klej wyciskany z wałka pistoletem na gorąco. Po bokach klapy widać ekstrudwaną uszczelkę, wygląda jak czarna dmucha pianka - taką jak kiedyś uszczelniało się okna w domu. Pewnie pod spodem klapy też coś jest, skoro nie wieje mi do środka :pałka albo i nie :szok

A tu to sam sobie zaprzeczasz. Na podstawie opinii własnych czy czytanych na forum taka opinia

argue , napisałem " w drugim ASO w moim mieście nie chciałbym serwisować nawet starego Żuka... " Przed zakupem objechałem prawie wszystkie salony w promieniu +-70km a jest ich kilka. Pytałem również wtedy o serwis. Stąd moja opinia.

Clue powinno być takie (niestety)
- klapa wykonana z niskiej jakości blachy i/lub niedoskonała technologia produkcji vide inni dyskutanci dotknięci tym problemem
- KMP które nie daje rady nawet prawidłowo odpowiedź na proste pismo


Jak to mawiają - STRACH SIĘ BAĆ! :szok :szok :szok

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Rdza na klapie

29 sty 2011 18:54

Nemiroff napisał(a):Clue powinno być...
vide inni dyskutanci...[/b]

Proszę, piszmy w naszym ojczystym języku. :ok
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

30 sty 2011 22:13

Proszę, piszmy w naszym ojczystym języku. :ok


Sorry za off topic :twisted:

Czcigodny interlekutorze, dla przykładu:

http://sjp.pwn.pl/slownik/2579375/vide

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 15:45

Ehhhh no i nadejszła wiekopomna chwiła... Zachciało mi się myć auta :pałka

Niestety mogę powiedzieć MAM (K)I JA :! I się za bardzo nie cieszę. Między tablicą a napisem CRDi. Korozja.

Dzięki forum się tego "spodziewałem", ale... Po pierwsze przy stopie lub tablicy, po drugie nie tak szybko, po trzecie auto woskowałem kilkakrotnie, a klapę to 2x tyle... Nic to nie daje :zgryz Auto nabyłem w lipcu, jest z maja 2010... Czyli nawet rok klapa nie wytrzymała.
Zobaczę jak do tego w ASO podejdą. Mam nadzieję, że na poziomie. Dam im to pomalować, ale jak będzie inny odcień lub jakieś buble to tego nie odbiorę. Nowe auto...
Ostatnio edytowano 02 lut 2011 18:47 przez ruszok, łącznie edytowano 3 razy
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 15:53

No to współczuję, ja miałem takie same odczucia.... Może namówię Cię jednak wspólnie na TVN Turbo?? Widzę, że to plaga....

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 15:54

O f**k nie żartuj! Ja właśnie myślałem że to nas nie dotyczy, że może to tylko przed FL, że może tylko kombi, że może pod tablicą, że może...Dlatego też nie śledziłem wątku zbyt uważnie.. Czyli wszystkich nas to czeka?? :evil: :evil: :evil: :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 16:01

Nie umiem tego ująć na zdjęciu, ale wygląda to tak, ze od tej rudej w dół są takie jakby brudne kropelki. Nie da się tego wyczyścić, nie da się tego wyczuć palcem... Podejrzewam, że tam też niedługo wyjdzie. Ale to tak jakby od tej rudej coś kapnęło na lakier... Takie kilka kropelek :sad:

Co do TVN turbo. Byłbym nawet za, ale nie mam na to czasu. Ja tego auta cholerenie potrzebuję... Po to kupiłem nowe, żeby mnie nie zawiodło. Ale raczej pretensje mam raczej do KMP a w zasadzie KMS...
Jestem w lekkim szoku - wybaczcie.

PS. Należy mi się auto zastępcze na czas malowania? Czy zależy to od ASO?
PS2. Wiecie co? Aż mi wstyd przed rodziną... Nowe auto :eek:
Ostatnio edytowano 02 lut 2011 16:21 przez ruszok, łącznie edytowano 2 razy
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl