Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Darek_Korbik
 

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

29 kwi 2012 19:38

Witam, Ja mam autko od 9/2007 i klapa tylna była malowana już 3 razy: światło stop, bąbel oraz niedomalowane miejsca. Przestałem się tym przejmować. Wszystkie naprawy wpisywane są w książkę gwarancyjną, a jak zobaczyłem jak te nasze Ceed-y stoją na Allegro po 4-5 latach to 20-30 tyś złotych. Czyli nie ma co się tym przejmować, pieniędzy dużych za nie nie weźmiemy więc trzeba jeszcze będzie ładnych parę lat nimi pojeździć. Mój ma 162 tyś i generalnie od strony mechanicznej nie było problem. Osobiści podoba mi się CEED II 2012 i jak bym miał kasę to by go sobie kupił, mimo tych nieprzyjemnych doświadczeń z klapamai i rdzą. Mam nadzieję że problem już wyeliminowali. Pozdrawiam DK

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

29 kwi 2012 21:05

Tak... Ja chcę tym autem parę lat pojeździć. A za parę lat się okaże, że szyba została źle wklejona - przez to stoi tam woda i robi się korozja...

Skądinąd uważam, że wycinanie szyby i ponowne jej wklejanie to już nie jest takie "nic". Tutaj już nie tylko ingerują w fabrycznie nałożoną powłokę lakierniczą, poprawioną poprzednim razem... Teraz to już trzeba zrobić porządnie bo mały błąd zemści się w przyszłości. Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego ja mam za to potem odpowiadać? Zepsuje się manetka czy taśma airbag to ją lutują/naprawiają czy wymieniają? Nie można udawać, że ponowne lakierowanie elementu a nie raz połowy auta to jest to samo co fabryka. Nie dość, że nie jest to ja nie jestem zadowolony z całego rozbierania tego samochodu, potem mi tam coś lata, tu coś źle poskładają, tu źle szybę wkleją...

Poza tym zmieniłem pracę. Auto mi jest niezbędnie konieczne - i mogę na to załatwić papier od pracodawcy... Nie może być tak, że ja zostanę sam sobie z problemem... Tym bardziej jeśli nie jest to już pierwszy raz.

A w ogóle to są tematy dotyczące NOWEGO auta! Za nie małe pieniądze jak dla mnie... Więc nie można machać ręką - jakieś podejście do klienta się należy.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

hegemon156
 

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

02 maja 2012 13:35

Jeśli dwukrotna naprawa nie poskutkowała to powinni Ci wymienić całą klapę. Klapa naprawiana w serwisie nie będzie w takim stanie jak ta z fabryki zwłaszcza jak pomalują miejscowo. Tak samo z wycinaniem szyby i uzbrajaniem, zawsze coś porysują czegoś nie dokręcą. Nowa klapa powinna być ocynkowana, moim zdaniem. Samochód zastępczy też powinieneś dostać, w końcu nie z Twojej winy wóz stoi w serwisie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

02 maja 2012 15:17

hegemon156 napisał(a):Jeśli dwukrotna naprawa nie poskutkowała to powinni Ci wymienić całą klapę.

Niestety nie ma takiego zapisu nigdzie. A co do samochodu myślę tak samo, ale... KIA zrzuca odpowiedzialność na ASO i nie zapłaci za wydanie Ci auta zastępczego... I tu jest problem.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

19 wrz 2012 23:16

Witam kolegów i ja dzisiaj dołączyłem do grona użytkowników z malowaną klapą w SW.Po pierwszym roku użytkowania pokazały się 2 bąbelki w górnym prawym rogu pod szybą.To oczyszczono ognisko korozji i zamalowano zaprawką.W tym roku będąc na przeglądzie zakwalifikowano w ASO mi klapę do ponownego lakierowania.Autko stało w serwisie tydzień i dzisiaj go odebrałem.Teraz zobaczymy po zimie czy nie będzie dalej korozji na klapie.
Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

20 wrz 2012 06:41

MIECZYSŁAW napisał(a):Witam kolegów i ja dzisiaj dołączyłem do grona użytkowników z malowaną klapą w SW.Po pierwszym roku użytkowania pokazały się 2 bąbelki w górnym prawym rogu pod szybą.To oczyszczono ognisko korozji i zamalowano zaprawką.W tym roku będąc na przeglądzie zakwalifikowano w ASO mi klapę do ponownego lakierowania.Autko stało w serwisie tydzień i dzisiaj go odebrałem.Teraz zobaczymy po zimie czy nie będzie dalej korozji na klapie

Mieciu czytam to i nie wierzę ;( Że ile stał samochód ? I po co ? ZAPRAWKI?! Pisząc tego posta nie mam na celu psikać Ci w oczy ale uświadomić że naprawa lakiernicza w ramach gwarancji ma odbyć się w technologii producenta. Z tego co wiem to KMS nie maluje pendzlem.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

21 wrz 2012 00:18

Ale te zaprawki to były u zaprzyjaźnionego lakiernika, żeby uniknąć malowania całej klapy,który wykonywał naprawy gwarancyjne.
Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

21 wrz 2012 06:34

MIECZYSŁAW napisał(a):Ale te zaprawki to były u zaprzyjaźnionego lakiernika,

To rozumiem :)
MIECZYSŁAW napisał(a):żeby uniknąć malowania całej klapy,

To też rozumiem :)
MIECZYSŁAW napisał(a):który wykonywał naprawy gwarancyjne.

A tego nie rozumiem :(
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

21 wrz 2012 09:00

No przecież to proste - oddajesz auto do ASO celem wykonania profesjonalne, zgodnej z.. jak to się mówi? "fabrycznymi parametrami/zaleceniami producenta", naprawy, a z ASO smarują Twoim samochodem do szopy Pana Kazia z rogiem. Jemu 100zł od elementu, od Ciebie 600zł od elementu.. Paniemajesz? B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

bubu74
 

Re: Rdza na klapie

29 sty 2013 23:33

u mnie wczoraj zobaczyłem że z pod szyby tylnej klapy, na wysokości wycieraczki wyciek brązowy kolor i dostrzegłem małe dwa bąble . Jadę w piątek na przegląd 3 zobaczę co mi powiedzą . Czy ktoś miał coś takiego i co robili

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

29 sty 2013 23:36

bubu74 napisał(a):Czy ktoś miał coś takiego i co robili

Jako ,że jesteś początkującym klubowiczem ;) ..odpowiem ( bo w tym wątku znajdziesz odpowiedzi ) ..są dwie metody albo punktowo załatają Ci rdze albo cała klapę pomalują -wszystko w gestii aso
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

bubu74
 

Re: Rdza na klapie

30 sty 2013 00:37

a ktoś z Poznania miał taki przypadek i do którego się udał serwisu ( shumę miałem 10 lat i rdza ją nie brała co za badzie-wo ) mybomb

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

30 sty 2013 09:01

bubu74 napisał(a):( shumę miałem 10 lat i rdza ją nie brała co za badzie-wo )


Wtedy były inne lakiery B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Fuerte
 

Re: Rdza na klapie

30 sty 2013 09:35

bubu74 napisał(a):u mnie wczoraj zobaczyłem że z pod szyby tylnej klapy, na wysokości wycieraczki wyciek brązowy kolor i dostrzegłem małe dwa bąble . Jadę w piątek na przegląd 3 zobaczę co mi powiedzą . Czy ktoś miał coś takiego i co robili


Wycinają szybę, usuwają korozję i lakierują klapę na gwarancji :) Przerabiałem to już.

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Rdza na klapie

30 sty 2013 09:47

Fuerte napisał(a): Wycinają szybę, usuwają korozję i lakierują klapę na gwarancji :) Przerabiałem to już.

Jak 80% właścicieli SW... :ha
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Rdza na klapie

31 sty 2013 23:44

bubu74 napisał(a):u mnie wczoraj zobaczyłem że z pod szyby tylnej klapy, na wysokości wycieraczki wyciek brązowy kolor i dostrzegłem małe dwa bąble . Jadę w piątek na przegląd 3 zobaczę co mi powiedzą . Czy ktoś miał coś takiego i co robili



Witaj w klubie chyba każdy właściciel SW to przechodził, malują całą klapę na gwarancji. Znam przypadki, że i dwukrotnie :!!
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

less
 

Re: Rdza na klapie

01 lut 2013 07:43

Sam przechodziłem malowanie w ceed SW I. W ramach ciekawostek napiszę że w SW II 3-cie światło stop, jak i o oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest wmontowane w plastikowe elementy klapy. Chyba nie byli w stanie rozwiązać tego problemu w inny sposób :he

bubu74
 

Re: Rdza na klapie

01 lut 2013 13:38

Byłem dziś w serwisie klapa pójdzie do malowania tylko termin muszę dopasować bo brak sam. zastępczego

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Rdza na klapie

26 lut 2013 20:51

Mam pytanie - w ubiegłym roku zlokalizowałem troszkę "rudej" wychodzącej pod znakiem ceed - czy zgłaszać to w ASO zbliża mi się przegląd - jak to wyglądało u Was? Czy warto jest naprawiać - przyznam, że jeżdżę już 1,5 roku i nic dalej się nie dzieje? Czy w takiej sytuacji przysługuje jeszcze naprawa gwarancyjna? Wygląda to mniej więcej tak: Obrazek
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

26 lut 2013 21:15

Nie wyraźne zdjęcie. Może to nalot z drogi.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl