Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: Rdza na klapie

03 kwi 2013 19:51

Powiedzieli że to nie dopuszczalne że oczywiscie wymalują klape (niestety nie wymienią) prawdopodobnie auto zastepcze za darmo na czas malowania no i może jakaś rekompensata tylko że to nie jest oficjalnie tylko tak mi powiedział gosciu z serwisu ale on to musi z kierownikiem ustalić co i jak. Jak będę znał oficjalne stanowisko serwisu dam znać. Mam nadzieje że będzie co najmniej takie jak ten gosciu mi powiedział. Serwis to "Środula Sosnowiec"

Jonnyk
 

Re: Rdza na klapie

21 maja 2013 05:47

....w mojej "kijance " proces trawienia przez "rudego rozpoczął się po 2,5 roku nienagannej eksploatacji. Miejsce startowe to oczywiście klapa bagażnika. Rude pojawiło się na przetłoczeniu pod tylną szybą nad napędem wycieraczki.Druga akcja rozpoczyna się od wykwitów na przednim prawym progu.
Cee"d SW 2010 Crdi 115 PS "piston grey"

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Rdza na klapie

21 maja 2013 23:11

Jonnyk napisał(a):Cee"d SW 2010 Crdi 115 PS "piston grey"

Nawet mnie nie denerwuj, że z tego roku i w tym kolorze też tak gówniano malowali.. :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

ryli1
 

Re: Rdza na klapie

24 maja 2013 07:47

A propos rdzy na klapie - czy ktoś wie jak zdemontować trzecie światło stop. Z zewnątrz wygląda trochę podejrzanie. Chciałem sprawdzić jak jest pod plastikiem. Ceed SW 2008.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Rdza na klapie

24 maja 2013 12:24

moja sie wlasnie maluje,rdza na rogach oraz pod ramka z oswietleniem tablicy, plus ranty tylnych drzwi pod uszczelkami
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

kriss73
 

Re: Rdza na klapie

19 cze 2013 13:53

Czy problem rdzy w ceed dotyczy również nowego modelu? Wiem, że jest on stosunkowo krótko na rynku, może z 1.5 roku, ale zimę już macie za sobą więc czy są jakieś rdzawe kwiatki?

Darek_Korbik
 

Re: Rdza na klapie

21 cze 2013 21:20

mój cee-d z 2007
będzie już malowany po raz piąty :( Nie umieją sobie poradzić z tymi klapami. Żeby XXI wieku temat przerósł 5 koncern na świecie HHI/KIA. Moja pierwsza i ostatnia KIA. Sienanko

panpromek
 

Re: Rdza na klapie

03 lip 2013 09:43

U mnie podobnie. Rdza na klapie pojawia się już w kilku miejscach. Dodatkowo "ruda" wyszła na ramkach okien wszystkich drzwi, tuż pod uszczelkami. Nie myję tego samochodu bo boję się później go obejrzeć. A nóż, jeszcze coś wyjdzie....

Amil
 

Bąbel korozyjny na klapie bagażnika

22 sie 2013 09:33

Jak w temacie, pojawił się bąbel korozyjny na klapie bagażnika zaraz jak się kończy szyba. I mam pytanie czy gwarancja obejmuje taką usterkę jeśli nie wykonywało się tych przeglądów i konserwacji nadwozia ?

Samochód to Kia Ceed 1,6 CRDi z 2007r.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Bąbel korozyjny na klapie bagażnika

22 sie 2013 10:54

Nie.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Bąbel korozyjny na klapie bagażnika

25 sie 2013 17:34

U mnie na klapie też mam mały bąbekek pod lakierem, wielkości główki od szpilki. Jutro auto odstawiam do ASO do lakierowania klapy. Samochód ma dopiero 2 lata.

lalas
 

Re: Bąbel korozyjny na klapie bagażnika

18 wrz 2013 02:56

a ja reklamowałęm taki bąbel rok temu, to kierownik ASO stwierdził, że skończyła mi się gwarancja 5 letnia i że to juz nie podlega gwarancji :szok napiszcie jak to w końcu jest, przeglądy lakieru miałem zrobione wszystkie

szczur75
 

Re: Bąbel korozyjny na klapie bagażnika

18 wrz 2013 06:26

lalas napisał(a):a ja reklamowałęm taki bąbel rok temu, to kierownik ASO stwierdził, że skończyła mi się gwarancja 5 letnia i że to juz nie podlega gwarancji :szok napiszcie jak to w końcu jest, przeglądy lakieru miałem zrobione wszystkie


Jest tak: jeśli masz gwarancję, a korozja nie jest skutkiem zarysowań, obić, odprysków (uszkodzeń mechanicznych) to powinno być naprawione w ramach gwarancji.
Jeśli gwarancji nie ma (skończyła się, zrezygnowałeś z niej nie robiąc przeglądów stanu nadwozia) to naprawa jedynie odpłatna.

lalas
 

Re: Bąbel korozyjny na klapie bagażnika

18 wrz 2013 07:59

no to, że tak powiem trochę mnie w balona zrobił kierownik serwisu Etrans w Łaziskach i jeszcze stwierdził, że w tym wypadku (5 lat juz minęło) nie warto robić przeglądu lakierniczego szkoda moich 70 zł, nie szlag to trafi :evil: coś mi się wydaje, że zrobię tam aferę w grudniu na ostatnim przeglądzie :evil:

guwer
 

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

17 mar 2014 10:17

Odświeżam temat. Czy komuś wymienili bo ja w 3 letnim aucie maluje 3 raz? Kpina.

szczur75
 

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

17 mar 2014 19:01

guwer napisał(a):Odświeżam temat. Czy komuś wymienili bo ja w 3 letnim aucie maluje 3 raz? Kpina.


Naprawa gwarancyjna polega na wyeliminowaniu przyczyn usterki. Jeśli usterką jest ubytek powłoki lakierniczej, bądź korozja powierzchniowa, to przyczyną jest powłoka lakiernicza. Dlatego rozwiązaniem tematu jest lakierowanie.

Analogicznie: jeśli powietrze schodzi przez wentyl, to nie wymieniasz opony, felgi i wentyla , tylko sam wentyl.

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

17 mar 2014 20:25

Ale z drugiej strony jak cały czas wyłazi to znaczy, że siedzi głęboko w blasze a nie jest powierzchniowa. Poza tym przeważnie wyłazi w innych miejscach nie w tym samym. Pisz pismo do KMP o wymianę, powinno pomóc.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

szczur75
 

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

17 mar 2014 20:33

zelu napisał(a):Ale z drugiej strony jak cały czas wyłazi to znaczy, że siedzi głęboko w blasze a nie jest powierzchniowa. Poza tym przeważnie wyłazi w innych miejscach nie w tym samym.


To tylko oznacza, że jest źle pomalowane/przygotowane do malowania.

guwer
 

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

17 mar 2014 22:39

Analogicznie: jeśli powietrze schodzi przez wentyl, to nie wymieniasz opony, felgi i wentyla , tylko sam wentyl.

Czyli nie naprawiam wentyla tylko jak sam piszesz wymieniam. Dlatego nie mówię o nowym aucie tylko o nowej pokrywie skoro nie da się jej naprawić.

Poza tym przeważnie wyłazi w innych miejscach nie w tym samym. Pisz pismo do KMP o wymianę, powinno pomóc.

A mnie cały czas w jednym - przy listwie nad rejestracją. Faktycznie chyba napisze.

szczur75
 

Re: Czy komuś z was wymienili klapę ceed SW na gwarancji?

17 mar 2014 22:58

guwer napisał(a):
Analogicznie: jeśli powietrze schodzi przez wentyl, to nie wymieniasz opony, felgi i wentyla , tylko sam wentyl.

Czyli nie naprawiam wentyla tylko jak sam piszesz wymieniam. Dlatego nie mówię o nowym aucie tylko o nowej pokrywie skoro nie da się jej naprawić.



Nowa pokrywa bagażnika jest pokryta warstwą podkładu, nie ma na niej lakieru. Taką chcesz? Czy może jednak pokolorowaną?

A naprawa nie dotyczy pokrywy tylko POWŁOKI LAKIERNICZEJ na tejże pokrywie. Gdyż ponieważ jest o naprawa wynikająca z gwarancji na powłokę lakierniczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl