Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 16:21

Pooglądaj dokładnie wewnątrz zgrzewy blach czy tam nie masz ognisk korozji + przyjrzyj się wnikliwie ramce nad rejestracją.

Co do auta zastępczego to najlepiej kontaktować się z szefem naszego ulubionego serwisu p. Andrzejem, nie daj się zbyć na gościa odpowiedzialnego za malowanie, chyba Łukasz. W naszym ulubionym serwisie zarzekają się że klapa nie będzie miała więcej niż 200 mikronów po malowaniu...

Do moto lepiej nie jedź bo tam Ci go sprayem z biedronki pomalują... :szok

Rodzinie się nie przyznawaj, niech wstyd zostanie na grupie-;)) Jakoś sobie z nim poradzimy)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 16:26

Pod, nad, obok ramki nie ma nic. Przy stopie nic, pod belką z klamką klapy nic.

Zgrzewy idę pooglądać.

Do Moto nie pojadę tak czy inaczej.

Umówię się na większą naprawę bo muszą zrobić ten zwijacz w kierownicy, dorzucę te stukanie jak jest zimno i to... Niech go robią. Mam nadzieję mi dają auto zastępcze. Wg mnie należy się.

Nawet nie wiecie jaka gorycz teraz we mnie. Czuję się jakbym kupił auto z niepewnego źródła, od jakiegoś handlarza który mnie wydy... Dajcie spokój. Ktoś teraz odpowie za utratę wartości? Pewnie ja... Oczywiście nie winię EuroKasu - mam nadzieję, że się dogadamy... Ale KIA sama w sobie już dawno powinna coś z tym zrobić.

Lepiej chyba było kupić Bravo, albo Punto Evo. Jakbym się postarał to cena ta sama by była. Masakra argue
Ostatnio edytowano 02 lut 2011 11:35 przez ruszok, łącznie edytowano 1 raz
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 16:29

ruszok ja też dbam myje i woskowałem - to nie jest rdza tylko korozja i wychodzi od wew i na to nie ma rady


roczny soul tez jest do malowania rant tylnych drzwi trochę oskrobali i zapaćkali ale wychodzi od środka i nie dają rady jeszcze raz po zimię spróbujemy i potem malowanko a po 2 czy 3 malowaniu drzwi do wymiany jak korozja dalej od wew będzie atakować


to z tym fijatem pojechałes kolega w Hiszpani miał punto -sypało się gorzej niż mój ceed nr1 -wymienił w ramach układów z dilerem za dopłata po roku na bravo i cyrki dalej fijat to fijat
Hiszpańskie serwisy fijata jak polskie KIA stale problem i wszystko na 3 razy obecnie myśłi co za auto kupic - napewno już nie fiata :ok
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 16:37

Mam Fiata punto II i nie narzekałem nigdy ani na niego ani na serwis. A o niego nie dbam w porównaniu do ceeda...

Fakt - to jest korozja. Tylko kto to maluje? Jak... Ile można mieć problemy z malowaniem klapy. Wystąpię do KMP na pewno o jakąś rekompensatę bo to przerasta ludzkie pojęcie.

Klapę sprawdziłem dokładnie. Drzwi również. Nie ma rdzy ani rdzawych nalotów. Tylko ta kropka zafajdana :zgryz

Żeby w XXI w. takie problemy. Lepiej się trzyma Clio 98 niż moja kija argue

Ile może potrwać malowanie?
Ostatnio edytowano 02 lut 2011 16:23 przez ruszok, łącznie edytowano 1 raz
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 17:04

ruszok napisał(a):lepiej się trzyma Clio 98 niż moja kija

Wtedy były inne lakiery :roll:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 17:16

ekologia panie, ekologia... Ale naprawdę to jakaś porażka... myślałem że w 2010r nie ma już firmy która by miała takie problemy z zabezpieczeniem antykorozyjnym, teraz bedą się z nas śmiać jak z jakiegoś opla, że rdzewieje już na stocku... :/
ruszok napisał(a):Mam Fiata punto II
Widzę ruszok że mamy dużo wspólnego (ale problemu z klapa wolałbym nie mieć), też miałem kropkę II i poza tym że nie wytrzymał zderzenia drzewem to nic a nic nie miałem mu do zarzucenia...A już na pewno nie rdzę! Uno, słynne z tego jak rdzewiało u mnie w rodzinie jakoś nie zardzewiało do dziś..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 18:26

Ekologia... Ciekawe, że to tylko na tych cholernych klapach się głównie dzieje... Przez 4 lata produkcji nie umieją rozwiązać tego problemu? Wolą to malować przez ASO niż poprawić na produkcji?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 18:44

PS2. Wiecie co? Aż mi wstyd przed rodziną... Nowe auto


To dla rozładowania atmosfery, z góry przepraszam za złośliwość i off topic :twisted:

Mina wuja besserwissera* bezcenna - "A nie mówiłem, żeby nie kupować tego koreańskiego g***na???"

* Dla purystów językowych i przeciwników obcych słów spod awataru karetki, za słownikiem języka polskiego "besserwisser «człowiek, który sądzi, że wie wszystko najlepiej»"

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

01 lut 2011 22:54

Mi nie mówiłeś :pałka :ha

Pytałem się przy kupnie czy się pozbyli tego problemu w FLu - "owszem". Uhm...

A powiedzcie mi... Dużo osób miało już tę wątpliwą przyjemność oddawania auta do lakierni... Czy dostawaliście auto zastępcze? Bo to jest mój warunek minimum. Na czas unieruchomienia mojego pojazdu muszę mieć inny. O usługach lakierniczych EuroKasu słyszałem dużo dobrego. W związku z tym jestem nastawiany na dobrą współpracę! Liczę na to...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Nemiroff
 

Re: Rdza na klapie

04 lut 2011 11:58

To tak na pocieszenie (albo i nie) - na niemieckim forum użytkownicy również skarżą się na rdzę... Dla tych co znają język Goethego-;)
http://www.kia-board.de/forum/fahrzeuge/cee-d/cee-d-karosserie-fahrgestell/17325-rostbefall/index19.html?s=280082551fddbd49bec9a4c62952de7b5073abdb

gringo
 

Re: Rdza na klapie

04 lut 2011 16:48

Witam wszystkich.Chciałbym dodać swoje 5 groszy w temacie klapy . W moim aucie problem występuje w miejscu osadzenia trzeciego światła stopu .Mam spory problem ze znalezieniem serwisu który przyjąłby mnie z radością np car serwis 1 Sierpnia termin dopiero na czerwiec. W innym serwisie dowiedziałem się że KIA płaci za naprawę takich przypadków jakieś śmieszne grosze i zalecają robienie tzw. zaprawek a nie malowanie całego elementu. Oczywiście auto będę miał naprawione ale nie wiadomo kiedy znajdą dla mnie troszeczkę wolnego czasu aby zamazać wyłażącą ze wszystkich stron rdzę. :evil:

bociek
 

Re: Rdza na klapie

04 lut 2011 17:23

gringo napisał(a):Witam wszystkich.Chciałbym dodać swoje 5 groszy w temacie klapy . W moim aucie problem występuje w miejscu osadzenia trzeciego światła stopu .Mam spory problem ze znalezieniem serwisu który przyjąłby mnie z radością np car serwis 1 Sierpnia termin dopiero na czerwiec. W innym serwisie dowiedziałem się że KIA płaci za naprawę takich przypadków jakieś śmieszne grosze i zalecają robienie tzw. zaprawek a nie malowanie całego elementu. Oczywiście auto będę miał naprawione ale nie wiadomo kiedy znajdą dla mnie troszeczkę wolnego czasu aby zamazać wyłażącą ze wszystkich stron rdzę. :evil:

:szok :szok :szok

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

04 lut 2011 18:50

gringo napisał(a):Mam spory problem ze znalezieniem serwisu który przyjąłby mnie z radością

A Nasi warszawscy partnerzy klubowi :? :?
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

gringo
 

Re: Rdza na klapie

04 lut 2011 20:21

To nawet już nie chodzi o podejście serwisantów lecz o sposób załatwiania sprawy przez producenta. Jak wspomniałem podobno płacą tylko za zrobienie zaprawek wokół światła stopu a moim zdaniem powinien być polakierowany cały daszek klapy.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

04 lut 2011 22:32

gringo napisał(a):zrobienie zaprawek wokół światła stopu a moim zdaniem powinien być polakierowany cały daszek klapy.

Jak to widzisz : polakierować daszek :? jeśli już to całą klapę :! i tak mi zrobiono na Morelowej bez jakichkolwiek zgrzytów :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

gringo
 

Re: Rdza na klapie

05 lut 2011 13:32

Oczywiste że najlepszym rozwiązaniem byłoby polakierowanie całej klapy. Gizmo czy jesteś pewien w stu procentach że naprawa twojego autka wyglądała właśnie tak jak to opisujesz?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

05 lut 2011 16:05

gringo napisał(a):Gizmo czy jesteś pewien w stu procentach że naprawa twojego autka wyglądała właśnie tak jak to opisujesz?

Opisuję to co widziałem i przeżyłem a na spotach , zlotach można w sposób namacalny zobaczyć efekt pracy ASO :oczko
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

10 lut 2011 15:31

Witam.

Naprawę gwarancyjną wykonywałem w serwisie EuroKas. Muszę przyznać, że malowanie wykonano profesjonalnie. Nie ma najmniejszych śladów malowania. Lakier ma dokładnie taki sam odcień i nie da się poznać, że element jest malowany. Czas pokaże czy wszystko zostało odpowiednio zabezpieczone. Tak czy inaczej muszę pochwalić w/w ASO za szybkość obsługi, jakość i profesjonalne podejście. Na tę chwilę jestem w 100% zadowolony i szczęśliwy, że już mam swoje autko :smile:

Teraz jeszcze dodam, że błękitny ceed mojego szefa też idzie do malowania. Dokładnie taka sama usterka w prawie tym samym miejscu. Podejrzewam, że któraś maszyna w fazie produkcji uszkadza w jakiś sposób blachę no bo to nie możliwe. Oczywiście jest to FL. Kupiony w marcu 2010. Także, niestety nikt nie może spać spokojnie...
A służbowy SW [wiadomo jak to służbowy] nic mu nie ma :cool:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

matyk
 

Re: Rdza na klapie

10 lut 2011 15:42

Blacha na klapy jest kiepskiej jakości, bądź gorszego gatunku. Ponoć jest za mało odsiarczona stąd bierze się korozja i bąble na płaskich powierzchniach.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Rdza na klapie

10 lut 2011 19:06

ruszok napisał(a):Na tę chwilę jestem w 100% zadowolony i szczęśliwy, że już mam swoje autko :smile:

Cieszę się :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl