Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

26 lut 2013 21:15

Sami zobaczą to na przeglądzie lakierniczym...i albo pomalują to punktowo albo cała klapę ( nie licz ,ze od razu to zrobią) lub nie zaliczą pod gwarancje..bo uszkodzenia mechaniczne ( np od kamyka) nie podlegają gwarancji. Na razie nie wkładajmy w kij mrowisko a poczekaj do przeglądu. B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

26 lut 2013 21:26

Też mi się wydaje, że to rdzawy nalot na lakierze. Normalna rzecz, pod koniec zimy.

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Rdza na klapie

26 lut 2013 22:55

Zrobie w dzien lepsze zdjecie. Nie jest to nalot z drogi ewidentnie widac ze idzie od dolu taki "purchiel". Pytam Was bo w zeszlym roku bylem na przegladzie i wygladalo to dokladnie tak samo - nic sie z tym dalej nie dzieje, a po przegladzie nic nie powiedzieli. Stad pytanie co dalej z tym fantem zrobic.
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

26 lut 2013 23:04

i nie maiłes żadnego wpisu w gwarancje?? a gdzie robisz przeglady??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

26 lut 2013 23:14

miszaw napisał(a):Zrobie w dzien lepsze zdjecie. Nie jest to nalot z drogi ewidentnie widac ze idzie od dolu taki "purchiel". Pytam Was bo w zeszlym roku bylem na przegladzie i wygladalo to dokladnie tak samo - nic sie z tym dalej nie dzieje, a po przegladzie nic nie powiedzieli. Stad pytanie co dalej z tym fantem zrobic.


Jak to jest rudy wyłażący od spodu, to po roku "purchel" byłby zdecydowanie większy.

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Rdza na klapie

27 lut 2013 18:58

Poniżej zdjęcia z dzisiaj - to wcześniejsze było z ubiegłego roku z ok. czerwca.

Tak jak mówię auto kupiłem w 2011 r. czerwiec - taki "purchel" zlokalizowałem od ok. grudnia 2011 r. - wygląda bardzo podobnie może minimalnie się powiększył. Przeglądy roczne mam w marcu, na ostatnim nic nie wpisali i o niczym nie wspomnieli. Zastanawiam się jak podejdą teraz i co ewentualnie zgłosić - jaką naprawę podjąć czy może jeszcze czekać? Szczerze to jestem zdania, że jak się raz czegoś dotkną to już tak zostanie (czyt. będę często na serwisie). Niestety nie jest to nalot z drogi.

Obrazek
Obrazek
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

27 lut 2013 19:54

Dalej te zdjęcia są kiepskiej jakości.
Na jednym ze zdjęć, wygląda to jakby na punktowe uszkodzenie lakieru do gołej blachy. Powstałe na przykład po uderzeniu kamyka.
Wystarczy wyczyścić i zrobić zaprawkę.
Sam mówisz, że mija już rok jak to zauważyłeś, więc na co czekasz? Zaprawkę ma zrobić ASO?

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Rdza na klapie

27 lut 2013 20:03

Jakbym wiedział co z tym zrobić to bym nie pytał na forum. Nie wiem może w tym miejscu pojawiały się u innych użytkowników problemy z rdzą - stąd moje pytanie. Może ktoś zna dobrego lakiernika w Warszawie który mógłby to obejrzeć i zdecydować jaka naprawa będzie polecana w tym przypadku.

Zauważyłem - liczyłem, że ASO bierze pieniążki za przegląd powłoki lakierniczej to się tym zainteresuje - tak się nie stało.
Później stwierdziłem, że będę obserwował i zmian większych nie widać.. no, ale trzeba podjąć decyzję co dalej z tym zrobić. Będzie przegląd, więc nie wiem czy pytać czy od razu pojechać gdzie indziej do fachowca od lakieru. No chyba, że tym razem mnie zaskoczą :)

Zdjęcia - postaram się lepsze, ale jak już wracałem z pracy to zdążyło się ściemnić.. :)
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

27 lut 2013 22:17

To już wiesz, że jak się widzi rdzę na karoserii samochodu to trzeba ją szybko usunąć i zabezpieczyć np.: przez zrobienie zaprawki. A najlepiej nie czekać, aż rdza się pojawi i wcześniej zabezpieczyć wszelkie widoczne uszkodzenia lakieru.
W ASO, też to mogą zrobić ale pewnie zechcą dopłaty.
Prościej i taniej będzie, jak zaopatrzysz się w odpowiednią farbę do zaprawek i zrobisz to sam.

Oczywiście masz rację, że ASO w tym przypadku nie wykonało rzetelnie zleconego przeglądu lakieru. Ale to ty jesteś właścicielem auta i sam powinieneś zgłosić przed przeglądem, wcześniej zauważone miejsca z korozją.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Rdza na klapie

28 lut 2013 07:43

mark napisał(a):
miszaw napisał(a):Zrobie w dzien lepsze zdjecie. Nie jest to nalot z drogi ewidentnie widac ze idzie od dolu taki "purchiel". Pytam Was bo w zeszlym roku bylem na przegladzie i wygladalo to dokladnie tak samo - nic sie z tym dalej nie dzieje, a po przegladzie nic nie powiedzieli. Stad pytanie co dalej z tym fantem zrobic.


Jak to jest rudy wyłażący od spodu, to po roku "purchel" byłby zdecydowanie większy.


a wg mnie o idealna korozja od środka (oceniając z foto-na żywo pewnie bym powiedział na 100%)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: Rdza na klapie

05 mar 2013 20:35

Zgłaszaj odrazu takie problemy przy przeglądzie zrobią zdjecia poczekasz chwile na odpowiedz i pewnie pomalują. Ja już drugi raz niestety miałem malowaną klape na gwarancji. :( :(

Na tak zwanym przeglądzie powłoki lakierniczej i tak nic nie zauważą. Przecież lepiej nie widzieć.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Rdza na klapie

06 mar 2013 08:25

Myślę, że jak się zgłosi takie rzeczy przed przeglądem to muszą się jakoś do nich ustosunkować :pałka
Obrazek

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Rdza na klapie

06 mar 2013 08:30

Mnie ostatnio na przeglądzie tak oglądali, że nie zauważyli musiałem im palcem pokazać, a to już drugi raz wyłazi. Zastanawiam się (tu ukłon w stronę kolegów z V kolumny) czy nie napisać pisma do KMP o przyznanie wymiany całej tylnej klapy. To, że będą ją co roku lub dwa lata malować to nic nie zmieni rdza jest przecież w blasze i zawsze wylezie na wierzch. :pałka
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: Rdza na klapie

06 mar 2013 15:53

Jak rozmawiałem o tym malowaniu w serwisie to powiedzieli że będą malować dotąd dokąd będzie co malować. Zastanawiam się czy nie oprzeć sprawy o rzecznika praw konsumenta może to by coś dało.

bubu74
 

Re: Rdza na klapie

06 mar 2013 19:26

Ja jestem umówiony na poniedziałek oddaje samochód do malowania klapy

Dodano 20 marca 2013, o 17:32
Odebrałem na razie ładnie to wygląda wnękę światła stopu i pod wąsem otwierania klapy podklejona przezroczystą naklejką taką co jest na progu tylnych drzwi
Ostatnio edytowano 20 mar 2013 19:54 przez bubu74, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie piszemy posta pod postem.

Darek_Korbik
 

Re: Rdza na klapie

24 mar 2013 10:57

Witam, U mnie znów kolejne malowanie tylnej klapy. Chyba piątek. KIA sobie nie radzi z lakierami i malowaniem. W XXI wieku to słabe jak na taką markę. Pozdrawiam Darek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Rdza na klapie

24 mar 2013 11:42

miszaw napisał(a):Mam pytanie - w ubiegłym roku zlokalizowałem troszkę "rudej" wychodzącej pod znakiem ceed - czy zgłaszać to w ASO zbliża mi się przegląd - jak to wyglądało u Was? Czy warto jest naprawiać - przyznam, że jeżdżę już 1,5 roku i nic dalej się nie dzieje? Czy w takiej sytuacji przysługuje jeszcze naprawa gwarancyjna? Wygląda to mniej więcej tak: Obrazek



na klapie Soula też ostatnio odkryłem takie niespodzianki jak znajde czas to bede oglądał
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Rdza na klapie

24 mar 2013 12:15

Pierwsza decyzja ASO malujemy na gwarancji - po przeglądzie nadwozia. Druga po wizycie w lakierni ASO gwarancja nie obejmuje malowania, bo prosiaki nie miały wad fabrycznych na klapach. Wtedy usłyszałem, że to jednak kamienie uszkodziły i nie będzie malowania całej klapy. Obecnie czekam na wymianę jakiegoś tam silniczka (przez 3 dni świecił się check - potem zgasł, ale błąd był zapisany) i jak będę znał termin wymiany mam się umówić w lakierni na zabezpieczenie tego co widać na zdjęciu.
Zobaczymy dalej co z tego będzie.
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: Rdza na klapie

30 mar 2013 16:24

A już się cieszyłem ze swiateł do jazdy dziennej które założyłem aż tu nagle po umyciu auta znowu to samo rdza na klapie. Najlepsze jest to że to po miesiącu od ostatniego malowania. Jestem ciekawy co mi powiedzą we wtorek po swiętach pojade jak zdążę to jeszcze rzecznika zalicze zobaczymy co mi powie. :| :| :| :| :| :| argue argue argue argue Po tak krótkim czasie to chyba wina serwisu a nie auta(tak pomalowali). Ma ktoś jakis pomysł jak sobie z tym poradzić może jakiś prawnik jest na forum.

bubu74
 

Re: Rdza na klapie

03 kwi 2013 11:04

koziu napisał(a):A już się cieszyłem ze swiateł do jazdy dziennej które założyłem aż tu nagle po umyciu auta znowu to samo rdza na klapie. Najlepsze jest to że to po miesiącu od ostatniego malowania. Jestem ciekawy co mi powiedzą we wtorek po swiętach pojade jak zdążę to jeszcze rzecznika zalicze zobaczymy co mi powie. :| :| :| :| :| :| argue argue argue argue Po tak krótkim czasie to chyba wina serwisu a nie auta(tak pomalowali). Ma ktoś jakis pomysł jak sobie z tym poradzić może jakiś prawnik jest na forum.

I co powiedzieli i w jakim serwisie robiłeś

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl