Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

sko_fild
 

14 maja 2008 07:42

Ciekawe co bedzie z ceedami za rok? Może podłoga zgnije - kurde to nie "maluch" :evil:

Mrowa
 

18 maja 2008 10:47

świetnie, ja z tydzień temu zamówiłem ceeda i się cieszyłem, powoli zaczynam sie smucić, dobrze, że gwarancja jest tak długa

e2rdo
 

18 maja 2008 11:25

Mrowa napisał(a):świetnie, ja z tydzień temu zamówiłem ceeda i się cieszyłem, powoli zaczynam sie smucić, dobrze, że gwarancja jest tak długa
a czym tu się smucić? jest gwarancja! nie ma głodzili...

sko_fild
 

19 maja 2008 07:19

A co mi z auta, które po roku ma rudą klape. Malowanie to lekka przesada jak ma nowe autko - "a mówiłem żeby nie kupował koreańczyka..." :cry:

wilam
 

19 maja 2008 09:03

Panowie, bez przesady. Zdjęcie, które wrzuciłem było zrobione makrem, także ta plamka to była bardzo mała. Poza tym teraz nic takiego tam nie mam. Trzeba po prostu być świadomym, że może być to słaby punkt i trzeba to lepiej zabezpieczyć/zakonserwować. Koledzy na forum już podawali metody. Tak czy inaczej jest gwarancja i jak serwis się nie postara to będą mieć robotę.

Mrowa
 

20 maja 2008 10:16

no mam nadzieje, że będę zadowolony z tego autka a jeszcze pytanie czy opłaca się brać te gratisy co serwis dodaje (autoalarm+czujniki) ? Bo z tego co mi wiadomo to oni sami to montują i przy okazji mogą coś nachrzanić

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 maja 2008 10:24

jak Wam pomalują pół auta jak mi to zmienicie zdanie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

e2rdo
 

20 maja 2008 10:59

Mrowa napisał(a):no mam nadzieje, że będę zadowolony z tego autka a jeszcze pytanie czy opłaca się brać te gratisy co serwis dodaje (autoalarm+czujniki) ? Bo z tego co mi wiadomo to oni sami to montują i przy okazji mogą coś nachrzanić
to zależy czy chcesz mieć te gratisy czy nie
ja chciałem więc wziąłem, z alarmu jestem zadowolony, z czujników mniej bo są za ciche...
dostałem też dywaniki i listwy boczne no i te bajery się przydają ;)

vitaras
 

20 maja 2008 11:01

<span>Mrowa</span> napisał(a):czy opłaca się brać te gratisy co serwis dodaje (autoalarm+czujniki) ? Bo z tego co mi wiadomo to oni sami to montują i przy okazji mogą coś nachrzanić

A później kto Ci zamontuje? Lepiej jak zrobią to w ASO . Jest w końcu Gwarancja na to też. A poza tym przez rok juz chyba poznali kabelki. Z tego co mi powiedział elektryk w LEE to ceed ma bardo przejrzyście rozwiazaną instalację elektr. . Widziałem jak montował instalkę do tel. Żadnych cięć, taśmy itp. Wszystko na kostkach. Widać było ,że chłopak zna sie na sprawie.

wilam
 

20 maja 2008 15:36

Mrowa napisał(a):no mam nadzieje, że będę zadowolony z tego autka a jeszcze pytanie czy opłaca się brać te gratisy co serwis dodaje (autoalarm+czujniki) ? Bo z tego co mi wiadomo to oni sami to montują i przy okazji mogą coś nachrzanić

Jak dają to bierz. ;) Jak nie uda im się za pierwszym dobrze podłączyć to podłączą za kolejnym 8-)
Osobiście żałuję, że nie powalczyłem o alarm i teraz muszę się bujać z kluczykami do drzwi jak mam ręce załadowane, np zakupami.

Mrowa
 

20 maja 2008 21:32

no dobrze a ile czekaliście za swoimi autkami, bo mi już 2 tydzień będzie lecieć :(

Sajmon
 

21 maja 2008 10:26

Mrowa napisał(a):no dobrze a ile czekaliście za swoimi autkami, bo mi już 2 tydzień będzie lecieć :(

Drugi tydzień? :lol: "Co Ty możesz wiedziec o czekaniu?" :D Ja na swojego Ceeeda czekałem dwa, ale miesiące.

Mrowa
 

21 maja 2008 13:13

tak swoją drogą sorry, że zadaje takie pytania w tym wątku ale uznałem iż nie będę zaśmiecać takimi bzdurami tego forum :P

2 miesiące to trochę sporo czasu... ja mam planowany termin odbioru maj/czerwiec więc kto wie czy nie poczekam 2miesięcy (generalnie Pani z salonu powiedziała, że maksymalnie auto pod koniec maja będzie)
Ostatnio edytowano 21 maja 2008 13:15 przez Mrowa, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

21 maja 2008 13:14

2 tyg 2 miesięce -co wy wiecie o czekaniu na ceeda
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Mrowa
 

21 maja 2008 13:17

sensor ty to chyba masz wyjątkowego pecha jeśli chodzi o kie :P ja miałem podobnego z Oplem Corsa

PS oj sorry ja miałem gorzej, ponieważ wszystkie usterki po skończeniu gwarancji się zaczęły

gp
 

rdza.... - temat chyba wraca

27 maja 2008 19:01

witam!

nie sądziłem, że znajdę się w tym wątku.... no ale trudno;

z Waszych wpisów rdza 'leje się' z plastików na klapie i tylnych drzwi (to zdaje się u pechowego sensora...);

a u mnie nieoczekiwanie wylazło na samym rancie (jak się uda, to będzie wklejone zdjęcie - makro mam w foto takie sobie...); tzn. lewy róg klapy, sam brzeg, dotykający prawie plastikowego progu w sw; wygląda, jakby tam lakieru nie było w kilku miejscach, tylko goła blacha - z ocynkiem, czy bez: jak widać bez różnicy....;

ktoś sobie oglądał ten brzeg? oglądałem wątek, ale nie widziałem opinii - jak w końcu poszło z Waszymi reklamacjami? Było malowanie całości klapy?

pozdr,
gp

lalas
 

27 maja 2008 22:58

Sajmon napisał(a):
Mrowa napisał(a):no dobrze a ile czekaliście za swoimi autkami, bo mi już 2 tydzień będzie lecieć :(

Drugi tydzień? :lol: "Co Ty możesz wiedziec o czekaniu?" :D Ja na swojego Ceeeda czekałem dwa, ale miesiące.


a jak jak kupowałem to był akurat w salonie czarny w wersji optimum z silnikiem 1,6 CRDI 115KM :D, czekałem 3 dni (kwestia rejestracji i przygotowania samochodu przez salon)

Mrowa
 

28 maja 2008 11:50

<span>lalas</span> napisał(a):Sajmon napisał:
Mrowa napisał:
no dobrze a ile czekaliście za swoimi autkami, bo mi już 2 tydzień będzie lecieć Sad

Drugi tydzień? Laughing "Co Ty możesz wiedziec o czekaniu?" Very Happy Ja na swojego Ceeeda czekałem dwa, ale miesiące.


a jak jak kupowałem to był akurat w salonie czarny w wersji optimum z silnikiem 1,6 CRDI 115KM Very Happy, czekałem 3 dni (kwestia rejestracji i przygotowania samochodu przez salon)



to powinniście sie w takim razie cieszyć, mi już jeden miesiąc zleciał :P dobra chyba czas sie uspokoić bo odbiegamy od tematu :P

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

29 maja 2008 18:11

a propo gwarancji, bo już nie mogę słuchać o niej. 7 LAT jest na silnik, na całość 5 ale:
- nie obejmuje uszkodzeń ekploatacyjnych (teraz udawadniaj jak Ci amorek walnie po roku, że był wadliwy)
- Lakier chyba rok (albo 2) - ale nie na uszkodzenia mechaniczne - tj. równie dobrze mogliby plakierowac akrylową farbą do ścian - a jak by zaczeła schodzić to powiedzieć że źle był myty i konserwowany.
- Perforacja - tylko jeśli nastąpi od wewnątrz, czyli tam gdzie nie widać. Równie dobrze mogliby gołą blachę pomalować bez zabezpieczeń i tak nie można by nic udowodnić.

Ogólnie: auto zgnije barszo szybko, lakier nawet ten metalizowany przestanie nim być, bo ów lakier to jest żenada (stara panda ma lepszy i grubszy nic ceed). Nic KMP nie udowodnisz - tj. np wadliwych elementów zawieszenia czy karoserii. I takie jest ich stanowisko. Ceny tych aut nie są aż takie małe, jak na jakość którą można dostać.

A Gwarancja kosztuje - głupia wycieraczka przednia 1, to 130 złotych. jak załozysz inną , a niedaj boże za chwilę zobaczysz porysowaną szybę, to masz prze...ne. Głupia wymiana oleju jest droższa niż gdzie indziej. Jeśli np. założono specjalnie wadliwe i kruche łączniki stabilizatorów, to tylko dlatego żebyś wymienił na odpowiednie sprawne, ale nie za darmo. I ot co z ta gwarancją.
Pozdrawiam

e2rdo
 

29 maja 2008 19:03

heh
brzmi to jak typowy sprzedawca konkurencji
mam nadzieje że aż tak źle nie będzie.
Ostatnio edytowano 29 maja 2008 21:40 przez e2rdo, łącznie edytowano 1 raz

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl