Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 21:02

witia_2005 napisał(a):
rav napisał(a):Czy też macie szparę ok 2mm pomiędzy listwą nad tablicą rejestracyjną a blachą?

Odbierając auto Nowe już mam tak zrobione :ok Więc jestem szczęśliwy bo uważam że lepsza szpakra niż zrudziała klapa :)

Ta "szparka" jest płytka bo dalej znajduję się gumowa podkładka oddzielająca elementy tak aby się nie obcierały. Auta naprawiane też muszą mieć tą podkładkę.
Podobna podkładka jest pod 3im światłem stopu ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

rav
 

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 21:07

Gizmo121 napisał(a):Podobna podkładka jest pod 3im światłem stopu ;)

Ale tutaj podkładka jest na całej długości.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 21:11

ja mam obie podkładki długie :ha
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

rav
 

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 21:20

Gizmo121 napisał(a):ja mam obie podkładki długie :ha

Szczęściaż. A powiedzieli mi, że wszędzie robią tak samo :o

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 21:24

Byłem królikiem doświadczalnym w ASO Malibu jeśli chodzi o te podkładki kiedy KMP zarządziła je zakładać ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

rav
 

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 21:48

Gizmo121 napisał(a):Byłem królikiem doświadczalnym w ASO Malibu jeśli chodzi o te podkładki kiedy KMP zarządziła je zakładać ;)

No widzisz też bym takie miał ale mojego ceed tam nie chcieli. Za to w Carserwisie przyjeli z otwartymi rękoma :witam

hacker
 

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 22:16

Może i ja zabiorę głos w sprawie korozji klapy. Mam proceeda i tydzień temu odebrałem auto z lakierni. Korozja pojawiła się u mnie przy szybie, więc podczas malowania była ona wycinana. Klapa prawie cała pomalowana. Kolejny raz muszę stwierdzić, że Multitruck w Rzeszowie maluje bardzo dobrze. Ciekawe czy pojawi się jeszcze ruda koleżanka czy nie :P

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

28 lip 2011 23:02

Osobiście mogę się pochwalić, że mając w rodzinie dwa ceedy jedn z 2007 drugi z 2008 w żadnym nie było potrzeby jak na razie malować klapy. Wystarczyła konserwacja: całej klapy od wewnątrz, na jej rantach, wokół trzeciego światła stop, wokół szyby, przy mocowaniu siłowników, pod listewką z oświetleniem tablicy wraz z przeróbką dystansów samej listewki od klapy. Koszt niewielki ok 15 zł za środek konserwujący, robocizna własna. Te nowe podkładki pod śruby mocujące listewkę też nie są takie dobre. Wykonane są z twardego plastiku i przylegają bezpośrednio do blachy klapy. Klapa jest dość ciężka, więc nie muszę wróżyć, że rdza może się dość szybko również i tam pojawić.

c22
 

Re: Rdza na klapie

29 lip 2011 07:10

hacker napisał(a):Korozja pojawiła się u mnie przy szybie, więc podczas malowania była ona wycinana. Klapa prawie cała pomalowana.

bardzo częste zjawisko.
szyba wymieniana, oczyszczana z resztek silikonu ostrymi przedmiotami, naruszana w ten sposób jest powłoka lakieru, podkładu, nakładany jest silikon, który dobrze nie zamknie otwartej blachy, po założeniu szyby tego nie widać i po pewnym czasie wychodzi ognisko korozji.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

29 lip 2011 13:33

Korozja wokół szyby może być również spowodowana przez uszczelkę z pianki. Widać ją z boku klapy, jest między szybą a blachą. Uszczelka ta chłonie wodę a potem długo jest wilgotna.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Rdza na klapie

29 lip 2011 14:13

mark napisał(a):Korozja wokół szyby może być również spowodowana przez uszczelkę z pianki. Widać ją z boku klapy, jest między szybą a blachą. Uszczelka ta chłonie wodę a potem długo jest wilgotna.


W Rio III z 2005 roku miałem taką uszczelkę i podczas 4 lat użytkowania nic tam się nie działo :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na klapie

29 lip 2011 15:28

Dlatego napisałem "może być spowodowana przez uszczelkę".
W twoim Rio do 4 lat było ok, w moim cedzie 4,5 roku jest ok, ale były już przypadki rdzy wyłażącej spod tej uszczelki.

Sebo83
 

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 14:00

Witam Wszystkich Forumowiczów!!!
Mam mały problem. Obok znaczka na tylnej klapie pojawiło się ognisko korozji. Byłem na oględzinach, zrobili fotkę, zadzwonili, ze jest to wada fabryczna i eą ją usuwać na koszt KIA. Jednak dostałem info, ze w tym przypadku nie będzie mi przysługiwał samochód zastępczy. Co mnie bardzo zdziwiło i zdenerwowało. Samochód kupiłem na firmę i jest on moim głównym narzędziem pracy i nie wyobrażam sobie brania specjalnie pod malowanie 3 dni urlopu! Napisałem maila do KMP i taką dostalem odpowiedź:
"Witam,



Uprzejmie informujemy, że gwarancja nie obejmuje bezpłatnego samochodu zastępczego na czas naprawy. Serwis może udostępnić samochód odpłatnie, na korzystnych warunkach.

Z poważaniem,
"

Co o tym sądzicie?
Przecież to jest jakaś brednia. Skoro samochód jest na gwarancji, sami przyznają, ze korozja jest adą fabryczną to dlaczego nie chcą dać auta zastępczego?
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Po to zainwestowalem w nowy samochód aby miec pełną obsługe serwisową wraz z możliwością wzięcia samochodu zastępczego...

Macie jakieś pomysly jak i gdzie się udać aby to załatwić?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 14:42

bo
Sebo83 napisał(a):Skoro samochód jest na gwarancji, sami przyznają, ze korozja jest adą fabryczną to dlaczego nie chcą dać auta zastępczego?

Bo auta zastępcze w przypadku naprawy z ubezpieczenia sprawcy idą koszta na ubezpieczyciela więc ASO czy KMP nie płaci :lol:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

hacker
 

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 15:29

Przerabiałem to samo i jeśli nie masz mocnych znajomości w serwisie to zapomnij o zastępczym aucie, a o tym, że za darmo to już w ogóle. Tak to właśnie Kia zlewa klientów... :pałka Może rzecznik praw konsumenta znajdzie jakiś haczyk, z którego jasno wynika, że musi być?

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 18:04

Sebo83 napisał(a):Przecież to jest jakaś brednia. Skoro samochód jest na gwarancji, sami przyznają, ze korozja jest adą fabryczną to dlaczego nie chcą dać auta zastępczego?
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?


hacker napisał(a):Przerabiałem to samo i jeśli nie masz mocnych znajomości w serwisie to zapomnij o zastępczym aucie, a o tym, że za darmo to już w ogóle. Tak to właśnie Kia zlewa klientów... :pałka

No cóż. Trafiliście chyba do niewłaściwego serwisu. :mrgreen:

Ja mam, w tym względzie, pozytywne doświadczenie. W ubiegłym roku musiałem zostawić autko na kilka dni w ASO. O auto zastępcze nawet nie zdążyłem zapytać, bo kierownik serwisu od razu powiedział, że dostanę nieodpłatnie auto zastępcze (Kia Rio).
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

hacker
 

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 18:16

Mieszkamy w Rzeszowie... jeden salon i serwis, mają w dupie klientów

c22
 

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 20:57

i tu fiat z kia prowadzi - we fiacie bez żadnego problemu na [wada fabryczna, trzy dni bez samochodu] auto zastępcze.
kia ma się od kogo uczyć - konkurencja jest duża.

Sebo83
 

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 21:59

chciałbym sprostować, że KMP twierdzi, ze tylko w przypadku poprawek lakierniczych nie należy się auto zastępcze. Miałem inne sytuacje, w których auto stało w serwisie choć jeden dzień i auto zastępcze miałem ZAWSZE.
Będe jeszcze walczył i dal znać co i jak. Macie jeszcze jakieś pomysły jak podejść KIA o auto na czas malowania klapy???

hacker
 

Re: Rdza na klapie

25 paź 2011 22:23

Połącz to z jakąś inna naprawą, która potrwa u nich 3 dni :D

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl