Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wolfkon59
 

Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

13 sty 2011 22:42

Witam. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów i autko jest O.K. (1,6 CRDI 115 SW). Jednak dziś podczas jazdy z włączoną automatyczną kilmatyzacją jak podkręcałem na wyższą temperaturę to dochodzi jakieś dziwne bzyczenie z prawej strony konsoli, jakby w pobliżu schowka. Pojawia się tylko ten dziwny dźwięk jak podwyższam temperaturę, a w dół nic się nie dzieje. Czy miał ktoś podobny przypadek? Co to może być?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

13 sty 2011 23:05

wolfkon59 napisał(a):Witam. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów i autko jest O.K. (1,6 CRDI 115 SW). Jednak dziś podczas jazdy z włączoną automatyczną kilmatyzacją jak podkręcałem na wyższą temperaturę to dochodzi jakieś dziwne bzyczenie z prawej strony konsoli, jakby w pobliżu schowka. Pojawia się tylko ten dziwny dźwięk jak podwyższam temperaturę, a w dół nic się nie dzieje. Czy miał ktoś podobny przypadek? Co to może być?


Gdy ustawiasz wyższą temperaturę przestawiają się klapki nawiewów w kilmie i zwiększa się prędkość wentylatora.
Spróbuj przy ustawionej niższej temperaturze pokręcić prawą gałką od szybkości wiatraka i osłuchaj.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

17 sty 2011 13:45

Silnik od regulacji temp do wymiany. 5 minut roboty w ASO.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

17 sty 2011 23:50

U mnie szeleści przy każdej zmianie temperatury, zarówno w górę jak i w dół. W czasie jazdy na autoklimie samo od siebie coś tam od czasu do czasu szeleści w ten sam sposób jak przy ręcznym przestawianiu. Zakładałem że TTTM czyli tak jak napisał mziutek

Silnik od regulacji temp do wymiany. 5 minut roboty w ASO.

Tego nie wiedziałem. Zobaczę co powiedzą w serwisie. Przegląd w kwietniu.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

Re: Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

25 lut 2011 21:30

Miałem to samo.
Wymiana silnika krokowego od sterownika klimatyzacji.
Pozdrawiam.
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

28 lut 2017 12:19

wujekcybul napisał(a):Silnik od regulacji temp do wymiany. 5 minut roboty w ASO.


Ile zapłaciłeś? Czy dostęp do silniczka jest po zdjęciu boku przy nogach pasażera (jak w filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=ij_5HTORwbs ) ?

Czy awaria silniczka była w aucie z manualną klimą czy przy automatycznej?

U mnie manualna klima i silniczek brzęczy przy zmianie temperatury w górę (słychać jak się silniczek przestawia przy każdym kroku, stopniu zmiany temperatury)
Ale tylko w górę, w dół zachowuje się cicho.
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

Daniel90
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lip 2017 17:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2008, Optimum

Re: Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

09 gru 2017 01:48

Witam.

Mam ten sam problem. Czy ktoś orientuje się, czy można to w jakiś prosty sposób samemu wymienić, czy trzeba koniecznie jechać do ASO. Jeśli trzeba jechać, to ile mniej więcej, taka przyjemność będzie kosztować?

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Dziwne buczenie podczas zmiany temperatury

11 gru 2017 09:18

Było w innym temacie ....

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl