Kotrolka zapiętych pasów na tylnych siedzeniach - awaria

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Kotrolka zapiętych pasów na tylnych siedzeniach - awaria

25 paź 2007 19:56

witam,

dzisiaj zauważyłem, że jedna z trzech kontrolek (środkowa) ostrzegających o niezapiętych pasach na tylnych siedzeniach nie świeci (ale tylko na czerwono). Dokładniej mówiąc - lampka świeci się na zielono, gdy się zapnie tylny pas środkowy i po chwili gaśnie - tu jest wszystko ok. Ale gdy pas jest niezapięty i gdy powinna świecić na czerwono (np podczas ruszania i zapalania silnika) wtedy jest całkiem wygaszona. Ma świecić na czerwono i zmieniać sie na zielono - a w jej "repertuarze świecenia" jest tylko kolor zielony. Czy któryś z Kolegów coś takiego przerabiał? ciekawe czy tam są żarówki czy dioda? Pojade chyba do serwisu :(

pozdrawiam!

lalas
 

27 paź 2007 11:37

moim zdaniem raczej tylko ASO pomoże :cry:

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

27 paź 2007 15:53

już się umówiłem na wtorek z serwisem. Wiem, że jest to pierdółka ale w poprzednim aucie (fiat brava) miałem mnóstwo takich drobnych awarii, które mnie doprowadzały do szału - przepalone podświetlenie tablicy rozdzielczej, niesprawny wskaźnik poziomu paliwa, temperatury, niedziałający centralny zamek - myślałem, że z tego typu awariami mam na jakiś czas spokój .... :(
Boje się, ze pojadę do aso (Przemyśl-Rzeszów 80 km) fachura stwierdzi, że trzeba wymienić diodę/żarówę/ moduł, którego oczywiście nie mają. Trzeba zamówić - zamówienia będzie trwało miesiąc - a ja będe tak jeździł tam i z powrotem... no ale co poradzę

pozdrawiam!

vitaras
 

27 paź 2007 17:53

To nie lepiej dać serwisowi zadanie do rozwiązania teoretycznie a samemu załatwić to dopiero przy okazji przeglądu? na bezpieczeństwo jazdy to nie wpływa. Może to coś z czujnikiem w fotelu? posadź tam kogoś parę razy , może zaskoczy.

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

30 paź 2007 23:37

... no i po problemie...! Byłem dzisiaj w serwisie w Rzeszowie. Wizyta - muszę przyznać dość sympatyczna - rozmontowali konsolę środkową i wyjęli całą listwę z diodami. Listwę wymontowano z innego nowego auta z salonu - żebym nie musiał czekać (zamówienie możliwe by było dopiero w poniedziałek z powodu inwentaryzacji czy czegoś takiego - a potem pewnie jeszcze okres oczekiwania) Aha - w Rzeszowie leją na przeglądzie CASTROL'a! Ogólnie pozytywne wrażenie - chęć rozwiązania problemu a nie załatwienie klienta "na odwal" byle tak dalej. A kijance już wybaczyłem tę drobną awarię ... ;)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 lis 2007 17:58

U mnie niedawno w Oplu tak naprawili że wyjęli część z salonowej Corsy. Widać to co stoi na wystawce salony zaczynają traktować jako szrot ... :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

masiu
 

05 lis 2007 15:02

dlatego modele wystawowe są tańsze :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 lis 2007 21:46

No to wątek chyba do closed
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl