KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Maciej-wolak_z_woli
 

KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

28 gru 2010 23:36

Dzisiaj to chyba była epidemia: Zjechałem do autoryzowanego serwisu Szymczyka w stolicy na ul. Połczyńskiej, bo... Zas...y autoalarm zdurniał! System przestał zamykać drzwi (tylne, za kierowcą), alarm się NIE uzbrajał! Coś tam klikało, stukało, pukało... Ale po "zamknięciu auta z pilota" tylne lewe drzwi NADAL MOŻNA było otworzyć, no i to autoalarm nie działał!!!

No to pojechałem do serwisu. A tam już przewinęło się ze sześciu "szczęśliwców" ze swoimi CEE'D-ami, w których system nie zamykał lewych tylnych drzwi!!! Jeden pan starszy był już drugi raz z tą samą usterką i strasznie ku...wał na serwis Szymczyka. Po tym, co mnie dzisiaj tam spotkało, ja też się nie dziwię: Nie dość, że serwisanci sprzedają bajeczkę, że "tak to już z CEE'D-y mają", to jeszcze skasowali ode mnie prawie 60,00 PLN!!! To na co ja mam tę zas...ą gwarancję!?
I jeszcze serwisant mi gadał, że KIA Motor Polska odpowiedziała, że producent nie uznaje tej usterki za wadę fabryczną, czy coś tam w ten deseń... A bo wilgoć się zbiera, a bo się zamek blokuje przy skokach temperatury...
No, Panowie i Panie - wychodzi na to, że jesteśmy dumnymi posiadaczami koreańskich super-aut w wersji wiosenno-letnio-jesiennej, ale już NIE zimowej!!!
Czy ktoś z Was wie/rozumie, jak to jest, że zas...a nowa (2009 rok!) KIA przestaje normalnie funkcjonować przy byle mrozie 7 - 8 stopni poniżej zera??? Przecież nie jeździmy tymi stertami żelastwa na Syberii ani w Skandynawii!!!
I co? To teraz byle mróz będzie oznaczał, że zamek centralny nie spełni swego zadania i CEE'D da się otworzyć bez żadnych narzędzi, zaś autoalarm będzie milczał? Ktoś może nam okraść auto, bo... Bo LEKKI mróz sparaliżuje autoalarm i zamek centralny?!

Może znacie jakieś proste metody, żeby szybko pozbyć się nadmiaru wilgoci z tych wolnych przestrzeni w drzwiach, żeby nic nie zamarzało, bo nie chciałbym przeżywać powtórki z tego horroru.

P.S. Serwis Szymczyka kolejny raz mi się naraził: Najpierw zapodali mi dwie wersje z pompą hamulcową (pamiętacie kampanię przywoławczą?) - a to, że pompa do wymiany, ale za tydzień to już nieeee, pompa jest gites, sprawdzili...
Potem próbowali mnie naciągnąć na kosztowną wymianę klekoczącego tłumika (a wystarczyło kilka punktowych spawów, żeby unieruchomić poluzowane płaszcze zewnętrzne i wewnętrzne).
No i ta wpadka dzisiaj... Zgłosiłem usterkę, czekam, odbieram samochód, a serwisant... żąda ode mnie kasy! "No cooo, przecież mówiłem na początku, że to nie podlega gwarancji..."
Jakaż miła niespodzianka - ot, tak, bez wyraźnego uprzedzenia, że usługa jest płatna! To się nazywa "robimy klienta w ch..."...

P.S. Funkcjonowanie dmuchawy z ciepłym powietrzem w CEE'D- zie to też tragedia... Zas...e minus osiem, a potrzeba kilkunastu minut, żeby poczuć gorąco w kabinie. Zaczynam wątpić, czy KIA to był dobry zakup. Tęsknię za starą Almerą bez nadmiaru tej badziewnej przewrażliwionej elektroniki...




edit by Ceedeerom:
Emocje zrozumiałe ale nie używamy na TYM forum brzydkich słów.
Regulamin pkt 2b

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

28 gru 2010 23:49

U mnie z zamkami nie ma problemów. Auto stoi pod chmurką cały czas. Na Śląsku bywały ostatnio temperatury podchodzące pod -20 [teraz jest -14] i nie mam z tym problemów. Nie wiem - może masz dużą wilgotność w aucie? Bo ja mam w aucie raczej sucho - dywaniki welurowe, ale noce spędzają na kaloryferze. A szczelin czy coś specjalnie nie czyszczę. Tyle co odśnieżam.

Jeśli o mnie chodzi to nie zapłaciłbym za to. To, że zamek przymarza w nowym aucie nie jest normalne... Ale to co się wyrabia w serwisach już mnie nie dziwi. Koleś pół żartem pół serio mówił mi, że postanowili za darmo wymienić mi świece żarowe w kilku miesięcznym aucie - dzięki... Chciałbym na piśmie widzieć, że KIA faktycznie takie coś napisała. Bo być może to dealer pogrywa...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

28 gru 2010 23:56

To samo co pisze kolega wyżej jest u mnie. Rok temu jak masz chęć na forum wklejałem zdjęcie jak było -35" i wszystko do dnia dzisiejszego ok.

A co do zapłaty 60PLN - ja bym ich wyśmiał - dealer kanciarz i tyle. Propozycja - głowa do góry, rozmowa z szefem ASO podniesionym głosem i zwrot kasy.

Pozdro

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 00:01

Zmień serwis a nie auto. Alarm jest dokładany przez serwis więc może mają słabego elektryka który powiela błędy montażowe. U mnie nie ma problemów auto pod chmurką i nawet przy -30 z otworzeniem nie było problemu. Inna sprawa to pogoda ostatnimi czasy lekka odwilż+deszcz=bardzo duża wilgotność a następnie znowu gwałtowny spadek temperatury i u mnie dosyć mocno uszczelki drzwi przymarzły mimo tego że je smarowałem niedawno odpowiednim preparatem. Nie ma się też co tak stresować szkoda zdrowia to samochód a nie perpetuum mobile.

AUTOR WĄTKU
Maciej-wolak_z_woli
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 01:34

Dzięki za uwagi. Kasa pewnie przepadła - na szczęście niewielka. Rzeczywiście, najwyższy czas zmienić serwis, niedaleko, i też na Połczyńskiej, jest inny dealer & serwis KIA. Pewnie też kiepski, ale może NIE gorszy...

PYTANIE: Podpowiedzcie proszę, czy oprócz suszenia dywaników w domu (trochę upierdliwe), znacie jakieś efektywne i szybkie sposoby, żeby kabina nie zarastała Wam szronem od wewnątrz(!), albo jak się szybko pozbywać szronu / nadmiaru wilgoci z kabiny.


Podsumujmy: Wyszło na to, że zwykły nadmiar głupiej wilgoć w komorze tylnych lewych drzwi przymroża zamek centralny. No dobra. Jednak niepokojące jest to, że od tego "zamrozu" nawaliła debilna elektronika! System pada i nie zamyka tych nieszczęsnych drzwi i nie uzbraja alarmu!!!
Takie zjawisko to niezła gratka dla złodziei - nic, tylko podczas nocnego mrozu wyczajać CEE'D-y i "macać" drzwi, a nuż się otworzą, autoalarm nie zadziała, no to jazda - kraść z auta wszystko, co wpadnie w łapy...

Fakt, auto to nie perpetuum, ale... Ale boleśnie wkurza fakt, że człowiek pędzi z szeleszczącą GOTÓWKĄ do dealera, świetoj...iwy pan szef tego samochodowego pier...nika aż się zes...a z radości na widok harmonii kasy, i cacy. No, potem mija trochę czasu, i taki jeden z drugim "fachman" w jego biurze obwieszonym obrazkami papy JPII robi mnie w konia przy każdej okazji... Ot, taki "polsko-buraczano-katolycki" etos pracy, żeż ich mać...

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 01:48


AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 07:57

na alarm jest 24 mc gwarancji czy więcej ?

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 09:02

popmart napisał(a):na alarm jest 24 mc gwarancji czy więcej ?

Zobacz w swojej gwarancji.


U mnie przy mrozach nie ma na razie żadnych problemów. Alarm działa.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 09:19

hmmm nie dlatego zadałem to pytanie bo mogę sobie zerknąć w tym momencie ... logika szwankuje ?

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 09:55

teon napisał(a):Alarm jest dokładany przez serwis więc może mają słabego elektryka który powiela błędy montażowe.

właśnie to mnie interesuje, znaczy źródło problemu.
Maciej-wolak_z_woli, masz alarm "dokładany", czy to co dała "fabryka"?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 11:02

Maciej-wolak_z_woli napisał(a): Nie dość, że serwisanci sprzedają bajeczkę, że "tak to już z CEE'D-y mają", to jeszcze skasowali ode mnie prawie 60,00 PLN!!! To na co ja mam tę zas...ą gwarancję!?


Jakby z takimś czymś wyskoczyli do mnie, to musieliby wzywać karetkę - bo przez godzinę turlałbym się ze śmiechu po podłodze :ha Potem wpadłbym do szefa i nie byłoby juz tak miło :pałka Na marginesie - mamy te naleciałości z poprzedniego systemu, że ten po drugiej strony lady to pan i władca, a petent jedyne co może to przyjąć wywody sprzedawcy jako prawdę objawioną - to właśnie się objawia tym, że zamiast upomnieć o swoje prawa wolimy płacić - no bo kwota niewilka. Otóż gwarancja nie obejmuje tylko i wyłacznie wad powstałych z winy naturalnego zużycia lub zawinionego działania uzytkownika, a nie na skutek panowania warunków, w jakich dana rzecz bez problemu funkcjonować powinna.
Reasumując - ja bym poszedł do kierownika z fakturą, zażądał wystawienia korekty i pełnego zwrotu kasy. To serwisy montują autoalarmy z centralnym zamkiem (nie mylmy, że fabryczny oznacza montaż w Żylinie i dlatego w zależności od ASO mamy różne systemy - KMP co najwyżej rekomenduje i zezwala na montaż danego systemu bez ryzyka utraty uprawnień gwarancyjnych) i w związku z tym udzielają gwarancji na produkt przez siebie "włożony". Jeśli coś zamarza w warunkach, które nie są niczym niezwykłym to znaczy, ze dana rzecz ma wadę i powinna być ona usunięta na koszt gwaranta.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Rysiek22
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 11:10

Maciej-wolak_z_woli napisał(a):... autoalarm zdurniał! System przestał zamykać drzwi (tylne, za kierowcą), alarm się NIE uzbrajał! Coś tam klikało, stukało, pukało... Ale po "zamknięciu auta z pilota" tylne lewe drzwi NADAL MOŻNA było otworzyć, no i to autoalarm nie działał!!!

No to dołączam do "zimowego" klubu. Otwieram rano samochód a tam mruga dioda na przycisku od centralnego czyli nie wszystkie drzwi się odryglowały. Sprawdzam od środka ale wszystkie drzwi się otwierają. Zamykam z pilota a tu niespodzianka. Tylne prawe drzwi oraz bagażnik sie nie ryglują.
Podjechałem do serwisu i właśnie dostałem tel. że samochód jest do odbioru. Przyczyna - zamarzające zamki. Podobno nie byłem jedyny z tym samym problemem.
Chyba trzeba będzie postawić sobie garaż pod blokiem :sad:

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 11:54

No to mnie panowie zaskakujecie z tymi zamkami - fakt kiedyś i mi przymarzło - tylko myłem samochód wieczorem, niby wysuszyło ale drzwi nie ruszałem i przez noc przymarzło no ale
w tym przypadku miało prawo. Co do alarmu - tak jak napisał Piotr - Każde ASO przy zakupie auta informuje że jako jeden z "gratisów :lol: " to jest od nich alarm który sami zakładają.
W twoim przypadku najwyraźniej zakładał go elektryk z 10letnim stażem piekarza - coś spieprzył a teraz zdarli z ciebie jeszcze 60PLN -

Pamiętaj. Zanim zmienisz ASO wstąp do tego zajefajnego i odbierz swoje 60PLN- Pomyśl że to 20xbro nie wypijesz ty tylko jakiś flet :oczko

Pozdro

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 12:13

Maciej-wolak_z_woli napisał(a):Podsumujmy: Wyszło na to, że zwykły nadmiar głupiej wilgoć w komorze tylnych lewych drzwi przymroża zamek centralny. No dobra. Jednak niepokojące jest to, że od tego "zamrozu" nawaliła debilna elektronika! System pada i nie zamyka tych nieszczęsnych drzwi i nie uzbraja alarmu!!!


Po 1. elektronika nie padła.
Po 2. zamrożony zamek stawiał za duży opór. Siłownik nie jest w stanie obsłużyć wtedy zamka.
Po 3. u mnie alarm się uzbrajał ( bo czemu nie miał by tego robić ). Efekt : po uzbrojeniu - otwierasz tylne drzwi a alarm wyje.
U Ciebie dodatkowo padł alarm :? :? :?

Pisałem w tym wątku: viewtopic.php?f=38&t=3451&p=95377#p95377

W moim przypadku kijan stał tydzień nie ruszany pod chmurką. Po tygodniu lewe tylne drzwi nie blokowały, czego efektem były usilne próby zablokowania przez centralny tych drzwi po przekroczeniu 40 km/h.

Ja nie pojechałem z tym do serwisu bo:
samochód mam na parkingu strzeżonym, a w pracy stoi na ternie pod okiem strażników.
W inny przypadku .. kto wie, pewnie ASO.
Po jednym dniu zamek odpuścił.

Trochę dziwne że ASO bierze za takie rzeczy kasę :szok
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 16:05

popmart napisał(a):hmmm nie dlatego zadałem to pytanie bo mogę sobie zerknąć w tym momencie ... logika szwankuje ?

Co było nielogicznego w mojej odpowiedzi?
Każdy otrzymał swoje papiery od auta (i alarmu), więc każdy może sobie to sprawdzić w swoim zakresie. To nie jest pytanie na forum.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 18:23

Tak wiedz to plaga jakaś. U mnie też po przekroczeniu 40km/h słyszę trzy próby ryglowania i nic drzwi są zamknięte ale nie zaryglowane.
Po zastosowaniu odmrażacza do zamków tylne drzwi i drzwi pasażera z przodu się ryglują ale drzwi od kierowcy nie.
Zauważyłem jeszcze ze nie umiem odryglować tych drzwi które się zaryglowały. Przyciskam na ten migający guzik do ryglowania
i nic pasażer z zewnątrz nie umie wejść ale drzwi da się otworzyć klamką od wewnątrz. Nie działa też odryglowanie drzwi kiedy wyjmuje kluczyk ze
stacyjki. Zawsze było tak , że jak go wyjąłem to rygle puszczały we wszystkich drzwiach. Chyba pojadę do serwisu by to zobaczyli.
I załatwię sobie wyłączenie tego automatycznego ryglowania drzwi powyżej 40km\h . Już kilka razy pasażerowie urwali by mi klamkę.
Nie każdy wie że trzeba ją ciągnąć dwa razy.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 18:47

outro napisał(a):Przyciskam na ten migający guzik do ryglowania
i nic pasażer z zewnątrz nie umie wejść ale drzwi da się otworzyć klamką od wewnątrz. Nie działa też odryglowanie drzwi kiedy wyjmuje kluczyk ze
stacyjki. Zawsze było tak , że jak go wyjąłem to rygle puszczały we wszystkich drzwiach.



Z tym, że jeśli masz z kłopot z jednymi drzwiami ( lub w warunkach normalnych - jedne są odblokowane przez wyście pasażera ) , to naciśnięcie przycisku blokowania najpierw powoduje zablokowanie drzwi odblokowanych ( w Twoim przypadku próbuje te zamrożone ), a drugie naciśnięcie odblokowuje wszystkie zablokowane.
Innymi słowy - aby odblokować wszystkie, gdy choć jedne są odblokowane to pierwsze naciśnięcie zablokuje odblokowane, a drugie odblokuje wszystkie.
Ufffff :oczko


Co do stacyjki, to ewidentnie problem.





Ach te mrozy :twisted:

W poprzednim ( VW Polo ) bywało że po otwarciu drzwi już ich nie zamknąłem. Odskakiwały i już :szok :ha
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 20:17

A mnie się wczoraj pierwszy raz tak zdarzyło. Cała prawa strona zalodziała. Napierw drzwi nie chciały się odtworzyć (żywy lód), potem jakoś udało je się rozmrozić, żeby otworzyć, ale centralny nie reagował na zamykanie.
Godzinka w garażu podziemnym i zaczęło działać. :ok

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

29 gru 2010 20:23

mi dzisiaj też je&%$^%ne tylne lewe drzwi siłownik przymarzł, zamknąć się nie chciał i mi pukało fajnie, po 20 minutowej jeździe z ogrzewaniem na full odmarzł :) i już się normalnie zamykał, fura ma 2,5 roku i pierwszy raz mnie coś takiego spotkało, mam nadzieję że ostatni ;)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Fred
 

Re: KIA CEE'D - lekki mróz i pada CL, autoalarm durnieje...

30 gru 2010 21:49

Ja miałem podobny przypadek tydzień temu :) tylne drzwi od kierowcy. Wstawiłem do garażu u kolegi - po godzince już działało... Musi to być na 100% wilgoć bo całą zeszłą zimę przy większych mrozach nie było problemów a teraz pogoda była raz ciepło raz mróz - no i mamy efekt.
Nie jestem pewien tego stwierdzenia ale miałem wrażenie, że jak auto było zamknięte z pilota i tylne drzwi się nie zamknęły to nadal jakby coś tam pobierało prąd próbując zamknąć te drzwi gdyż po nocy postoju przy nie tak dużym mrozie ledwo co rano zakręcił - pierwszy raz tak miałem.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl