Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

wladz
 

22 lis 2007 14:23

vitras

Punkt 1- trzeszczą
Punkt 3- zawieszało się.Po zgłoszeniu i wymianie na nowe nie mam problemu
Punk 15-należy uważać wrzucając wsteczny a nie automatycznie puszczać
sprzęgło.Czasami zapominam.

Dla mnie są to drobne niedociągnięcia nie mające wpływu na bardzo pozytywną ocenę samochodu.

Podobna lista zakłamuje obraz produktu.Poza kilkoma wyjątkami z listy usterki dotyczą pojedynczych egzemplarzy.

Zakończę optymistycznie.

Silnik CRDi 1,6 115 km jak na razie żadnych problemów same zalety.Kto z niego korzysta to wie o czym piszę.

vitaras
 

22 lis 2007 19:46

Ja mam tylko pkt 7. Czekam na nowy podnośnik. Reszta - cukiereczek, łącznie z 1,6 crdi. :) ( i masz rację ,ze niektóre sprawy to drobiazgi. ) Gdyby to co na liście występowało w kazdym aucie to konkurencja by piała w niebiosy.

wilam
 

23 lis 2007 09:59

7500km 0,5roku
15. Czasem zdarza się ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi
20. Głośna praca zawieszenia na nierównościach - nie jest to raczej usterka tylko wada, z tylnej części bardziej słyszalne i mam wrażenie, że u mnie jak prawe tylne koło wpadnie nawet w niewielką dziurę to delikatnie (cicho) puka - to już bym uznał za usterkę i wspomnę o tym na przeglądzie.
23. Gasnące podświetlenie konsoli głównej (zegarów) na ok 1-2s. - zdarzyło się raz
24. Ciężko wchodząca I
Co do punktu 1 i 2, ponieważ u mnie to występuje rzadko, gdy temperatura jest bliska 0 lub poniżej na nierównościach słychać delikatne pukanie dochodzące z prawej strony deski, gdy temperatura w kabinie wzrośnie lub wjedzie się na lepszą drogę 'pukanie' ustępuje.
Klapa bagażnika nie podnosi się sama gdy temperatura spada poniżej 0C

Poza tym to jest super i na pewno z własnego doświadczenia nie mogę powiedzieć, że auto jest jakoś awaryjne, chociaż trzeba jeszcze pojeździć bo ten przebieg to jest jeszcze nic i nie ma prawa się nic dziać. Mam nadzieje, że jak będzie większy to nic nie będę musiał dopisać do tej listy.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

24 lis 2007 11:25

Z tym pukanie tył z prawej strony to ciekawa sprawa.
Mam to samo.
Ostatnio umyłem auto i żeby wyschło wstawiłem do garażu temperatura około 13-15 stopni. Postał około 6 godzin.
Wyjechałem droga troszkę dziur nic jak bym wyjechał z salonu cisza.
Zawieszenie pracuje normalnie.
Dzień następny siadam do auta temperaturę pokazuje komputer 4 stopnie i popukuje(tył prawy).
Nie żeby mocno, ale troszkę irytuje mnie takie stukanie na przejeździe gdzieś kolejowym tudzież większa zapadnięta studzienka.
Z lewej cisza nie ma takiego efektu.
Jak zacząłem śledzić temat tu na forum to już jest 4 użytkowników co maja identyczną przypadłość z tym pukaniem w tylnym prawym zawieszeniu.
Po za tym nic mojej kijance nie dolega.
Odpukać w niemalowane.
Owszem czasami słychać jakiś plastik, ale tak, że jak wyłączę radio i wentylator w tedy coś słychać tak nic leje i jeżdżę.
Dodane po 20min.
Panowie to pukanie chyba znalazłem z prawej tylnej strony.
Jak sie lekko porusza na końcu pod zderzakiem rurą to te popukiwanie sie pojawia.tzn jest to na tych gumowych wieszakach.Guma twarda i może to jest to.

danek
 

24 lis 2007 13:14

Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie stuki dochodzące z kolumny kierownicy. Występuje to na małych nierównościch i z reguły przy niewielkiej prędkości. Czy ktoś z was mial to samo? Raz już byłem z tym w serwisie, to powiedzieli mi, że praca zawieszenia jest normalna :evil:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 lis 2007 14:54

25. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory)
_________________
CEED' SW 1.6 122 KM, październik 2007



a to co? tez kiedyś widziałem że krzywo stał ale się nie przyglądałem dokładnie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Łukasz
 

24 lis 2007 21:31

<span>danek</span> napisał(a):Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie stuki dochodzące z kolumny kierownicy. Występuje to na małych nierównościch i z reguły przy niewielkiej prędkości. Czy ktoś z was mial to samo?



Ja miałem coś podobnego. Jadąc np. po torowisku stukało tak jakby w okolicy przekładni, w serwisie w katowicach powiedzieli że był problem z jakąś śrubą w zawieszeniu nie jest to niebezpieczne ale "usuwalne" :wink:

danek
 

24 lis 2007 21:40

Dzięki :) I tak się wybieram do serwisu (pompa spryskiwaczy), to ich jeszcze raz przycisne tym razem ostrzej :twisted: Najlepiej jak wsiądę z gościem z serwisu i pokażę mu o co chodzi.
Pozdro

Łukasz
 

24 lis 2007 22:44

Na bank będą chcieli się przejechać autkiem żeby zlokalizować stuki.Daj znać co Ci powiedzieli lub zrobili z tym stukaniem. Aha u mnie chwilowo ustąpiło to stukanie (może to mniej odczuwam bo o wieeeeeleee więcej jezdzi moja żona :wink: a ja sidka dosiadam tylko okazyjnie :(

rav
 

24 lis 2007 22:53

U mnie drugi raz zwariował komputer (wskazuje śr. spalanie 99l/100km) i zauważyłem, że chyba rozwarstwia się przednia deska - widać bąble :evil:

vitaras
 

24 lis 2007 23:07

Minął tydzień. Klameczka znowu działa! :) Teraz juz wiem dlaczego jest 7 lat gwary. Autka sie same naprawiają. :o
Licho wie co się stało ale juz działa prawidłowo. Fakt, miałem pare kilosków po bruku. Pamietam,że na samym początku uzytkowania łyknęło mi cd. Też wtedy śmigałem po dziurach i na drugi dzień po odpaleniu wypluło płytkę. :) Czary normalnie. :) Wstrząśnięte, nie grzebane. :mrgreen:

rav
 

24 lis 2007 23:18

<span>vitaras</span> napisał(a): Autka sie same naprawiają.

To mi bąble też same znikną :?

vitaras
 

24 lis 2007 23:24

<span>rav</span> napisał(a):To mi bąble też same znikną



:) Kto wie. W sprawie deski to specem jest Sensor. Coś mi skrobał w sms o tych rozwarstwieniach. Serwisy ponoć znaja sprawę. A Sensor zrobi pewno na tym doktorat. :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

26 lis 2007 12:40

Rav, a próbowałes posmarować bąble np. Hydrokortyzonem? :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

26 lis 2007 16:02

bąble rozwarstwianie deski od października czekam az się ze mna umówią na wymianę i jeszcze kilku spraw
juz mam pismo bo przypomnienie się z mojej strony tel i dalej echo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

rav
 

26 lis 2007 16:07

<span>pioter</span> napisał(a):Rav, a próbowałes posmarować bąble np. Hydrokortyzonem?

Też o tym myslałem. :lol:

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

26 lis 2007 21:32

Pukanie z tyłu z prawej strony usunięte od reki w ASO Poleszak Sopot.
Wymieniono gumę wieszaka ostatniego tłumika, tą na samym końcu .
Mało to, i tak pukało.Trzeba było ją opaska zablokować na wieszaku co z budy wystaje bo sie przemieszczała i dalej popukiwało.
Wada-za duża średnica otworów.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 lis 2007 17:01

Pukanie z tyłu z prawej strony usunięte od reki w ASO Poleszak Sopot.
Wymieniono gumę wieszaka ostatniego tłumika, tą na samym końcu .
Mało to, i tak pukało.Trzeba było ją opaska zablokować na wieszaku co z budy wystaje bo sie przemieszczała i dalej popukiwało.
Wada-za duża średnica otworów.



o i to jest konkretna odpowiedz
już dopisuje do listy usterek na przegląd
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Berger
 

06 gru 2007 20:57

13. Wypadające zatyczki relingów dachowych (i zgubiona

+ 26. (?) Kierunkowskaz często nie odbija po wyrównaniu kierownicy (u mnie przy skręcie w lewo)

Przy skręcie w prawo jest super dobrze.

Hehe... moim autkiem można sztuczkę. Skręcić w prawo z wrzuconym lewym kierunkowskazem !

Pozdr,

Zeli
 

07 gru 2007 00:36

SebolE napisał(a):Pukanie z tyłu z prawej strony usunięte od reki w ASO Poleszak Sopot.
Wymieniono gumę wieszaka ostatniego tłumika, tą na samym końcu .
Mało to, i tak pukało.Trzeba było ją opaska zablokować na wieszaku co z budy wystaje bo sie przemieszczała i dalej popukiwało.
Wada-za duża średnica otworów.


brawo brawo po Twojej wiadomości do mnie też stwierdziłem że musi to być to ale ostatnio mam mało czasu więc do ASO sie nie wybierałem z tym. 14tyś już na liczniku więc lada moment czeka mnie przeglądzik i dam im znać wtedy.

Co do reszty usterek to mogę powiedzieć że było standardowe zawieszenie sie radia na początku użytkowania ale szybko sobie nawet sam z tym poradziłem, troszkę wycieraczki kiepskie to trzeba potwierdzić, są też wystające gołe śruby w siedzeniach o których ktoś pisał w innym temacie.
Tak więc w zasadzie to są małe niedociągnięcia raczej niż jakieś usterki. Reszta z tej listy mnie nie dotyczy a autko mam od początku kwietnia i śmiga super.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl