Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

13 lis 2007 20:07

Popieram AndrzejaM, już o tym pisałem, że te usterki to duperele (pomijając Sensora :( , ale "Wyjątek potwierdza regułę")
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

vitaras
 

13 lis 2007 21:18

Nie jesteśmy też tu po to aby jedynie wychwalać autko i przekonywać sie wzajemnie ,że nie kupiliśmy kitu , bo przeciwnicy ( ignoranci ) tak trąbią.
Dla jednych te duperele są ważne dla innych nie. Tylko dlaczego o tym milczeć? Jeśli czytają nas potencjalni nabywcy to niech znaja prawdę a nie tylko słodkości. Niech wiedzą, że mogą liczyć na forumowiczy w różnych sprawach a forum niech będzie dla nich źródłem wiedzy. O "uznanych " markach raczej nie czytają tylk słuchają jedynie słusznych opinii. Tu mają wszystko na żywca a nie podwórkową propagandę. Osobiście nie boję sie odpowiedzieć na pytanie _ " ślyszałem ,ze plastyki skrzypią". Zapytam wtedy ( nieładnie) od kogo słyszał. Ciekawe co taki powie. Panowie Nie jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji tylko rzeczowym forum na temat KIA cee`d. Piszmy zatem o wszystkim co auta dotyczy. Bez emocji.

AndrzejM
 

13 lis 2007 21:41

Zgadzam się piszmy bez emocji !Ale ile z nas jest skłonnych napisać byle jaki tekst aby tylko brać udział w dyskusji i zabłysnąć na forum?????

vitaras
 

13 lis 2007 21:47

Jeśli to aluzja do ilości moich postów to wcale nie bedzie mi trudno od dzis tylko czytać.

AndrzejM
 

13 lis 2007 21:52

Piszmy bez emocji! Z całym szacunkiem czemu tak agresywne odbierasz to w stosunku do swojej osoby bez emocji.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 lis 2007 20:09

AndrzejM z Częstochowy to Ty jesteś ta moja prawie rodzina????????????????????????//
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

taskarinos
 

16 lis 2007 22:56

no to ja juz nic nie wiem
albo mam strasznego farta albo jestem slepy
nic u mnie nie skrzypi
nic sie nie dzieje z deska
ani z innymi czesciami
problem mialem tylko z radiem
poza tym wszystko gra
ale moze nosze poprostu rozowe okulary... :D
albo ekpia montujaca moj egzemplarz
w drodze wyjatku nie "chlapnela" przed swoja zmiana
kropelki beherovki... :mrgreen:

lemur
 

16 lis 2007 23:05

Jaki miałeś problem z radiem?

vitaras
 

16 lis 2007 23:06

To tak jak mój :) Oba były robione w srodę. :D Do wtorku trzeźwieli a od czwartku chlali.

taskarinos
 

16 lis 2007 23:36

lemur napisał(a):Jaki miałeś problem z radiem?


radio mialo denerwujacy zwyczaj zawieszania sie...
strasznie spanikowalem
ciagle musialem bawic sie bezpiecznikami
i nagle wszystko przeszlo
a wlasciwie zdarza sie raz na miesiac albo rzadziej :)

chcialem juz jechac z tym do serwisu
ale pozniej dalem sobie spokoj
po nowym roku jade na przeglad
wiec powiem ze zawiesza sie caly czas
niech maja chlopaki robote...

lemur
 

16 lis 2007 23:42

Aha, czyli to chyba standardowy problem ze sterownikiem. Wgranie nowego softu może pomoże.

Heban
 

Nie działa Ipod nano

17 lis 2007 00:52

Nowy Ipod nie działa :(

vitaras
 

17 lis 2007 12:11

No i pospieszyłem się z tą środą. Równowaga musi być więc juz wypadało aby mi tez coś nawaliło. Ano padło otwieranie drzwi pasażera. Po zatrzymaniu, bez wył silnika drzwi powinny otwierać się po dwukrotnym pociagnięciu klameczki. A nie chcą. Dopiero odblokowanie centralnym przyciskiem pozwala opuścic auto. Domownicy znają ten trick z otwieraniem, a innym pasażerom odblokowuję zanim sie jeszcze zatrzymam. Wygląda na to że albo coś podlega działaniu niskiej temp albo kabelek sie jaki poluzował.

Panieeee Nowak!!! dopisujemy do poprawki drugie drzwi. :) ( to do serwisu, aby byli przygotowani :) )

Olek
 

17 lis 2007 13:58

To się nazywa "usterka" http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3837437 , a nie jakies skrzypienie :P

aipegnuc
 

17 lis 2007 21:52

Usterki? Jakie usterki
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 lis 2007 17:19

Najgorsze jest to że auto poszło w Rajchu do kasacji bo wartość naprawy przekracza wartośc pojazdu - a u nas jakiś domorosły garażowiec wyklepie, wyszpachluje i sprzeda - a potem czołówka z słopkiem słomy przy 30 km/h i cztery trupy, bo ato w harmonijkę się zwinęło ... diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Twente
 

21 lis 2007 13:58

1.trzeszczące plastiki
2. stuki w podszybiu
3. wieszające się radio X
4. trzeszcząca kierownica
5. krótkie siedzisko fotela
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji
11. odpadający lakier z maski
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi X
16. Wypadajace zapinki skrzynki bezpiecznikow
17. Stukupukajaca roleta bagaznika SW X
18. Brak zaslepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce) X
19. Przebijajace flamastrowe napisy na skorzanej tapicerce (od srodka)
20. Głośna paraca zawieszenia na nierównościach X
21. Niepokojące skrzypienie dochodzące z okolicy tylnych amortyzatorów (tylko przy pokonywaniu większych nierówności tj. np zwalniaczy osiedlowych) OJ TAK I JEST TO MAX WKURZAJĄCE
22. Zaślepka od śrubki przy klamce, na drzwiach kierowcy wypada.
23. Gasnące podświetlenie konsoli głównej (zegarów) na ok 1-2s. Następnie zapala się kontrolka niezapiętych pasów kierowcy.
24. Ciężko wchodząca I - zwalniam, zatrzymuję się (światła, pieszy) potem jest problem z wrzuceniem. X

25. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory)

wladz
 

21 lis 2007 15:03

Super skumulowałeś wady z tysięcy egzemplarzy i może dlatego na swojego cee'd nie narzekam.Dużo radości z jazdy i oby tak pozostało.

vitaras
 

21 lis 2007 15:53

To jest lista która sami tworzymy. Twente dopisał pkt 25. Przeczytaj ten watek od poczatku.

boe666
 

22 lis 2007 09:28

Ja jeszcze chcę dorzucić moje 2 grosze: http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=602, polecam wszystkim aby zbadali przed odbiorem auta geometrię samochodu i postawili go na rolkach. Wychodzi na to że auta przychodzą z rozregulowaną geometrią. Ja nie sprawdziłem i teraz musze walczyć o nowe opony, użerać się z rzeczoznawcami i walczyć o wymianę samochodu. Pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl