Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Razi
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 sty 2017 13:08
Lokalizacja: opolskie
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2011, L

Re: Usterki w cee'd'zie

30 paź 2017 14:39

Jeszcze jedna usterka, prawdopodobnie następstwo poprzedniej naprawy:
W piątek po południu po pracy podjechałem pod sklep. Wszystko działało ładnie, tylko że ruszyć spod sklepu już się nie dało. Jak wykazał OBD, padł immobilizer (błąd P1690), zapasowy kluczyk też nie zadziałał. Dziś rano samochód normalnie odpalił. Prawdopodobnie moduł immobilizera się zalewa.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

30 paź 2017 17:49

cee'd-y pierwszej generacji miały często problem z anteną immo, objawy były właśnie takie, jak opisałeś - nie odpala, a za chwilę robi to bez problemu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

PiotrKr
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 04 lis 2017 11:00
Lokalizacja: polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 ON 136KM
2017, L

Re: Usterki w cee'd'zie

04 lis 2017 12:59

Witam.
Tydzien temu odebrałem ceeda z salonu. Od początku wyświetla się komunikat na nawigacji , że jest słaba bateria i należy właczyć zapłon. Dzieje się tak tylko przy wyłączonym silniku. Dodam , że akumulator powinien być naładowany z uwagi trasy około 500 km autostradą , którą miałem okazję już zrobić. W serwisie powiedzieli , że to takie ostrzeżenie i należy ignorować. Czy ktoś też tak miał i czy można to wyłączyć ?
Druga sprawa dotyczy szyb , przy domykaniu szyby słychać takie nieprzyjemne dobijanie szyby do ramek. Podczas jazdy próbnej samochodem demonstracyjnym specjalnie to sprawdzałem z uwagi , że miałem już przyjemność odbierać z ojcem kia ceed 2008 roku i było to samo ojciec do dzisiaj tak ma ale jemu to nie przeszkadza, takie dobijanje w samochodzie demonstracyjnym nie występowało. Czy ktoś miał taki przypadek i czy w serwisie usuwają to bez problemu ?

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Usterki w cee'd'zie

04 lis 2017 13:49

Komunikat o słabym akumulatorze to nie usterka, to tylko ostrzeżenie i nie należy się tym przejmować. W moim GT też tak jest. Natomiast stuki przy szybie zgłoś do ASO, niech coś z tym zrobią.

Razi
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 sty 2017 13:08
Lokalizacja: opolskie
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2011, L

Re: Usterki w cee'd'zie

13 lis 2017 09:41

pioter napisał(a):cee'd-y pierwszej generacji miały często problem z anteną immo, objawy były właśnie takie, jak opisałeś - nie odpala, a za chwilę robi to bez problemu.

Coś z tym robić, czy olać?

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: Usterki w cee'd'zie

13 lis 2017 10:36

Ja zrobiłem obejście kostki od anteny i od tego czasu odpala za każdym razem.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Czorny
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 gru 2016 18:01
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2016, M

Re: Usterki w cee'd'zie

16 lis 2017 20:37

Przejechane !8 tys. Pierwsza usterka. Brak sygnalizacji zapietych pasow na tylnej kanapie. Po dokladnym sprawdzeniu dzialaja "co drugi raz" tzn. siedze brak sygnalizacji, wepne pas i wypne - dzwoni i miga na desce. Wepne przestaje, wypne - nic sie nie dzieje. Wepne pas i wypne - zaczyna "pikac". Rozmawialem w salonie i kazali podjechac. Szczerze to srednio mi to przeszkadza i chyba zglosze przy marcowym przegladzie. Tak z ciekawosci to mial ktos taki problem?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

17 lis 2017 12:43

Tęsknisz za pipkaczem?? Chory czy co? ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Czorny
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 gru 2016 18:01
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2016, M

Re: Usterki w cee'd'zie

18 lis 2017 11:27

Średnio za tym tęsknię dlatego naprawie dopiero przy marcowy przeglądzie. Tak szczerze to w ogóle bym tego nie robił ale auto przy przebiegu ok 45 tys planuje sprzedać a wtedy potencjalny kupiec pewnie się przyczepi jak nic innego nie znajdzie.

AsArt
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 kwi 2017 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2017, M

Re: Usterki w cee'd'zie

01 gru 2017 01:24

Tak sie zastanawiam jakimi autami jezdziliscie w przeszlosci. Być moze ja trafilem ze swoim modelem lepiej ale gdybym poczytal to forum wczesniej raczej nie kupilbym Kii. Patrzac na rankingi tez mozna bardzo sie zaskoczyc- bo sa produkowane na zamowienie producentow. Ja sprzedajac np mazde odetchnałem z ulga bo auto pochlanialo spore kwoty i bylo bardzo awaryjne mimo ze zawsze o nie dbalem i bylo serwisowane regularnie. Podobnie rzecz sie miala z innymi markami, ktore mialem przyjemnosc (czasem watpliwa) uzytkowac. Jesli jestescie ciekawi co mozna robic przy aucie z dieslem cr mazdy to lista jest dluga - ponizej czesc ktora pamietam:
- wymiana przepustnicy
- wymiana pompy wspomagania kierownicy
- kolo dwumasowe ze sprzeglem- ale to przeciez czesc eksploatacyja
- rozrzad co 80 tys (droga zabawa)
- co ok 20- 25 tys łaczniki stabilizatora tyl + sworznie wahaczy przednich
- wymiana kompletnego zawieszenia tyl i przod
- podkladki pod wtryskami i uszczelnienia wtryskiwaczy w bloku silnika (dymia i tak)
- ciagle dopalanie dpf w serwisach + wymiana oleju, ktorego poziom pow max jest po ok miesiacu- dwoch
- "naprawa" dpf:) i ominiecie go softem
- znikajacy plyn chlodniczy (ale bez objawow przerwania uszczelki pod glowica)
- Uszkodzony po kilku miesiacach webasto (naprawde Ebespracher)
- wszystkie rolki napedu paska osprzetu wymieniane - dwie dwukrotnie
- dzwonienie w silniku- tez nie do zdiagnozowania
Jesli do tego dodamy tandetne plastiki we wnetrzu, twarde, rysujace sie od wszystkiego, pekajace kratki nawiewu, ledwo swiecace swiatla, problem ze wspomaganiem hamulcow, ktorego nie mogl zdiagnozowac zaden warsztat (twarde hamulce- i chwilowe calkowite utraty wspomagania) To mamy obraz auta dojezdzajacego dopiero do 300 tys- jezdzacego duzo w trasach, nie meczonego "sportowym" trybem.
Czy macie podobne doswiadczenia z Kijankami? Watpie

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

01 gru 2017 06:39

No ja mam teraz ciut ponad 112 kkm w swojej 1,6 CRDi. Co było robione przez te pokonane kilometry? Przykręcenie dystansu w klapie bagażnika, bo się odkręcił i go znalazłem na podłodze. To wszystko, plus oczywiście normalne przeglądy.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

02 gru 2017 00:31

To czemu "raczej nie kupiłbyś kijanki"?
U mnie równo po 150kkm padła jedna z cewek zapłonowych, teraz prawie 180 kkm i spokój anielski. Ja bym kupił drugi raz dokładnie to samo auto byleby było nowe, no i może lepiej wyposażone. No i przede wszystkim w innym salonie :-D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Usterki w cee'd'zie

05 gru 2017 21:53

Dzisiaj miał miejsce 7 przegląd mojego Ceeda.

Usterki przez te 7 lat?
- padło 3 światło stopu - wymienili w ramach gwarancji
- wytarło się nieco koło kierownicy - wspomniałem na 6 przeglądzie i bez szemrania wymienili w ramach gwarancji, chociaż nie miałbym pretensji gdyby nie chcieli, bo nie było to aż tak widoczne, czy uciążliwe
- słabo palił, ale to raczej nie usterka, tylko błąd serwisu, nie dokładnie założony filtr paliwa, w rezultacie spadało ciśnienie i cofało paliwo - inny serwis znalazł przyczynę i poprawili

Więcej grzechów nie było, więc naprawdę auto wg mnie godne polecenia.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
Zapala88
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 03 paź 2017 20:16
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 128KM
2013, XL + kilka dodatków

Re: Usterki w cee'd'zie

03 sty 2018 13:37

Cześć Wszystkim,
Posiadam Cee'd 2013rok z przebiegiem 152000km sam zrobiłęm 10000km mam silnik 1,6CRDI wersję 128km. Przy dużych prędkościach 140-160km/h auto na tylnej klapie jest pochlapane olejem, a z powodów czysto ekonomicznych i pedantycznych postanowiłem zweryfikować ten bardzo niepokojący objaw, co się okazało? nieszczelna turbina i lekki wyciek z pod miski olejowej, spada na tzw. Gacie (osłonę dolną silnika) i przy dużych prędkościach są zawirowania i krople trafiają na klapę. Mechanik stwierdził że jest to bardzo częsta przypadłość tych aut ale jak nie będę tego ruszał to przejadę kolejne 100000km. I tu moje pytanie czy też tak macie i co zrobili byście na moim miejscu?

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Usterki w cee'd'zie

03 sty 2018 13:40

Przypuszczam, że zanim przejedziesz te 100tys.km to już nie będzie miało coś wyciekac. Olej sam się nie będzie uzupełnial.

Avatar użytkownika
Zapala88
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 03 paź 2017 20:16
Lokalizacja: Wałbrzych
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 128KM
2013, XL + kilka dodatków

Re: Usterki w cee'd'zie

03 sty 2018 14:32

bart210 napisał(a):Przypuszczam, że zanim przejedziesz te 100tys.km to już nie będzie miało coś wyciekac. Olej sam się nie będzie uzupełnial.


Niby tak ale ubytków na bagnecie nie widać a zrobiłem pełne 10000km od wymiany oleju (5W30). po za tym wymieniał będę olej zgodnie z zaleceniami więc nie martwię się o to, a o fakt tego wycieku. Po za tym zadałem pytanie czy też tak macie i co zrobili byście na moim miejscu. Mało mi pomogłeś tym postem ;)

Kozak_Barabasz
 

Re: Usterki w cee'd'zie

04 sty 2018 12:50

Jeżeli jest jakiś wyciek, zapocenia- to należy je bezwzględnie usunąć. Proste
Zwykła kontrola policyjna, dopatrzą się chociaż kropelki plamy i zabiorą dowód.
Każda nieszczelność w układzie smarowania zmniejsza ciśnienie oleju, przez co elementy mogą być gorzej smarowane.
Kropla drąży skałę.

Gatka w stylu "Panie jeździj tak nic nie będzie" jest typowym tekstem na odczepkę.

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Usterki w cee'd'zie

16 sty 2018 15:08

No i u mnie pojawił się problem. Auto w trakcie przyspieszania wkręca się na max 5500 obr/min i... odcięcie :/ Nie ma znaczenia jaki bieg. Na biegu jałowym kręci się do czerwonego pola, problem jest tylko w czasie jazdy. Silnik pracuje normalnie, nie ma oznak spadku mocy czy szarpania, brak również jakichkolwiek ostrzeżeń na desce rozdzielczej. Zobaczymy co na to ASO.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Usterki w cee'd'zie

16 sty 2018 15:17

Oby nie turbo.

Wysłane z SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Usterki w cee'd'zie

26 sty 2018 14:24

Tak oto skończyły się naprawy w ASO. Naderwany pasek rozrządu i obowiązkowa laweta bo strach czy nie strzeli.
We wtorek tak szukali przyczyny problemów z obrotami, że nie znaleźli. Podejrzewali pompę wysokiego ciśnienia, ale że nie mieli na stanie to kazali przyjechać za tydzień bo wtedy będą mieli używaną część do testów. Auto zostało odebrane z ASO we wtorek po południu i w środę wróciło do serwisu na lawecie. Rano po odpaleniu było słychać stukanie i terkotanie jak w traktorze i trzask spod maski. Efekt jak na zdjęciu, część paska sobie odpadła. Mechanik przyznał się do winy tylko co z tego jak auto właściwie od wtorku stoi w serwisie i postoi jeszcze kilka dni.
Miałem o tym nie pisać i zaczekać aż auto będzie naprawione, ale okazało się, że auta na razie nie wydadzą bo... boją się je wypuścić. Mają obawy czy się nagle nie rozkraczy. Jak to jest, że oddaję auto do serwisu, które jest na chodzie i im dłużej jest w ich rękach tym gorzej?????

Mam tylko nadzieję, że wyjdą z tego "z twarzą" bo póki co solidnie nadwyrezyli moją cierpliwość.
ObrazekObrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl