Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

danek
 

20 gru 2007 20:08

Te stuki o których pisałem wcześniej, wyeliminowane przez dokręcenie śruby na krzyżaku w kolumnie kierowniczej. Przy okazji będąc w serwisie naprawiono mi spryskiwacze (wymiana) i teraz pryska na całą szybę :D
Muszę w tym miejscu pochwalić serwis solix w Olsztynie. Naprawdę działają profesjonalnie i jak narazie każdą usterkę usuwają niemal od ręki.
Pozdro

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

21 gru 2007 21:18

Mi w Olsztynie też naprawili spryskiwacz, bo teraz leje na całą szybę.
Co do narożnika konsoli przy lprawym słupku, to go umocowali tak, że się już nie rusza, ale jest wyżej wyraźnie od lewej strony.
Tak ogólnie , to serwis w Olsztynie o.k. (pozdrawiam P. łukasza).
P.S. Dowiedziałem się w serwisie, że będzie akcja na konsole, bo są felerne - nie wiem tylko od kiedy, bo na razie zbierają zgłoszenia.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

kamileek8
 

22 gru 2007 00:47

Z konsolami to prawda... moje autko ma niecałe 16 tys. i już wszystko trzeszczy. W serwisie powiedzieli że elektryk pewnie źle złożył jak montował alarm... partacze :evil:

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

22 gru 2007 00:49

W jakim serwisie tak Ci powiedzieli?

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

22 gru 2007 00:50

<span>zucio1</span> napisał(a):P.S. Dowiedziałem się w serwisie, że będzie akcja na konsole, bo są felerne - nie wiem tylko od kiedy, bo na razie zbierają zgłoszenia.


Ale o jaki dokładnie rodzaj uszkodzenia chodzi tych konsol?

kamileek8
 

22 gru 2007 03:14

Serwis k&k w wejherowie.

U mnie trzeszczy w okolicach nawiewów koło radia i gdzieś po stronie pasażera i gdzieś za kierownicą czasem....

eh... trzeba było kupić golfa :(

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

22 gru 2007 03:17

Golfa?? Huh. ;)

misiek1
 

22 gru 2007 13:39

U mnie już też wszystko trzeszczy i ja nie mam zamiaru tego tolerować.Tym bardziej,że pojawia się coraz więcej niespodzianek.Ja wiem,że Wy już macie mnie dosyć,ale chyba trafiłem najgorzej z Was wszystkich.W Styczniu mam się udać do komisu w sprawie zamiany mojej biednej Kijanki na Astrę.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 gru 2007 14:48

ech a nigdy nie słuchacie wujka SENSORA
jak mówiłem że trzeszczy i wypada deska -to że się czepiam

co do akcji serwisowej
JUŻ W OSTATNI DZIEŃ PAŹDZIERNIKA O TYM WIEDZIAŁEM_MÓWIŁEM
i TA ........................ FIRMA DO DZIŚ DZIEŃ ECHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHOĆ JUŻ DAWNO PODOBNO MAM ZATWIERDZONĄ WYMIANĘ !!!!!!!!!

po świętach moje ASO dostanie pismo -taki prezent noworoczny jak nie poskutkuje to dostanie KIA POLSKA
jak dalej będzie eco-wcale bym się nie zdziwił po moich doświadczeniach z ta firmą
to znów sobie poczytają na łamach AUTO ŚWIATA i przez 2 dni będą panikować -a potem oleją


trzeba było kupić SKODĘ

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

22 gru 2007 21:09

misiek1 napisał(a):U mnie już też wszystko trzeszczy i ja nie mam zamiaru tego tolerować.Tym bardziej,że pojawia się coraz więcej niespodzianek.Ja wiem,że Wy już macie mnie dosyć,ale chyba trafiłem najgorzej z Was wszystkich.W Styczniu mam się udać do komisu w sprawie zamiany mojej biednej Kijanki na Astrę.


U mnie też coś tam trzeszczało. Serwis mi wszystko wyprostował idealnie.

misiek1
 

23 gru 2007 11:37

Mnie nie chodzi tylko o trzeszczenie,chociaż z tak na co dzień to bardzo wkurza.Ja po prostu mam chyba najgorszy egzemplarz w Polsce i tyle.Prawie wszystkie usterki,które wymieniacie występują w moim aucie i stąd moja desperacja

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 gru 2007 19:14

U mnie niestety nadal (mimo ingerencji Solixu) pozostał problem z kierownicą - od czasu do czasu lubi sobie potrzeszczeć :evil:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Gaj
 

23 gru 2007 23:09

misiek1 napisał(a):Mnie nie chodzi tylko o trzeszczenie,chociaż z tak na co dzień to bardzo wkurza.Ja po prostu mam chyba najgorszy egzemplarz w Polsce i tyle.Prawie wszystkie usterki,które wymieniacie występują w moim aucie i stąd moja desperacja


A może podaj dokładnie swój model i kiedy był produkowany. Dobrze byłoby wiedzieć te szczegóły. Zgaduję, że to 1 z pierwszych cee'dów z początku produkcji, czy nie?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 gru 2007 13:34

co do psikaczy to ewidetnie zaczynają umierać u mnie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

lalas
 

28 gru 2007 18:06

pioter napisał(a):U mnie niestety nadal (mimo ingerencji Solixu) pozostał problem z kierownicą - od czasu do czasu lubi sobie potrzeszczeć :evil:


u mnie w okolicach kiery też coś zatrzeszczy czasami, ale na razie się tym nie przejmuje nie jest to jakies upierdliwe :D

siuto
 

31 gru 2007 18:45

kurde przejechalem jakies 700 km i zauwazylem ze zaczyna mi sie cosik z wstecznum dziac
znaczy nie zakazdymn razem mi wskakuje mimo ze brzeczek od czujnikow cofania sygnalizuje ze wsteczny zostal wbity.
zaobserwowal ktos cosik podobnego u siebie?

zibi.s
 

31 gru 2007 20:02

dokladnie te same objawy-czujnikiem parkowania nie mozna sie sugerowac i kurde jakby coraz gorzej wchodzi. moze sie ulozy ale zostawmy to teraz czas by jakiegos drinka umieszac no nie?

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

02 sty 2008 16:17

siuto napisał(a):kurde przejechalem jakies 700 km i zauwazylem ze zaczyna mi sie cosik z wstecznum dziac
znaczy nie zakazdymn razem mi wskakuje mimo ze brzeczek od czujnikow cofania sygnalizuje ze wsteczny zostal wbity.
zaobserwowal ktos cosik podobnego u siebie?


brzeczek od czujnikow tylko stwierdza fakt pojawienia sie napiecia na lampie cofania, bo na 99% tam jest podlaczone zasilanie centralki czujnikow, a od tego jeszcze jakies 5 cm dzwignia do przodu zanim bedzie wbity wsteczny :twisted:
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

reality
 

SENSOR, ADMINIE, KLUBOWICZE .......... help me .............

02 sty 2008 21:43

SENSOR , ADMINIE I INNI FORUMOWICZE/KLUBOWICZE: witajcie - mam nadzieje że was nie zanudzę ale z komu jak nie wam mam o tym powiedzieć... a więc zacznijmy od początku: mam ceeda - data zakupu: 31.08.2007 r., 4500 tyś km przebiegu, beżowy metalik, 1,6 benzyna, wersja optimum z dodatkami (konsola z wyświetlaczem - lepsza wersja klimy, gumowa mata bagażnika, listwy boczne i dodatkowe narożniki zderzaków, alufelgi 15', zimówki, lakier metalik itp...).

tak czytam to forum - a szczególnie ten wątek i widzę ze kilka osób znalazło parę trapiących niedoróbek w ceedzie... zgadzam się z kilkoma, i nawet opracowałem metody jak je wyeliminować po części lub całkowicie, tj.:

1.trzeszczące plastiki - tragedia na maxa - głównie środkowa konsola włącznie z nawiewami centralnymi (jak trzymam dłonią mocno do dołu to nie skrzypi...) !!! nie wiem jak to naprawić - trochę pomaga jak się włoży wykałaczkę w szpary, ale po kilku kilometrach dalej skrzypi i trzeba wkładać kolejną, więc tej zabawy nie polecam...
2. stuki w podszybiu - sam naprawiłem - serwis nie umiał - wystarczy wcisnąć lub delikatnie wbić (najlepiej gumowym młoteczkiem przez szmatkę) te dwa okrągłe "gluty" w listwie na podszybiu - to są czujniki jakieś... już mi nie puka nic w podszybiu na nierównościach !!!
3. wieszające się radio - mnie się wiesza tylko na jednej stacji (tj. radiostacja fm), na innych jest ok,
4. trzeszcząca kierownica - trzeszczy tylko w położeniu max na górze..., więc obniżyłem i trochę wyciągnąłem do siebie..., pomogło !!!
6. Opadający fotel kierowcy - ustawiłem na dół bo jestem wysoki więc... nie opada,
15. Czasem zdarza się ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi - trzeba wysprzęglić i wcisnąć sprzęgło jeszcze raz - wtedy działa idealnie,
20. Głośna praca zawieszenia - głównie tylnego - na nierównościach - szczególnie na nierównościach poprzecznych, "śpiących policjantach" itp... - ponoć ten typ tak ma... tak powiedzieli w serwisie, raczej nie do usunięcia - trzeba się przyzwyczaić lub nie używać auta na polskich drogach...,

z nowych dodam:

NIERÓWNO USTAWIONA KIEROWNICA - JAK JADĘ PROSTO KIEROWNICA JEST TAK JAKBYM SKRĘCAŁ W PRAWO..., mają mi to naprawić w serwisie, ale nie mam czasu jechać a oni nic nie chcą zrobić na miejscu..., więc auto trzeba im zostawić na 48h... - żenada !!!

ja bym to wszystko jakoś jeszcze przeżył ale najbardziej wkurza mnie:

TRZESZCZĄCY I SKRZYPIĄCY NA NAJDROBNIEJSZEJ NAWET NIERÓWNOŚCI FOTEL KIEROWCY, KTÓRY W DODATKU RUSZA SIĘ PODCZAS DODAWANIA GAZU I HAMOWANIA - dokładnie to nie fotel się rusza ale jest jakby luz w oparciu - tragedia...

i o tym właśnie chce wam napisać...

nie wiem co to jest - 2 razy byłem z tym na serwisie - nie naprawili - dla nich to nie jest usterka - w ogóle cały ten serwis KIA - tragedia !!!

miałem różne auta do tej pory, m.in. skody, toyoty, vw... od KIA chyba tylko serwis toyoty był gorszy..., ale to już inna historia i nie na to forum...

wracając do serwisu KIA: są słabi i aroganccy mechanicy - jak cała obsługa, nierzetelni, nie dotrzymują terminów i słowa, mają mierne umiejętności i wiadomości o ceedzie - parę razy ich zagiąłem (!!!) - ogólnie nie polecam ŁÓDZKIEGO SERWISU: KIA POKORSKI - tam na prawdę nabrałem życiowej "pokory" do całej motoryzacji... KATEGORYCZNIE ODRADZAM I NIE POLECAM TEGO DEALERA I TEGO SERWISU !!!

powiem szczerze - ceed jest fajnym i korzystnym cenowo autkiem z długą gwarancją - wygodnym, miłym w prowadzeniu, ale zupełnie niedopracowanym i niestety - kiepskiej jakości ma wszelkie wykończenia... jeśli serwis nic z tym nie zrobi - niestety chyba go sprzedam jak skończy pół roku... z żalem - ale trudno. jeśli auto z przebiegiem 4500 tyś km już tak skrzypi i trzeszczy to co będzie przy 100 tysiącach...? w dodatku serwis twierdzi ze skrzypienie tapicerki i plastików to nie usterka, więc oni mogą tylko doraźnie i GRZECZNOŚCIOWO coś doradzić... NORMALNIE JAK W FSO ZA PRL-u !!!

może trochę marudzę, może przesadzam, ale w porównaniu z jakością np. SKODY (PRZEZ 7 LAT miałem felicje, ojciec jeździ nadal Oktawią Z 2003 r.), dużo im w KIA jeszcze brakuje...

koledzy - pomóżcie co począć żeby mi ten fotel naprawili - już ich nawet listem do KIA MOTORS straszyłem - nie pomogło... a najgorsze jest to, że muszę im zawsze auto na co najmniej 2 dni zostawiać, a za zastępcze picanto każą sobie płacić ABONAMENT!!! w życiu się z czymś takim nie spotkałem!!!

A MOŻE KTOŚ CHCE KUPIĆ MOJEGO CEEDA? JAK SIĘ NIC NIE POPRAWI Z TYM SKRZYPIENIEM TO GO W LUTYM SPRZEDAM CHYBA...

help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czy ktoś też ma taki feralny fotel...?

pozdrawiam - posiadacz pechowego ceeda...

AndrzejM
 

Re: SENSOR, ADMINIE, KLUBOWICZE .......... help me .........

02 sty 2008 22:10

może trochę marudzę, może przesadzam, ale w porównaniu z jakościa np. SKODY (PRZEZ 7 LAT miałem felicje, ojciec jeżdzi nadal oktavią Z 2003 r.), dużo im w KIA jeszcze brakuje...


A MOŻE KTOŚ CHCE KUPIĆ MOJEGO CEEDA? JAK SIE NIC NIE POPRAWI Z TYM SKRZYPIENIEM TO GO W LUTYM SPRZEDAM CHYBA...


pozdrawiam - posiadacz pechowego ceeda..

Stary tak się składa że przez 7 lat miałem felicje strach porównywać tak archaiczny samochód z ceed'em a serwis też miaÂłem do d... a tak w ogóle ile chcesz za tego pechowego ceeda?

______________

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl