Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

05 sie 2016 04:45

Tak.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Shikamaru
 

Re: Usterki w cee'd'zie

05 sie 2016 07:18

hajnel napisał(a):Radze zasięgnąć opinii wróżki bo bez podłączenia do komputera żółta kontrolka awarii silnika może oznaczać dziesiątki możliwości awarii podzespołów która to konkretnie to jak wróżenie z fusów....

Aha, czyli spadek mocy nie zawęża ilosci mozliwych awarii z dziesiątych na pojedyncze mozliwe? Podałem jakie są objawy, chyba że przy tej kontrolce zawsze spada moc... ale wydawało mi się że tak nie jest.

Avatar użytkownika
hajnel
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2014 12:55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2012, M

Re: Usterki w cee'd'zie

05 sie 2016 08:32

" Święcąca kontrolka a nieprawidłowa praca silnika
Kiedy kontrolka check engine świeci cały czas, a jednocześnie zauważalna jest utrata mocy silnika, najpewniej mamy do czynienia z poważną usterką. Pojazd automatycznie „przechodzi” w awaryjny tryb pracy, więc kontynuowanie jazdy jest możliwe. Warto jednak w takiej sytuacji niezwłocznie udać się do warsztatu samochodowego, aby specjaliści zdiagnozowali przyczynę nieprawidłowości.

Ponadto pomarańczowa kontrolka check engine może zapalać się m.in. w sytuacji zatankowania pojazdu paliwem gorszej jakości albo gdy silnik nie pali na jeden cylinder.
Aktywna kontrolka check engine świadczyć może o wystąpieniu różnych usterek - mniej lub bardziej ważnych. Chociaż w każdym z przypadków możliwe jest kontynuowanie jazdy, przy najbliższej okazji warto odwiedzić profesjonalny warsztat samochodowy.. "
hajnel

Shikamaru
 

Re: Usterki w cee'd'zie

05 sie 2016 15:40

dzięx :thank_you:

vip42
 

Re: Usterki w cee'd'zie

10 sie 2016 11:04

sensor napisał(a):a mnie się popsuło auto
przetarła się rączka ze skayu od zamykania tylnej klapy - co robić?
na razie założyłem smycz od kluczy - ale mało wygodne i zamykam zauważywałem łapiąc za klape

Mi żona uszyła zamiennik :D

Kacperek
 

Re: Usterki w cee'd'zie

23 sie 2016 08:15

Ja zauważyłem takie usterki:
stuki w podszybiu X X X.
"mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy X,
wypinająca się tapicerka fotela kierowcy X,
brak zaslepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce).

kyniu
 

Re: Usterki w cee'd'zie

24 sie 2016 20:09

Witam.
Złamałem kluczyk do wyłącznika poduszki powietrznej pasażera. Na allegro są jakieś używki, koszt niski, ale widzę że bez kluczyka. Zastanawiam się czy te kluczyki są takie same do takich wyłączników dla podobnych roczników, ewentualnie jestem ciekaw czy można dorobić taki kluczyk nie mają oryginału.

mziutek
 

Re: Usterki w cee'd'zie

24 sie 2016 22:33

kyniu napisał(a):Witam.
Złamałem kluczyk do wyłącznika poduszki powietrznej pasażera. Na allegro są jakieś używki, koszt niski, ale widzę że bez kluczyka. Zastanawiam się czy te kluczyki są takie same do takich wyłączników dla podobnych roczników, ewentualnie jestem ciekaw czy można dorobić taki kluczyk nie mają oryginału.


To do tego potrzebny jakiś specjalny kluczyk? :o w jakim modelu KIA?
Noc już ciemna, nie chce mi się iść na parking sprawdzać ale jestem głęboko przekonany,
że poduszkę pasażera w moim aucie wyłącza się kluczem od drzwi - stacyjki - zapłonu.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

25 sie 2016 06:08

mziutek napisał(a):poduszkę pasażera w moim aucie wyłącza się kluczem od drzwi - stacyjki - zapłonu.


Dokładnie tak jak napisałeś. :em3600:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

vip42
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 sie 2016 07:52

Właśnie jestem po wizycie w ASO... oprócz planowanego przeglądu z wymianą oleju i filtrów oraz wymiany tarcz i klocków doszły nie zaplanowane wymiany sworzni i tulei wahaczy...

Całość - ok 1500 zł + moje tarcze i klocki, filtry: powietrza i kabinowy oraz olej - za ok 500 zł :szok:
Zabolało!!!

A jeszcze czeka wymiana ściśniętych sprężyn z tyłu, bo poprzedni właściciel woził chyba słonie i teraz tył siedzi...

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Usterki w cee'd'zie

25 sie 2016 09:00

vip42 napisał(a):Właśnie jestem po wizycie w ASO... oprócz planowanego przeglądu z wymianą oleju i filtrów oraz wymiany tarcz i klocków doszły nie zaplanowane wymiany sworzni i tulei wahaczy...

Który to przegląd? Jaki przebieg? Które ASO?

kyniu
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 sie 2016 09:49

mziutek napisał(a):
kyniu napisał(a):Witam.
Złamałem kluczyk do wyłącznika poduszki powietrznej pasażera. Na allegro są jakieś używki, koszt niski, ale widzę że bez kluczyka. Zastanawiam się czy te kluczyki są takie same do takich wyłączników dla podobnych roczników, ewentualnie jestem ciekaw czy można dorobić taki kluczyk nie mają oryginału.


To do tego potrzebny jakiś specjalny kluczyk? :o w jakim modelu KIA?
Noc już ciemna, nie chce mi się iść na parking sprawdzać ale jestem głęboko przekonany,
że poduszkę pasażera w moim aucie wyłącza się kluczem od drzwi - stacyjki - zapłonu.


Tak, miałem osobny, mały kluczyk. Kia Ceed, 2007, benzyna 1.4, hatchback.
EDIT: przekręciłem przełącznik kluczykiem do auta :? .......po co wiec był ten mały kluczyk, do alarmu???

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Usterki w cee'd'zie

25 sie 2016 12:07

kyniu napisał(a):po co wiec był ten mały kluczyk, do alarmu???

No raczej.
Obrazek

vip42
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 sie 2016 23:01

stone_face napisał(a):
vip42 napisał(a):Właśnie jestem po wizycie w ASO... oprócz planowanego przeglądu z wymianą oleju i filtrów oraz wymiany tarcz i klocków doszły nie zaplanowane wymiany sworzni i tulei wahaczy...

Który to przegląd? Jaki przebieg? Które ASO?


Przegląd VII, 140 kkm, ASO Makarewicz
Obsługa profesjonalna... tylko wyszło wszystko drogo :(

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

07 wrz 2016 16:14

kyniu napisał(a):Tak, miałem osobny, mały kluczyk. Kia Ceed, 2007, benzyna 1.4, hatchback.
EDIT: przekręciłem przełącznik kluczykiem do auta .......po co wiec był ten mały kluczyk, do alarmu???


Kyniu łapiesz się na jakąś nagrodę, tylko nie wiem jeszcze jaką...Może Darwina za niedługo? Oby nie...
A o czymś takim jak instrukcja obsługi słyszałeś ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

vip42
 

Re: Usterki w cee'd'zie

08 wrz 2016 06:03

mziutek napisał(a):
kyniu napisał(a):Witam.
Złamałem kluczyk do wyłącznika poduszki powietrznej pasażera. Na allegro są jakieś używki, koszt niski, ale widzę że bez kluczyka. Zastanawiam się czy te kluczyki są takie same do takich wyłączników dla podobnych roczników, ewentualnie jestem ciekaw czy można dorobić taki kluczyk nie mają oryginału.


To do tego potrzebny jakiś specjalny kluczyk? :o w jakim modelu KIA?
Noc już ciemna, nie chce mi się iść na parking sprawdzać ale jestem głęboko przekonany,
że poduszkę pasażera w moim aucie wyłącza się kluczem od drzwi - stacyjki - zapłonu.

Ja poduszkę włączyłem zwykłym kluczem od chaty, bo mi się nie chciało wyciągać ze stacyjki...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

08 wrz 2016 11:31

Też jest to jakieś rozwiązanie - jak to mówią skoro działa to nie jest głupie 8-) Ale pchać tam malutki kluczyk od alarmu... :cool:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Rossi78
 

Re: Usterki w cee'd'zie

24 paź 2016 16:52

Po roku czasu:
- trzeszczy fotel kierowcy, tzn. gąbka obciera o stelaż i wydaje mało przyjemny dźwięk.
- delikatnie "strzela" kierownica przy skręconej w lewo, raz jest, raz nie ma, tylko na postoju, podczas jazdy spokój.
W opisanych przypadkach jak to w zwyczaju ASO rozkłada ręce, nie wie co jest przyczyną.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Usterki w cee'd'zie

24 paź 2016 18:29

Pękł mi podłokietnik w drzwiach kierowcy :palka:
Stukało cos co jakis czas łup chrup trzask, ale macalem, macalem i nic nie wymacałem pod tapicerka na podłokietniku, pomyślałem ze moze jakis zatrzask w srodku, ale dziś namacalem i jest łupnięty plastik na całej długości pod tapicerka
Dziwne miejsce bo raczej sie nie idzie o to opierać ani przy wsiadaniu ani przy wysiadaniu... Jakby wew podłokietnik pękł to oki

I drugi temat lampka w bagażniku swieci nie swieci, potem całkiem ńie świecie, żarówka po czasie sie przepala od tego, zgłaszałem na prżegladzie to wymienili żarówkę i czesc, ale to ńie to, bo sie porusza i działa na chwile, a mocowanie żarówki tez stabilne, za to jakis rezystor jest w lampce i jak ruszy sie to dziala
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

24 paź 2016 21:02

Rossi fajnie, że wiemy o jakim aucie mówisz..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl