Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
gregorio
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sie 2018 19:21
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2009, Optimum

Re: Usterki w cee'd'zie

27 sie 2018 17:49

Na jutro jestem umówiony na diagnostykę, dam znać jak poszło.

Janusz94
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 08 lut 2018 23:11
Lokalizacja: Nieborowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Ceed

Re: Usterki w cee'd'zie

11 paź 2018 19:45

hejol napisał(a):Witam
Odeszła tapicerka kokpitu pod kratką nawiewu powietrza na szybę przednią.Próbowałem przykleić na super glue nie idzie,na taśmę dwustronną nie idzie ,na klej na gorąco nie idzie.
Nie można docisnąć plastikiem kratki bo dźwiga się do góry tapicerka
Jak to zrobić?

Obrazek



Znany problem jakościowy deski w Ceed ED. Jeśli prowadziłes w ASO stały serwis spytaj o dofinansowanie badz wymiane. Wiem że u jednego gościa była dokonana taka wymiana pomimo że auto po gwarancji...

Janusz94
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 08 lut 2018 23:11
Lokalizacja: Nieborowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Ceed

Re: Usterki w cee'd'zie

11 paź 2018 19:56

Wiem że usterką był przewód paliwowy między pompa który jest pod samochodem. W przewodzie zrobiła się łuska która skutecznie obniżała ciśnienie paliwa przed pompą wysokiego ciśnienia... Jeszcze była mowa że Pan ma mechanika który podłączy oscyloskop i wszystko zdiagnozuje... Wicie jedno że świat jest mały. A na pomoc KMP się czekało i czekało...

marlena8
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 paź 2018 10:45
Lokalizacja: bytów
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 100KM
2007

Re: Usterki w cee'd'zie

30 paź 2018 10:58

witam! za usterkę o ile można to tak nazwać podała bym brak możliwości ruszania ze sprzęgła bez gazu w przypadku hyundaia i20 jest jak mówię nie wiem czy chodzi o system HAC prawdopodobnie tak ale nie mam pewności.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Usterki w cee'd'zie

30 paź 2018 19:24

da się, trzeba tylko wolniej puszczać... i20 troche mniejsze jednak..
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

12 lis 2018 16:22

ruszok napisał(a):U mnie teraz plagi egipskie:
1. zamek od strony pasażera z przodu jęczy (podejrzewam, że niebawem padnie)
2. zamek po tej samej stronie z tyłu nie da się zwolnić blokady dziecięcej
3. czujnik wciśnięcia pedału sprzęgła (wymieniony)
4. blenda tylnej klapy została mi w ręce
5. kierunkowskaz nie odbija na małym luki w prawo
6. Ramki drzwi tylnych.


1. Udało mi się go wyciągnąć, nasmarować i jest ok.
2. Musiałem wymienić zamek. Na szczęście miałem zapas.
3. Wymiana.
4. Kupiłem i pomalowałem, ale... Starą poskładałem, pokleiłem distalem i piki co od lata trzyma (zamontowałem ją zanim przyszła nowa).
5. Naprawiłem. Trochę był źle osadzony przełącznik.
6. Czekają mnie prace malarskie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Usterki w cee'd'zie

29 lis 2018 16:01

Witam, dziś z rana niemiła niespodzianka a mianowicie kontrolka ABS i hamulca oraz brak wspomagania, do tego dziwne szarpanie silnika. Poczytałem trochę wątków i możliwe że winny jest uszkodzony czujnik ABSu. Czy ktoś wie jak można zlokalizować który?
Edit
Pokazuje błąd P2159, czujnik prędkości pojazdu. Teraz zgłupiałem. Czy zły czujnik abs może zakłócać czujnik prędkości? Wszystko naraz. :roll:
Obrazek

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Usterki w cee'd'zie

29 lis 2018 20:15

W ceedach informacja o prędkości pojazdu pochodzi właśnie z czujników abs. Ponieważ czujniki te są podłączone do modułu abs, a kod dtc który odczytujesz testerem OBD jest zgłaszany przez ECU, pojawia się właśnie P2159. ECU otrzymuje bowiem z ABS gotową informację o prędkości, bez wskazania z którego czujnika pochodzą dane. Zatem w przypadku wystąpienia P2159 należy pozyskać szczegółową informację z modułu ABS. Niestety, nie zrobisz tego zwykłym testerem OBD.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Usterki w cee'd'zie

29 lis 2018 20:25

jerry napisał(a):W ceedach informacja o prędkości pojazdu pochodzi właśnie z czujników abs. Ponieważ czujniki te są podłączone do modułu abs, a kod dtc który odczytujesz testerem OBD jest zgłaszany przez ECU, pojawia się właśnie P2159. ECU otrzymuje bowiem z ABS gotową informację o prędkości, bez wskazania z którego czujnika pochodzą dane. Zatem w przypadku wystąpienia P2159 należy pozyskać szczegółową informację z modułu ABS. Niestety, nie zrobisz tego zwykłym testerem OBD.

Dzięki jerry, właśnie tak mi się wszystko układa w logiczną całość i trochę się uspokoiłem. :grin: Zastanawia mnie tylko dlaczego przez abs nie działa wspomaganie? Jaki to ma związek? Jutro jadę diagnozować i dam znać co wyjdzie. ;-)
Edit
Dzisiaj zapalił się check po czym zgasł abs i wróciło wspomaganie, na wtorek umówiony na diagnostykę. :doh: Swoją drogą ceed bez wspomagania skręca bardzo lekko.
Edit 12.12.18
Mechanik w aso stwierdził że to wszystko leci od czujnika prawy przód, jednak nie znalazł błędów i nie chciał wymieniać w ciemno (czujnik 330zł). Kazali jeździć i przyjechać jeśli sytuacja się powtórzy. Za diagnostykę nie zapłaciłem nic szacun. :hi:
Ostatnio edytowano 12 gru 2018 11:40 przez Magikrealista, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Mazur
 

Re: Usterki w cee'd'zie

06 gru 2018 17:46

gregorio napisał(a):Na jutro jestem umówiony na diagnostykę, dam znać jak poszło.

Ciekaw jest co było powodem uciekania płynu chłodniczego. Miałem jeszcze gorszy przypadek w swoim 1.9 TDI. Właśnie w lipcu-sierpniu w korkach i upałach, po wyruszeniu w miasto i powrocie do garażu sprawdziłem stan płynów bo silnik wydawał się jakiś ciepły spod maski. Brak płynu chłodniczego. Poczekałem aż ostygnie i dolałem płynu. Poziom ok. Podjechałem do mechanika powiedział że najprawdopodobniej głowica, ale brak zmian koloru płynu i brak bulgotania. Auto przez kilka dni jeździło po wcześniejszym sprawdzeniu poziomu płynów max kilka km po zakupy. Poziom płynu cały czas ok. Aż do kolejnego kurku w upale. Ponownie ubył cały płyn chłodnicy. Auto po zalaniu do mechanika. Patrzymy dumamy. Nieszczelna pompa wtryskowa, delikatnie kapała ropą, która z czasem przegryzła gumowy przewód tuż pod nią. Przewód wymieniony, pompa uszczelniona u pompiarza i auto śmiga. Stawiam że w Twoim przypadku też chodzi o nieszczelność gumowego przewodu, u mnie nie kapało w garażu tylko w trasie jak się wszystko rozgrzało.

Avatar użytkownika
Maximos
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 wrz 2017 18:55
Lokalizacja: Wro
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,4 Pb 90KM
2011

Re: Usterki w cee'd'zie

24 lut 2019 14:47

Przestały mi się automatucznie zamykać szyby. Gdy nacisnę mocniej przycisk ich otwierania to w dół zjeżdżają bez problemu ale gdy chcę je zamknąć to muszę przytrzymywać przycisk. W poszukiwaniu usterki przejżałem dziś bezpieczniki ale wszystkie są dobre. Niestety po sprawdzeniu bezpieczników nie gaśnie mi teraz kontrolka ESP (autko z wężykowatymi śladami po lewej stronie deski).
Sprawdziłem jeszcze raz bezpieczniki ale na moje oko żaden noe jest wadliwy.
Co może być nie tak?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Usterki w cee'd'zie

24 lut 2019 17:40

Maximos napisał(a):Co może być nie tak?


Była o tym mowa na forum ...jeśli dobrze pamiętam co całą drogę z góry do dołu i z dołu do góry - musisz trzymać klawisz włączony ( zależnie od kierunku ) :cool:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Rysal
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 07 lut 2019 21:15
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: w oczekiwaniu na KC 1,4 TGDI DCT SW

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lut 2019 08:56

Maximos napisał(a):Przestały mi się automatucznie zamykać szyby. Gdy nacisnę mocniej przycisk ich otwierania to w dół zjeżdżają bez problemu ale gdy chcę je zamknąć to muszę przytrzymywać przycisk. W poszukiwaniu usterki przejżałem dziś bezpieczniki ale wszystkie są dobre. Niestety po sprawdzeniu bezpieczników nie gaśnie mi teraz kontrolka ESP (autko z wężykowatymi śladami po lewej stronie deski).
Sprawdziłem jeszcze raz bezpieczniki ale na moje oko żaden noe jest wadliwy.
Co może być nie tak?

A nie odłączałeś czasem ostatnio akumulatora ?

kobyl24
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 01 kwi 2019 15:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 110KM
2009

Re: Usterki w cee'd'zie

01 kwi 2019 15:52

Witam mam problem z ceed I 2009 rok , problem polega na tym ze przy szybszej jezdzie bardzo dziwnie zachowuje sie kierownica korygujac delikatnie tor jazdy kierownica jakby ząbkuje /zacina sie .Jesli wiecie co moze sie dziac albo czy jest to normalne ti prosze o odpowiedz pozdrawiam

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

01 kwi 2019 17:39

U mnie była kolumna do wymiany. Ten sam objaw.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

kobyl24
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 01 kwi 2019 15:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 110KM
2009

Re: Usterki w cee'd'zie

01 kwi 2019 19:39

Ok a jaki koszt takiej wymiany ??

Ketchup
Asystent Kierownika
 
Posty: 237
Dołączył(a): 31 maja 2018 18:37
Lokalizacja: stolica sadownictwa
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Usterki w cee'd'zie

10 kwi 2019 14:18

Kontynuacja tego posta viewtopic.php?p=197150#p197150

"Pragnę poinformować, że mam odmowną decyzję odnośnie kwalifikacji w/w do naprawy gwarancyjnej." To odpowiedź dealera w temacie łuszczącego się lakieru kierownicy w aucie zakupionym w czerwcu 2018 i przebiegu 8700 km. Powiem Wam że wcześniej jeździłem Fiatem Linea 6 lat od nowości i kierownica jak sprzedawałem była jak nowa a to segment niższy i jakość wykonania gorsza. Nie wiem czy to że pół roku Kia stała na parkingu dealera z folią na kierownicy mogło mieć znaczenie. Będę pisał do KMP ale coś czuję że mają w nosie klienta.
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

10 kwi 2019 14:52

Ketchup napisał(a):Kontynuacja tego posta viewtopic.php?p=197150#p197150


Widzę, ze na jednym ze zdjęć na kierownicy Twojego samochodu, na tym plastiku pokrytym czymś matowym, również "przy lewej" ręce to coś matowego schodzi. U mnie jest tak.
Samochód ma prawie 17kkm. W miejscu lewej ręki również skóra zaczyna się ślizgać. A wyposażony miał być prawie jak klasa Premium ;) no właśnie, prawie. Obrazek
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Ketchup
Asystent Kierownika
 
Posty: 237
Dołączył(a): 31 maja 2018 18:37
Lokalizacja: stolica sadownictwa
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Usterki w cee'd'zie

10 kwi 2019 15:00

No właśnie chodzi o ten lakier matowy który schodzi po obu stronach kierownicy - jak ktoś spojrzy to nie wygląda to na 9000 km tylko na 90 000 jak nie więcej :( .

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

10 kwi 2019 15:03

Ketchup napisał(a):No właśnie chodzi o ten lakier matowy który schodzi po obu stronach kierownicy - jak ktoś spojrzy to nie wygląda to na 9000 km tylko na 90 000 jak nie więcej :( .
A to o to chodziło ;). Szukalem na zdjeciach luszczacej sie skóry. U mnie ten lakier na plastiku się ścięra nie łuszczy. Wg mnie za szybko. Pewnje TTTM i reklamacja nic nie da.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl