Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

jumko
 

Re: Usterki w cee'd'zie

09 sty 2011 14:32

Bo byłem głupi i naiwny wierząc w zapisy gwarancji i rzetelność jednego z serwisów KIA w Stolycy :smile: Temat dotyczył elementów sprzęgła, które były wymienione umowie gwarancyjnej, że podlegają gwarancji.
A jakże wymieniłem kilka pism z KMP, a nawet z centralą central. Wszyscy olali temat wypisując steki bzdur, demagogii technicznej, a nawet pomówień. Jedyne co mi zostało to iść do sądu ale nie będę się sądził o 1700zl, jeszcze mnie stać :smile: Jedyne co ma sens, w moim mniemaniu oczywiście, to sadzić się o 56tys. ale uznałem, że raczej "zagłosuję" swoim portfelem i czarnym "piar" nt. KIA i prawdziwości ich obietnic gwarancyjnych. I to tyle :!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Usterki w cee'd'zie

12 sty 2011 16:39

- ..........
- zardzewiałe -opaski na na wężach wodnych, zamek od klapy przedniej i uwaga!!!!!!!!!!! religi dachowe od wew strony farbie się odpadło ! mówiąc rdza myślę rdza a nie nalot lekki,
- przednie lampki zaparowane znów mimo że kilka ostatnich dni auto trochę km zrobiło
- tylna klapa bagażnika znów korozja tam gdzie była czy li 3 światło STOP o dziwo pod ramką rejestracji nie ma jeszcze i na laczeniu klpa/szyba nowe ogniska korozji (DLA WYJAŚNIENIA KLAPA JUZ BYŁA MALOWANA)
- SOUL po roku też już rdza na rancie tylnych dzwi było juz poprawiana zaprawki i znów wyłazi przepraszam korozja
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Usterki w cee'd'zie

12 sty 2011 22:35

Do usterek dorzucę tzw "zanikające punkty masowe"
Nawiasem mówiąc śruby 6- teczki wkręcane w nadkola - w otwarty profil :szok , które mają być skutecznym punktem kontaktowym - instalacji elektrycznej z masą karoserii jest to co najmniej jakieś nieporozumieniem :pałka.Gwint przelotowy w nadkolu, w który są wkręcane w/w śruby pokrywają się rdzą przy obecnie panującej aurze , skutecznie przerywając obwód i unieruchamiając auto w dość nieoczekiwanym momencie.
OBJAWY :
Po przekręceni kluczyka w stacyjce celem odpalenia silnika - słychać tylko "terkotanie "przekaźników oraz gasną wszystkie kontrolki na desce .

Usterka usunięta w serwisie w ramach gwarancji ale nerwy i stres niepotrzebnie wystawione na probe . :twisted:

ktp76
 

Re: Usterki w cee'd'zie

26 sty 2011 12:49

To może ja coś dodam na temat usterek 1.6 Pb 71500 :
Łączniki stabilizatora,
Rdza pod trzecim stopem -lakierowanie
czujnik ESP
unieruchomienie samochodu 2 krotne - coś padło w kluczyku - wymiana kluczyka (przynajmniej wiem, że immobiliser działa)
jęczy łożysko oporowe ( w trakcie diagnozy)
Łuszcząca się konsola środkowa (wokół nawiewów)

Pozdrawiam

blue&black
 

Re: Usterki w cee'd'zie

22 lut 2011 13:02

Mi dziś padł przełącznik lub silniczek od podnoszenia bocznej lewej szyby.
Jak trzymam przełącznik to szyba idzie do góry ale jak przełączę mocniej to już automatycznie nie chce się podnosić.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

22 lut 2011 13:07

blue&black napisał(a):Mi dziś padł przełącznik lub silniczek od podnoszenia bocznej lewej szyby.
Jak trzymam przełącznik to szyba idzie do góry ale jak przełączę mocniej to już automatycznie nie chce się podnosić.


Nic się nie popsuło, poczytaj instrukcję obsługi.

bociek
 

Re: Usterki w cee'd'zie

22 lut 2011 15:02

Programowanie opuszczanie szyby, poszukaj na forum.

spawseba
 

Re: Usterki w cee'd'zie

23 lut 2011 17:35

C+ 2008r 1,6 crdi :
gumy stabilizatora po 20 tyś km
świeca żarowa po 23 tys km
i po tych 2 latach ślady korozji na tylnej klapie konkretnie przy 3 stopie i przy osłonie tablicy rejestracyjnej
Ale na szczęście to wszystko usunięte w ramach gwarancji
więcej na temat ceed`a :
Ostatnio edytowano 25 lut 2011 11:38 przez spawseba, łącznie edytowano 2 razy

blue&black
 

Re: Usterki w cee'd'zie

23 lut 2011 23:14

Panowie szacun za waszą wiedzę.Zrobiłem tak jak napisaliście, zresetowałem podnoszenie szyb. Wszystko działa. Tylko niech mi ktoś odpowie, czy ja coś zrobiłem, czy może te -18stopni od kilku dni sprawiło że podnoszenie przestało działać?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Usterki w cee'd'zie

23 lut 2011 23:29

blue&black napisał(a):czy ja coś zrobiłem, czy może te -18stopni od kilku dni sprawiło że podnoszenie przestało działać?


czynnik ludzki :)
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

spawseba
 

Re: Usterki w cee'd'zie

24 lut 2011 18:17

lusterko od strony pasażera nie mozna od razu w dół na maksa tylko trzeba najpierw w górę a dopiero w dół bo jakby ślimak przeskakiwał ale podobno do tego trzeba sie przyzwyczaić

zeli8
 

Re: Usterki w cee'd'zie

26 lut 2011 15:31

aa ja mam takie pytanie, bo w moim pro ceedzie jest tak , ze przy predkosci od 100km zaczyna strasznie szumiec w tylnej czesci samochodu zastanawiam sie czy to przez opony z tylu... czy moze przez to bo wydaje mi sie i moj mechanik tez tak sadzi...ze prawe tylne kolo jest krzywe prawdopodobnie na wachaczu... i to tez moze powodowac ze z tylu slychac dosc glosne szumienie przy wiekszej predkosci ?pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lut 2011 07:28

Sprawdź czy zdziera Ci oponę na tym kole.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

zeli8
 

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lut 2011 14:56

no wlasnie prawdopodobnie nie jutro sprawdze suwmiarka

zeli8
 

Re: Usterki w cee'd'zie

02 mar 2011 12:03

sprawdzone , zdziera ale podobno tak ma byc, zrobilem zbierznosc i wynika z tego ze kolo w pro ceedzie ma byc delikatnie odcholone pionu za to drogie kolo gdzie kiedys wymienialm łożysko bo uderzylem w kraweznik tam poszla zwrotnica podobno.. i dlatego moze byc slychac bardziej...

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

02 mar 2011 12:19

Ma zdzierać? Ale co dokładnie zdziera i w którym kole?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Roman5
 

Re: Usterki w cee'd'zie

02 mar 2011 21:34

Chyba dobrze mi sie zdaje ze jest europa i EUROPA po przezytaniu tych postow co was trafilo. diabloo To samo jak kupuje czesci w hurtowni do innych aut.To co jest w tych samych kartonach w Polsce a tu odbiega daleko od normy.Wiem co pisze bo mialem wlasny warsztat w kraju i nikt nie jest mi w stanie wmowic ze jest to samo.

bandera.
 

Re: Usterki w cee'd'zie

06 mar 2011 20:59

<< << Cześć szanownym Cudakom. Ceed 1.6, 10.2007. >>>
Mój jest bardzo dobry. Ale miał poważną awarię korozyjną. Dotyczy wszystkich Ceedów zrobionych do końca 2007. Gdzie toto powinno być i kiedy się pokazuje. A więc: lewy łuk wgłębienia trzeciego światła stop. Pod plastikową listwą oświetleniową na klapie tylniej(tam jest najgorzej). Nad przełamaniem klapy, tuż pod szybą, nad napisem Ceed powinno się pokazać. Korozja pokazuje się mniej więcej po 2.5-3 latach. U mnie wyszło w marcu 2010. Zostałem obsłużony bezproblemowo przez serwis w Warszawie na 1 Sierpnia.
Jeżeli ktoś ma ten sam problem, mam sprawę przećwiczoną dokładnie i dam potrzebne informacje. W każdym razie gwarancja działa.

bandera.
 

Re: Usterki w cee'd'zie

06 mar 2011 21:03

zeli8 napisał(a):aa ja mam takie pytanie, bo w moim pro ceedzie jest tak , ze przy predkosci od 100km zaczyna strasznie szumiec w tylnej czesci samochodu zastanawiam sie czy to przez opony z tylu... czy moze przez to bo wydaje mi sie i moj mechanik tez tak sadzi...ze prawe tylne kolo jest krzywe prawdopodobnie na wachaczu... i to tez moze powodowac ze z tylu slychac dosc glosne szumienie przy wiekszej predkosci ?pozdrawiam :)

<< << Prawidłowo. To podciśnienie. >>>
Zaciągasz powietrze, wytwarzasz za sobą podciśnienie, taką mini próżnię, która natychmiast jest uzupełniana. I to się słyszy. Nie ma problemu, przy większej prędkości szum zniknie, gdyż będziesz się szybciej od tego swojego podciśnieniowego korytarza oddalał. Piękna maszyna.

zeli8
 

Re: Usterki w cee'd'zie

06 mar 2011 21:31

ruszok napisał(a):Ma zdzierać? Ale co dokładnie zdziera i w którym kole?

opone po wewnetrznej stronie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl