Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Ketchup
Asystent Kierownika
 
Posty: 237
Dołączył(a): 31 maja 2018 18:37
Lokalizacja: stolica sadownictwa
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Usterki w cee'd'zie

10 kwi 2019 15:13

Ściera / łuszczy - po prostu znika i mnie to irytuje bo co innego jak bym miał 30 000 km zrobione a ten samochód więcej stoi niż jeździ (taka praca). Może mam jakiś egzemplarz felerny bo już miałem wymieniany tylny zamek w klapie bo zaczął kordować i tu nie było problemu ASO zrobiło to z marszu.
Rozumiem że na lewarku można obrączką/pierścionkiem uszkodzić lakier/skórę mechanicznie ale w tym miejscu nie ma jak tego zrobić bo co najwyżej kciukiem się obejmuje te okolice. Już przymierzałem kombinowałem mankiet koszuli albo zegarek - nic, Tym bardziej że w poprzednim turecko-włoskim wynalazku nawet śladu nie było przez 6 lat gdzie oprócz skóry plastik był na kierownicy na srebrno lakierowany więc chyba jakiegoś żrącego potu nie mam jak tam 6 lat wytrzymało :swerve: .
Ostatnio edytowano 10 kwi 2019 15:20 przez Ketchup, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

10 kwi 2019 15:17

Ketchup napisał(a):Ściera / łuszczy - po prostu znika i mnie to irytuje bo co innego jak bym miał 30 000 km zrobione a ten samochód więcej stoi niż jeździ (taka praca). Może mam jakiś egzemplarz felerny bo już miałem wymieniany tylny zamek w klapie bo zaczął kordować i tu nie było problemu ASO zrobiło to od ręki.
Po 9kkm? Ale fakt tam coś jest nie tak z odseparowaniem od wody. Ja niedawno wymieniłem kamerę a przy świetle stopu pozostają woda np po umyciu. Po jakimś czasie woda przy gwaltowniejszych stratach zaczyna wylewać się na boki. Serwis niczego nie znalazł. Podobno tak może się dziać. :(
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

b0gdan
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 sie 2016 19:52
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

Re: Usterki w cee'd'zie

11 kwi 2019 18:29

:hi: Witajcie
przyglądam się zdjęciom i aż wstałem i poszedłem obejrzeć jak ta kierownica u mnie wygląda i powiem Wam, że moja jest czarna i błyszcząca , któryś z kolegów mówil że auto stalo na parkingu u dealera, była na kierownicy folia naklejona, czy przypadkiem nie został na tym plastiku klej z tej folii? to co przebija z pod spodu , w miejscu przetarcia matu, było by chyba błyszczącym plastikiem, może spróbować jakimś czyścikiem do plastikowych elementów, bądź innym środkiem rozpuszczającym pozostałości klejów przetrzeć delikatnie, nie chce by ktoś mi zarzucał że źle doradzam, ale w swoim doświadczeniu spotkałem się już z czymś takim, ze podczas zrywania taśm zabezpieczających powierzchnie lakierowane, taśma schodziła a klej pozostawał na elementach, trzeba było używać płynu do zmywania klejów o ile pamiętam z WURTH-a, delikatnie spróbować gdzieś u dołu kierownicy,
Odradzam użycie czegoś na bazie acetonu, lub samego acetonu, to zbyt mocne, różne rzeczy rozpuszcza , ale zbyt dosłownie.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

11 kwi 2019 18:33

b0gdan napisał(a)::hi: Witajcie
przyglądam się zdjęciom i aż wstałem i poszedłem obejrzeć jak ta kierownica u mnie wygląda i powiem Wam, że moja jest czarna i błyszcząca , któryś z kolegów mówil że auto stalo na parkingu u dealera, była na kierownicy folia naklejona, czy przypadkiem nie został na tym plastiku klej z tej folii? to co przebija z pod spodu , w miejscu przetarcia matu, było by chyba błyszczącym plastikiem, może spróbować jakimś czyścikiem do plastikowych elementów, bądź innym środkiem rozpuszczającym pozostałości klejów przetrzeć delikatnie, nie chce by ktoś mi zarzucał że źle


A jaką masz wersję. Jeśli deska jest w pianinie to i pewnie kierownica ma pianino. Muszę u sąsiada popatrzeć. Ja mam wersję M smart+ foli na kierownicy nie było.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Ketchup
Asystent Kierownika
 
Posty: 237
Dołączył(a): 31 maja 2018 18:37
Lokalizacja: stolica sadownictwa
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Usterki w cee'd'zie

13 kwi 2019 17:44

Panowie to nie są żadne pozostałości foli - normalnie gdzieś około 8700 km kolega (który oglądał auto bo sam się przymierza do kupna nowego) zwrócił mi uwagę że zaczyna się ścierać mat z kierownicy. Jak mi zwrócił uwagę to zacząłem to widzieć i wkurzać się bo proces postępuje a ja nie wiem dlaczego tym bardziej że auto wyjechało z salony w 06.2018 (produkcja koniec listopada 2017). Żadnej chemii nie stosuję do czyszczenia (plaki czy inne ściereczki) - auto nie było u żadnego sprzątacza - ścieram kurz mikrofibrą i leję benzynę do baku. Gdyby auto miało przebieg x10 taki jak ma obecnie to no problem rozumiem ale niecałe 9 000 :( .
Napiszę do Kia Polska zobaczymy co mi odpiszą, jeśli mi nie pomogą trudno - nie wiem jaki koszt jest tego elementu - jeśli przyciski sterowania można przełożyć to zmienię na swój koszt i nie będę drążył tematu bo to słowo przeciw słowu. Pozostanie jednak niesmak i mam nadziej że Sportage który kupił brat między innymi po moim zachwalaniu marki nie będzie się tak biodegradował jak mój Ceed .

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

13 kwi 2019 17:55

Tak jak pisałem u mniej jest to samo, samochód z listopada 2017, odebrany styczeń 2018 roku obecnie prawie 17kkm, problem zauważony jakiś czas temu. Nie zgłaszałem ale dawno nie byłem. Może w takim razie zebrać jakąś grupę i wspólnie coś zacząć działać.
Ja mam jeszcze jeden irytujący problem. Trzęsie silnikiem (1.6 gdi) po rozgrzaniu. Przy ok. 900 obr. jest ok. Przy wyrównaniu do tych 600 obr zaczyna lekko ale irytująco drgać. Raz już zgłaszałem ale TTTM. Po świętach jadę może jeszcze raz zgłoszę.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Usterki w cee'd'zie

13 kwi 2019 21:08

Dodam swoje trzy grosze. W moim obecnym aucie, praktycznie od pierwszych miesięcy eksploatacji pojawiają się trzy usterki widmo. Zaczęło się od błędnego wskazywania temperatury zewnętrznej. Na zewnątrz skwar leje się z nieba, a na wyświetlaczu widzę np. 11 stopni C. Kolejna usterka widmo, to centralny zamek. Nie otwiera się "z pilota", zamykanie działa. I wreszcie tylna wycieraczka. Jak ją coś najdzie, to zwyczajnie przestaje działać.

Częstotliwość występowania, i czas trwania tych usterek, jest różny. Błędne wskazania temperatury występują praktycznie dwa trzy razy w tygodniu. Zazwyczaj po kilku godzinach (kilku uruchomieniach auta) wszystko wraca do normy, a za dzień, dwa, czasami dłużej, ponownie błędne wskazania. Pozostałe dwie usterki pojawiają się dwa, trzy razy w roku. W tym roku wycieraczka już dwa razy nie chciała współpracować. Raz trwało to trzy dni, a drugi kilka godzin, tzn. rano nie działała, a jak wracałem z pracy, to odzyskała już moc. Najrzadziej występuje problem z centralnym zamkiem. Wystąpił co najmniej dwa razy w 2016 roku. Raz w ubiegłym i raz w tym roku. W tym przypadku problem znika jeszcze tego samego dnia.

Wszystkie w/w usterki zgłosiłem w ASO przy okazji przeglądów. W związku z tym, że w tym czasie żadna z nich nie miała ochoty się ujawnić, po sprawdzeniu wszystko było OK. Od razu zaznaczę, że nie mam żadnych pretensji do ASO, bo zdaję sobie sprawę, że mechanik nie korzysta ze szklanej kuli. :-) Nie zmienia to jednak faktu, że z jakiegoś powodu te usterki ciągle się pojawiają.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

13 kwi 2019 21:17

Jakby drgania silnika zdarzaloby się raz w roku to pewnie .....

nie też bym się irytował. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Carola35
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 04 maja 2019 16:49
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 65KM
2009

Re: Usterki w cee'd'zie

04 maja 2019 17:09

Cześć,

Nie znalazłam tej informacji na forum, a usilnie poszukuję informacji na temat problemu z moją Kia Ceed 2009.
Mianowicie, przy wrzucaniu biegu wstecznego przestał pojawiać się charakterystyczny dźwięk. Z tego co czytałam, odpowiedzialny za to jest najprawdopodobniej buzzer, tylko nie wiem gdzie mam go szukać?!
W tym samym czasie przestał działać dźwięk z tylnych czujników parkowania określających odległość do przeszkody. Miernik odległości działa, światła biegu wstecznego również.
Z tego co się orientuje, poprzedni właściciel montował na własną rękę czujniki parkowania, więc jeśli jest za to odpowiedzialny buzzer, to mógł on zostać przeniesiony.
Chodzi mi o to, gdzie normalnie go szukać? Ewentualnie czy macie sugestie, co innego może być powodem takiej sytuacji?

Jakby samo parkowanie nie było problemem, to jeszcze teraz nie ma dźwięku...
Pomożecie? :thankyouyellow:

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina

amatoramator
Przedszkolak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 08 maja 2019 13:50
Lokalizacja: mazowsze
Grupa: Mazowiecka

Re: Usterki w cee'd'zie

08 maja 2019 14:33

Szkoda, że temat nie jest rozdzielony na modele I i II generacji... bo wtedy łatwiej by było zapoznać się z opiniami na temat modelu, który Nas interesuje.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

08 maja 2019 21:18

amatoramator napisał(a):Szkoda, że temat nie jest rozdzielony na modele I i II generacji... bo wtedy łatwiej by było zapoznać się z opiniami na temat modelu, który Nas interesuje.
A jeszcze lepiej oddzielny dział z poszczególnymi usterkami co pozwala wyszukiwać po temacie.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: Usterki w cee'd'zie

10 cze 2019 19:01

Przy 125k km zaczęło mi piszczeć łożysko oporowe.
Czas wymienić całe sprzęgło, pytanie do ekspertów.

Ile średnio może to kosztować? W boshu (bo tylko tu póki co dzwoniłem) krzyknęli mi 1100 z wymianą.

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: Usterki w cee'd'zie

11 cze 2019 06:48

Wymieniałem w tym miesiącu:
kompletne sprzęgło 420
łapa 75
robocizna 350
1,4 109KM
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: Usterki w cee'd'zie

11 cze 2019 11:47

arturo, dzięki śliczne za odpowiedź. Czas szukać innego warsztatu.

sf94
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 cze 2019 18:22
Lokalizacja: Oleśnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 ON 115KM
2010

Re: Usterki w cee'd'zie

25 cze 2019 18:42

Witam. Nie znalazlem nigdzie podobnego problemu do mojego. Auto mam drugi dzien i troche mnie zdzwiwilo jak rano wlaczylem nawiew.. Te dzwieki dobiegają jak by od strony schowka od strony pasażera, jest to bardzo irytujące. Ktoś spotkal sie z tym? Nie wiem od czego sie zabrac. Ceed C1FL 2010r HB

https://youtu.be/2eL2I0lOBl4

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

tomek247
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 05 sty 2019 18:50
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 90KM
2010

Re: Usterki w cee'd'zie

25 cze 2019 19:17

Fajna klimatyzacja automatyczna, zazdroszczę Ci, ale za to nie ma podgrzewania foteli he he :)

Dźwięk ewidentnie wskazuje na wentylator dmuchawy.
Pytanie czy to dźwięk samego silnika (wirnik-komutator-szczotki) czy wentylator dmuchawy o coś ociera ?
Nie rozbierałem jeszcze u siebie dmuchawy ale nie powinno to być trudne, no chyba że nie doceniam konstruktorów :)

Po wyjęciu wentylatora z silnikiem łatwiej będzie zidentyfikować źródło dźwięku.
W okolicach dmuchawy jest kilka plastikowych modułów, podstawek i może wentylator rzeczywiście o coś ociera.

Obrazek dotyczy klimatyzacji automatycznej

Obrazek

źródło: https://kia.7zap.com/en/eur/ceed/seurpe ... l/9797114/
Pozdrawiam. Tomek.
Obrazek

sf94
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 cze 2019 18:22
Lokalizacja: Oleśnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 ON 115KM
2010

Re: Usterki w cee'd'zie

25 cze 2019 21:53

tomek247 napisał(a):Fajna klimatyzacja automatyczna, zazdroszczę Ci, ale za to nie ma podgrzewania foteli he he :)

Dźwięk ewidentnie wskazuje na wentylator dmuchawy.
Pytanie czy to dźwięk samego silnika (wirnik-komutator-szczotki) czy wentylator dmuchawy o coś ociera ?
Nie rozbierałem jeszcze u siebie dmuchawy ale nie powinno to być trudne, no chyba że nie doceniam konstruktorów :)

Po wyjęciu wentylatora z silnikiem łatwiej będzie zidentyfikować źródło dźwięku.
W okolicach dmuchawy jest kilka plastikowych modułów, podstawek i może wentylator rzeczywiście o coś ociera.

Obrazek dotyczy klimatyzacji automatycznej

Obrazek

źródło: https://kia.7zap.com/en/eur/ceed/seurpe ... l/9797114/
Oj chciałbym podgrzewane :) zabraknie mi na zime.

Dzieki za szybka i konkretną podpowiedź. Poczytam i poszukam gdzie wgl tej dmuchawy szukac. Moze ktos juz rozbierał. Zaczne pewnie od demontazu schowka jak tylko zrobi sie chlodniej bo te 40 stopni to przesada :D

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

tomek247
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 05 sty 2019 18:50
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 90KM
2010

Re: Usterki w cee'd'zie

26 cze 2019 07:28

Oczywiście można napisać, że nie sztuka od razu rozbierać jak coś nie działa ale po prostu od tego bym zaczął. Można wyjąć filtr kabinowy, ewentualnie sprawdzić czy ktoś czasem nie jeździł wcześniej bez filtra i naleciało liści i innego brudu, różne mogą być przyczyny a od czegoś trzeba zacząć.

Dmuchawa jest nad nogami pasażera pod takim czarnym wybrzuszeniem (element nr 97285F na rysunku) pod schowkiem.
Wyjęcie schowka to kilka wkrętów, śruba i dwa odkręcane ograniczniki w schowku po bokach, jak to robimy ostrożnie i z głową to niczego nie uszkodzimy.
Z tego co pamiętam trzeba wyjąć zaślepkę przy desce z prawej strony (przy drzwiach) ze względu na śrubę mocującą schowek, która jest tam schowana.
Być może nawet nie trzeba tego schowka wyjmować tylko spróbować od dołu wyjąć wentylator.

Przy wyjmowaniu schowka nie zapomnij też odłączyć tłumika otwarcia (taki mały amortyzator z plastiku), który jest z prawej strony schowka.
Pozdrawiam. Tomek.
Obrazek

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Usterki w cee'd'zie

26 cze 2019 19:38

Ketchup napisał(a):Panowie to nie są żadne pozostałości foli - normalnie gdzieś około 8700 km kolega (który oglądał auto bo sam się przymierza do kupna nowego) zwrócił mi uwagę że zaczyna się ścierać mat z kierownicy. Jak mi zwrócił uwagę to zacząłem to widzieć i wkurzać się bo proces postępuje a ja nie wiem dlaczego tym bardziej że auto wyjechało z salony w 06.2018 (produkcja koniec listopada 2017).


Pisałem w innym wątku ale tu też napiszę a co tam. :whistle2:
Byłem w ASO. Odsyłali do KMP. Odpowiedź KMP - "Uprzejmie informujemy, że zgodnie z warunkami gwarancji gwarancja polega na bezpłatnej naprawie lub wymianie niesprawnego elementu lub podzespołu pojazdu, którego niesprawność wynika z wady wykonawczej lub montażowej w procesie produkcyjnym. Wytarcie koła kierownicy oraz lewarka zmiany biegów nie wynika z wady wykonawczej lub montażowej. Jest to skutek eksploatacyjny, który może mieć przyczynę w charakterze eksploatacji pojazdu. Uszkodzenia mechaniczne, wywołane czynnikami niezależnymi od producenta, nie podlegają bezpłatnej naprawie/wymianie w ramach gwarancji." :swerve:
Rączki umyte. :palka:
Problem w tym, że:
- po 1 - przebieg - obecnie 19 kkm, a problem zaczął "rosnąć" przy 10-12 kkm, w ASO kazali obserowawać,
- po 2 - jak z fotografii stwierdzili, że to nie "wada wykonawcza"? A może to wada? W sumie przecież to wyprzedażowa końcówka produkcji.
I w ten sposób spławili klienta jednocześnie pozbywając się go w przyszłości. No cóż aż strach pomyśleć co się dzieje w silniku. Dojedzie do 20 kkm? Czy też za często nim jeżdżę, pewnie :hi: . Wysiądzie sprzęgło - po co Pan używał :) Zacząłem bać się jeździć na myjnię :wink: No i za bardzo kręcę się na fotelu bo już zaczyna mechacić się :wink:
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

sf94
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 cze 2019 18:22
Lokalizacja: Oleśnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 ON 115KM
2010

Re: Usterki w cee'd'zie

27 cze 2019 17:49

tomek247 napisał(a):Oczywiście można napisać, że nie sztuka od razu rozbierać jak coś nie działa ale po prostu od tego bym zaczął. Można wyjąć filtr kabinowy, ewentualnie sprawdzić czy ktoś czasem nie jeździł wcześniej bez filtra i naleciało liści i innego brudu, różne mogą być przyczyny a od czegoś trzeba zacząć.

Dmuchawa jest nad nogami pasażera pod takim czarnym wybrzuszeniem (element nr 97285F na rysunku) pod schowkiem.
Wyjęcie schowka to kilka wkrętów, śruba i dwa odkręcane ograniczniki w schowku po bokach, jak to robimy ostrożnie i z głową to niczego nie uszkodzimy.
Z tego co pamiętam trzeba wyjąć zaślepkę przy desce z prawej strony (przy drzwiach) ze względu na śrubę mocującą schowek, która jest tam schowana.
Być może nawet nie trzeba tego schowka wyjmować tylko spróbować od dołu wyjąć wentylator.

Przy wyjmowaniu schowka nie zapomnij też odłączyć tłumika otwarcia (taki mały amortyzator z plastiku), który jest z prawej strony schowka.
A wiec tak zdiąłem filtr kabinowy a tam lisci od groma. Po wyjeciu wszystkich plastikow dookoła wykrecilem dolna oslone dmuchawy wentylatora i zostaly tylko 3 śruby mocujace ową dmuchawe. Winowajca jeden listek.
Czas calej roboty okolo 1.5h więc fajnie. Prosze pamietac o zaslepce tam gdzie jest wylaczenie poduszki. Trzyma sie na 3 klipsach i za nimi znajduja sie dwie śruby mocujące obudowe schowka pozdrawiam i dzieki za pomoc. :) ObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl