Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 sty 2008 19:53

ech no to stoi sobie od rana BIEDULEK w tym niedobrym aso :(

zaczeli od umycia auta bo nie widzieli róznic w kolerze lakieru (zresztą był tak brudny że nie było nawet widać ze jest czerwony :D)

deskę rozdzielczą mają podobno całą instrukcję wymiany

spryskiwacze nie słyszeli o problemach -więc pewnie nie dotkną
wycieraczki też widziałem się krzywili -pokazałem fotkę
tłumik też oczy robili więc pewnie też nie dotkną

samochód zastępczy dali mi za 120zł za dzień -powiedziałem że nie zapłace i ze nie chce wcale -podobno kia zwraca teylko za te na lawecie -powiedziałem że to jest akcja serwisowa i wychodzą usterki auta a nie ja sobie na przegląd przyjezdzam i cuduję
i że zaraz bedzie malowanie ponowne maski i co? znów nie dostane auta na 2 dni????????????????//

Pan Szaf powiedział że oki w ramach dobrej współpracy dadzą mi za darmo -pozdrawiam Pana Darka
ale i tak sprawe jakoś będe musiał ruszyć bo wróci temat malowania i co wtedy?????



mój kochany samochodziku tatuś jutro Cię odbierze nie płacz tam :mrgreen:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

17 sty 2008 20:00

sensor napisał(a):mój kochany samochodziku tatuś jutro Cię odbierze nie płacz tam
Normalnie nie wierze... coś tu jest nie tak :)
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 sty 2008 20:09

:oops:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Hana
 

22 sty 2008 22:29

1.trzeszczące plastiki
2. stuki w podszybiu
3. wieszające się radio
4. trzeszcząca kierownica
5. krótkie siedzisko fotela
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji
11. odpadający lakier z maski
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi XXX
16. Wypadajace zapinki skrzynki bezpiecznikow
17. Stukupukajaca roleta bagaznika SW
18. Brak zaslepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce)
19. Przebijajace flamastrowe napisy na skorzanej tapicerce (od srodka)
20. Głośna paraca zawieszenia na nierównościach XXX
21. Niepokojące skrzypienie dochodzące z okolicy tylnych amortyzatorów (tylko przy pokonywaniu większych nierówności tj. np zwalniaczy osiedlowych)
22. Zaślepka od śrubki przy klamce, na drzwiach kierowcy wypada.
23. Gasnące podświetlenie konsoli głównej (zegarów) na ok 1-2s. Następnie zapala się kontrolka niezapiętych pasów kierowcy.
24. Ciężko wchodząca I - zwalniam, zatrzymuję się (światła, pieszy) potem jest problem z wrzuceniem.
25. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory
26. Nie wsuwająca się szuflada z popielniczką (nie chce się schować)

27.No nikt nie napisal o bablach na podszybiu? U mnie jest juz z 5-6 sztuk wielkosc 20 groszy.
28.Ostatnio jak autko stoi odpalone i zaczynam ruszac bardzo czuc w srodku autka spaliny.
29. nie wyłączający się kierunek, wyłącza się sam po skręcie tylko w zimne dni

Jędrek
 

23 sty 2008 06:50

Hana nie ma co poszłaś bo bandzie. Z drugiej strony to chyba masz jakiegoś gigant pecha ... bo to na jakąś podejrzaną kumulację wygląda ;)

MikeTNK
 

23 sty 2008 07:11

Jędrek - zasadą tego tematu jest podawanie całej listy usterek wraz z X obok tej która występuje u danego usera więc Hana nie ma auta ala "sensor" :>

Jędrek
 

23 sty 2008 07:43

OK ... w takim razie przepraszam za niedouczenie !!!
Ciosy przyjmuje na klatę z pokorą ! Jeszcze raz Sorrki ! Poprawię się

siuto
 

23 sty 2008 10:27

tak tylko te x sa odemnie (po 3 sztuki)
co do spalin w srodku to wycofuje - poprostu olej z silnika gdzies sie przelewal po silniku goracym (efekt niezkrecenia kurka wlewu oleju przez pana w serwisie o czym juz pisalem w temacie ASo - Auto-Kompleks Legnica))

MikeTNK
 

23 sty 2008 10:43

Czyli drogą dedukcji Hana dopisała jedynie nową ustereczkę:

"29. nie wyłączający się kierunek, wyłącza się sam po skręcie tylko w zimne dni"

:)

topic
 

Usterki w cee'd'zie

23 sty 2008 11:36

1.trzeszczące plastiki
2. stuki w podszybiu
3. wieszające się radio
4. trzeszcząca kierownica
5. krótkie siedzisko fotela
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji X
11. odpadający lakier z maski
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi
16. Wypadajace zapinki skrzynki bezpiecznikow
17. Stukupukajaca roleta bagaznika SW
18. Brak zaslepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce)
19. Przebijajace flamastrowe napisy na skorzanej tapicerce (od srodka)
20. Głośna paraca zawieszenia na nierównościach XXXXX
21. Niepokojące skrzypienie dochodzące z okolicy tylnych amortyzatorów (tylko przy pokonywaniu większych nierówności tj. np zwalniaczy osiedlowych)
22. Zaślepka od śrubki przy klamce, na drzwiach kierowcy wypada.
23. Gasnące podświetlenie konsoli głównej (zegarów) na ok 1-2s. Następnie zapala się kontrolka niezapiętych pasów kierowcy.
24. Ciężko wchodząca I - zwalniam, zatrzymuję się (światła, pieszy) potem jest problem z wrzuceniem.
25. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory
26. Nie wsuwająca się szuflada z popielniczką (nie chce się schować)

27.No nikt nie napisal o bablach na podszybiu? U mnie jest juz z 5-6 sztuk wielkosc 20 groszy.
28.Ostatnio jak autko stoi odpalone i zaczynam ruszac bardzo czuc w srodku autka spaliny.
29. nie wyłączający się kierunek, wyłącza się sam po skręcie tylko w zimne dni

U mnie tylko pkt. 10 i 20

vitaras
 

23 sty 2008 14:30

Po trzech miesiącach oczekiwania i dwóch godzinach roboty pkt 7 jest nieaktualny. Cieszyłbym się bardziej trzy miesiące wcześniej. :)
Nie wiem co było główną przyczyną ale smaru zdecydowanie brakowało.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

23 sty 2008 18:02

u mnie puki co wymienina deska rozdzielcza i 2 dni nie skrzypiało -dzi juz coś puka -nie wiem czy to nie fotel

lakier na masce pomalowany ale teraz 3 malowanko- trzeba kolor jeszcze taki sam zrobić
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Jędrek
 

23 sty 2008 19:35

Normalnie chyba zacznę omijać ten wątek - bo straszycie i straszycie ;) Człowiekowi na razie wszystko chodzi w bryczce jak należy a tu się tylko może czarnych myśli nabawić :D

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re Jędrek

23 sty 2008 19:40

Masz rację, nie czytaj, to 50% usterek nie zauważysz, ja też bym tak zrobił, ale Polak mądry po szkodzie :twisted:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

vitaras
 

23 sty 2008 19:42

<span>Jędrek</span> napisał(a):Człowiekowi na razie wszystko chodzi w bryczce jak należy

I to jest stan prawidłowy występujący w 99,99% jeżdzących po kraju Ceedów. :) tak trzymać.

radsoft
 

25 sty 2008 12:18

<span>Jędrek</span> napisał(a):Normalnie chyba zacznę omijać ten wątek - bo straszycie i straszycie Wink Człowiekowi na razie wszystko chodzi w bryczce jak należy a tu się tylko może czarnych myśli nabawić

A ja sobie powyższą listę usterek wydrukuję i przy odbiorze postaram się sprawdzić, co z tego może mnie dotyczyć - jak coś, to od razu będę reklamował... ale oby nic nie było :oops:

PS.A piszę to bo dziś rano dzwonił pan z salonu z informacją, że jest autko ;)

Jędrek
 

25 sty 2008 20:19

No i jest pierwszy mały "minus". Drobiazg bo drobiazg ale ... jest. Żonka mi wypatrzyła to co już Ktoś tutaj sygnalizował :roll:
Mianowicie na tapicerce z eco-skóry na tylnej części fotela kierowcy jakiś "artysta" uwiecznił sobie ciąg cyfr. Napis jest na wewnętrznej powierzchni materiału ale pod światło daje się go idealnie odczytać. Żeby to chociaż były pewniackie numery lotto a nie jakieś tam oznaczenie koloru jak mniemam.
Reklamować tego nie zamierzam bo mi się nie chce czekać ileś tygodni na nowy fotel ale przy okazji przeglądu jakiś rabat muszę na to konto wyrwać.

Acha, jeszcze jedno ... nie wiem czy mi się zdaje ale odnoszę wrażenie, że jak lekko podniosę sobie siedzenie kierowcy (a wzrostu jak mówił Zagłoba jestem raczej "nikczemnego") to po jakimś czasie ono samo opada i trzeba go ponownie lekko podnieść. Spotkaliście się z czymś takim ... czy mnie najnormalniej w świecie straszy ? :)

Goldenos
 

25 sty 2008 20:31

ponoć opada TTTM

MikeTNK
 

25 sty 2008 20:43

Nie wiem co prawda jak to w Ceedzie jest, aczkolwiek w Fabii umiejscowienie dzwigni powoduje, ze mimowolnie wsiadajac do auta lekko sie ja zawadza i stopniowo... obniza fotel :> aczkolwiek odnosze wrazenie iz czasem fotel sam opada kapke wiecej niz przez takie mikroruchy dzwignia...

misiek1
 

25 sty 2008 22:57

Mi fotel opadał,ale jak pisałem kiedyś jestem również nikczemnego wzrostu,więc może ten problem dotyczy tych,którzy w kolejce stali za rozumem,a nie wzrostem 8-)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl