Drganie kierownicy od silnika

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Drganie kierownicy od silnika

04 paź 2010 21:43

Zauważyłem od kilku dni, że kierownica zaczęłą mi drgać, ale od silnika, nie od kół. Stoję, obroty jałowe i drga. Przegazuję do 2500 obr. i drgania są takie, że aż w palce łaskocze. W czasie jazdy to samo. Wiem, że mam diesla i on pracuje inaczej, ale tak nie było. Co to może być: jakaś poduszka pod silnikiem? Chcę do serwisu uderzyć, tylko chciałem się dowiedzieć, czy ktoś miał coś takiego.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Drganie kierownicy od silnika

04 paź 2010 22:14

Raczej pod skrzynią [lub ta centralna], ale poduszka. Miałem w innym aucie. Podusia.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

marekwoj
 

Re: Drganie kierownicy od silnika

04 paź 2010 22:37

dyzman napisał(a):Zauważyłem od kilku dni, że kierownica zaczęłą mi drgać, ale od silnika, nie od kół. Stoję, obroty jałowe i drga. Przegazuję do 2500 obr. i drgania są takie, że aż w palce łaskocze. W czasie jazdy to samo. Wiem, że mam diesla i on pracuje inaczej, ale tak nie było.
A jak było wcześniej ? Ja zauważyłem podczas jazdy delikatne drgania na kierownicy na 100% pochodzące od silnika, bo jak wrzucę na luz to ustępują. Drgania są w sumie delikatne i się nawet zastanawiałem czy mi się tylko zdaje, ale po kilku próbach powiązałem je z pracą silnika. Dodam jeszcze że da się to zaobserwować tylko na 5 i 6 biegu.

Ja to mam od nowości, zresztą przejechałem dopiero 450 km więc być może jest to normalna praca diesla. Porównania nie mam, wcześniej jeździłem tylko benzynowymi silnikami.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Drganie kierownicy od silnika

04 paź 2010 22:40

No delikatne drgania na kierownicy są w dieslu. Po przesiadce z benzyny je poczujesz. Ale nie takie fest, że aż łaskoce w ręce 8-)

Dolną poduszkę można sprawdzić [wstępnie] mocno ruszając silnikiem w przód i w tył - powinien lekko chodzić. Nie powinien się bujać. Tak samo okolice skrzyni.
Oczywiście ten test nie daje 100% pewności. Chyba, że poduszka jest na tyle zerwana, że to już właśnie czuć.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Drganie kierownicy od silnika

04 paź 2010 22:51

marekwoj napisał(a):A jak było wcześniej ? Ja zauważyłem podczas jazdy delikatne drgania na kierownicy na 100% pochodzące od silnika, bo jak wrzucę na luz to ustępują.

No też tak było. Na luzie w ogóle nic się nie działo. A teraz się trzęsie :(
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Drganie kierownicy od silnika

21 sie 2012 13:21

OD jakiegoś czasu zauważyłem, że silnik dużo bardziej się telepie na postoju (nawet dobrze rozgrzany po jeździe w trasie), a przy włączeniu klimatyzacji to już w ogóle telepie się jak w maluchu. Jak auto było nowe to na tej plastikowej pokrywie silnika można było szklankę z wodą położyć, tak jedwabiście pracował, wiadomo że z czasem jest inaczej, no ale przy 65 tys? Jest o co zawracać gitarę w serwisie czy raczej mnie spławią? Chce wreszcie zebrać do kupy wszystkie bolączki i wyłożyć na stół, niech zrobią hurtem.. :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Drganie kierownicy od silnika

28 sie 2012 09:50

barabani się jak świnia w korycie
jak wsiadłem wczoraj do soula - to drgań 0 (słownie zero) 2 razy chciałem odpalać odpalony silnik
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Drganie kierownicy od silnika

28 sie 2012 12:56

Ryba4 napisał(a):OD jakiegoś czasu zauważyłem, że silnik dużo bardziej się telepie na postoju (nawet dobrze rozgrzany po jeździe w trasie), a przy włączeniu klimatyzacji to już w ogóle telepie się jak w maluchu. Jak auto było nowe to na tej plastikowej pokrywie silnika można było szklankę z wodą położyć, tak jedwabiście pracował, wiadomo że z czasem jest inaczej, no ale przy 65 tys? Jest o co zawracać gitarę w serwisie czy raczej mnie spławią? Chce wreszcie zebrać do kupy wszystkie bolączki i wyłożyć na stół, niech zrobią hurtem.. :/


u mnie w crdi to samo,raz mniej raz bardziej,pytalem w ASO - tak ma byc, dziwne bo nie zawsze jest tak samo. Czasem drży bardzo mocno...
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl