Na zimnym silniku Kia gaśnie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
andrewtiger
 

Na zimnym silniku Kia gaśnie

01 wrz 2010 15:17

Witam, od dwóch dni (temp. 11C) auto mi odpala bez problemu, ale jak dojadę np. do świateł i wcisnę sprzęgło to mi auto gaśnie. Potem odpala, ale to coś chyba nie tak. Jak stoję na jałowym biegu na parkingu i przygazuję, potem puszczę pedał gazu, to obroty spadają poniżej 1000 i daje się zauważyć takie wahnięcie wskazówki do około 500 obrotów, potem wraca do około 800-900. Czy spotkaliście się z czymś takim??

Ps. Może głupie pytanie, ale jak mi tak raz zgasł i próbowałem odpalić bez cofnięcia kluczyka to nie odpalił, trzeba cofnąć by ponownie odpalić gdy auto zgaśnie??

Dzięki wielkie

Pś mam Kia ceed FL 1.6 CRDi 90kM, przebieg 9100km.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Na zimnym silniku Kia Gasnie

01 wrz 2010 16:22

witam!!!
to może być z silnikiem biegu jałowego sprawdz tu jest to opisane (ale nie mówie że to to)
http://www.motofakty.pl/artykul/obroty_ ... owego.html

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Na zimnym silniku Kia Gasnie

01 wrz 2010 17:10

andrewtiger napisał(a):Witam od dwóch dni (temp. 11C) auto mi odpala bez problemu, ale jak dojade np. do swiateł i wcisne sprzegło to mi gasnie. Potem odpala ale to coś chyba nie tak. Jak stoje na jałowym biegu na parkingu i przygazuje potem puszcze pedał gazu to obroty spadają poniżej 1000 i daje się zauwazyc takie wachnięcie wskazówki do około 500 obrotów, potem wraca do około 800-900. Czy spotkaliście sie z czymś takim??

tu przyczyn może być kilka. może to zanieczyszczone paliwo, może warto zmienić filtr paliwa.
ktoś w końcu coś podpowie i trafi.

andrewtiger napisał(a):Ps. Moze głupie pytanie ale jak mi tak raz zgasł i próbwałem odpalić bez cofnięcia kluczyka to nie odpalił, trzeba cofnąć by ponownie odpalić gdy auto zgaśnie??

kluczyk musi wrócić do pozycji jakbyś wyciągał go ze stacyjki. inaczej nie odpalisz ponownie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Na zimnym silniku Kia gaśnie

01 wrz 2010 21:15

Takie gaśnięcie nie jest normalne, nie ma znaczenia, czy silnik jest zimny czy ciepły - jednostka sterująca powinna utrzymać silnik w zadanym zakresie obrotów. Polecam wizytę w ASO.
Co do kluczyka - trzeba go przed ponownym odpaleniem cofnąć o jedną pozycję. Zapobiega to uszkodzeniu silnika gdyby ktoś próbował odpalić "odpalony" - ja tak zrobiłem dawno temu w Asconie i od razy poszła pompa wodna (szarpnięcie paskiem załatwiło uszczelnienie wałka napędowego).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
andrewtiger
 

Re: Na zimnym silniku Kia gaśnie

10 wrz 2010 16:51

Dzieki, prawdopodobnie to wina paliwa - taknowane na schell. Zatantowalem verve na orlenie i problem juz sie nie pojawił. Ale do aso sie wybieram, trzeba to dokładnie sprawdzić. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak stwierdza ze to wina paliwa to mogą kazac mi zapłacić za naprawę - auto ma 4 miesiące i 10 tys przejechane.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Na zimnym silniku Kia gaśnie

10 wrz 2010 17:19

A dlaczego mieliby Ci nie kazać zapłacić za naprawę w końcu to nie ich wina, że syf zatankowałeś ;) wiadomo twoja też nie no ale co ich to...
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Na zimnym silniku Kia gaśnie

10 wrz 2010 19:22

Renegade napisał(a):A dlaczego mieliby Ci nie kazać zapłacić za naprawę w końcu to nie ich wina, że syf zatankowałeś ;) wiadomo twoja też nie no ale co ich to...

A dlaczego w ten sposób podchodzicie do sprawy. W ASO mówisz : "...podczas jazdy auto gasło...dla czego nie wiem - stąd moja obecność proszę sprawdzić..w końcu auto jest na gwarancji " - udawanie "Rumuna"( czyt laika od aut) w tym przypadku jest na miejscu 8-) Przecież tankowałeś na renomowanej stacji a nie u "Henia w Geesie" .
PS. czasami warto mieć ( ja tak robię - trzymam aż do następnego tankowania) wydruk z kasy ze stacji benzynowej gdzie tankowałem jako podkładka ,że paliwo było "markowe" :wink:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

karol27
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lis 2017 09:54
Lokalizacja: Whiteslope
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb/LPG 122KM
2010, S

Re: Na zimnym silniku Kia gaśnie

31 mar 2018 15:04

Również mam podobną przypadłość że np zanim przejedzie z 1 km gaśnie przy wyrzuceniu na luz np: na światłach (sprawdzam wyrzucając na luz podczas jazdy - też gaśnie_) Nie wiem czym to jest uzależnione, temperaturą ? czy "rozbujaniem się jakiegoś czujnika". Miał ktoś taki przypadek ? Wstępnie wyczyściłem przepustnicę, filtr paliwa w zbiorniku wymieniony. Ogólnie odczuwam że obroty na jałowym są zbyt niskie chociaż na kompie pokazuje 668obr. Doradźcie coś.

EDIT :
Okazało się że zawory się powieszały i wymagały regulacji. Nie było utraty mocy, lekkie wibracje silnika, auto jedynie gasło przy wysprzęglaniu na zimnym.
120tkm na gazie wiec ma prawo ;) :jumpeveryone:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl