Kontrolka ABS

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Kontrolka ABS

24 lis 2009 20:22

Nie pamiętam czy tak było wcześniej, ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce to zapalają się wszystkie kontrolki i po chwili gasną - dotąd wszystko OK. Po odpaleniu auta zapala się ponownie kontrolka ABS i gaśnie po ok. 5 sekundach. Niby ABS działa, ale podczas gwałtowniejszego hamowania pojazd zachowuje się nerwowo, czego wcześniej nie było (może to wina zimówek :?:). Do tego po dłuższej jeździe prosto przy większej prędkości czasami kierownica mi "zastyga", że trzeba nią mocniej ruszyć, aby zaczęła reagować normalnie. Sprawę obserwuję i niebawem zgłoszę na rocznym.

AUTOR WĄTKU
marekb
 

Re: Kontrolka ABS

18 lut 2010 21:15

mam identyczny problem, niestety serwis nie potrafi tego rozwiązać.....
Czy komuś udalo sie to zwyciężyć ?????

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Kontrolka ABS

18 lut 2010 21:53

To "zastyganie" to i ja mam. Ale to jest raczej wspomaganie (o ile dobrze pamiętam) "progresywne"? Żeby niby na koleinach nie hulała kiera na boki.

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Kontrolka ABS

19 lut 2010 08:18

T0MEK napisał(a):To "zastyganie" to i ja mam. Ale to jest raczej wspomaganie (o ile dobrze pamiętam) "progresywne"? Żeby niby na koleinach nie hulała kiera na boki.

No niby tak, ale prując powyżej setki gwałtowne ruchy kierownicą nie są wskazane. Jak dokonać korekty toru jazdy przy dużej prędkości kierownicą która zastygła :evil:
Wcześniej tak nie było oraz ów zjawisko nie występuje ciągle - bywają momenty, że wszystko jest OK, a po jakimś czasie znów problem.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Kontrolka ABS

19 lut 2010 08:34

Piotr13 napisał(a):Niby ABS działa, ale podczas gwałtowniejszego hamowania pojazd zachowuje się nerwowo


W sumie to ABS jest systemem niezależnym ale wydaję mi się że przyczyną
może być np hamulec ręczny - co miałby do tego - nie wiem ale wiem
że tylko za pomocną niego można wyłączyć ABS :oops:

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Kontrolka ABS

19 lut 2010 22:52

A ta kontrolka ABSu to po zapaleniu silnika powinna tak się te 5 sekund palić? Bo albo tak mam teraz, albo po prostu tego wcześniej nie zauważałem? Bo przed odpaleniem to owszem, wszystkie kontrolki się świecą - to to jest normalnie.
Ale później?
Kurde, już sam nie wiem helpme

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Kontrolka ABS

20 lut 2010 07:19

T0MEK napisał(a):A ta kontrolka ABSu to po zapaleniu silnika powinna tak się te 5 sekund palić? Bo albo tak mam teraz, albo po prostu tego wcześniej nie zauważałem? Bo przed odpaleniem to owszem, wszystkie kontrolki się świecą - to to jest normalnie.
Ale później?
Kurde, już sam nie wiem helpme

Może się świecić. Gaśnie? Gaśnie. No to luzik.

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Kontrolka ABS

22 lut 2010 12:56

W takim razie już jestem spokojny. Danke :)

AUTOR WĄTKU
marekb
 

Re: Kontrolka ABS

23 lut 2010 11:55

Witam.
wracam do tej nieszczęsnej lampki ABS......
U mnie lampka ABS po uruchomieniu silnika zapala się na chwile ale tylko wtedy,kiedy temperatura otoczenia jest poniżej 0 stoppni C.
Bylem z tym problem kilkarazy w ASO, auto było podłączane do kompa , sprawdzany ABS, sprawdzana wiązka od ABS i "fachowcy" nic nie znalezli.
dodam, że bylem kilka razy...
może ktoś już miał ten probem i udało się to jakoś wytlumaczyć??
najwazniejsze, żę abs działa.
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Kontrolka ABS

23 lut 2010 13:30

No to może tak powinno być, skoro nic złego się nie dzieje. Ja też tak mam, że się zapala i gaśnie po chwili, ale żadnych złych objawów nie zaobserwowałem. Może niech wypowiedzą się jeszcze inni koledzy, żeby ewentualnie potwierdzić/zaprzeczyć.

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Kontrolka ABS

23 lut 2010 23:27

Mi zapala sie co jakis czas kontrolka ABS podczas jazdy. Po zgaszeniu samochodu i ponownym rozruchu gasnie i znowu zapala sie w najmniej oczekiwanym momencie :D Dodatkowo przy swiecacej kontrolce nie dziala wlasciwie wspomaganie kierownicy :evil:
Komputer w ASO wykazal PRAWY PRZEDNI CZUJNIK ABS - przerwa/zwarcie
Ogolnie mowiac albo padniety czujnik, albo luźna/niestykajaca wtyczka od tego czujnika :wink:
A nie dzialające wspomaganie kierownicy wynika z jego progresywnego dzialania, zaleznego od predkosci pojazdu :roll:
Potrzebny sygnal predkosci jest brany wlasnie z prawego czujnika ABS, wiec kiedy on nie dziala wspomaganie po prostu sie wylacza :P

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Kontrolka ABS

24 lut 2010 08:28

Kolega (Nissan X-trail, automat) miał ostatnio problem z przełączaniem biegów. W ASO stwierdzili zamarznięty czujnik ABS przy prawym przednim kole.
Odmrozili i jest ok.
Kolega przypomniał sobie, że wcześniej zakopał się w śniegu.

Może też pokojarzycie fakty ?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Kontrolka ABS

24 lut 2010 10:52

CEEDEEROM napisał(a):Kolega (Nissan X-trail, automat) miał ostatnio problem z przełączaniem biegów. W ASO stwierdzili zamarznięty czujnik ABS przy prawym przednim kole.
Odmrozili i jest ok.
Kolega przypomniał sobie, że wcześniej zakopał się w śniegu.

Może też pokojarzycie fakty ?

Tej zimy w sniegu zakopalem sie wiele razy, wiec moze faktycznie czujnik jest pokryty jakas warstwa lodu/sniegu :wink: Musze obadac sprawe na jakims podnosniku :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Kontrolka ABS

24 lut 2010 11:04

Atom napisał(a):
CEEDEEROM napisał(a):Kolega (Nissan X-trail, automat) miał ostatnio problem z przełączaniem biegów. W ASO stwierdzili zamarznięty czujnik ABS przy prawym przednim kole.
Odmrozili i jest ok.
Kolega przypomniał sobie, że wcześniej zakopał się w śniegu.

Może też pokojarzycie fakty ?

Tej zimy w sniegu zakopalem sie wiele razy, wiec moze faktycznie czujnik jest pokryty jakas warstwa lodu/sniegu :wink: Musze obadac sprawe na jakims podnosniku :)

Z tym śniegiem, to może być to. W corolce miałem tak samo. Śnieg, zamarzło, kontrolka, odwilż, spokój :)

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Kontrolka ABS

25 lut 2010 11:01

Kubeusz napisał(a):odwilż, spokój :)

Czyli samo przeszło?

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Kontrolka ABS

25 lut 2010 15:07

T0MEK napisał(a):
Kubeusz napisał(a):odwilż, spokój :)

Czyli samo przeszło?

si :)

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Kontrolka ABS

06 mar 2010 21:29

Tak dla informacji :D Kontrolka po ostatniej odwilzy zgasla sama i nie zapalila sie do dzisiaj :) Mozna powiedziec ze ABS sam sie naprawil :mrgreen:
Dzisiaj znowu -10 C w Poznaniu, ale mam nadzieje ze sie znowu nie zapali :P

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl