Akcja serwisowa KIA

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Akcja serwisowa KIA

12 lip 2010 18:26

Pompka została wymieniona, autko nadal hamuje więc jestem szczęśliwy ;-D
Przy okazji zaordynowałem wgranie nowego softu do ECU. Elektryk ostrzegał, że było dużo niezadowolonych z nowej wersji oprogramowania do silnika 1,6crdi (osłabienie silnika - sprawa opisywana na forum). Ponieważ mam 2,0crdi zaryzykowałem i dałem wgrać - o tej wersji elektryk nic nie mógł powiedzieć. Nie wiem czy to autosugestia, ale silnik zauważalnie mocniej zaczął ciągnąć.. Póki co mogę polecić wgranie nowej wersji do 2,0 crdi...
pozdr.piotr

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

12 lip 2010 21:52

I u mnie pompka wymieniona przy okazji dzisiejszego przeglądu. Bez uwag.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Akcja serwisowa KIA

13 lip 2010 12:09

pioter napisał(a):W naszych cee'd-kach są trzy różne pompy hamulcowe, dlatego napisałem, że niekoniecznie będzie to tak wyglądało jak u mnie - pod tą plastikową osłoną jest u mnie schowana pompa zamieszczona w układzie pionowym. Podałem nr który widzicie i niestety informacja - pompa do wymiany - tak więc to nie poduszka podpory 8-)


Przestań się wreszcie kompromitować i przenieś ten opis na jakiegoś joemonstera. Jak nie potrafisz odróżnić poduszki metalowo-gumowej, na której wisi transaxle, od pompy hamulcowej, to wracaj do klocków lego.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

14 lip 2010 09:06

Lubię się bawić Lego, a podany tam numer serwis potwierdził mi jako nr pompy hamulcowej i na jej podstawie zakwalifikował do wymiany. Walę wiec z klockami do serwisu, pobawimy się razem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Akcja serwisowa KIA

14 lip 2010 09:13

pioter napisał(a):Lubię się bawić Lego, a podany tam numer serwis potwierdził mi jako nr pompy hamulcowej i na jej podstawie zakwalifikował do wymiany. Walę wiec z klockami do serwisu, pobawimy się razem.


Oczywiście, że potwierdzili! Na zasadzie "tak, tak... jasne... yhy... ma pan rację... no, no, dobra, następny proszę", bo przecież nie będą wdawać się w techniczną dyskusję z człowiekiem, który nie potrafi odróżnić pompy hamulcowej od kawałka stali sklejonego z gumą.

Wydrukowałem sobie to Twoje solutions i przy okazji zostawię chłopakom w serwisie. Mechanicy lubią sobie powiesić czasem na ścianie w stołówce najbardziej zabawne teksty klientów :)

Tak wygląda Twoja "pompa" w microcat:
http://zapodaj.net/28de6be40bee.gif.html

A tak wygląda pompa z Ceeda (ze zdemontowanym serwo):
http://zapodaj.net/1909828e4d58.jpg.html

POMPA - jak sama nazwa wskazuje coś pompuje. Tym czymś jest płyn - musi być więc zbiornik i przewody do jego dystrybucji. Chyba, że u Ciebie są hamulce bezprzewodowe :ROTFL:
Już kilka osób zwracało Ci uwagę, że to poduszka - nie tknęło Cię w ogóle, że coś w takim razie jest nie tak?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

14 lip 2010 09:34

Nr spisałem na podstawie pisma serwisowego KIA, gdzie były trzy zdjęcia trzech różnych pomp - w moim przypadku pismo KIA wskazywało na spisanie nr z tego elementu. Było to xero faksu, jakość nie była najlepsza, do tego przyznaję, że zdjęcie z microcata faktycznie zabiło mi ćwieka - dlatego sprawdzę jeszcze raz w serwisie poprawność podawanego przez mnie elementu.

PS. Tak na marginesie - przypominam o regulaminie, pkt 2 ppkt a.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Akcja serwisowa KIA

14 lip 2010 11:48

pioter napisał(a):PS. Tak na marginesie - przypominam o regulaminie, pkt 2 ppkt a.


Nie mam pojęcia co tam jest, domyślam się jedynie, że oprócz niespełnionych marzeń o mechanice, były również takie o byciu policjantem? ;)

Niestety, kiedy kilka osób spokojnie usiłuje uświadomić adwersarza, że białe jest białe a czarne jest czarne, a nie odwrotnie (co widać na zdjęciach, nomen omen, czarno na białym), to trzeba czasem przywalić mocnym akcentem :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

14 lip 2010 12:29

Rgulamin forum jest ogólnie dostepny i każdy użytkownik powinien go znać http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?f=76&t=3607. Nie ma tam o marzeniach bycia policjantem i uważam trochę za niestosowne operowanie takimi sformulowaniami, ja bynajmniej staram się nie kpić z Ciebie. Nie mniej się nie obrażam, jeśli okaże się, że staram się udowodnić, że białe jest białe a czarne jest czarne to można stwierdzić, że sam się podłożyłem :twisted:

Fotostory opublikowałem na podstawie informacji zaczerpniętych z biuletynu serwisowego Kii (jak wspomniałem niestety jakość zdjęć nie była najlepsza - lekko powiedziane), podałem ASO spisany nr - otrzymałem odpowiedź, że tak, nr seryjny kwalifikuje mnie do wymiany. Poza tym pod tym plastikiem było w układzie pionowym coś, co mi zdecydowanie przypominało pompę hamulcową, jednakże mogę się mylić, bo widok z góry nie był zbyt imponujący (co widać na zdjęciu - przeszkadza akumulator), a niestety nie dysponuję kanałem.
Przyznaję, że przesłane przez Ciebie microcaty bardzo mocno zachwiały we mnie wiarę, że mam rację - przesłałem moje zdjęcie do potwierdzenia, czy jest to właściwy element czy nie. Jesli potwierdzi się, że to nie pompa, zamieszczę stosowną informację i usunę błędne zdjęcie.

By nie robić OT jeśli masz jeszcze jakieś uwagi proszę o PW.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
lukado1
 

Re: Akcja serwisowa KIA

14 lip 2010 22:13

kolego pioter a czy biuletyny serwisowe KIA są gdzieś ogólnie dostępne czy może masz jakieś dojścia do serwisu...???

zastanawia mnie skąd kolega zaczerpnął info z biuletynów - jak twierdzi powyżej... :?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

15 lip 2010 07:22

Nie, nie są ogólnie dostępne - to wewnętrzne pisma Kia i KMP.
NIestety, nie mam potwierdzenia, ale dokonane właśnie oględziny bez demontażu filtra i analiza microcata skłaniają mnie do zdania, że w dobrej wierze i okolicznościami uprawdopodabniany jednak wprowadzałem forumowiczów w błąd, a wskazywany element istotnie nie jest elementem pompy hamulcowej.
Wszystkich zainteresowanych przepraszam, wadliwą fotkę usuwam. :oops: :oops: :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Akcja serwisowa KIA

15 lip 2010 08:17

Panowie i Panie.
Proszę wpisać w google : KRE10-41-V060-ED. Próbowałem kopiować link ale potem nie otwiera się .
Na drugiej pozycji jest:
BRAKE MASTER CYLINDER (BMC) INSPECTION AND REPLACEMENT
Proszę sobie pobrać i poczytać. Tak wygląda pompa hamulcowa i jej wymiana.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

15 lip 2010 19:29

No to widziałem tylko nie w tej jakości. No i wyjasniło się, dlaczego się pomyliłem - na widzianej przeze mnie kserówce widziałem tę dużą czerwoną strzałkę wskazującą na poduszkę, a nie widać było czerwonej ramki. Dlatego tak bardzo się zasugerowałem, zż to ten nr trzeba spisać - a pompa była po drugiej stronie :oops: :oops: :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bols7
 

Wada Fabryczna

19 lip 2010 08:43

Jak już wszyscy słyszeli, jest wada pompy hamulcowej. Mam auto wyprodukowane w przedziale tych miesięcy co je wkładali. Jak mam wadliwą pompę, to co mam zrobić? nie mam gwarancji, auto sprowadzone z Austrii. Wiem, że można załatwić gwarancję ale nie chcę płacić po 1000 zł za przegląd.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Wada Fabryczna

19 lip 2010 09:08

Jesteś typem człowieka co : chce zjeść ciastko i mieć ciastko.
Kolego sprawdź ile kosztują przeglądy w ASO, dużo tych informacji jest na forum.
Sprawdź tematy dotyczące kontynuacji gwarancji ten temat też na forum.

Korzystaj z "szukaj" Odpowiedzi są na forum więc uważam że closed
P.S.
No a na koniec jak nie chcesz płacić za przeglądy to jdź do pana Czesia to ci wymieni pompę i zrobi przegląd zobaczymy ile zapłacisz :mrgreen:
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Wada Fabryczna

19 lip 2010 09:35

Akcje serwisowe są raczej niezależne od gwarancji.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

20 lip 2010 08:13

Tak jak napisał kolega Ruszok - wymiana elementu w ramach akcji serwisowej zgłoszonej do UOKiKu jest przeprowadzana bezpłatnie i nie jest uzależniona od posiadania gwarancji. Gdyby było inaczej to np. w Skodzie po 2 latach wszelkie akcje serwisowe na koszt właściciela - no żyć nie umierać dla producenta :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Slowiszi
 

Re: Akcja serwisowa KIA

21 lip 2010 18:51

Moja Kijanka też jest na liście. Dostałem powiadomienie pisemne. Umówiony jestem do Malibu na Morelowej na 10.00 w piątek 23.07. Dam znać jak poszła wizyta.

Natomiast po tym piśmie zastanawiam się czy uszkodzona pompa może mieć wpływ na żywotność klocków. Na przeglądzie po roku miałem najechane 16 tyś wymienili mi

wszystkie klocki twierdząc że się zużyły. Wiem jedno na pewno nie skorzystam już z usług Carserwisu na 1 - go Sierpnia.

Ciekaw jestem wrażeń z Malibu, ale zapisali mnie od ręki i bez żadnych uwag.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

21 lip 2010 21:35

Slowiszi napisał(a):Natomiast po tym piśmie zastanawiam się czy uszkodzona pompa może mieć wpływ na żywotność klocków. Na przeglądzie po roku miałem najechane 16 tyś wymienili mi wszystkie klocki twierdząc że się zużyły


Awaria wg wezwania Kia polega na tym, że może nastąpić awaria jednej z membran w pompie hamulcowej a co za tym idzie ze spadkiem siły hamowania w sytuacji hamowania awaryjnego. Czyli raczej zużycie klocków nie jest spowodowane defektem pompy, tym bardziej, że w wymienianej partii istnieje ryzyko powstania defektu a nie że usterka jest.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Slowiszi
 

Re: Akcja serwisowa KIA

22 lip 2010 06:16

Dzięki za info. Jak będę po, to opiszę swoje wrażenia z Malibu.

AUTOR WĄTKU
Slowiszi
 

Re: Akcja serwisowa KIA

23 lip 2010 12:03

Jestem już po wymianie pompki oraz wgraniu nowego oprogramowania. Obsługa bardzo kulturalna i na wysokim poziomie.

Samochód przyjęty 40 minut przed czasem i zrobiony bez żadnych problemów. Jestem bardzo zadowolony z obsługi w Malibu.

Raczej zdecyduje się na przegląd w odpowienim czasie w tym serwisie. Polecam.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl