Akcja serwisowa KIA

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

no i doczekaliśmy się ..........

18 cze 2010 21:53

Ostatnio edytowano 18 cze 2010 22:27 przez CEEDEEROM, łącznie edytowano 1 raz
Powód: By nie dublować tematu ;)
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Akcja serwisowa KIA

19 cze 2010 07:58

jestm i Ja dobrze że tu pozagladałem

niedługo przegląd na 45kkm ale jak nie mają częsci do wymiany!!!!!!!!!!!!!!!!! KPINA PO RAZ KOLEJNY FIRMA POTWIERDZA



a zresztą szkoda pisać
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
dziadekszuwarek
 

Re: Akcja serwisowa KIA

19 cze 2010 08:14

Uff - nie ma mojego :)
Zastanawia mnie dlaczego nr VIN nie są kolejne, czyżby kooperant dostarczał części raz lepsze raz gorsze :?:
Podobnie było z lakierem.

AUTOR WĄTKU
kotliks
 

Re: Akcja serwisowa KIA

19 cze 2010 09:51

I ja jestem na liście "zwycięzców" :D Zabieram Serwisantkę na pokład i lecimy do naszego "ukochanego Marvela" diabloo

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: Akcja serwisowa KIA

19 cze 2010 10:11

kotliks napisał(a):I ja jestem na liście "zwycięzców" :D Zabieram Serwisantkę na pokład i lecimy do naszego "ukochanego Marvela" diabloo


Nie tak, szybko ... zapytaj się wpierw czy możesz przyjechać 8-) Mogą nie mieć dla Ciebie czasu i części.
Swoja drogą, kilka dni temu zadzwoniłem do nich, podając nr vin i prosząc o potwierdzenie konieczności wizyty i ewentualnie czasu odwiedzin ich serwisu. Mieli zaraz oddzwonić. Ciągle "czekam" na telefon ... mybomb

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Akcja serwisowa KIA

19 cze 2010 10:40

kotliks napisał(a):I ja jestem na liście "zwycięzców" :D Zabieram Serwisantkę na pokład i lecimy do naszego "ukochanego Marvela" diabloo

Pozdrawiam i zazdroszczę poczucia humoru.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Akcja serwisowa KIA

21 cze 2010 11:18

znają temat i wiedzą, w przypadku KIA to i tak już sukces

mają zamówione i czekają
ps. na kilka zamówionych rzeczy to po 6 miesięcy czekałem :mrgreen:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Akcja serwisowa KIA

21 cze 2010 11:51

w sumie to chyba dobrze, że kupiłem procka bez ESP.
nowy właściciel nie będzie miał problemu :)

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Akcja serwisowa KIA

22 cze 2010 08:28

Też jestem na liście. Dzwoniłem do Lee Motors. Umówiłem się na piątek. Mają sprawdzić numery fabryczne tych pomp i wtedy podjąć decyzję o ew. wymianie.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: Akcja serwisowa KIA

22 cze 2010 10:14

ryli1 napisał(a):Też jestem na liście. Dzwoniłem do Lee Motors. Umówiłem się na piątek. Mają sprawdzić numery fabryczne tych pomp i wtedy podjąć decyzję o ew. wymianie.

Genialne!! Jesteś na liście ale może nie kwalifikujesz się do akcji serwisowej. A że tam jakieś pompki padają, to nie ważne, w końcu nie padły, bo przyjechałeś do serwisu, gdyby padły to byś nie przyjechał, no najwyżej nie w całości, więc wymieniać nie trzeba, bo jak coś działa to jest sprawne i naprawiać nie trzeba, bo i po co.
Podejście jest proste, odwiedź serwis, może zostawisz trochę grosza bo akurat skończył się płyn do spryskiwaczy i trzeba by go dolać po promocyjnej cenie 10 zł za 1l, w końcu płyn ma znaczek KIA na butelce a za markę się płaci :)

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

Re: Akcja serwisowa KIA

22 cze 2010 10:29

e2rdo napisał(a):
ryli1 napisał(a):Też jestem na liście. Dzwoniłem do Lee Motors. Umówiłem się na piątek. Mają sprawdzić numery fabryczne tych pomp i wtedy podjąć decyzję o ew. wymianie.

Genialne!! Jesteś na liście ale może nie kwalifikujesz się do akcji serwisowej. A że tam jakieś pompki padają, to nie ważne, w końcu nie padły, bo przyjechałeś do serwisu, gdyby padły to byś nie przyjechał, no najwyżej nie w całości, więc wymieniać nie trzeba, bo jak coś działa to jest sprawne i naprawiać nie trzeba, bo i po co.

Pompa ma swój numer i rok produkcji. Na tej podstawie decydują czy pompa jest do wymiany ( po numerach VIN łatwiej im jest dotrzeć do ewentualnie feralnych samochodów niż po numerze pompy ) ( wedle wyjaśnień pana z Malibu ). Jeśli pompa działa ( bo żeś jakoś do ASO dojechał ) ale jest spisana jako wadliwa to ją wymieniają.
e2rdo napisał(a):Podejście jest proste, odwiedź serwis, może zostawisz trochę grosza bo akurat skończył się płyn do spryskiwaczy i trzeba by go dolać po promocyjnej cenie 10 zł za 1l, w końcu płyn ma znaczek KIA na butelce a za markę się płaci :)


Równie dobrze można powiedzieć, że obok ASO są rewelacyjne hot-dogi i maja cichą umowę z ASO że jak ktoś przyjeżdża do ASO to cie namawiają na bułeczkę z parówką ... i zostawiasz 10 złotych.
Pokrętna ta twoja ideologia.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Akcja serwisowa KIA

22 cze 2010 13:30

oooooooo to mnie pocieszyliście

może się okazać ze wcale nie będzie do wymiany

myślałem, że mają obeznanie, że to już jest po VINie typowanie na 100% że masz tą wadliwą

ps. mi tak z ASo nic nie mówili przez telefon
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

22 cze 2010 18:13

No to jakaś dziwna praktyka, z tego co wiem to inne ASO wymieniają jak leci po numerach VIN, pompki nie sprawdzają.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Akcja serwisowa KIA

22 cze 2010 23:02

Ja już jestem po wymianie, na razie różnicy w działaniu hamulców nie zauważyłem.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Akcja serwisowa KIA

23 cze 2010 06:31

teon napisał(a):Ja już jestem po wymianie, na razie różnicy w działaniu hamulców nie zauważyłem.

to tylko się ciesz że n ie zobaczyłeś np. przy 140km/h na autobanie róznicy w sile hamowania
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

23 cze 2010 07:39

No to dobrze że różnicy nie czujesz. Poza tym zauważcie że w wezwaniu jest "MOŻE DOJŚĆ DO AWARII" co nie znaczy, że awaria jest obligatoryjna. Z tego co czytałem rozumiem, że wada może się ujawnić podczas gwałtownego, awaryjnego hamowania i dotyczyć jednej sekcji - a od dawien dawna w samochodach jest stosowany układ krzyżowy, co w przypadku awarii właśnie jednej sekcji przykrym skutkom (poza wydłużeniem drogi hamowania) w dużej mierze zapobiega.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
abies
 

Re: Akcja serwisowa KIA

24 cze 2010 10:55

Też jestem jednym ze "szczęśliwców". Pierwotnie zauważalne osłabienie siły hamowania zrzuciłem na karb dotarcia się hamulców. Zobaczymy czy będze różnica po wymianie pompy. I tak nie ma co panikować bo hamulce dobrze się spisują.

AUTOR WĄTKU
Szukon
 

Re: Akcja serwisowa KIA

24 cze 2010 21:24

Mój numer VIN też jest na liście. Gdy wczoraj zadzwoniłem do serwisu kiedy mam się zgłosić to odpowiedzieli mi że o żadnej akcji serwisowej nie wiedzą i posądzili mnie o żart :) Po informowaniu ich że to nie żart a prawda dostałem informację że nie mają jeszcze żadnej informacji z centrali na temat akcji serwisowej :!: . Do tej pory samochód spisuje się bez zarzutu. A już jutro wyjeżdżam do Bułgarii.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Akcja serwisowa KIA

25 cze 2010 07:27

ASO nie wie :?: :?: :!: :twisted: :!: :?: :?: U mnie na wsi to Solix wiedział i miał pełną listę VINów już pierwszego dnia (dokładnie dwie listy, bo jest podział na cywili i policyjne)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
evique
 

Re: Akcja serwisowa KIA

25 cze 2010 21:35

CarDroom wiedział o akcji, a przynajmniej nie dało się wyczuć zaskoczenia w głosie ;) Jutro jadę, ciekawe co powiedzą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl