Pytanie o klimatronik

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Heban
 

Pytanie o klimatronik

17 paź 2007 10:33

Witam

Zauwazylem iz u mnie przy wyłączonej klimie dmucha cieplym powietrzem czy u was występuje ten sam efekt czy jechac z tym do serwisu?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
popmart
 

17 paź 2007 11:14

heheh jak masz w aucie np 12 stopni a ustawisz na 20 to jakim ma dmuchać zimnym ? :shock:

Avatar użytkownika
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

17 paź 2007 11:29

Mógł czynnik chłodzący się skończyć, ale chyba prędzej masz rozszczelnienie (po ok 40-60 tys dopiero powinien czynnik chłodzący się skończyć przy używaniu bez przerwy) Jak całym zakresie temperatury ciepłym dmucha to może sprężarka nawaliła. Jeżeli jest to takie suche, ale nie ciepłe powietrze stawiam na brak czynnika... albo masz tak jak napisał popmart :)
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

AUTOR WĄTKU
KZ
 

17 paź 2007 12:18

popmart napisał(a):heheh jak masz w aucie np 12 stopni a ustawisz na 20 to jakim ma dmuchać zimnym ? :shock:


Z mojej praktyki wynika że jakiekolwiek ustawienie temperatury inne niż Lo (przy wyłączonej klimie) skutkuje ciepłym powietrzem z wylotów...

Przykład - wsiadam rano do auta, temperatura na zewnatrz ok. zera, po rozgrzaniu silnika ustawiam temperature na 15.5 (pierwsze ustawienie po Lo, wentylator na pierwszym (najniższym) biegu, auto i A/C wyłączone - po chwili mam w samochodzie tak ciepło że się pocę - jak temperature przelacze na Lo, to wieje maksymalnie zimnym powietrzem.
W rezultacie musze co chwile wlaczac i wylaczac caly uklad...

AUTOR WĄTKU
sevi
 

17 paź 2007 13:10

Możliwe że źle ustawiona :D

AUTOR WĄTKU
Heban
 

17 paź 2007 14:40

Oj nie czytacie tego co napisalem wylaczajac klime przyciskiem off dmucha cieplym powietrzem.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 paź 2007 19:51

Przy WYŁĄCZONEJ klimie dmucha takim powietrzem na jaki nastawisz pokrętło regulacji temperatury - tylko musisz pamiętać że na minimum leci powietrze o temperaturze zewnętrznej (bo przecież nie ma co go chłodzić), a kręcenie w kierunku maxi powoduje tylko dodanie coraz większej ilości powietrza ogrzanego przez nagrzewnicę. Tak więc kiedy na zewnątrz jest 25 stopni i ktoś ustawi na minimum to mu poleci 25 stopni a nie 15. Natomiast jeśli ustawiasz minimum, na zewnątrz jest 15 a u Ciebie leci 25 to jest problem - albo walnęła regulacja (u mnie raz tak było w Nexii - spadło cięgło łączącę pokrętło regulacji temperatury z przesłoną regulatora) albo przewody łapią "lewe" powietrze z silnika.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

17 paź 2007 20:17

pioter napisał(a):Przy WYŁĄCZONEJ klimie dmucha takim powietrzem na jaki nastawisz pokrętło regulacji temperatury - tylko musisz pamiętać że na minimum leci powietrze o temperaturze zewnętrznej (bo przecież nie ma co go chłodzić), a kręcenie w kierunku maxi powoduje tylko dodanie coraz większej ilości powietrza ogrzanego przez nagrzewnicę. Tak więc kiedy na zewnątrz jest 25 stopni i ktoś ustawi na minimum to mu poleci 25 stopni a nie 15. Natomiast jeśli ustawiasz minimum, na zewnątrz jest 15 a u Ciebie leci 25 to jest problem - albo walnęła regulacja (u mnie raz tak było w Nexii - spadło cięgło łączącę pokrętło regulacji temperatury z przesłoną regulatora) albo przewody łapią "lewe" powietrze z silnika.


Widziałeś klimatronik w tytule ? Jak jest off to pokrętło temperatury nie działa.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

18 paź 2007 07:20

ale pytanie czy to powietrze jest mocno cieple czy takie letnie ?

bo jak letnie to u mnie to samo. poprostu powietrze zasysane wtedy z zewnątrz jest nieco ocieplane przez silnik i to tyla.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

18 paź 2007 07:34

ja tam nie mam problemu z nawiewem. Chcę mieć cieplej to mam chce chłodniej mam - a jak chcę jeszcze chłodniej to włączam klimę :). Wszystko działa bez problemu :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 paź 2007 16:03

popmart tak jak pisze tez zwróciłem na to uwagę że wpada cieplejsze niż na dworze
też odniosłem takie wrażenie na początku -bardzo mnie to drażniło i zwracałem na to uwage
teraz nie wiem może przyzwyczajenie?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 paź 2007 19:22

Można jeszcze właczyć system wentylacji 2x120 aby mocno przewietrzyć wnętrze. :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl