Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Gerges
 

Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

23 maja 2010 11:09

Sprawdźcie w waszych kijankach czy macie "jeszcze" kompletną chłodnicę klimatyzacji.
Dokładnie chodzi mi o dolną "gąbkę" na aluminiowej listewce która jest integralna częścią chłodnicy klimatyzacji.
Pod poniższym linkiem jest zdjęcie chłodnicy klimatyzacji (co prawda używanej)
http://www.allegro.pl/item1051833252_ki ... nzyna.html
Można to sprawdzić bez podnoszenia samochodu na podnośniku. Trzeba schylić się i pomiędzy chłodnicą klimatyzacji a chłodnicą układu chłodzenia powinna znajdować się ta gąbka . Ponoć ma funkcję uszczelniającą itp.

Moje pytanie bierze się stąd , że 3 dni temu zauważyłem że coś mi "dynda pod zderzakiem, złapałem i zostało mi w ręce - oczywiście mowa o wspomnianej gąbce.
Udałem się do ASO gdzie stwierdzono że musiałem na coś najechać i uszkodzić, po czym dany element się oberwał. "Gąbka" nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych.
Zasugerowali zgłoszenie szkody z autocasco. Koszt z wymiana około 2 tys. w tym chłodnica 1350zł :o .
Oczywiście na zderzaku i dolnej osłonie plastikowej zderzaka nie ma żadnych śladów uszkodzenia.
Udałem się do fachowego serwisu klimatyzacji gdzie stwierdzili , że ten element a w zasadzie jego aluminiowa część jest przeżarta przez sól i pod wpływem wody którą zaabsorbowała odpadła. Wyśmiał teorię ASO że na coś najechałem bo moja kijanka musiała by latać ( wylądować na czymś i ponownie unieść nie uszkadzając żadnych innych elementów.

Szkody u ubezpieczyciela nie zgłosiłem , we wtorek jadę do ASO i będę się domagał wymiany gwarancyjnej ( w serwisie klimy stwierdzili że jakościowo żenada, gorsze maja ponoć tylko Fordy)
Mój teść tez ma kijankę (również dwuletnią) i też już nie ma tego elementu.. Z tym że on żył w nieświadomości że już ten element chłodnicy zgubił ;)
Proszę sprawdźcie w samochodach czy mają podobną przypadłość i też nawet nie wiecie że chłodnica klimatyzacji zaczęła się sypać.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

23 maja 2010 18:02

Zaznacz proszę na zdjęciu o jaki element Ci chodzi ?

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

23 maja 2010 20:01

Nawet jak odpadlo to co?
Przeciez pomiedzy chlodnica wody, a klimy jest przerwa, wiec tak naprawde ta gabka nie jest do niczego potrzebna :D
Z powodu urwanej gabki chcesz zadac wymiany chłodnicy?
Chlodnica jest szczelna wiec nie wiem w czym problem?
Normalnie ludzie juz takie usterki wynajduja w ceedzie, ze mnie juz chyba nic nie zadzwiwi :lol:

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

23 maja 2010 21:25

Żeby nie było, że taki niedobry jestem....
Ja tej gąbki też już nie mam :D
Kiedy jak i gdzie odpadła nie mam pojęcia i szczerze mówiąc mi to lotto :lol:

PS. Może jakiś zbiorczy list poszkodowanych przez gąbke do Turbo Kamery TVN Turbo??

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

24 maja 2010 06:22

W pierwszej Kijance zauważyłem, że pod spodem dynda jakas gabka. Podjechałem do ASO w Olsztynie, pokazałem. Naprawa polegała na wejściu mechanika pod spód i ręcznym usunięciu gąbki. Jak mnie poinformowano, to taki element dodatkowy zabezpieczający, który w ich ocenie niekoniecznie musi być. Jeździłem bez tej gabki, nic się nie działo. W drugiej Kijance gąbkę mam jeszcze na swoim miejscu.
Podsumowując - gąbki te odpadają, Kia ma z tym jakiś problem, natomiast jej brak nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Oczywiście, można wyjść z założenia, że skoro była, to po coś i żądać nprawy - jak sprawa przybierze charakter masowy to może iiam Kia Motors coś zrobi :?: .
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

24 maja 2010 08:41

Mnie ta gąbka wypadła po 3 tyg od zakupu auta.
W serwisie powiedzieli, że ona tam jest na czas transportu.

Zresztą co ona ma uszczelniać? Jeśli jest to gąbką to nasiąka wodą, robi się ciężka i wypada.

AUTOR WĄTKU
Gerges
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

24 maja 2010 11:41

Owszem macie racje sama gąbka i tak nasiąka wodą i od tego ona jest , tyle że jeśli sprawdzicie stan swoich chłodnic od spodu "namacalnie" to przekonacie się że chłodnica (przynajmniej w moim przypadku) rozsypuje się w rękach. Ja mam już dwa kolejne "lamele" poprzeczne które się rozwarstwiają i kwestia czasu kiedy one odpadną. Chłodnica po prostu kruszy się w rękach, zżarła ją sól.
Nadal uważacie ,że to "burza w szklance wody" i wszystko jest OK?

Dla mnie ważna jest inna informacja , że cee'd tak ma i jest to "normalne" , a nie że w ASO starają się wmówić że auto na coś "naskoczyło" i się ten element uszkodził.
Do tego ciekawe jakby się ustosunkował do tego likwidator szkody gdyby zobaczył , jaki osąd wydali panowie z ASO ;) No i moje zniżki poszłyby w....las ;)

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

27 maja 2010 22:04

Param się serwisowaniem klimatyzacji samochodowych od lat i zapewniam was,że cee`d nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o utlenianie się zewnętrznych elementów tzw.chłodnicy klimy(prawidłowa jest nazwa skraplacz).Jest to najczęściej wymieniany element klimatyzacji.Lamelki skraplacza wykonane są z bardzo cienkiej blaszki aluminiowej,która w zimie jest narażona na kąpiele solankowe a w lecie podczas pracy klimy silnie się nagrzewa.Dodatkowo w skraplaczu przepływa czynnik chłodniczy sprężony przez kompresor do ciśnienia nawet 20 bar.Jest to więc najbardziej obciążony element klimatyzacji i jego usterki są powszechne.W Focusach,Mondeo,Astrach ale także Mercedesach C i E-klasse częste sa nieszczelne skraplacze już nawet po trzech latachTo,że odpadła wam gąbka na dole chłodnicy to mało istotna pierdołka, którą mogło wywołać także mycie pod wysokim ciśnieniem na myjni.Zwróćcie uwagę jak myją wam samochód pod tablicą rejestracyjną bo walenie silnym strumieniem wody z małej odległości prosto w chłodnice jest błędem.

AUTOR WĄTKU
Gerges
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

01 cze 2010 21:19

I mamy finał sprawy . Zadowalający aczkolwiek niespodziewany. W poniedziałek odstawiłem auto do serwisu (przy okazji usuwania "rudego" na ramkach drzwi) . Panowie w ASO zrobili zdjęcia rozwarstwiającej się chłodnicy i..... KMP przyznała wymianę. W piątek kijanka ma być gotowa. Czyli... wracając do mojego pierwszego postu w tym temacie...warto czasami nie zgodzić się z tym co twierdzą na pierwszy "rzut oka" panowie w serwisie. Generalnie jestem zadowolony z reakcji KMP i ASO (mimo pierwszej reakcji "spychologii").
I być może jest to wrażliwy element i inne marki też tak mają, ale skoro auto jest na gwarancji to trzeba z tego korzystać i dochodzić swojego.

AUTOR WĄTKU
everlast
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

17 sie 2010 16:17

U mnie było to samo , wiszący element pod zderzakiem ,myślałem że na coś najechałem i się po prostu wkręciło pod auto, próbowałem usunąć i zostało mi w reku. Pojechałem do serwisu, powiedzieli mi, że od razu wymienią , bez problemu, że producent nie przewidział tak ostrych zim i ton soli na drogach, dlatego to odpada, dlatego wymienią na gwarancji (tak tłumaczył serwis) 8-)

Avatar użytkownika
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

17 sie 2010 19:46

Sprawdzałem u siebie mam tą gąbkę między chłodnicami ale powiem szczerze, że przed korozją to ona zbytnio chłodnicy chronić nie będzie co najwyżej pogorszy sprawę trzyma się to dość kiepsko. Podejrzewam że odpadnie po pierwszym nasiąknięciu wodą, gąbka zrobi się ciężka i klej jej nie utrzyma.
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

AUTOR WĄTKU
kafar
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

17 paź 2010 17:35

Mnie też odpadła ta gąbka, pojechałem do ASO w Warszawie i wymienili na gwarancji bez problemu
Więc chyba warto wymienić, żeby mieć święty spokój.

AUTOR WĄTKU
roberteczka
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

08 mar 2011 09:30

kafar napisał(a):Mnie też odpadła ta gąbka, pojechałem do ASO w Warszawie i wymienili na gwarancji bez problemu
Więc chyba warto wymienić, żeby mieć święty spokój.


wymienili Ci całą chłodnicę czy tylko samą gąbkę ponownie przykleili / wymienili
?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

11 mar 2011 08:42

gąbka odpadła mi jakiś czas temu i olałem sprawę

ostatnio widziałem jednak że chłodnica klimy zaczyna się rozwarstwiac od spodu - więc jednak będziemy reklamować -jakby nie było ta gąbeczka to usztywniała

w ASO jak pytałem wcześniej powiedzieli że znają temat i że element zbędny - nie upierałem się mimo że skoro ktoś zaprojektował -to jednak jest potrzebne

TERAZ BĘDE SIĘ UPIERAŁ :twisted:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Fantaaa
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

21 mar 2011 11:05

Mnie również ta gąbka odpadła, już jestem umówiony w ASO na wymianę całej chłodnicy klimatyzacji w ramach gwarancji :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

21 mar 2011 11:45

Obawiam się ,że temat "wypłynie na większą wodę" na wiosnę :szok
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

21 mar 2011 11:47

A jakbyś napisał po ilu Ci wypadła. Bo ja to kontroluję, na razie jest ok.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Fantaaa
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

22 mar 2011 15:04

Auto mam półtorej roku i 34000 km na liczniku :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

22 mar 2011 16:54

ja u siebie nie widzę żadnej gąbki, gdzie mam się dopatrywać ewentualnych uszkodzeń chłodnicy klimy?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

22 mar 2011 17:11

Zrób zdjęcie tej części auta. U mnie ta gąbka się dość mocno trzyma. Nie chce mi się wierzyć żeby tak szybko wypadła. I co teraz masz szparę między chłodnicami?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl