Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

14 maja 2010 21:34

Wczoraj, po kilku dniach postoju, w dwie godziny po ulewie, uruchomiłem auto i po kilkudziesięciu metrach zauważyłem lekko, znacznie słabiej niż normalnie, świecącą kontrolkę immobilisera - nie gaśnie nawet po wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta.

W czasie uruchamiania świeci z pełną jasnością, jak zawsze, ale nie gaśnie całkiem - przygasa tylko.
Auto normalnie odpala i jeździ.
Dzisiaj do tego zaczęła w czasie jazdy lekko świecić lampka od hamulców.
Po zaciągnięciu ręcznego rozjaśnia się normalnie.
Musi być jakaś upływność do masy gdzieś w tablicy zegarów, w złączach lub kablach.
Teoretycznie sprawa prosta, tylko gdzie szukać podejrzanego miejsca ?
Czy ktoś z Szanownych Kolegów spotkał się z takim numerem ?
Czy komuś wymieniano jakieś wiązki przewodów pod deską ?

W jakim ASO KIA (Mazowsze) szukać doświadczonego elektryka ?
Wszelkie wskazówki mile widziane, pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

Re: Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

15 maja 2010 08:27

Cześć,

Polecam wizytę na czyżewskiej tam mają dobrych elektryków. Ewentualnie AS motors jak masz blisko do Nadarzyna, ale tam elektryk jest jeden pracuje do 16.00 i ciężko się dostać do niego bez umawiania.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

15 maja 2010 15:56

Na Czyżewskiej nie mieli podobnego przypadku więc zanosi się na demontaż zegarów,
całej deski itd i mozolne szukanie miejsca upływu prądu.
Dlatego szukam kogoś, komu przytrafiły się podobne kłopoty z lampkami sygnalizacyjnymi.
To może być jakaś znana "choroba" okablowania CEEDa.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

17 maja 2010 07:45

To niekoniecznie wada oklablowania. W Focusach I co jakiś czas mżyła kontrolka hamulca ręcznego, powodem była korozja styków czujnika na zbiorniczku wyrównawczym płynu hamulcowego. W czasie mojej eksploatacji Focusów I generacji (łącznie trzema przejechałem 300 kkm) taką naprawę przeprowadzałem 3 razy. Więc zanim rozbiorą deskę może najpierw sprawdzą czujniki.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

10 cze 2010 10:59

mziutek napisał(a):Na Czyżewskiej nie mieli podobnego przypadku więc zanosi się na demontaż zegarów,
całej deski itd i mozolne szukanie miejsca upływu prądu.
Dlatego szukam kogoś, komu przytrafiły się podobne kłopoty z lampkami sygnalizacyjnymi.
To może być jakaś znana "choroba" okablowania CEEDa.
Pozdrawiam


Po ponad tygodniu pobytu auta w ASO Czyżewska (był "długi weekend") znaleziono przyczynę.
Podmieniano komputer silnika, sprawdzano "przejścia" kabli i złącz.
Ponoć nie kontaktował jeden przewód (szyna CAN), marnie zaciśnięty do szpilki.

Dodatkowo, zgodnie z zaleceniami centrali KIA (podobno jest jakiś nowy przepis),
wyłączono mi "światła dzienne".
Dotychczas w pozycji OFF przełącznika świeciły zewnętrzne, prędkościomierz był zgaszony
a display'e radia/kompa i klimy świeciły na max - idealnie do jazdy w dzień.
Teraz na OFF wszystko gaśnie.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

11 cze 2010 18:27

Jeździłem dzisiaj w pełnym słońcu, temp35* i musiałem w czasie jazdy
manipulować auto-klimą.
Po tej przeróbce w ASO nie byłem w stanie zobaczyć diodek od klimy,
nawet po podkręceniu podświetlenia deski na max.
Diodki, ekranik klimy i radia zaczynały jasno świecić dopiero po wyłączeniu
świateł zewnętrznych.
Wkurzyłem się, wyrwałem klapkę koło drzwi kierowcy i wyciągnąłem
bezpiecznik "DRL OFF".
Znów wszystko działa "po szwedzku" i jestem zadowolony.
Przy pracującym silniku muszą się świecić conajmniej pozycyjne -
do tego przywykłem.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

15 cze 2010 09:58

Z ciekawości jakie tam są diodki do zobaczenia? Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z pełną widocznością wyświetlacza niezależnie od stopni nasłonecznienia, inna zupełnie sprawa, że po to dopłaciłem za klimatronik żeby ustawiać tylko temp a o resztę się nie martwić :)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Żarzą się kontrolki immobilisera i hamulców

15 cze 2010 14:46

jjs napisał(a):Z ciekawości jakie tam są diodki do zobaczenia? ja jakoś nigdy nie miałem problemu z pełną widocznością wyświetlacza niezależnie od stopni nasłonecznienia, inna zupełnie sprawa że po to dopłaciłem za klimatronik żeby ustawiać tylko temp a o resztę się nie martwić :)



Wyświetlacz widać nieźle, nawet ze zgaszonym podświetleniem ale w przypadku skręcenia podświetlenia zegarów na minimum (tak mi się dobrze jeździ w nocy) w dzień marnie widać diodki w gałkach klimy (AC, Zamknięty obieg, Auto).
Automatyczna klima w tym aucie moim zdaniem działa "tak sobie".
W czasie długiej jazdy - OK ale przy krótkih jazdach z przerwami, w upale, trzeba ją ręcznie przestawiać na minimum, bo na początku za słabo chłodzi i nie usuwa gorąca z auta (chyba automat próbuje to robić ale z opóźnieniem), gdy robi się za chłodno gałką podnoszę temperaturę.
Prawie tak, jak przy ręcznej klimie.
Jeździłem trochę Volvem CrossCountry 70 i tam, gdy auto było bardzo rozgrzane na słońcu to po uruchomieniu silnika natychmiast dmuchało i chłodziło maksymalnie, stopniowo zmniejszając siłę.
W tym Volvie właściciel raz włączył AC, ustawił ok 20 stopni i nigdy tego nie dotyka - ani w lato ani w zimę.
W Ceedzie tak się nie da .

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl