klimatyzacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: klimatyzacja

25 maja 2012 13:01

ruszok napisał(a):A co zrobić jak odpadła gąbka z chłodnicy klimy? Bo sama chłodnica jest w dobrym stanie, ale gąbka poszła...


Ja zgłosiłem w ASO i wymienili chłodnicę. U mnie razem z gąbka odpadło trochę lamelek.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: klimatyzacja

25 maja 2012 13:29

Ryba, powiedz im, że jak nie mają termometru, niech sobie pożyczą od Tadzia Motyla (kierownik honoris causa serwisu IA na Zakopiańskiej) :)
A oni tam w ogóle mają maszynę do klimy? Bo jak ja pracowałem na Zakopiańskiej, to dopiero pod koniec mojej kadencji Siwek pozwolił kupić. Jeszcze sam musiałem obsługiwać, bo przecież przeciętnego mechanika nauczyć tej sztuki jest tak samo trudno jak i np. obsługi Excela :/
Maszyna do klimy była tylko jedna i krążyła między Zakopiańską a Kocmyrzowską. Jak był okresowy audyt ISO, to trzeba było po jednej kontroli przewieźć ją na drugi obiekt tak, by zdążyć przed komisją :lol:
Wcale bym się więc nie zdziwił, gdyby na Jasnogórskiej korzystali z tej samej i byli podobnie przeszkoleni ;)
To urządzenie jest drogą inwestycją i bardzo długo się zwraca, więc jak pojedziesz wypróbować Wadowskich, upewnij się, czy mają. Tzn. niech Ci pokażą, bo każde ASO mówi, że ma. A w praktyce wygląda to tak, że przyjmują jakieś założenie, np. że awarii uległ ten i ten podzespół, wymieniają/naprawiają i jadą do warsztatu, który ma maszynę, albo zamawiają przyjazd gości z firmy od klim, żeby nabili. Klasyczny outsourcing. Zatem jeśli serwis nie ma maszyny, to właśnie to tak tak wygląda, że przyjeżdżasz kilka razy, oni coś tam niby robią, efektów nie widać, a przecież nie powiedzą wprost "panie, nie mamy sprzętu i improwizujemy".
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klimatyzacja

25 maja 2012 14:02

Jerry, On serwisuje właśnie na jasnogórskiej ... Tam salon i serwis jest na najniższym poziomie z możliwych ball

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: klimatyzacja

25 maja 2012 15:38

Ja j*bie ale komedia :ha Czyli trzeba założyć najgorsze w przypadku jasnoku*wskiej, ale i tak moja noga tam więcej nie postanie, tzn zobowiązali się jeszcze BEZPŁATNIE (WOW :!! ) wyprostować kierownicę (Jabłoński i Waligórski próbowali mi wcisnąć, że wystarczy na nabie przekręcić i będzie ok, wpadli w szok jak się okazało że wiem co to naba i chyba ich pogięło jeśli tak chcą to zrobić), więc zrobię to u nich a potem pojadę na przegląd gdzie indziej :D Boże ile a banda (...) mnie nerwów kosztowała to nie do zliczenia.. Muszę tylko jeszcze to pismo do Korei skończyć i dać tłumaczce :ha
Ostatnio edytowano 25 maja 2012 18:38 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt. 2 ppkt. b (moja cierpliwość i wyrozumiałość zaczyna się kończyć - niebawem zacznę sypać checkami)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klimatyzacja

25 maja 2012 21:52

toomas napisał(a):Ja zgłosiłem w ASO i wymienili chłodnicę. U mnie razem z gąbka odpadło trochę lamelek.

Właśnie wiem. Ale u mnie lamele wyglądają całkiem ok. Niedawno byłem u znajomego na kontroli klimy i powiedział: cycuś - nie ruszać. I teraz nie wiem czy warto skuli tej gąbki...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
kossi
 

Re: klimatyzacja

26 maja 2012 14:09

A propos klimatyzacji, to i u mnie już słabiej chłodzi, więc jadę na przegląd. Znalazłem ciekawą ofertę z uzupełnieniem max 150g czynnika na Grouponie.
To jest w Śląsk Auto w Katowicach za tunelem w stronę Sosnowca. Bynajmniej nic mi nie płacą za reklamę, piszę, bo może ktoś jeszcze będzie chciał skorzystać.
Dzwoniłem i w tej cenie jest wspomniany czynnik, sprawdzenie szczelności i ozonowanie. Trwa to wszystko ok. 1-1,5h.
http://www.groupon.pl/oferty/chorzow/slask-Auto/6247294

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 20:24

Po napełnieniu układu cieszyłem się trzy dni.Po ponownym odwiedzeniu ASO okazało się ,że rozsypała się chłodnica i.Czekam już dwa tygodnie i nic.Prawdopodobnie jak mnie poinformowano to zabrakło tej części w centralnym magazynie w Polsce i to może trochę potrwać zanim ściągną z Korei.
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 20:57

Śmiech... To niech kupią w sklepie - są dostępne oryginały (jednak MOBIS jak sprawdziłem)... Ileż można czekać... W lato...
A najlepsze - nie ma problemu dla sklepów ściągnięcia kolejnych sztuk w ciągu mniej niż 3 dni... To o co chodzi :/
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 21:17

Ruszok, ale może jest jak ktoś pisał. W magazynie są takie same jak te, które się rozsypują, dlatego czekają na nową ulepszoną dostawę ??

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 21:39

Nie ma i nigdy nie było żadnej ulepszonej chłodnicy klimatyzacji (a właściwie skraplacza). Od początku produkcji jest ta sama wg Mobisa. Są dwa typy, ale to zależy od silnika (D, Pb) i tyle. Oba przychodzą bez gąbki.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 21:53

ruszok napisał(a):To niech kupią w sklepie - są dostępne oryginały (jednak MOBIS jak sprawdziłem)... Ileż można czekać... W lato...

Podobną sytuację miałem ze świecami żarowymi: w/g aso brak w magazynie w Niemczech - płyną z Korei - będą za 4tyg. :o A ja wyjazd za 4 dni w góry na narty.
Pogadałem z dyrektorem aso : Czy jak kupię świece w sklepie na fakturę na aso to oddacie kasę i wymienicie w moim aucie?? Tak - dostałem odpowiedź i w przeciągu 2 dni sprawa załatwiona. Mieczysław spróbuj tak zagadać jakąś szychę może i Tobie się uda....powodzenia :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 21:57

O tak, argument "za 2-4 dni wyjeżdżam i auto musi być sprawne czasem potrafi zdziałać cuda :D Albo prośba o papier, w którym stwierdzają, że odmawiają naprawy usterki :D

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 22:03

Ale chłopie bez przesady. Rozumiem, że masz całkiem nówkę i Cię nie swędzi z tego powodu... Ale postaw się w sytuacji ludzi, którzy faktycznie niebawem jadą na wakacje, a nie mają klimy bo koreańskie łapki nie wyrabiają z produkcją - czyja to jest wina? Znów się to przerzuca na użytkowników - ale niby dlaczego? Czy KIA dowiedziała się dziś, że zrobiła tam błąd i badziewie?
Rozumiem, że jak padnie jakiś system bezpieczeństwa w Twoim aucie i Ci powiedzą przyjedź Pan na następną wiosnę bo części płyną z Korei przez USA i Afrykę to powiesz, że spoko - wpadnę za rok, a do tego czasu będę się bujał z uszkodzoną pompą hamulcową - lajcik...
Klima to nie jakieś tam bezpieczeństwo, ale... Kto zapłaci za uszkodzenie kompresora? Myślisz, że on nie cierpi bez oleju w układzie? Nie włącza się, ale to nie znaczy, że pasek osprzętu cudownie się od niego odłącza i on już nie pracuje... Poza tym zapłacili za auto sprawne, a nie złomy jakieś... Tu rdza, tam utlenianie lamelek, tu świece i cholera wie co... Na wszystko czekać i spoko.

Co więcej - to, że rozsypują się te lamele to wina tej gąbki. Bo ona blokuje wodę, która dostaje się między lamele od zewnątrz, następnie nie może wypłynąć tylko stoi, aż do odparowania - a w między czasie utlenia lamele. Co miały koreńskie słowaki na myśli montując tę gąbkę to nie wiem... Możliwe, że taniej było dać gąbkę niż plastikową osłonę, a że nie było o co jej zaczepić to zaczepili o dół skraplacza (lamele).
U mnie gąbka wypadła, ale lamele są ok. Jednak długo to oglądałem z każdej strony i myślałem po co ta gąbka - nie wiem... Ale wiem, że nowa część jest bez gąbki a ASO jej nie montuje.

Więc dlaczego ja/Ty/Oni mamy za to coś odpowiadać?! Zapłacone było za pełnowartościowy samochód. Jeśli co jakiś czas ma mieć ograniczoną funkcjonalność (na wcale nie małą chwilę) to niech za ten czas oddadzą kasę!
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 22:31

Ruszok po co się spinasz ? Serio mówiłem, że takie argumenty czasem działają jak trzeba -,-

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 22:41

Spinam się bo inaczej to "zabrzmiało" to raz (skoro o co innego chodziło to ok), ale przede wszystkim wkurza mnie to że się debilnie tłumaczą, że nie ma. Fajnie - zapewne to prawda. Ale KIA nie od wczoraj wie, że zrobili w tym miejscu bubla i uważa, że odpowiedzialność można zrzucić na użytkowników bo i tak im przecież wymienimy...
A najlepsze jest to, że w dystrybucji poza ASO, ale od producenta te skraplacze można kupić (polskie sklepy nie mają z tym problemów).
Inna kwestia to transport. Co to jest za ściema, że miesiące są potrzebne na transport części do Nas... Chyba na koniach... Niech powiedzą prawdę, że pewne rynki mają wyższy priorytet - jak Rosja (TAK - ROSJA! [ich największy rynek zbytu]) czy Niemcy, a Polska jest na szarym końcu bo to kraj szmuglerów i złodziei - dadzą sobie radę B)

W każdym razie przyjdź Pan i kup następną KIA. Będzie kasa na wyposażenie nowej siedziby.

A każdemu kto jeździ bez czynnika w klimie polecam pojechać do ASO i poprosić aby podpisali pismo o treści, że ze względu na brak tych chłodnic zezwalają na jeżdżenie tymi autami bez czynnika i przede wszystkim środka smarującego w sprężarce. I, że w razie czego naprawę/wymianę sprężarki biorą na siebie. Bo ona cierpi na takiej suchej pracy... Nie chodzi o to, że on działa cały czas bo odłącza go sprzęgło kompresora, ale... Przez ten czas kompresor narażony jest na wchłanianie wilgoci z otoczenia i zanieczyszczenia. I nikt problemu nie widzi... A kompresory powinno się zalewać olejem właśnie żeby uniknąć wchłaniania wilgoci. To sobie wyobraźcie jak macie je zabezpieczone jeżdżąc tak przez miesiąc czy ile tam. Elementy aluminiowe (wewnątrz) narażone na wilgoć utleniają się, zaczyna się zabawa z kwasem solnym...

Czy osuszacz wymieniają przy tej procedurze? Bo on przez rozszczelniony układ również pobiera wilgoć z otoczenia i tak na prawdę nadaje się tylko do wymiany.

W normalnym "prywatnym" trybie użytkowania auta należy natychmiastowo naprawić układ klimatyzacji po rozszczelnieniu - powie Ci to każdy dobry spec od klimy - między innymi z w/w powodów. A tutaj jest czas, luzik i w ogóle spoko...

I weź się nie spinaj jak Ci niszczą auto! (Póki co mnie to nie tyczy, ale pewnie prędzej czy później...)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 23:09

Ruszok.Osuszacz w ceedzie jest zintegrowany ze skraplaczem.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klimatyzacja

02 cze 2012 23:35

Faktycznie. Co nie zmienia faktu, że reszta cierpi, a osuszacz i tak wymieniają, ale reszty już nie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: klimatyzacja

04 cze 2012 16:16

A Wy się dziwicie że ja się rzucam, że ktoś mi wmawia, że jak auto krzywo jeździ to jest ok i tak ma być. Jakbym chciał takie jaja to bym nie kupował nowego auta z utratą wartości 25% w pierwszym roku!Potem Padnie Ci sprężarka i powiedzą że to Twoja wina...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: klimatyzacja

06 cze 2012 20:50

We wtorek ku mojemu zdziwieniu otrzymałem telefon z ASO by przyjechać na wymianę chłodnicy.Po prawie trzech tygodniach ściągnęli mi chłodnicę.Od wczoraj cieszę się miłym chłodkiem w autku.Jak mnie zapewnił mechanik to niby nic nie szkodzi dla klimy jeżeli jest pusta i jak się ją włącza.To tylko kontrolka na desce się zapala,a jest automatyczne zabezpieczenie,żeby nie uszkodzić kompresora.Teraz tylko czekam na zwrot kasy ,którą wybuliłem za napełnienie układu przy nieszczelnej chłodnicy.Mają mi przelać na konto bo płaciłem im przelewem.
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: klimatyzacja

07 cze 2012 09:49

MIECZYSŁAW napisał(a):Jak mnie zapewnił mechanik to niby nic nie szkodzi dla klimy jeżeli jest pusta i jak się ją włącza.To tylko kontrolka na desce się zapala,a jest automatyczne zabezpieczenie,żeby nie uszkodzić kompresora

Oczywiście, że jest zabezpieczenie przed włączeniem kompresora. Ale nie ma zabezpieczenia pustego układu przed wilgocią... A bardziej o to chodzi.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl