Rdza na całym aucie - masakra :((

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Rdza na całym aucie - masakra :((

31 mar 2010 17:23

Cześć.
Załamka totalna. Wczoraj samodzielnie myłem auto 2-gi raz (pierwszy raz umyte w salonie Kii przy zakładaniu czujników w salonie) auto z 21 stycznia (odbiór z salonu - SW kolor sirius silver). Na drzwiach z prawej i lewej strony po jednej małej kropce rdzy na nadkolach to samo, mało tego na tylnym zderzaku pełno małych rdzawych kropek (w to jest mi aż cięzko uwierzyć - przecież zderzak pod lakierem jest plastikowy, częśc przy intensywnym pocieraniu gabką i paznokciem zeszła ale kilka widać że jest "wewnątrz" lakieru.
Nie mogę w to uwierzyć :o , dodatkowo jeszcze dzisiaj zauważyłem że w jednym miejscu gdzie szorowałem chyba najmocniej gabką porysowałem lakier (musiało byc jakieś ziarnko piasku). auto nie ma nawet trzech miesięcy. Zacząłem się zastanawić czy to napewno rdza, jutro jadę do serwisu.
Jestem totalnie załamany

sin28

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

31 mar 2010 17:36

Albo to kolejna prowokacja albo chyba ktoś sobie jaja robi. Blacha ocynkowana+podkład+lakier auto ze stycznia po prostu nie chce mi się wierzyć. A sprawdź czy ktoś nie malował czegoś w pobliżu twojego auta (miałem taki przypadek panowie dach malowali czerwoną farbą a że trochę chlapało z pędzla to wszystkie auta w promieniu 10 metrów od budynku były usłane małymi rdzawymi kropeczkami razem z moim prockiem - na szczęście udało się zmyć/zdrapać), może w coś wjechałeś i sobie auto ochlapałeś np.farbą lub czymś innym. Jeśli dalej nie wiesz co i jak to podjedź sobie zmierzyć grubość lakieru czujnikiem. Jakieś niedoskonałości lakieru się czasem trafiają pewnie poruszony sytuacja szukasz ich na siłę. Możesz zrobić zdjęcia jak to wygląda bo z chęcią bym tą powierzchniową zmywalną rdzę na lakierze zderzaka z tworzywa bym zobaczył.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

31 mar 2010 19:39

A ja w 99% stawiam na resztki z asfaltu, które są bardzo widoczne na lakierze srebrnym (miałem mnóstwo takich na fabii). Proponuję poszukać w szukajce viewtopic.php?f=49&t=3443&start=20&hilit=asfaltu bo już było o tym, nie łam się clapping
Ponadto na forum i30 też był ten problem opisywany
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

31 mar 2010 20:01

sin28 napisał(a): ...
mało tego na tylnym zderzaku pełno małych rdzawych kropek (w to jest mi aż cięzko uwierzyć - przecież zderzak pod lakierem jest plastikowy
...
sin28


Tak, rdzewiejący zderzak jest z pewnością dobrym powodem do ciężkiego doła:D
Reasumując tylko takich problemów z nowym autkiem życze...

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

31 mar 2010 21:55

Panowie dałem ciała - to jest brązowa farba (ojciec malował obok mnie jakieś 5m pędzlem drewniane elementy ogrodzenia w wtorek mocno u mnie wiało).
Żałuję tylko że w momencie gdy zobaczyłem to brązowe coś na lakierze to spanikowałem i pojechałem po tym paznokciem :twisted: , teraz na nadkolu jak się bardzo dobrze przyjrzeć widać moje pazury (chyba da się to spolerować pastą polerską u lakiernika?)
Tak bałem się że ktoś np grzmotnie mi drzwiami innego auta pod supermarketem i będę miał wgniecenie a tu taki samobój :oops:

Pozdrawiam
sin28

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

31 mar 2010 23:32

Czyli miałem nosa. Niby takie nieprawdopodobne ale jak się okazuje nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

01 kwi 2010 11:00

sin28 napisał(a):Panowie dałem ciała - to jest brązowa farba (ojciec malował obok mnie jakieś 5m pędzlem drewniane elementy ogrodzenia w wtorek mocno u mnie wiało).
Żałuję tylko że w momencie gdy zobaczyłem to brązowe coś na lakierze to spanikowałem i pojechałem po tym paznokciem :twisted: , teraz na nadkolu jak się bardzo dobrze przyjrzeć widać moje pazury (chyba da się to spolerować pastą polerską u lakiernika?)
Tak bałem się że ktoś np grzmotnie mi drzwiami innego auta pod supermarketem i będę miał wgniecenie a tu taki samobój :oops:

Pozdrawiam
sin28


Paznokciem głebokich wżerów nie zrobiłeś, wystarczy pasta polerska, Twoja ręka i czysta szmatka. Na przyszłość jak zobaczysz brązowe plamki to jeszcze sprawdź, czy nie parkowałeś pod drzewem, mój koleś też kiedyś spanikował, a to drzewo kwitło i po deszczu razem z kroplami kapał taki pyłek ... :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

02 kwi 2010 11:04

Spróbuj benzyną ekstrakcyjną może zejdzie.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

02 kwi 2010 11:46

Zobacz na puszcze farby jaki powinno się stosować rozpuszczalnik (rozcieńczalnik ) i gdzieś w najmniej widocznym miejscu na aucie zrób próbę .
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

02 kwi 2010 16:01

A może warto wypróbować środek do usuwania smoły z karoserii?
Pamiętam, że już był kiedyś poruszany ten temat. Szukajka coś na pewno znajdzie.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

03 kwi 2010 11:03

pierre_nick napisał(a):nie używaj żadnych rozpuszczalników bo nie wiesz jak zareaguje z lakierem bezbarwnym.
kup pastę FARECLA G3 - nałóż odrobinę na lakier w miejscu tych rdzawych plam i delikatnie poleruj bawełnianą, miękką i czystą szmatką.


No właśnie dużo czytałem o paście Farecla, chcę nią usunąć rysy na lakierze które zrobiłem i teraz zastanawiam się czy jechać do lakiernika czy kupić Farecla za 30 zł i robić to samemu, jednak trochę obawiam się co by nie popsuć jeszcze bardziej lakieru.
Macie jakieś doświadczenia z polerowanie z farecla, można coś popsuć

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

03 kwi 2010 11:20

do sprzatania, kobitom pomagac a nie na forum gadać :twisted: diabloo

drobne rysy dobrze usuwa tez TEMPO i inne lekko ścierne badziewia. Możesz poszukać też takiej kolorowej, pod kolor auta. Generalnie ręcznie nic nie zrobisz, byle szmata była miękka. Mechaniczne polerowanie zostaw komuś, kto to potrafi.

Albo w ogóle to zostaw - pierwsze krzaki i tak czy siak bedziesz mial wiecej sladow :)

pozdrawiam świątecznie
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

14 maja 2010 05:27

teon napisał(a):Albo to kolejna prowokacja albo chyba ktoś sobie jaja robi. Blacha ocynkowana+podkład+lakier auto ze stycznia po prostu nie chce mi się wierzyć.


z forum hyundaia i30:
"W naszych autach zabezpieczenie polega na malowaniu i zabezpieczaniu metodą kataforezy."

Byłem w ASO Kia (poprawa montażu czujników cofania) i mechanior potwierdził że w Ceed nie ma ocynku :o

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

14 maja 2010 09:28

od października 2009 mam przerysowana prawie cały lewy bok - od drzwi kierowcy do końca- zachczyłem o kant innego samochodu i pojechałem
zarysowania są na szerokości od 2 do 10 cm
w niektórych miejscach wystaje goła blacha ocynk.
jeżdże z tym do dzisiaj i nie zauwaźyłem ani grama korozji
auto jest myte co najmniej raz w miesiącu na automacie z woskiem i po każdym myciu obserwuję uraz i nic nie ma
więc jeśli ktoś zauważył na krawędzaich drzwi taki ciemny nalot to proszę nie krzyczeć że auto zrzera rdza tylko BRUD.

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

14 maja 2010 10:03

Po kolizji na błotniku miałem duże połacie gołej blachy i nie zauważyłem śladów korozji mimo, że samochód przed naprawą stał na deszczu przez trzy dni. Panowie nie demonizujmy to przecież nie maluch (poza tą tylną klapą) :o
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Rdza na całym aucie - masakra :((

14 maja 2010 12:11

A ja sobie kupiłam jakąś pastę polerską na allegro - za mniej niż 20 PLN i polerowałam. Na małe ryski (po zimowych krzakach) jak znalazł. Tyle, że oczywiście nie mechanicznie tylko rączką i miękką szmatką, męcząca robota, ale efekt całkiem całkiem. Tyle że jak podkład widać to lipa, pasta wtedy nic nie da i szkoda fatygi.

Adam Garstka napisał(a):durze

....Adaś zlituj się chłopie....

Adaś się zlitował i poprawił się :)
szady
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl