Uszczelka na desce rozdzielczej przy szybie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Uszczelka na desce rozdzielczej przy szybie

31 mar 2010 10:15

Witam czy może mi ktoś powiedzieć, do czego jest potrzebna uszczelka przyklejona z przodu na desce rozdzielczej przy przedniej szybie.
Ja w nowym samochodzie jej nie mam, chociaż patrząc na auta w salonie każdy ją ma, (rocznik 2009 sw FL).
W serwisie powiedzieli mi, że jest ona nie potrzebna. Czy rzeczywiście jest ona nie potrzebna? Jakie jest zdanie Szanownego Forum. Szukałem takiej uszczelki, ale nigdzie nie mogę jej kupić a serwis nie ma jej w specyfikacji samochodu i nie ma jej jak zamówić.

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Uszczelka na desce rozdzielczej przy szybie

31 mar 2010 14:07

Przypuszczam , że ta uszczelka ma na pelu zapobieganie dostawaniu sie kurzu za deske rozdzielczą oraz kropel wody z szyby. Podpowiem Ci , że możesz wejść na allegro i tam znajdziesz rozbitki może ktoś sprzeda tam taką uszczelke.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Uszczelka na desce rozdzielczej przy szybie

31 mar 2010 14:28

Możesz sprecyzować jak wygląda ta uszczelka? Ja patrząc w swoim autku mam taką czarną jak by bąbelkową po mięszy deską a szybą. Czy o to ci chodzi?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Uszczelka na desce rozdzielczej przy szybie

01 kwi 2010 07:59

witia_2005 napisał(a):Możesz sprecyzować jak wygląda ta uszczelka? Ja patrząc w swoim autku mam taką czarną jak by bąbelkową po mięszy deską a szybą. Czy o to ci chodzi?

Dokładnie mam tak samo - poszli na łatwiznę co do spasowania deski z szybą (piankowa uszczelka dodasuje się do luki) ale co do estetyki to jakoś nie zabardzo. Zwródżcie uwagę na spasowanie deski z prawym słupkiem - szczelina jest minimalnie większa niż przy prawym.Ja zgłosiłem to na 1 przeglądzie coś pogrzebali, zawołali mnie do nowych przygotowywanych do wydania i też tak miały.To tylko jako ciekawostka bo znając nasze forum zaraz rozpęta się burza :D
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Uszczelka na desce rozdzielczej przy szybie

01 kwi 2010 08:21

Taki sam sposób wyeliminowywania obcierania deski o szybę miałem w rio 2005. Powiem że może to wygląda tak sobie ale jest czarne i tego prawie niewidać. Tym bardziej nie miałem z tym problemów. Musisz o jednym pamiętać, że jest to samochód za cenę ( cena wersji podstawowej) A to że są tam jakieś niedoróbki to w innych samochodach jest to samo. Nissan też ma taką uszczelkę i wiele innych źle spasowanych profili. Tylko żeby montowali pozostałe elementy które są źle włożone a po dokonaniu korekty jest ok to by było fajosko. Moja klapa w sw zamykała się tak sobie, poprawiłem rygiel i jest super. Tylko po co poprawiać skoro by można w fabryce zmontować poprawnie. My sie doszukujemy niuansów a oni mają to w d...e. Generalnie wszyscy vw, audi itp.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl