Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

16 mar 2010 08:08

Witam,

Może ktoś się orientuje czy gwarancja na lakier jest w jakikolwiek sposób powiązana z mechaniczną ?
Tzn wiem, że jeżeli przegląd lakieru nie został zrobiony a mechaniczny tak to tracimy tylko gwarancję na lakier. - czyli rozdzielona.

Mnie interesuje odwrotnie.. Zrobić przegląd lakieru a odpuścić mechaniczną. Czy w tym momencie mam zachowaną gwarancję na lakier ?

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

16 mar 2010 08:25

Myślę że gwarancję na lakier będziesz miał - tylko pytanie zachodzi ? W jakim celu robić w ASO przegląd karoserii / lakieru / a mechaniczny u Tadzia Rzeźnika ? :)

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

16 mar 2010 08:36

szady87 napisał(a):Myślę że gwarancję na lakier będziesz miał - tylko pytanie zachodzi ? W jakim celu robić a ASO przegląd karoserii / lakieru / a mechaniczny u Tadzia Rzeźnika ? :)


Oj to bardzo proste... :twisted:
Przegląd lakieru to 50-100 zł.
Przegląd mechaniczny 600-1000 lub więcej. (sama robocizna to ok 350 - 400).

Gdyby ta gwaracja była pełna to nie widze problemu zapłacić.. Jeżeli jednak np uszkodzone sprzęgło z przebiegiem 11 tyś traktują jako część ekploatacyjną na koszt klienta jak i wiele innych tematów jest nieuznawanych wg widzimisie KMP, to te 350-400 zł wolę przeznaczyć na ewentualną naprawę a nie przegląd.

Co do lakieru - to ze względu "na wątpliwą sławę" Ceed'ów (łuszczyca, klapa tylnia) wolę mieć gwarację :)

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

16 mar 2010 08:39

Jest z tego jakieś wyjście tak jak kiedyś stwierdziła kierowniczka Moon.
Trudno mi powiedzieć jak było w twoim przypadku, ja do tej pory co
zgłaszałem było robione na gwarancji - jak będzie dalej zobaczymy.
A próbowałeś innego ASO ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

17 mar 2010 08:15

elektor napisał(a):Oj to bardzo proste... :twisted: Przegląd lakieru to 50-100 zł. Przegląd mechaniczny 600-1000 lub więcej. (sama robocizna to ok 350 - 400). Gdyby ta gwaracja była pełna to nie widze problemu zapłacić.. Jeżeli jednak np uszkodzone sprzęgło z przebiegiem 11 tyś traktują jako część ekploatacyjną na koszt klienta jak i wiele innych tematów jest nieuznawanych wg widzimisie KMP, to te 350-400 zł wolę przeznaczyć na ewentualną naprawę a nie przegląd.
Co do lakieru - to ze względu "na wątpliwą sławę" Ceed'ów (łuszczyca, klapa tylnia) wolę mieć gwarację :)


Podziwiam, podziwiam. Owszem, ze sprzęgłem jest problem z uznaniem gwarancji, ale spychologię w stylu "źle użytkowane" stosują wszystkie serwisy. Natomiast co będzie, kiedy - tak jak niedawno opisał jeden z forumowiczów - pęknie cylinder? Jest gwarancja - nie ma sprawy, nie ma - masz na nowy silnik? Te parę setek z przeglądu zwraca się w połowie już po wymianie pary stabilizatorów. Oczywiście, boli wydawanie za przegląd kasy, kiedy czujemy, że z autem nic się nie dzieje. Ale wolę mieć mały zgryz wydając 700 zł a spokojność, że zrobiłem wszystko, aby autko niemile mnie nie rozczarowało, z koniecznością wydania w ekstremalnej sytuacji kilkudziesięciu tysięcy włącznie.

Co do tytułowego pytania - teoretycznie jedno nie zazębia się z drugim, ale w Polsce nie takie rzeczy dilerzy wiązali :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

17 mar 2010 08:27

Przegląd lakieru jest sprawą odrębną i jest wykonywany przy każdym technicznym za twoją zgodą oczywiście gdyż kosztuje dodatkowo 100 zł. Cóż głupio nie wydać dodatkowo tej stówki przy nowym aucie i stracić gwarancje na lakier. :wink:

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

17 mar 2010 09:40

pioter napisał(a):Natomiast co będzie, kiedy - tak jak niedawno opisał jeden z forumowiczów - pęknie cylinder?


Właśnie.. a i w takiej sytuacji różnie bywa.... Spotkałem się z sytuacją gdy ASO zerknęło na fakturę z przeglądu a tam : "Olej dostarczony przez użytkownika" - jak myślisz ball ... W jakim kierunku poszło ASO ? :) Zgadzam się ze to extremum w sumie podobnie jak pęknięcie cylindra, ale ilu z nas korzysta z możliwości przywiezienia własnego oleju ? Raczej sporo...

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

17 mar 2010 09:46

elektor napisał(a): ale ilu z nas korzysta z możliwości przywiezienia własnego oleju ? Raczej sporo...

za chwilę wygaśnie GVO której to dyrektywy unia nie planuje przedłużyć i albo będzie się robiło przeglądy na częściach z ASO albo można ich w ogóle nie robić :evil:
natomiast nierobienie przeglądów w ASO wypacza dla mnie sens zakupu nowego samochodu, lepiej kupić używany i dobrze serwisować w zaufanym warsztacie, po to na ogół kupuje się nowe auto żeby mieć gwarancję, w każdym razie gdybym miał nie mieć gwarancji to za cenę ceed'a kupiłbym sobie 2 letnie auto klasy wyższej.
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

17 mar 2010 10:00

elektor napisał(a):Spotkałem się z sytuacją gdy ASO zerknęlo na fakturę z przeglądu a tam : "Olej dostarczony przez użytkownika" - jak myślisz ball ... W jakim kierunku poszło ASO ? :) Zgadzam się ze to extremum w sumie podobnie jak pęknięcie cylindra, ale ilu z nas korzysta z możliwości przywiezienia własnego oleju ? Raczej sporo...

No tak, jak napisałem kazde ASO szuka haka - nie zależy to od marki. Nie mniej tu sprawa nie jest taka prosta, bo olej przez nas dostarczany jest markowy i spełnia wymagania producenta, tak więc ja np. Castrola pozwę o zwrot kosztów jak ekspertyza wykaże, że pęknięcie nastąpiło na skutek wadliwego oleju.
Natomiast co do kosztów - przegląd i tak się robi, bo trzeba - tyle że w ASO zapłace 700 zł, u pana Kazia 400 zł. Cała dyskusja rozbija się więc o 300 zł - ja jednak zostanę przy przeglądach w ASO żeby jakby co mieć tą gwarancję.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Gwarancja na lakier vs. mechaniczna

18 mar 2010 12:40

pioter napisał(a):przegląd i tak się robi, bo trzeba - tyle że w ASO zapłace 700 zł, u pana Kazia 400 zł. Cała dyskusja rozbija się więc o 300 zł - ja jednak zostanę przy przeglądach w ASO żeby jakby co mieć tą gwarancję.
i to jest esencja tematu, gwarancja to rodzaj ubezpieczenia samochodu a wizyty w ASO są forma opłaty za to ubezpieczenie. Co do kwestii interpretacji co podlega a co nie gwarancji cóż, każda firma szuka zysków i stara się ograniczać wydatki, a do tych należą naprawy gwarancyjne. Podobnie kwestia wygląda z ubezpieczeniem auta, można wykupić tylko OC za 500 zł a można pakiet za 1670, a i tak nie ma gwarancji, że ubezpieczyciel uzna szkodę za spełniającą warunki polisy i wypłaci odszkodowanie. Tak czy siak trzeba walczyć o swoje, natomiast stare przysłowie mów - "przezorny zawsze ubezpieczony", więc ja jestem za przeglądami w ASO. Wracając do rozdziału gwarancji to chyba najlepiej mieć wszystko na papierze, więc zapytaj KMP co oni na to.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl