Szybkość nagrzewania się

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
swosmax
 

Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 08:33

Witam.
Powiedzcie mi prosze jak szybko Wam nagrzewa się auto ? Chodzi mi o to że jest zima... po nocy odpalam auto, włączam ogrzewanie na maxa i jak auto jest na luzie to gdzieś dopiero po 15-20 minutach czuć porządne ciepło. Jak ruszam i jade to jest troche szybciej. Ale wcześniej miałem inne auto i tam czuje że o wiele szybciej się nagrzewało... Jak to u Was wygląda ?

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 08:51

U mnie grzanie w miejscu trwa do 10 minut, a w trasie po przejechaniu około 4-6 km. W benzyniakach to chyba norma. A Ty masz diesla czy benzynę?

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 08:56

hmm to coś długo, mi po dwóch dniach stania auta na mrozie (na codzień jest garaż :) ) pierwsze oznaki ciepłego powietrza z nawiewów dały znać o sobie po około 4 km jazdy, czyli około 5 minutach od uruchomienia silnika (zaczął odtajać lód w dole szyby) a silnik całkiem ciepły zrobił się po 10 minutach jazdy.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 09:32

Na temat: ogrzewania, nagrzewania tudzież rozmrażania :D

możemy poczytać tu:

viewtopic.php?f=38&t=2825&hilit=nagrzewanie
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 09:39

swosmax napisał(a):Witam.
Powiedzcie mi prosze jak szybko Wam nagrzewa się auto ? Chodzi mi o to że jest zima... po nocy odpalam auto, włączam ogrzewanie na maxa i jak auto jest na luzie to gdzieś dopiero po 15-20 minutach czuć porządne ciepło. Jak ruszam i jade to jest troche szybciej. Ale wcześniej miałem inne auto i tam czuje że o wiele szybciej się nagrzewało... Jak to u Was wygląda ?

to normalne w większości samochodów..przy niskiej temp silnik bez obciążenia rozgrzewa się długo, dlatego to sposób chyba jedynie na podniesienie sobie spalania..bo odpalanie samochodu i czekanie aż silnik będzie ciepły nie ma najmniejszego uzasadnienia, owszem można odpalić na czas odśnieżania szyb, ale jak to tylko szybko możliwe należy ruszać
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 10:46

jjs napisał(a):
swosmax napisał(a):Witam.
Powiedzcie mi prosze jak szybko Wam nagrzewa się auto ? Chodzi mi o to że jest zima... po nocy odpalam auto, włączam ogrzewanie na maxa i jak auto jest na luzie to gdzieś dopiero po 15-20 minutach czuć porządne ciepło. Jak ruszam i jade to jest troche szybciej. Ale wcześniej miałem inne auto i tam czuje że o wiele szybciej się nagrzewało... Jak to u Was wygląda ?

to normalne w większości samochodów..przy niskiej temp silnik bez obciążenia rozgrzewa się długo, dlatego to sposób chyba jedynie na podniesienie sobie spalania..bo odpalanie samochodu i czekanie aż silnik będzie ciepły nie ma najmniejszego uzasadnienia, owszem można odpalić na czas odśnieżania szyb, ale jak to tylko szybko możliwe należy ruszać

zgadzam się z jjs w 100% .
rozgrzewanie auta przez 15-20 minut stojąc w miejscu to bzdura,
dość kosztowna i trująca środowisko.
otwieram auto, odpalam, ogrzewanie między 25-27 (max. czyli 30 daje gorsze rezultaty przy odparowuwaniu szyby przedniej od środka), nawiew na przód (tzw.odmrażanie szyby przedniej), ogrzewanie tylniej szyby i lusterek on, jak jest tylko lód to odmrażacz w sprayu (30s i po kłopocie), jak śnieg to miotełka (5 min. max) wsiadm i w drogę po paru minutach robi się ciepło w aucie
po minucie albo dwóch nawiew w tryb auto, jak się zrobi ciepło to temp na 21-22 i gra gitara
czasami jak jest wilgotno trwa to dłużej bo odparowanie od środka przedniej szyby ceeda to tragedia
nawiewy są ustawione pod za dużym kątem natarcia na szybę i zamiast owiewać ją z dołu do góry, to powietrze odbija się od szyby i czuję je na twarzy
czasami zajmuje to nawet 10-12 minut
reasumując rozgrzewanie silnika na parkingu to bzdura i strata czasu - w Niemczech jest to chyba nawet karalne ze względu na zanieczyszczenie środowiska.

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 11:02

dzisiaj zaobserwowałem ciekawe zjawisko, po godzinnej jezdzie w korku tzn jedynka - luz max 10-20 km/h, silnik miał ok 70 st. i wskazówka od temp nie miała zamiaru sie podnieśc dopiero po chwili szybszej jazdy podniosła sie do normalnego poziomu, temp na zewnatrz ok - 11 st

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 11:38

razor7 napisał(a):dzisiaj zaobserwowałem ciekawe zjawisko, po godzinnej jezdzie w korku tzn jedynka - luz max 10-20 km/h, silnik miał ok 70 st. i wskazówka od temp nie miała zamiaru sie podnieśc dopiero po chwili szybszej jazdy podniosła sie do normalnego poziomu, temp na zewnatrz ok - 11 st

no prawa fizyki faktycznie czasem są ciekawe, silnik na prędkości zbliżonej do biegu jałowego po prostu wytwarza na tyle mało ciepła, że temp zewnętrzna skutecznie spowalnia czy wręcz uniemożliwia uzyskanie temp roboczej
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Szybkość nagrzewania się

17 gru 2009 12:08

jjs napisał(a):no prawa fizyki faktycznie czasem są ciekawe, silnik na prędkości zbliżonej do biegu jałowego po prostu wytwarza na tyle mało ciepła, że temp zewnętrzna skutecznie spowalnia czy wręcz uniemożliwia uzyskanie temp roboczej


Piknie to napisałeś.
W Polówce przy -25 st. jadąc na trasie zamarzały mi szyby i porządnie przemarzłem. Ratowałem się wysokimi obrotami (nie "za wysokimi") .Pewnie wystarczyło zainstalować kawał tektury przed chłodnicą. Ale tamtej nocy nikt nie był na to przygotowany. Mijałem kilka samochodów stojących na poboczu, gdzie kierownicy usiłowali usunąć lód z przedniej szyby. Pojawiał się podczas jazdy, a grzania w środyszku nie było :twisted:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2973
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Szybkość nagrzewania się

18 gru 2009 07:19

Do pracy mam 5km -11C - w jedną strone ogrzewanie do połowy, nadmuch na szyby, wentylator słabo na 3 kresce - efekt - na miejscu temperatura silnika 90C a w samochodzie raczej zimno.W drodze powrotnej wszystko na full, wyrażnie odczuwalne ciepłe powietrze po 2km.Pod domem silnik miał ok. 80C, w samochodzie po 10min. jazdy sauny raczej też nie było.Mój wniosek - nie opłaci się rozgrzewać wnętrza na tak krótkich trasach, chyba że jest to niezbędne do odmrożenia szyb które przy tej temperaturze w tak krótkim czasie i tak nie puszczą.Silnik 1.4
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
ufek
 

Re: Szybkość nagrzewania się

18 gru 2009 08:44

Mam dalej do pracy 5 razy, ale silnik też 1,4. Autko na dworze stoi. Wczoraj -11st. rano i odpalam, odmrażanie szyby przód, tył, temp. ust. na 20 st. i po 10 sek od odpalenia jadę. po 500 metrach powolnej jazdy na 2 biegu wyłaczam odmrażanie przedniej szyby i zostaje na 20 st. AUTO. Najpierw 3 km troszke po miescie bez specjalnych postojów, ale 2 i 3 bieg obroty nie duże i cały czas pod górkę, potem ok. 3 km z gorki juz poza miastem 4 i 5 bieg (ślisko wiec obroty 2,5 - 3 tys) i po ok 12 km złapał temp silnika jednocześnie wewnątrz było ciepło (dmuchawa zwolniła) . Szału nie ma, ale trzeba wybierać: albo ustawić temp wnętrza na 17 st lub mniej i silnik szybko w miare łapie albo ciepełko w środku na 22 lub wiecej , ale silnik nie dogrzany i żłopie paliwa, a w środku i tak nie za ciepło. Duże wnętrze, stosunkowo mały silnik z dużą pojemnością układu chłodzenia to jest przyczyna (globalizacja aut) Na pewno cieżko go w upale przegrzać. Taka średnia.
Ostatnio edytowano 18 gru 2009 11:33 przez ufek, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: Szybkość nagrzewania się

18 gru 2009 11:16

ufek napisał(a):Na pewno Cieżko go w upale przegrzać.


To jest racja, też mam silnik 1,4 i jeszcze nigdy wskazówka temperatury nie doszła mi do 90 stopni. Max 85.
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2973
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Szybkość nagrzewania się

18 gru 2009 13:49

kajalar napisał(a):To jest racja, też mam silnik 1,4 i jeszcze nigdy wskazówka temperatury nie doszła mi do 90 stopni. Max 85.


U mnie to samo - nigdy nie doszło do pełnego 90C
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 mar 2010 12:06

Ja mam 1,6 CRDI - ogrzewanie to tragedia - ciepło w aucie po ok 12-15 km (najpierw grzeję silnik potem wnętrze) - ciepło nie gorąco autko wyjeżdża rano z garażu +5..+10 temperatura otoczenia ok -10.
Przy mrozach powyżej 10 stopni do końca drogi (ok 20-22 km) w autku orzeźwiający chłodek.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Szybkość nagrzewania się

17 mar 2010 12:35

skalin napisał(a):Przy mrozach powyżej 10 stopni do końca drogi (ok 20-22 km) w autku orzeźwiający chłodek.


Czyli masz coś nie teges.
Ja mam do pracy 17 km po Poznaniu / z jednego końca na drugi/
Po ok. 5 km mam 90 st. ( oczywiście nie pokonuję tej odległości na zasadzie start - meta, bo po drodze jest cała paleta świateł i niespodzianek).
Nie odczuwam wielkiej różnicy z poprzednim Polo (Pb).
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 mar 2010 12:45

George napisał(a):Ja ma do pracy 17 km po Poznaniu / z jednego końca na drugi/
Po ok. 5 km mam 90 st.
- w środku?! :D
Tak na poważnie, to w mrozy rzeczywiście w dieslu nie ma szału z ogrzewaniem.
A odnośnie temperatury silnika w mrozy, to u mnie po 5 km od ruszenia, wskazówka dopiero pierwszą kreskę od dołu mija.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 mar 2010 13:08

Chodziło mi z tym chłodkiem o -20 stopni, no może przesadziłem - ale nie powalało gorące powietrze z nawiewów. Gdzie w megance (1,6 benz) po 1,5 km było gorące, a przynajmniej dobrze ciepłe, w nissanie żony podobnie.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Szybkość nagrzewania się

17 mar 2010 13:09

novee napisał(a):A odnośnie temperatury silnika w mrozy, to u mnie po 5 km od ruszenia, wskazówka dopiero pierwszą kreskę od dołu mija.



Hmmm .... silniki są inne, ale aż tak różnica jest ciężka do wytłumaczenia.
Ja jestem zmarzluchem, na pewno bym zauważył że mam sople tam i tu :D
W czym jest rzecz :?:

Może w tym czego oczekujemy w kabinie, a co pokazuje temp. silnika :idea:
Bo fakt z moich obserwacji jest taki, że temp. 90 st. nie gwarantuje sauny w środku. Ale bez przesady - jest ciepło.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 mar 2010 14:14

zastanawiam się czy mi coś magicy nie pokombinowali z nadmuchem bo i odparowywanie szyb działa nędznie - miałem możliwość sprawdzenia u znajomego i u Niego dmucha 10X lepiej. Mi serwis w ŁOwiczu ze 3 czy 4 razy patroszył deskę bo były problemy z alarmem.... Może to wina nadmuchu.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Szybkość nagrzewania się

17 mar 2010 14:59

skalin napisał(a):.... Może to wina nadmuchu.

a może filtra p.pyłkowego - kiedy był wymieniany :?: Ewentualnie wyjmij go sobie i sprawdź stan lub czy jest prawidłowo założony (przepływ powietrza w filtrze jest w jedną stronę).

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl