Świerszcząca roleta w bagażniku kombi

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lemur
 

ÂŚwierszcząca roleta w bagażniku kombi

10 paź 2007 09:03

Czy komu? z was trzeszczy roleta zas?aniaj?ca przestrze? baga?ow? w wersji SW? W czasie jazdy, czy to na równej powierzchi, czy na wybojach, w ?rodku cichutko, z wyj?tkiem tej zwijanej rolety, która ca?y czas delikatnie ?wierszczy. Pomaga jedynie wyci?gni?cie jej ca?kowicie z samochodu, bo samo zwini?cie nie niweluje ca?kowicie tego ?wierszczenia.
Ciekawe czy mi j? wymieni? w ramach gwarancji :wink:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 paź 2007 09:19

silikon i popsikaj sobie sam
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lemur
 

10 paź 2007 09:54

Dobra, ale gdzie? Całą roletę czy zewnętrzne krawędzie? Wydaje mi się Ĺźe to nie jest świerszczenie wywołane tarciem rozwiniętej rolety o plastiki, na których spoczywa...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 paź 2007 09:59

tak tez mi się wydaje
wsadzaj ludka do bagażnika i gdzieś boczna droga i sprawdzajcie niech maca dociska przyciska:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 paź 2007 10:03

u mnie nic nie "Świerszczy". Przynajmniej nic nie słyszałem, żona która zazwyczaj jeździ z tyłu i jest raczej wyczulona na dziwne odgłosy też nic nie zgłaszała :)
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 12:01 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

Re: Świerszcząca roleta w bagażniku kombi

10 paź 2007 11:12

lemur napisał(a):Czy komuś z was trzeszczy roleta zasłaniająca przestrzeń bagaĹźową w wersji SW? W czasie jazdy, czy to na równej powierzchi, czy na wybojach, w środku cichutko, z wyjątkiem tej zwijanej rolety, która cały czas delikatnie świerszczy. Pomaga jedynie wyciągnięcie jej całkowicie z samochodu, bo samo zwinięcie nie niweluje całkowicie tego świerszczenia.
Ciekawe czy mi ją wymienią w ramach gwarancji :wink:


Ja dzis zdiagnozowalem ze to to. Wczesniej podejrzewalem uchwyt skladania fotela, siatke albo gdzies pod plastikami. Ale dzisiaj wsadzilem chustki pomiedzy "lage" a jej gniazdo i jest cisza. :oops: Wymysle tylko jakis bardziej dyskretny/profesjonalny sposob wyciszenia i bangla. Nie ma sensu bawic sie w ASO. Od tego chyba nie strace gwarancji... :roll:

AUTOR WĄTKU
lemur
 

10 paź 2007 11:28

Czyli, jak dobrze rozumiem, u ciebie świerszczało gdzieś w mocowaniu tej rolety? Wyciszyłeś z obu stron, czy tylko z jednej, np z tej, gdzie się wciska końcówkę?

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

10 paź 2007 11:30

lemur napisał(a):Czyli, jak dobrze rozumiem, u ciebie świerszczało gdzieś w mocowaniu tej rolety? Wyciszyłeś z obu stron, czy tylko z jednej, np z tej, gdzie się wciska końcówkę?


swierszczylo tylko z prawej strony ale wyciszylem obie.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

10 paź 2007 11:46

To dzisiaj wyciszam. Dzięki!

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 paź 2007 12:01

Yogi napisał(a):Wymyśle tylko jakiś bardziej dyskretny/profesjonalny sposób wyciszenia i bangla


jak już coś wymyślisz to daj znać co i jak!! może jakaś fotka???
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 12:02 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
starczek
 

11 paź 2007 13:38

Może po prostu wystarczy podkleić filcem (jak meble :D)?

AUTOR WĄTKU
lemur
 

11 paź 2007 14:29

PodłoĹźenie szmatek nic nie dało. Wydaje mi się Ĺźe to jeden z zaczepów, które przytrzymują rozwiniętą roletę. Na razie nie mam czasu na gruntowną analizę, a do ASO nie po drodze...
Dam znać jak się z tym uporam.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

21 paź 2007 19:01

mam to samo i nie wiem co z tym zrobić?

AUTOR WĄTKU
lemur
 

21 paź 2007 21:27

Próbowałem już silikonu i szmatek w różnych miejscach. Podejrzewam że odgłosy pochodzą z miejsca sklejenia rolety z rolką, na którą jest nawijana. Chyba podjadę do ASO, bo nie chcę jej uszkodzić psikając np różnymi specyfikami...

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

21 paź 2007 21:36

Będąc na przeglądzie przyjrzałem sie tej rolecie. Na mój gust to trą boczne krawędzie rozwiniętej rolety o prowadnice. Jak rozwinie się roletę to jej ostre krawędzie są jak " krawędzią kartki papieru po szkle" . Trzeba zamontować coś pomiędzy. Z moich doswiadczeń z ceedem - gumka :lol: , albo cokolwiek co oddzieli tą krawędź od tego rowka w którym sie przesuwa.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

21 paź 2007 21:41

Hmmm, wydaje mi się że jest luz pomiędzy krawędziami rolety a prowadnicami, ale jutro się lepiej przyjrzę.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

21 paź 2007 21:44

jest luz, i tak samo jest luz na zaczepach, czyli w czasie jazdy może sie to swobodnie ocierać. Coś mi się wydaje mocno ,że tu przyczyna.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

16 maja 2008 10:46

szkoda że temat umarł - mam to samo - takie "cykanie" zastanawiam sie co z tym zrobić. wydaje mi się że jest to odgłos krawędzi rolety o jakiś plastik - może gdzieś jest za szeroka?

AUTOR WĄTKU
novee
 

16 maja 2008 11:01

Mnie to wkurzało na początku, kombinowałem, kombinowałem... a teraz mi od silnika huczy i dudni i rolety nie słyszę :P :twisted: :(

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

17 maja 2008 08:54

skalin napisał(a):szkoda że temat umarł - mam to samo - takie "cykanie" zastanawiam sie co z tym zrobić. wydaje mi się że jest to odgłos krawędzi rolety o jakiś plastik - może gdzieś jest za szeroka?


Sprawdź czy to nie pomoże
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=1033
Wojtek Piszczek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl